Téma: A Bura alatt

tik1 2013 szept. 11. - 23:47:00
(65/325)
1ébként a Simpson család már beelõzött ezzel a város a bura alatt történettel :)
6/10
-greghouse- 2013 szept. 11. - 23:39:20 6/10
(64/325)
így a "pilot" után nekem úgy tûnik, ez egyfajta modernizált változata egy örök témának, aminek klasszikusai pl. a Legyek ura, vagy az Állatok farmja. Összezárt közösség fejlõdése, konfliktusok, csoportok, érdekek ütközése, stb.
Hálás téma a sci-fit szeretõknek, lehet jól és rosszul csinálni. King mestere a szakmájának, bár inkább horror/thriller/mystery, mint sci-fi, és Spielberg nyilván vigyáz a sci-fi vonalra. A fõszereplõk már az elején láthatók, öt-hat karakter (nyilván még jöhet más is), a lányt pincében tartó (elmebeteg?) srác nyilván egy fõgonosz lesz, ahogy a kopasz tanácsnok is, mivel titkolnivalója van a sok gázzal valamiben settenkedtek, nyilván a szakállas Barbi és az újságíró csaj lesznek a jófiúk (valószínûsíthetõen szerelmi szál), és majd lesznek hatalmi harcok. Mivel a külsõ hatalom nem tud az ügyrõl, könnyen lehet, hogy földönkívüliek keverednek az ügybe.
...MINDEZ CSAK SPEKULÁCIÓ, AMI A MA ESTI EPIZÓDOK UTÁN JUTOTT ESZEMBE, ezért nem írtam, hogy spoiler, mert ezek lehet, hogy nem lesznek igazak, másrészt most ez valószínûsíthetõ. De Kingnél, Spielbergnél lehetnek meglepetések, elég baj lenne, ha kitalálható lenne egy (dupla) epizód után. Meglátjuk.
6/10
-greghouse- 2013 szept. 11. - 23:16:33 6/10
(63/325)
A reklám, igen, szokás arrafelé, hogy a nagyon beharangozott, izgalmas sorozatokat (serial, nem series, tehát ami tényleg folytatásos) az elsõ pilot epizódot reklám nélkül adják. Nagyobb a hatás, és itt nagyon helyesen nem tördelték darabokra, bár a CBS (az eredeti tévéje) azért szépen 12 percenként jelzi "fade out"-tal, hogy "ez itt a reklám helye"..Így egész érdekes, egyelõre valamivel átlag fölötti. Remélem, azért ennél jobb is lesz.
....és kösz, tényleg, NE SPOILEREZZETEK MÁR ANNYIT!
6/10
-greghouse- 2013 szept. 11. - 23:13:39 6/10
(62/325)
(Próbálok nem lepislogni, tisztelet azoknak akik betartják a szabályt és kiírják, hogy spoiler, akármilyen furcsa, én tényleg nem akarom elõre tudni.)
....Egyébként meg egyelõre még annyira nem érdekel, hogy összetörném magam alatt a kanapét. Nagyon szeretem a scifit, és Stephen Kinget is kedvelem módjával...Az ötlet jó, érdekes karakterek és rejtélyek is vannak, de azért az elsõ két rész láttán nem karmoltam magam össze az izgalomtól vagy az újdonságok varázsától. meglátjuk. Ennyi egyelõre. A ma este alapján adnék neki talán hetet tízbõl, de nem pontozok. (És nem olvasok spoilert, sem mást, látni akarom sorban, ahogy szánták a készítõk.)
1988 2013 szept. 11. - 23:10:55
(61/325)
Ne spoilerezzetek már ennyit!

Nem tudom, mi ütött a tv2-be, de nagyon jó volt REKLÁM NÉLKÜL végignézni az elsõ részt, ráadásul REKLÁM NÉLKÜL következett rögtön a 2. rész. :)

