Kulcskészítõ 2013 júl. 07. - 17:03:20
(39/79)
Van azért ennek a filmnek egyfajta bája, de ettõl még félelmetesen rossz... és egyben persze a B kategóriás mozik királya, bár az hiszem, erre valami új kategória kéne, mint mondjuk XYZ mozi... annyira béna, hogy egyben nem is sikerült végignéznem, csak kábé negyedórás adagokban, ami azért is fura, mert az egész nincs még 80 perc sem.
Érdekesség, hogy a mozi forgatása még 1956-ban zajlott, de Ed Woodnak teljes három évébe került, hogy forgalmazót találjon hozzá (amit nem is csodálok), ezért aztán az elkészülése után jó darabig egy raktárban porosodott a kész tekercs. Összesen hatvanezer dolláros költségvetés állt a stáb rendelkezésére, de még ez csak is úgy jött össze, hogy a baptista egyház is támogatta a filmet némi pénzmaggal, cserébe viszont a stáb néhány tagjának fel kellett vennie a vallást, ami azért okozott némi nézeteltérést a rendezõ, és szakemberek között.
A pénzhiány miatt van néhány olyan jelenet is, amit az egyik színész házában vettek fel. A filmben látható repülõ csészealjakat Wood egy játékboltban vette. A repülõgép pilótafülkéje, a csészealj belseje és a kripta ugyanaz a díszlet, csupán néhány kisebb-nagyobb tárgy van benne kicserélve, vagy áthelyezve A Vampirát játszó színésznõ pedig kénytelen volt minden reggel odahaza elkészíteni a halotti sminket, aztán ilyen arccal végigbuszozni fél Los Angelesen a forgatás helyszínére.
nuiii 2013 jún. 21. - 00:39:26 Előzmény ALDO
(38/79)
Tudom, hogy az 50-es évek régen volt, de azért én még a XX.századba sorolnám :D

Amúgy ott van az 1927-es Metropolis, ami remek példa rá, hogy régen is tudtak zseniális látványokat varázsolni a vászonra.
ALDO 2012 okt. 03. - 13:39:33
(37/79)
"lehet, h rossz minöségü a film és a technika, de mit lehetett várni az 50-es évek végén készült filmtõl? hiszen akkoriban a technika nem volt fejlett, és nem tudták úgy megcsinálni a filmet mint most a XX.-ik, XXI.-ik században."

Ez jogos, de elég megnézni a Tiltott bolygó címû filmet, amely egyidõs ezzel a filmmel és mégis a mai napig a mûfaj egyik legjobbjának tekintenek. Még a vizuális effektek is megelõzték a korukat és nyoma sem volt benne damilon lógó bádog csészealjaknak, lángoló gyufásdobozoknak és a koreai háborúból lenyúlt archív felvételeknek.
ALDO 2012 okt. 03. - 13:35:15
(36/79)
Ez a film tényleg az annyira szar, hogy az már jó kategóriába tartozik. Korábban már kivesézték páran a hibákat, így nem ismételném. Persze pont ezért lett belõle kultfilm. Érdemes megnézni audiokommentárral, ott sok érdekesség is kiderül.
Még tesz rá egy lapáttal, hogy a DVD forgalmazó cég munkatársai készítették el a szinkront. A legdurvább, hogy az egyik járõr hangját valami gagyi tájszólással akarja elõadni. Nyilván azt hitte, ez mekkora poén. Ha valaki kezelésbe venné a forgatókönyvet, az alapötletbõl még ma is ki lehetne hozni egy ütõsebb sci-fi horrort.
Alig egy és egy negyed óra, így bármikor neki lehet esni.
Az persze megint jó kérdés és hosszas viták alapja lehetne, hogy vajon megérdemli-e a világ legrosszabb filmje címet.
vino-et-veritas 2012 szept. 21. - 09:12:44
(35/79)
Ennek a filmnek csak az egyik baja a megfelelõ technika hiánya. Dramaturgiai és színészi (+ magyar szinkron)szempontból, valamint a vágása miatt is szörnyû.

