Téma: A 13. harcos

Brambilla 2007 máj. 14. - 19:28:58
(13/73)
Elmegy a film, Banderas jobb szerepei közé tartozik. A nyelvtanulás gáz volt, de errõl még réggebben olvastam, hogy hosszabban akarták megcsinálni az utazást nagy, monumentális tájképekkel, de az agyonmûvelt amerikai tesztközönség túl unalmasnak tartotta és ezért a mozikba már megvágva került. McTiernanre különben is az jellemzõ, hogy vannak közepes tucatfilmjei, de az apró részletekre ha teheti odafigyel. Nekem is addig tetszett, amíg nem lehetett tudni ki az ellenség, de a legjobb az éjszaka meginduló "tûzfolyó" volt.
kevinspéci 2007 máj. 14. - 16:18:00
(12/73)
Ja, képes megtanulni, nem is állítottam az ellenkezõjét. Dehát röhejesen volt megoldva a filmben.

Amúgy teccik ennek a filmnek a hangulata, s a történetbõl többet is ki lehetett volna hozni.
StJust 2007 máj. 14. - 14:13:09
(11/73)
Csatlakozom. Nem nagy wászizdász.Nekem kicsit unalmas volt,meg túlontúl meseszerû,fõleg ezzel a relaxa villámnyelvtanulással.
zszoltan 2007 máj. 14. - 11:26:16
(10/73)
Nagyjából egyetértek veled, bár elég rég láttam a filmet. Amennyire visszaemlékszem rá az egész történet elég irreális volt, összességében nem adnék rá 4/10-nél többet. Szóval legfeljebb egyszer nézhetõ, de még inkább az sem.
Alternat 2007 máj. 14. - 10:18:08 Előzmény kevinspéci
(9/73)
Egy ember képes megtanulni egy idegennyelvet, ha sokáig hallgatja, illetve kérdez idõnként, ebbe biztos lehetsz, de ahhoz rendkívül jó nyelvérzék kell, meg olyan 8-10 év, miközben semmi mással nem foglalkozik. Ebben a filmben ez így nem jön le jól, mert így valóban nem lehet. Viszont akkor milyen k*rva unalmas lett volna a film, hogyha 8 évig folyamatosan csak nyelvet tanul benne. :-) Muszáj volt valahogy megoldani.
A csatajeleneteknél pedig akkor szokták így rángatni a kamerát vagy hát tulajdonképpen másodpercenként 6123 vágást berakni, amikor a szereplõk nem tudnak harcolni. Megnézel egy J. Chan filmet, ott 3-4 vágás van egy verekedés jelenetben és nem rángat a kamera. Aztán megnézel egy amerikai verekedés jelenetet, ott 28 vágás van két ütés között, mert a szereplõk nem tudnak verekedni és valahogy hatást kell kelteni, mintha menne a küzdelem. :-)
Amúgy szerintem a film nem olyan rossz, egészen addig míg ki nem derül ki az ellenség. Onnantól el van cseszve az egész.
tomázia 2007 máj. 12. - 09:06:41
(8/73)
Nekem sem. Annak idején, mikor még a Tv. nem vetítette megvettem DVD-n de csak azért, mert Banderas volt a fsz.-lõ
õszintén nagyot csalódtam. Azt hittem, hogy a Desperado
után még jobb film következik.
Csintalan 2007 jan. 05. - 21:06:41
(7/73)
Köszönet filmplusz, amiért szétvágtátok a filmet. Csodás.
kevinspéci 2007 jan. 05. - 13:52:06
(6/73)
Akkor meg szimplán sz.rul van megcsinálva ez a rész a filmben, mert 10-bõl 9 ember nem jön rá. Amúgy meg az örökkévalóságig hallgathatta volna a vikingeket, akkor se tanul meg egy idegen nyelvet. Ennyi. :)
A másik, ami nem teccik: a csatajeleneteknél az operatõr egészen elmebeteg módon rángatja a kamerát. A szeme kifolyik az embernek, mire nagyjából kiveszi, mi a franc történik a szinte tök sötétben. Egy biztos: agyoncsapnám az ilyen kameramannt.
Mellesleg a film hangulata nagyon bejön, bár lehetett volna kicsit még félelmetesebb is.
marmyk 2006 okt. 02. - 14:18:47 Előzmény Newcastle United
(5/73)
Az egy jó hosszú utázás volt, akkor még nem volt repülõ meg ferrari ......
vizinyúl 2006 okt. 02. - 11:42:56
(4/73)
Nekem a "csatajeleneteknél" valami olyasmi érzésem volt, mint amikor Malacka mondja Micimackónak, hogy "Jönnek a vuclik és a muclik".
Skaff 2006 aug. 16. - 14:12:30
(3/73)
Nah annál a résznél nekem is leesett az állam :D nagyon tetszett az a jelent :D Hülyeség de nagyot röhögtem emg csodálkoztam rajta :D
7/10
Newcastle United 2006 aug. 16. - 12:15:58 7/10
(2/73)
A kedvencem az volt amikor Antonio Banderas egy éjszaka alatt tökéletesen megtanul normannul...
Skaff 2006 aug. 15. - 23:11:32
(1/73)
Ez a film vizsont kihagyhatatlan midnekinek!Nézzétek meg midneképpen!