Zitbag 2013 nov. 30. - 00:08:56
(53/93)
Megbántam hogy megnéztem. Senkinek sem ajánlom, semmilyen hangulathoz sem...

Egy dologra jó, hogy utána mérgelõdj, hogy végignézted :)
Memmaao 2013 nov. 04. - 22:07:57 Előzmény Dich
(52/93)
Köszi a SPOILER-t troll!
Memmaao 2013 nov. 04. - 22:07:07 Előzmény Dich
(51/93)
Köszi a SPOILER-t troll!
Dich 2013 nov. 01. - 01:31:55
(50/93)
A story nem rossz, bár elég morbid.
A lényeg, a fiú büszke lehet magára!
Beenged egy hajléktalant ami az apja életébe kerül!
Éljen ezzel a tudattal élete végéig.
A lányával is volt 1 kis bibi, mármint a lányának a barátjával, de azt apuci gyorsan rendezte!
Hát inkább lány gyermeket, mint...
9/10
samg 2013 okt. 24. - 18:51:35 9/10
(49/93)
Nem kell várnod egy évet, hogy megbosszuld a gyereked. Csak akkor, ha nem akarsz börtönbe kerülni. A bûnözõket ugye csak a börtön tartja vissza -már amelyiket- és azért is csökkent le a bûnözés 1%-ra, mert azon az egy napon büntetlenül öldökölhettek, bármit megtehettek.

"ha valaki ellop egy autót, reggel vissza kell adnia? ha összetörte, akkor is?" Nem az a lényeg, hogy ezen a napon olyanok a bûncselekmények, mintha el se követték volna õket, és reggelre minden visszatér az eredeti állapotába. Elkövetik õket, de nem vonják õket felelõsségre. Ellopta az autót, természetesen nem kell visszaadnia, még, ha nem is az õ nevén van, mert azon a napon lopta el, amikor nem büntethetõ a lopás. Így járt az autó gazdája. Ez van.

"ha valaki megöli a gazdag nagybácsit, örökölhet utána?
ha valaki megöli a fõnökét, másnap elõléptethetõ annak helyére?"
Igen. Pont az a lényeg az egészben, hogy olyan mintha egy harmadik személy lett volna a tettes, és ezért Téged nem vonhatnak felelõsségre, holott mindenki tisztában lesz vele, hogy Te voltál.

Abban egyetértek veled, hogy a kisfiút nem kellene hibáztatni, mert õ viselkedett egyedül emberhez méltóan. És ez a rendszer egyáltalán nem jobb, ezzel mindenki tisztában van, hisz Te is írtad, a gyilkosok szabadon mászkálnak, és rengeteg ártatlan meghal.

Én sose egyeznék bele egy ilyen rendszerbe...egyedül EGY pozitív elõnye lenne, hogy ilyenkor a sok pszichopata és elme roggyant kibújik a kis odújából és megmutatja az arcát a világnak. Így könnyebben le lehetne "vadászni" õket, meg lehetne spórolni a nyomozást, letartóztatást.

A család meg értelemszerûen nem marad ott, hanem elköltözik, de szerintem ezt mindenki tovább tudta gondolni a végén.
4/10
Bogoj 2013 okt. 24. - 09:29:06 4/10
(48/93)
SPOILERT tartalmazhat