DE ez teszi "maradandóvá"...
a_hansolo 2012 aug. 15. - 09:19:06
(34/79)
Látom, nem vagyok új a véleményemmel. Ez a szinkron annyira idegesítõ, hogy borsódzik tõle a hátam. Valami önkéntes húszéveseket behúztak az utcáról, hogy olvassanak már fel pár sort bármilyen hangsúlyozás nélkül. Félelmetes! Általános iskolában szoktam hangfelvételeket készíteni az iskolarádióba, ott a harmadikos gyerek sokkal értelmesebben hangsúlyoz. Vagy ha nem, legalább annyiszor újra veszzük, ahányszor kell.
Elrettentõ példaként most veszem fel a filmet!
8/10
tom991 2012 jún. 30. - 21:31:35 8/10 Előzmény Valakivalahol
(33/79)
a blogomon találsz egy cikket a filmrõl. ha érdekel, elküldöm a linket privátban. az választ ad arra, miért olyan a szinkron, amilyen.
vino-et-veritas 2012 jún. 30. - 21:08:35
(32/79)
Ez tényleg zseniálisan rossz, vagy már inkább jó?
A FilmBox-on láttam nemrég, így nem tudom milyen az eredeti hang. De a szinkron valósznûleg rádob még egy-két lapáttal. Az egész olyan hangulatú, mint a 80-as években az agyonmásolt hangalámondásos VHS-filmek...
offtopic
cometzjeah 2012 ápr. 17. - 16:15:40
(31/79)
Kétségkívül az egyik legborzalmasabb film ,amit emberi szem látott .Semmi se mûködik a filmben ...Idétlen ruhadarabok ,a hányinger fojtogat mikor meglátom ..
Meg kicsit se látszik,hogy vaktölténnyel dolgoztak a nagyszerû színészek ..
Csak azért nem bántom ,mert nem mai film .
De a rendezõt azt bántom,ugyanis semmi köze a filmkészítéshez!
10/2
1/10
Valakivalahol 2012 ápr. 15. - 20:22:59 1/10
(30/79)
A szinkronhangokat vajon hol kukázhatták össze???
leopard26 2011 okt. 18. - 02:09:38
(29/79)
ez egyszeruen azert jo,mert iszonyatosan szar!egyszeruen vegig kell nezni,nem birod levenni a szemed a tv-rol.keresztezni az ufokat,a vampirokat es a zombikat valami hatalmas:)
tóbiás111 2011 szept. 02. - 19:37:28
(28/79)
Zseniálisan sz*r! Én ajánlom az audiokommentáros verziót is megnézni. Fantasztikus, kb. olyan, mint amikor a haverokkal kb. 1 hét alatt megpróbálsz leforgatni egy 90 perces filmet, 0 költségvetéssel, és minden jelenetet szigorúan csak egyszer veszel fel..aki nem látta, nyomás megszerezni!
offtopic
zottyo534 2011 aug. 04. - 20:15:18 Előzmény tom991
(27/79)
Na! 25 perc úgy el illant a filmbõl, hogy csak na. Annyira tényleg nem rossz, mert csak 3-szor jutott eszembe, hogy lerágom a fejem. Azért most pár nap szünet.
offtopic
zottyo534 2011 júl. 31. - 12:59:52 Előzmény tom991
(26/79)
Hogyne láttam volna, azóta is kombinéban , babydoll-ban és tûsarkú cipõben flangálok éjjelente az utcán...
8/10
tom991 2011 júl. 30. - 15:54:21 8/10
(25/79)
a filmb*zik szerint elviselhetõ, én is csak ezt tudom mondani. nem állítom, hogy 10/10, de egy filmrajongó szempontjából pont azért jó, mert annyira sz*r.
ami nemcsak egy mai filmben, de egy akkori alkotásban is viccesnek vagy összecsapottnak hat (pl. hogy néhány perc alatt többször megváltozik a napszak vagy a szereplõk árnyékot vetnek az "égboltra"), 2011-ben nem azt váltja ki belõlem, hogy "hogyan adhatott ki valaki ilyen munkát a kezei közül?", hanem azt, hogy pont ezért érdemes megnézni, mert más értékei (számomra) valóban nincsenek. de valahogy minden alkalommal végig bírtam nézni. ha komolyan akarjuk venni, tényleg nem szórakoztat.
egyébként a rendezõ életét bemutató Tim Burton filmet láttad?
offtopic
zottyo534 2011 júl. 30. - 14:33:50
(24/79)
Szép borító, de a friss sz@r is szépen csillog. Többnyire vakon bízok a közízlésben.
Mikor megláttam, nem volt sem koncepció, sem perspektíva a jövõjérõl, csak a rajtam eluralkodó birtoklási vágyat éreztem...
8/10
tom991 2011 júl. 30. - 13:20:29 8/10
(23/79)
ennyire szörnyûnek tûnik kívülrõl? :D
offtopic
zottyo534 2011 júl. 30. - 12:31:53 Előzmény tom991
(22/79)
Ja igen... Ráadásul két nyelven van... Az plusz 150 perc. Akkor a fólia marad, csak találok egy balekot én is aki megveszi kétezerért, akkor visszajön az életem során összespórolt 500 Ft, és még kapok mellé annyit, amit a következõ 100 évben spóroltam volna.
8/10
tom991 2011 júl. 29. - 22:26:55 8/10
(21/79)
azt hiszem csak az egyik változatot tudod kommentárral nézni, de a számok stimmelnek. :)
én megnéztem egyedül, aztán kommentárral (szintén egyedül), majd társasággal és még lehet, hogy az infósávot is végigolvastam. mindezek alapján én 300 percnél tartok és nem bántam meg.
offtopic
zottyo534 2011 júl. 29. - 22:09:16 Előzmény tom991
(20/79)
Tehát akkor matek:
75 perc fekete-fehér, 75 perc színes.
Még, ha az egyik változatot eleve audiokommentárral nézem, az akkor is 150 perc elvesztegetett idõt jelen a kis jelentéktelen életembõl. Még alszok egypárat mire neki merek állni.