sziazolee 2009 máj. 12. - 18:19:56
(23/43)
Ha kell valakinek az eredeti film (tehát nem divx stb) magyar felirattal akkor eresszen meg egy mailt:D
fehervarju 2009 febr. 13. - 00:21:53
(22/43)
Durva. A 2 is ilyen jó.
leopard26 2009 jan. 21. - 12:41:59
(21/43)
Most kezdem nézni és ráz a hideg:(
Darlem 2009 jan. 14. - 00:08:30 Előzmény Ze74
(20/43)
Ajánlom mindenkinek a folytatást: Zeitgeist - Addendum
10/10
Ze74 2008 dec. 29. - 12:21:13 10/10
(19/43)
Szar a világ,de hogy ennyire?!
offtopic
hErO 2008 dec. 14. - 18:23:20
(18/43)
ez most nem fog menni, mert ittas vok...ennyi:P
Leonidas300 2008 dec. 14. - 17:04:20 Előzmény hErO
(17/43)
Fejtsd ki jobban miért irtad ezt???!!!
offtopic
hErO 2008 dec. 14. - 09:21:16
(16/43)
hátte beteg vagy. szánalom...
Leonidas300 2008 dec. 14. - 01:12:53
(15/43)
ez a dokufilm sokat változtatott az életemen.nem mondom hogy teljesen igaz,de részben biztos.az emberek szemét felnyitja,olyan dolgok iránt melyek eddig nem is érdekelték õket.érdemes ezeken elgondolkodni,hogy mi az igazság és mi hazugság.a vallási résszel nem értek teljesen eggyet teljesen,de a 2. és a 3. résszel még inkább.lehet a világunkat hataloméhes bankárok akarják bekebelezni. BOCS A KIFEJEZÉSEKÉRT ITTAS VAGYOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kata original 2008 nov. 23. - 18:21:09
(14/43)
Amióta megnéztem,mégannyira sem hiszek el semmit, amivel tömik a fejünket,már ha hagyjuk,ugye. Vannak akik összeesküvés-elméletnek mondják,nem tudom. Eddig is hajlamos voltam ezekekben és így gondolkodni,megerõsített a gondolataimban.de rohadt ideges lettem mire a végére értem . Ajánlom mindenkinek,roppant érdekes infók birtokába juthatunk-jutottunk.
10/10
Miki1900 2008 nov. 23. - 17:59:59 10/10 Előzmény Miki1900
(13/43)
a Zeitgeist adendumban jobban kihangsúyozzák, h minden politikus benne van. republikánus és demokrata egyszerre.

de jó lenne ha Obama Kennedy-féle ember lenne...
de ez nem valószínû

Kennedy
http://www.youtube.com/watch?v=HcCwbbloWkg
10/10
Miki1900 2008 nov. 06. - 19:33:28 10/10
(12/43)
viszont ténylge nagyon demokrata, Obama pártinak tûnik.
háborúellenes, Bush-ellenes (iskolapolitika), republikánus ellenes.
jobban ki kellene hangoztatni, h minden politikus benne van a bankárok kezében, ahogy Drábik mondja. és õ jobban kihangsúlyozza.
http://www.zeitgeistmovie.com/
10/10
Miki1900 2008 okt. 17. - 20:45:46 10/10 Előzmény Abaddon
(11/43)
mi az a Sick?
és hogy lehet letölteni a googlevideoról a zeitgeistot?
Abaddon 2008 szept. 10. - 00:00:46
(10/43)
Érdekes, elgondolkodtató.


Számomra egy más megvilágításból mutatja be a dolgok történését, afféle igazi mátrix.
Elemezget egykét történetet, amit próbált a média belénk sulykolni.
Persze nem kell készpénznek venni, de azt se lehet rá mondani, hogy ez nem igaz!
A teljes igazságot sose tudjuk meg, hogy mi történik a háttérben, de ad egy támpontot, hogy miként manipulálnak, és megpróbálja megértetni velünk, hogy nem az a valóság amit látunk, vagy hallunk, tehát mindig legyünk szkeptikusak.

Ehhez még érdemes megnézni a Sickot, és végighallgatni Youtubon Benjamin H. Freedman beszédét. Így már kapunk egy teljesebb képet arról, ami persze a történelem könyvekbe nem kerül bele, és nem is tanítják.
10/10
Miki1900 2008 aug. 02. - 19:20:29 10/10 Előzmény Miki1900
(9/43)
meg még annyi, h ezt egyedül, egy ember nem tudja megcsinálni. zene, videóvágás, interjúkészítés, forrásellenõrzés (már ha volt), stb...

aztán meg ingyen is van, valahonnan támogatni kellett a készítõ(ke)t.
10/10
Miki1900 2008 aug. 01. - 22:27:03 10/10
(8/43)
csak aztán nehogy kiderüljön, h ez egy áldoku volt, vagy az: hogy az alkotó összelopkodott mindent (szabadkõmûvesség, stb), csinált egy hatásvadász érzelmekre ható, populista filmet az értelmiségnek, aztán nem is hisz semmiben.
10/10
Miki1900 2008 aug. 01. - 22:20:33 10/10
(7/43)
**Spoiler szinte az egész, de ennél nem számít****

