Téma: A 13. emelet

olahmiki1959 2012 nov. 09. - 12:54:16 Előzmény agarik
(25/85)
Ha jól tudom, óceánjárókon sincs tizenhármas számú kabin, pont a babona miatt.
offtopic
agarik 2012 okt. 28. - 21:43:00
(24/85)
Na jó, csekkoltam imdb-n és az 7ésfeledik emelet, de jobb ötletem nincs, és szvsz megér egy próbát.
agarik 2012 okt. 28. - 21:26:19
(23/85)
félemelet van a 12. és 14. emelet között. Az USA-ban nem neveznek emeletet 13. emeletnek hagyományosan a babona miatt.
Asszem mikor megy be elõször akkor problémázik is a gomboknál hogy "de hisz' nincs 13-as", amire mindenki mosolyog hogy a kis kezdõ, majd felfeszítik a liftajtót.
8/10
cellasto 2012 okt. 28. - 21:14:31 8/10 Előzmény agarik
(22/85)
ott nem egy félemelet van?(mármnint a malkovich menetben)
agarik 2012 okt. 23. - 22:50:12 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(21/85)
A John Malkovich Menet.
solicitor 2012 okt. 23. - 22:15:00
(20/85)
Igen, a bakik miatt 10/6

SPOILER

A határt valóban jobban is (vagy máshogy) kidolgozhatták volna mert az a drótvázas városkép nevetségesen mutatott (alacsony költségvetésû film). Máshogy is lehetett volna érzékeltetni a nézõkkel, hogy a csóka a jelenben is egy virtuális világban nyomul, mert ez így tényleg gyenge volt.
AvatáR Gil Maerth 2012 szept. 15. - 10:56:47
(19/85)
U.i. én arra a témára asszociáltam, amikor egy 12 emeletes háznak van egy tizenharmadik szintje is.
:( nem tudja valaki annak a sci-finek a címét, ami ilyesmirõl szól???
:(
AvatáR Gil Maerth 2012 szept. 15. - 10:55:26
(18/85)
Jó.
Kissé mátrix a mátrixban :)
engem elgondolkodtatott mindenképp. Ha másra nem is, erre tökéletes.

10/7
Empos 2012 szept. 15. - 00:18:15
(17/85)
Alapgondolatában a Mátrixhoz, illetve a 1998-ban készült Dark City-hez hasonlít, de azért ezekkel egy lapon emlegetni nem lehet. A két film a maga nemében korszakalkotó volt, nem is beszélve a összehasonlíthatatlanul jobb színészi játékról. Ez a film egy kis délutáni matiné volt. Van egy kis Asylum Studio érzés benne. :)
offtopic
jeffero 2012 márc. 06. - 01:43:22
(16/85)
Hát ezt nem értem, elõrébb hozták az ismétlés idõpontját. Pár napja még 1:35-öt írt a port.hu, eltároltattam az Eseménynaptárba, aztán most nézem, hogy 1:10-kor kezdték - 25 perccel elõbb! Minek ez a variálgatás? Ugyanezt csinálja az anyacsatorna, a TV2 is. Volt amikor a FEM3 még az esti 20 órai filmet is 5 perccel elõbb kezdte. Az a biztos, ha az ember odaül fél órával elõbb, vagy ha beprogramozza, ráhagy elõtte-utána is 30 percet. Hát nem kicsit nevetséges...
tea477 2012 márc. 05. - 23:13:36 Előzmény wake up
(15/85)
Amit nem értesz a filmbõl, az nem logikátlan, vagyis, hogy hogyan jut felsõbb szintre a tudata annak, aki a számítógépes világban "él". Nagyon egyszerû, a test és a tudat kapcsolatát kell érteni hozzá. Vagyis, amikor az adott test meghal, az éppen benne lévõ tudattal hal meg, tehát az eredeti tudata lebegne a semmiben, viszont nem ezt teszi, hanem átveszi a felhasználója testét. Így õ sem marad test nélkül. És mivel már nincs meg az eredeti test, mert lelõtték, vagy elütötték, így állandóra maradhat, átveszi a felhasználója helyét a testében is.
Szerintem tök jól meg van csinálva a film és kidolgozott, de, ha az elején nem veszi fel a fonalat a nézõ, tök zagyvaságnak tûnhet, sõt, még közben is le lehet maradni. Szerintem jobb film, mint a Mátrix, persze ez utóbbi látványosabb, meg akciósabb, de az alapsztori itt számomra talán hihetõbb, vagyis elképzelhetõbb, mint a Mátrixban. Aki nem fogékony az ilyesmire, nem tud szárnyalni a fantáziája, annak viszont elég unalmas film lehet, mivel nem is érti.
Nekem nagyon tetszett, leginkább az alap ötlet, nem is annyira a kivitelezés. Így másodszor is meg tudtam nézni, nem volt lényeg, hogy a poént már tudtam. Ajánlom legalább kétszer megnézni.
10/10
kisssmary 2012 febr. 13. - 09:54:11 10/10
(14/85)
El sem hiszem, hogy már 13 éve láttam ezt a filmet :) Nagyon tetszett!
5/10
wake up 2012 jan. 29. - 13:09:04 5/10
(13/85)
Szerintem a film érdekessége az alapgondolat. Semmi több.