Szerintem nézhetõ sorozat lesz ez.
6/10
-greghouse- 2013 szept. 11. - 23:04:02 6/10
(60/325)
Állati nehéz dolgom van, mert próbálok NEM olvasni spoilert, nagyon kérek mindenkit, tartsátok be a nagybetûs SPOILER szabályt!.... Én speciel NEM akarom tudni, mi fog történni a következõkben. Nagyon örülök, hogy ti mindent tudtok, de az Isten szerelmére, hagyjatok közönséges földi halandóknak is némi izgalmat. Kösz.
ValeK 2013 szept. 11. - 23:01:46
(59/325)
Én úgy emlékszem nem a burára tetejére/város közepére dobtak bombát hanem az északi oldalon csapódott be a lövedék szinte a föld magasságba.A bura áthatolhatatlan, vagyis a déli oldalt teljesen megvédte a robbanástól én ezt a magyarázatot találtam erre nagy vonalakba:) .
kabalababa9 2013 szept. 11. - 22:42:00 Előzmény aadam89
(58/325)
Hello :)
1./ itt: az IMDb-n ezt írják:
http://www.imdb.com/title/tt1553656/episodes?season=1&ref_=tt_eps_sn_1
1. évad - Ep13. - 2013 Szept. 16. - címe: Curtains
Ezek szerint 13 részes az évad, nem?
**SPOILER**
2./
Na végre, már azt hittem, h túlságosan szörszálhasogató vagyok, (mert amúgy szeretem a sorozatot! Eddig 11 részt láttam.) de eddig rajtad kívül csak én vettem észre ezt(?)
..."lebombázták az egész várost, „a legnagyobb erejû nem nukleáris fegyverrel” rá x napra a bura "túloldala teljesen zöldbe van."...
IGEN(!) Abban nem vagyok biztos, h fél napra rá, de az tök mind1, mert akármennyi nap múlva is képtelenség lenne ez a visszarendezõdés, fõleg h láthattuk milyen volt, közvetlenül a bomba után a burán túl. Máshol nem olvastam, h bárki is felvetette volna, - hogy, na de ezt meg mégis hogy?!?
Remélem, h tényleg lesz még egy rész, a 13. ahol már kiderül valami arról, h mi ez a bura.
Nem olvastam a könyvet, úgyhogy kérlek ne áruljátok el mi ez, de a 2014-es dátum nem valami pontos és nagyon messze van!
Spoiler-Killer 2013 szept. 11. - 21:59:06
(57/325)
Nem tudják kiásni magukat, mert 6 kilométerrel a föld alatt is folytatódik az erõtér. A könyvbõl természetesen kiderül, kik csinálták a búrát, és miért. Tetszett az elsõ gyerek-rángórohamos rész magyarul. "Pink csillagok" : Miért nem rózsaszín csillagok, mint a könyvben? Jó, hogy nem magenta...
8/10
jLKKKKKKKKKKKKK 2013 szept. 11. - 21:28:49 8/10
(56/325)
elsõ évad :12 részes
that's all 2013 szept. 11. - 20:54:23
(55/325)
Spoiler

Volt ott több baromsag is, egesz erdekes sorozatnak indult, aztan mikor megjelent a Maxine csaj, az nagyon sz.r volt. Meg jo hogy megöltek, mert a bunyos klub meg a többi baromsag mar tenyleg nevetseges volt, ennek ellenere minden reszben volt valami, ami miatt nagyon sokan tovabb nezik. Ez a 12 resz olyan semmilyen volt, kis felvezetö a zaro epizodra, de mondjuk nem tudom mi varhato a 2. evadtol, egyre többen halnak meg a mar megismert szereplök közül, szoval ezt csak a dome tudhatja. :D (bocs, hogy nincs ekezet)
10/10
aadam89 2013 szept. 11. - 20:31:00 10/10
(54/325)
Amúgy az Under the dome-hoz.


Spoiler
A végéhez értem s01e12. elég érdekes volt, de voltak azonban hibák, pl. lebombázták az egész várost, „a legnagyobb erejû nem nukleáris fegyverrel” na már most rá fél napra a DOME túl oldala teljesen zöldbe van. A másik hiba amit találtam benne, hogy a tó vize ugye bár nem hasznosítható, hiszen metánt tartalmaz.. kb a 7 résztõl ez teljesen felejtõs lesz, nagyban mászkál benne a MAX-í csaj, és az anyja is nagyokat nyelt és nem is abba halt bele. 
Idióta helyes-írók k..ok be , foglalkozzatok a filmmel.
10/10
aadam89 2013 szept. 11. - 20:24:45 10/10
(53/325)
Amúgy az Under the dome-hoz.


Spoiler
A végéhez értem s01e12. elég érdekes volt, de voltak azonban hibák, pl. lebombázták az egész várost, „a legnagyobb erejû nem nukleáris fegyverrel” na már most rá fél napra a DOME túl oldala teljesen zöldbe van. A másik hiba amit találtam benne, hogy a tó vize ugye bár nem hasznosítható, hiszen metánt tartalmaz.. kb a 7 résztõl ez teljesen felejtõs lesz, nagyban mászkál benne a MAX-í csaj, és az anyja is nagyokat nyelt és nem is abba halt bele. 
Idióta helyes-írók k..ok be , foglalkozzatok a filmmel.
offtopic
cirmuli 2013 szept. 11. - 20:19:59
(52/325)
http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/suggest?q=bura

Csak, hogy helyesírásilag is okuljunk!
barry1 2013 szept. 11. - 18:55:53
(51/325)
és a második évadot 2014-re tervezik, de arról még nincs semmi adat.
barry1 2013 szept. 11. - 18:53:44
(50/325)
Az elsõ évad 12 részes a Pilottal együtt
martonka1 2013 szept. 11. - 18:49:57
(49/325)
A búra szó helyes, nem a burok szó egy formája, pl a lámpabura is helytelen, a lámpabúra a helyes. A búra önálló magyar szó.
Az egyébként engem is érdekelne, hány részes a sorozat, mert rétestésztát nem szeretnék nézni.
BorosRobi 2013 szept. 11. - 18:27:38
(48/325)
Gyerekek hany reszes ez?
radik 2013 szept. 11. - 17:12:12
(47/325)
A bura egyfajta burok, burkolat, ezeket mind rövid u-val írjuk, a búra (búbánatra)is van orvosság, sokan az alkoholt választják.
Egyetértek azokkal, akiknek nagyon szúrja a szemét ez a hiba, nagyon igénytelenek az emberek, azoktól, akiknek "szakmája" a nyelv elvárható, hogy egy minimum szintet azért elérjenek.
atompyka 2013 szept. 11. - 16:56:13
(46/325)
Hány részes a sorozat?