amikor elõször hallottam az alapötletet, érdekesnek találtam. aztán jobban belegondoltam.
elképzelhetõ, hogy valaki hajnali 6:59-kor megöli a gyerekemet, és én nem teszek semmit, várok egy évet, hogy megtoroljam? hisz az illetõ egyébként nem büntethetõ.
ha valaki ellop egy autót, reggel vissza kell adnia? ha összetörte, akkor is?
ha valaki megöli a gazdag nagybácsit, örökölhet utána?
ha valaki megöli a fõnökét, másnap elõléptethetõ annak helyére?
meg még lenne néhány, de az alapötlet csak felveti a kérdéseket, a film pedig semmire nem ad választ.
a film elején elhangzik, hogy 1% alá esett a bûnözés az éjszakának köszönhetõen. az irtás áldozatait nem számolják bele? a végén a narrátor meséli, hogy volt olyan tér, ahol 200-nál is többen vettek részt az irtásban, volt ahol lépni alig lehetett a holttestektõl.
gyakorlatilag elképzelhetõ, hogy ezen az éjszakán kétszer annyi bûnt követnek el, mint régen egy év alatt. tényleg megéri így? a statisztika így jól mutat, de a valóság?
azt is mondja, hogy ezek az írtásban résztvevõknek köszönhetõen jobb lett a világ. tényleg az a jobb, hogy a rengeteg gyilkos él tovább mint Marci Hevesen, az ártatlanok meg meghalnak?
a gyereket miért kellett volna bántani? beengedett valakit, aki segítségre szorult. abban a hitben, hogy a biztonsági rendszerük 100%-os. honnan tudhatta volna, hogy olyan szar, egy autóval simán kirántják a páncélajtót? benne legalább volt emberség. segíteni akart. ha nem szabadott volna, miért nem lett errõl tájékoztatva a család? és a kódot miért nem csak a szülõk tudták?
milyen biztonsági rendszer már az, hogy tudják, bármikor sor kerülhet ostromra, mégsem tudnak kifelé lõni? ha lelõtték volna a pszichopata csávót, a többiek simán elhúzták volna a csíkot a vezetõjük nélkül. és annak a csapatnak tényleg a néger fickó lett volna az egyetlen áldozatuk, akire annyira vágytak? mást nem találtak volna? inkább itt húzzák az idõt, várakoznak, ahelyett, hogy mentek volna máshová irtani, amíg le nem telik a 12 óra.
a szomszédok megy tényleg a gyerekeket is megölték volna, mert az apjukat rossz embernek tartották?
amikor a szõke nõ mondta a végén, hogy akkor lõjék le, a néger helyében simán átlõttem volna. õ akarta.
a maradék család most mit fog kezdeni? ott marad? eladja a házat? ki venné meg? hová tudnának menni? a férj keresete nélkül nehéz új életet kezdeni, viszont várni a következõ évet, miközben nap mint nap találkoznak azokkal, akik meg akarták ölni. és akik talán megint megpróbálják...
nem tetszett.
talán ha a felvetett kérdések egy részére próbált volna választ adni, jobb lett volna. így viszont számomra egy sima akció-thriller volt.
9/10
kicsitubus 2013 okt. 19. - 17:13:08 9/10
(47/93)
Nem volt idõm elolvasni az összes hozzászolást de párat azért elolvastam és mindenki úgy beszél itt(már tisztelet a kivételnek) mintha nagy rendezõi múltal,háttérrel rendelkeznétek...mit vártok egy fimtõl? a filmek 99% vannak olyan elemek mint pl ebben a filmben hogy a 99% biztonsági rentszert egy autóval áttörték...én azt mondom hogy elég nehezen lehetett filmre vinni ezt a kis történetet a maga módján jó kis film volt,elgondolkodtató hogy mi lenne ha....meg a "bolond Pszichopata" srácnak az alakitása nagyon tetszett fõleg a Joker szájával :) nekem összeségében tetszett :)))
Dharwf 2013 okt. 16. - 00:53:53 Előzmény King Diamond
(46/93)
"Lena Headey-nek jobban áll a szõke haj". He?
1/10
qwertzz 2013 okt. 14. - 21:56:37 1/10
(45/93)
Szánalmas, elcseszett, ZS kategóriás, unalmas... A legrosszabb film, amit idén láttam. Nem lehet szavakba önteni. Egy nagy nulla!
3/10
Heisenberg 2013 okt. 14. - 09:33:25 3/10
(44/93)
Nagyon idegesítõek voltak a szereplõk gyagya, ön és közveszélyes megnyilvánulásai.
Ráfért volna egy nagyon alapos verés a retardált kölykökre.
A feleség is kaphatott volna egy átszállót.
Az alapötlet érdekes lett volna, de a hülye szereplõk elrontották a filmet.
3,5 pont
8/10
muhay 2013 okt. 13. - 06:50:17 8/10
(43/93)
A hívatlanok?Alig van tõle rosszabb film,A bûn éjszakája klasszisokkal jobb.
begamary 2013 okt. 13. - 01:05:15
(42/93)
Ezt a filmet soha nem lehet tökéletesre csinálni (ugyanolyan, mitn a Looper - a Jövõ gyilkosa), mert a bûn éjszakája alatt a végletekig szubjektív h kinél mi számít bûnnek és könyörgöm hadd ne az irtásról szóljon már, arra ott a Kaptár és társai. Engem viszont olyan szinten "meghatott" ez a film, hogy amint megnéztem, letöröltem a vinyómról. Emberek, szórakozzatok mással, akik ezt a filmet csináltátok xd. Kétszer is majdnem leállítottam. A Hívatlanok százszor jobb ennél.
Ha annyira a népességirtást akarta bemutatni ez a film, akkor én biztos nem szarakodtam volna egy emberrel. Mentem volna tovább az utcán és akit érek, lövök. De ez a házban sétálok és lesem az áldozatomat, aki egy szál feketebõrû csöves, engem idegesített :) A távirányítós robot egy idiótaság volt benne és az a szerelmi szál nekem amivel már eleve a film is kezdõdött, zseniálisan felesleges volt, aztán meg még az a srác is meglövi a fõszereplõt?! Ugyanmár, gyerekek, hagyjuk ezt a baromságot. Azé én reménykedtem benne, hogy akik ezt a filmet megcsinálták, még a forgatókönyvírókra is célzok, hogy több eszük volt, de nem. Még több sebbõl is vérzik ez a film annál, mitn amit leírtam, de nem akarok regényt írni. Csalódott az vagyok, kinevetem ezt a filmet :) Egyszerre vagyok vicces kedvemben plusz felháborodva is xd
k11zoltan 2013 okt. 09. - 21:56:19
(41/93)
Spoiler.