Part 1
kezdetben azt gondoltam, hogy ez egy demokrata (baloldali) propaganda lesz, amikor az 1+1-et kiveszik a kézbõl és odarakják a Bibliát meg a nemzeti zászlót. Ezek akarják eltörölni a vallásokat, meg a hazafiasságot. Utána meg jön a WTC.
A vallást egyoldalúan ábrázolja, mint hatalmat, pedig van kézzelfogható, gyakorlati haszna is.
És az is lehet hívõ, aki a Bibliát megkérdõjelezi. tehát meg kellett volna ezt említeni.
Hórus, Dionüszosz (Krishna, Mithra), Jézus. Ki tudja ellenõrizni igazat mond-e Hóruszról és Dionüszoszról? Egy egyiptológus meg egy "görögész", mert az én könyveimbe ilyen infromációk nincsenek róluk. Én egy ilyet sem ismerek.
A magyar újságokban nem lehet bízni, nemhogy az internetben. Arra akarok utalni, hogy a Zeitgeist-készítõk tudják, h ezeket az információkat sokan nem tudják, mert nincs is, a jenkik egy része meg beveszi és - teszem azt - Obamára szavaznak. Change!
nem nagyobb összeesküvés-elmélet ez, mint maga a film, hiszen milyen jó manipulációs mondat az, hogy ne manipulálj! jó paradoxon: sokkal inkább hiszünk vakon annak, aki felnyitja a szemünket.
és a film is ezt mondja, amit én teszek most: kérdõjelezz meg mindent.
Csodálkoztam, h nincs benne a Losing my religion.
http://www.youtube.com/watch?v=M7vs21ZKrKM
Ha ez igaz, márpedig lehet az, akkor az egyháznak el kell ismernie, és meg kell újulnia, ami nem lesz nehéz, látva, hogy az egyház mostanság a szeretetet képviseli (II. János Pál).

Part 2
Meg az most milyen mondat, hogy "voltak fenyegetések 9/11 elõtt, és az elnök mégis elment szabadságra"?
Demokrata mondat.
Bush ellenes mondat.
Ilyenekbe kötök bele, mert másba nem lehet. Ezekhez az információkhoz a magyar miniszterelnök is kevés lenne!
A 9/11 mögött meg a politika áll (ekkor még nem láttam a 3. részt, de igaz lehet akkor is). Mint a Fidesz-Mszp. Hogyha csak Bushék tették, akkor Obama kiderítheti; de hogyha mindenki benne van, vagy nem igaz, akkor nem változik semmi az amerikai választás után sem.
Hogyha meg igaz, hogy az USA elitje hazaáruló, akkor az az évszázad történelmi botránya. Lehetséges, hiszen Hitler is becsapta a közvéleményt (film a parlamentet hozza fel, de nekem már elõtte eszembe jutott Lengyelország "elsõ támadása"). Nem valószínû, mert ebbe nagyon sok embert kellene beszervezni. Hogyha igaz, akkor Obama és Clinton is benne van, és hogyha õk akkor már Anglia és talán az egész EU jelentõsebb országa. Hiszen ha nem: kiderülhetne az igazság politikai, történelmi körökben is, nemcsak underground körökben (mint a magyaroknál a Trianon) lenne táptalaja a mítosznak.
Nagyon merész, ennek annyi esélye van, mint a lottó-ötösnek.
De ha megnézzük a filmet (part 2-öt), akkor nagyon hihetõ. Ez van akkor ha az ember egyoldalú (pártos?) véleményt hall, úgy, hogy nem ért semmihez a témán belül. Én pedig nem értek az épületrobbantásokhoz.
Vagy nagyon bomlott elméjû a készítõ vagy pártos vagy sok pénzt kapott érte vagy igazat mond. A párbeszédes vita jobb lenne. De azt nem hiszem el, hogy egy világ kormánya se rendelne el nyomozást szept 11 ügyben. Anglia, Magyarország nem fog nyomozást indítani az biztos (nem anyagi okok miatt), de legalább Kuba, vagy oroszország!
A Nemzet aranyában Nick Cagenek képzelheti magát, aki elkezdi ezt a furcsa nyomozást, de az élet nem Walt Disney-film. Az életben valószínû, hogy ilyen nagy kincset nem talál meg senki.
Ugyanis nem létezik.

Part 3
Na, ezt nagyon könnyen el tudom hinni (kivéve a 9/11), és a valószínûsége is magasabb, mint a 9/11-nek.
Akik nagyon gazdagok lettek, azok tudják: "át kell sokakan gázolni".


Egész
Érdemes lenne megkérdezni a szerzõt, õ elmegy-e szavazni.
Mert nem ezt hirdeti.
Egyébként nagyon gyanús, hogy ilyen titkos dolgokat õ ilyen biztosan állít. sehol egy talán, szerintem; csak határozott kijelentések vannak.
Mindenesetre nagyon érdekes film. és nagy hatással van az emberre. rám különösen a harmadik rész volt.
10-bõl 10!

http://zeitgeistmovie.com/main.htm
10/10
Miki1900 2008 aug. 01. - 20:02:25 10/10
(6/43)
illetve, h Bush elleni-e az majd a választás után kiderül.
de hogy a politika benne van -akár igaz, akár nem- az biztos!
és én elõször nem pártokról beszéltem.
10/10
Miki1900 2008 aug. 01. - 19:44:26 10/10
(5/43)
A Bush ellenieknek. tehát demokrata, azt hiszem.
10/10
Miki1900 2008 aug. 01. - 19:43:48 10/10
(4/43)
part 2 vége: angol szöveg: "3 of us - 2 broken windows"
magyar fordítás: "Hárman a két betört ablakban..."

a -ban nincs ott. utálom az ilyet, hiszen pont azt akarja mondani valószínûleg, h kiestek, ugrottak az ablakon. tehát -ból.
de túl okosnak hiszi magát, h szó szerint lefordítsa, és mi gondolkozzunk a mondat értelmén, de azt rosszul teszi és értelmetlenséget ír, ezáltal élvezhetetlen a filmvég. mert hogyha csak ott lenne az ablakban nem ezt mondaná. valószínûleg.