SPOILER KÖVETKEZIK!
Azért néztem meg, mert olyan körökben ajánlották, ahol felettünk álló, minket irányító vagy megfigyelõ civilizációkról/dimenziókról szoktunk beszélgetni. Illetve a számunkra szabott keretekrõl, határokról, amelyekbõl, ha egyszer kilép az ember, meglátja, hogy nem is az a valóság, amit addig annak hitt. Rosszabb esetben ezért a felismeréséért a fejét veszik. Errõl érdemes elgondolkodni, és ezért nem is bánom, hogy megnéztem ezt a filmet is a sok témába vágó mellett. Azonban szerintem megvalósítás erõsen B kategóriásra sikeredett. Tele van logikátlanságokkal, kidolgozatlan történésekkel.
Pl.1. A rendõr a végén hogy jön rá az igazságra? Mintha ezt lazán átugrották volna.
Pl.2. Az "alsóbb szintû" valóságból hogyan, miért kerültek át emberek a "magasabb szintûbe"? Van, amikor csak 60, 120 percig tudnak "odaát" maradni, de a végén Douglas végleg ottmarad a nõ mellett? A film mintha ezt sugallná, de mitõl változott meg a szabály?
Pl.3. Az, hogy a szereplõk olyan világban élnek, ahol nem hagyják el a várost, eléggé kidolgozatlan. Fuller halála elõtt Douglas Hall állítólag repülõn ült. Az a repülõ Los Angelesbõl Los Angelesbe ment? :) Hall Porsche-vel jár. Azt is ott gyártották, LA-ben? És ha van LA-n kívül más város/ország is, soha senki nem akart még elmenni oda? A Pleasentville c. filmben is hasonló az alapgondolat, de ott átadják a nézõnek, mik a város lakóinak képzeletbeli határai és azokat következetesen végig is viszik a filmen.
SPOILER VÉGE

Az alapgondolatért érdemes megnézni, aztán agyalni rajta, hogy vajon elképzelhetõ-e, hogy mi is ilyen világban élünk.
Ha egy kicsit dolgoztak volna még a forgatókönyvön, sokkal jobb is lehetne. Ez persze csak az én véleményem.
10/5-ös.
10/10
Thomasfrank8 2011 jún. 07. - 13:09:29 10/10
(12/85)
Én hasonlítanám a mátrixhoz, ugyanis szerintem is nagy a hasonlóság közöttük, az eltérés a vizuális effektusok terén van, amely tényleg sokat nyom a latba. Így a Mátrix egy feledhetetlen, többször nézhetõ alkotás, ez pedig egy remek történetû film, de a szórakoztatásban mégis elmarad tõle a látvány miatt. Az érdekesség egyébként még az, hogy mindkét film 1999-ben készült, tehát az egyetlen magyarázat erre a kis költségvetés lehet.
7/10
Sadenal 2011 máj. 26. - 00:21:39 7/10
(11/85)
Érdekes sztorija volt, de nem hagyott maradandót bennem...a Mátrixhoz meg nem hasonlítanám, mert az 99 egyik legjobb filmje volt, a vizuális trükkjei meg még ma is nagyot szólnak. Viszont a stáb az hozta a várhatót...Bierkot-t még a Remény bajnokában láttam, csak ott mellékszereplõ volt. D'Onofrio meg egy állat. :D

7/10
7/10
sanderb 2011 jan. 24. - 09:26:56 7/10
(10/85)
Jól kitalált és felépített sci-fi krimi, egyszer érdemes megnézni. A csavar a filmben jól illeszkedik, bár a dramaturgia néhol nagyvonalúan kezeli a logikát és ez azért összességében nyomot hagyott. 10/7
10/10
tiramiska 2010 nov. 09. - 18:30:44 10/10
(9/85)
ÉN is elöbb láttam, mint a Mátrix-ot! Penge nagyon! :)
10/10
daws 2010 okt. 29. - 09:26:53 10/10
(8/85)
Aki még nem nézte meg...csak ajánlani tudom.
Sokkal jobb mint a Mátrix (annak is csak az elsõ része volt értékelhetõ). szerintem egyáltalán nem volt vontatott végig fenntartotta a figyelmemet. 10/10
9/10
tuvics13 2010 aug. 15. - 23:52:16 9/10
(7/85)
Nagyon jó kis film... Aki türelmetlen és nem nézi végig, azoknak egy vontatott, lassú zagyvaság lesz. Pedig olyan jó kis csavaros történet. Lám, nem kell milliós stáb, szereplõk és akkor is lehet egy korszak alkotó filmet összedobni!
9/10
furbee 2010 márc. 23. - 16:16:30 9/10
(6/85)
Elõször tényleg zavaros egy kicsit, de ahogy az lenni szokott, a vége felé minden egyre világosabb lesz. Nem hiszem, hogy túl lenne bonyolítva, ezt a storyt így lehetett a legegyszerûbben bemutatni, és nekem nagyon bejött. Egy kicsit lehetett volna hosszabb talán, de így is kellemes meglepetés volt.