Jobban tetszett volna, ha kipusztítják az egész családot.
5/10
Kulcskészítõ 2013 okt. 09. - 11:28:44 5/10
(40/93)
SPOILER

A film alapötlete, habár rémisztõ, és simán besorolható az embervadászos filmek kategóriájába, valójában teljes képtelenség. Éppen elég renitens idióta van a világban, és ha ezeket szabadon engedik tombolni, akkor aztán tényleg kiszámíthatatlan, mi fog történni. Valószínû, hogy sokan nem fogják abbahagyni a tombolást egy szirénaszóra, hanem esélyes, hogy az egész megmozdulás eszeveszett fosztogatásba és anarchiába csap át, amit végül aztán a hadseregnek kellene szétvernie. Ráadásul iszonyatos anyagi károk keletkeznének, mint egy háborús pusztítás esetén. Ha már mindenképpen ilyen módon akarnak csinálni egy szelepet a társadalmi feszültségek levezetésére, akkor célszerûbb volna valami olyat létrehozni, mint például a Manhunt 1 PC játékban. Húzzanak fel egy kisebb, elszeparált várost (az sem kerül többe, mint az így keletkezett károkat helyrehozni), ott büntetlenül lehessen gyilkolni minden eszközzel (kapa, kasza, fakanál) és egy egyéjszakás valóságshow keretében részt vehet bárki, aki hajlamot érez a mészárlásra.

Na és persze nézzük meg a dolog társadalomra gyakorolt hatását. Rengeteg ember van (mérnökök, orvosok, tanárok, jól képzett fizikai dolgozók stb.) akiket igen nehéz egy-egy szakterületen pótolni. Ha ezek közül meghal egy ilyen éjszakán országos szinten több tucat, vagy több száz, az súlyos problémákhoz vezethet. (Ugyanezt nem értettem már a Lopott idõben sem; egy jól képzett valaki elszórja az idejét és meghal, de van azért pár ember, akiket elég nehéz pótolni, így ebbõl nagy gondok lehetnek).

Az sem egészen tiszta, a család egyáltalán miért marad otthon? Ha én lennék a családfõ, és az lenne a legnagyobb gondom, milyen yachtot vegyek (ez szóba is kerül), elhúznék a pereputtyal az USA terültérõl arra az egy napra, mondjuk Kanadába egy welness-hotelbe, biztos ami biztos alapon.

Azért hogy a pozitívumokról is írjak, alapból nem rossz a film, néhány esetben megvan az a szívdobogtató feszültsége, az pedig, hogy milyen természetességgel kezeli a film ezt az egész alaphelyzetet, egyenesen rémisztõ. Pár fordulat persze kiszámítható, cserébe viszont valóságos boldogság nézni, hogyan pusztulnak meg a kinyalt, stréber egyetemista barmok, akik azt hiszik, mekkora ászok így csoportosan. A hajléktalan fickó kevesebbet szerepelt, mint vártam, és össze is foghatott volna párban a családfõvel a rájuk rohamozók ellen.
Abszolút kedvenc jelenet a szõke ribi orrtörése a végén. Az adott helyzetben lehet, hogy én kétszer ennyit adtam volna neki.
5/10
Kulcskészítõ 2013 okt. 09. - 10:22:52 5/10
(39/93)
SPOILER

Valójában a családfõ nem áldozza fel a családot a hajléktalanért, csak figyeld meg a kérdéses jelenetet, amikor a székhez akarják kötözni. Anyuka kiborul, mikor meg kell szúrnia a fickót a papírvágó késsel, hogy úristen, mit csinálunk, és apukát is elkapja egy percre a lelkiismeret-furdalás, de látható, hogy ha lenne egy-két perc idejük összekapni magukat lelkileg, kivinnék a fickót a kölyköknek. De nincs idejük, mert ebben a pillanatban rájuk dörren az ajtó elõtt álló kisköcsög, hogy lejárt az idõ, bemegyünk. Innentõl meg ugye már tök mindegy, mi van a fickóval, ott is hagyják összeragasztózva.
8/10
muhay 2013 okt. 09. - 01:43:29 8/10
(38/93)
Spoiler


Persze értem valahogy mégis filmet kellett belõle csinálni.De nem gondoltam volna,hogy egy mezei kocsival és néhány lánc segítségével 1 perc alatt bejutnak.Sokkal nagyobb dologra gondoltam, mikor mondta a csávó megvannak az eszközeink és már úton van.Az meg a másik hogy elvégre 90 akárhány százalékos volt a biztonsági rendszer.
SpencerBarnes 2013 okt. 09. - 01:23:42
(37/93)
spolier

A fene nagy rendszer azért volt feltörhetõ, mert a csávó ezen gazdagodott meg,
mindenkinek eladta a szart jó pénzen. ( más kérdés hogy legalább a sajátja lehetett volna jó... )
de ugye pont ez ütött vissza, hogy ezen szedte meg magát, miközben nem ért semmit szinte a cucc
8/10
muhay 2013 okt. 09. - 01:12:03 8/10 Előzmény Dean88
(36/93)
Spoiler



Nekem is tetszett.Persze kiszámítható volt meg minden,de itt tényleg az alap sztorin volt a hangsúly.Nem is kellett ebbe a filmbe semmi csavar meg ilyesmi.Két dolog amibe én belekötnék az,hogy az anyukán kívül elég hiteltelen volt a szereplõk alakítása,illetve a "fene nagy"biztonsági rendszer is elég hamar feltörhetõ volt.8/10
SpencerBarnes 2013 okt. 09. - 01:10:07
(35/93)
Pont az átéléssel van a gond
SPOLIER
ebben a helyzetben, ki áldozná fel a családját egy toprongyos négerért, akit nem is ismersz?
lehet, hogy nagyobb gyilkos mint akik üldözik, vagy akárki, de nem, Te oda dobod a komplett családod
érte ugye? arról nem is beszélve, hogy ott egy arzenál a szekrénybe, játszom a tamás bátyát, de ha már
meg akarom menteni a csávót, nem adok neki vasat, hanem kikötözve otthagyom...marha reális
a kisrác volt az egészben amúgy a legelenszenvesebb a babarobotjával együtt
SPOILER END
...megnéztem de minek kategória.még jó hogy nem 2 órás volt
8/10
Dean88 2013 okt. 08. - 18:02:13 8/10
(34/93)
Nem értek egyet a film lehúzásával...lehet hogy kiszámítható és valakinek lerágott csont, de kegyetlenül sokkot kaptam már magán a történeten. Mondjuk én azok közé tartozom akik nem csak látványra néznek filmet, hanem belegondolnak és "átélik" és szerintem "félelmetes" rossz még rá gondolni is, hogy mi lenne ha tényleg történne ilyesmi. mit tenne az ember hasonló helyzetben...stb. mondjuk ez csak az én véleményem :D számomra durva :D