Téma: A Dal

magicvoice 2016 febr. 13. - 22:45:05
(48/128)
A továbbjutókat elnézve, tiszta multikulti (amibe a magyar már bele se fér), csak azt tudnám, ez akkor mitõl magyar dalválasztó?
10/10
sanderson 2016 febr. 13. - 22:07:40 10/10
(47/128)
Elégedett vagyok a továbbjutók személyét illetõen, szerintem is ez a négy dal volt a legjobb. De ahogy most megnéztem a második középdöntõn fellépõk listáját, úgy érzem egy hét múlva kevesebb jó dalt hallunk majd. Akkor csak Freddie és a Berkes-Tóth páros továbbjutásáért szurkolok.
olahmiki1959 2016 febr. 13. - 21:16:39
(46/128)
Benji egy nagyon helyes srác, viszont, hála istennek, úgy néz ki, hogy megy a levesbe. (Már éppen ideje volt...:)

Szécsi Böbérõl az jut eszembe, hogy egy kedves, fiatal lány számára annyi szép hivatás van a világon...
Mi a fenének kell énekelnie annak, aki olyan hamis, mint a bûn? Miért nem foglalkozik sérült gyerekekkel, miért nem készít hímzett papucsokat, vagy színes mézeskalács figurákat???

Oláh Gergõ számának semmi köze sem volt az autentikus cigányzenéhez, viszont nagyon színvonalas, klezmer motívumokban gazdag melódiákat hallhattunk és táncokat láthattunk a produkciójában.
Ezzel semmi baj, csak azt nem értem, hogy ezt miért nem lehet elmondani? Minek a mellébeszélés?

Harsányi Levente dobott egy nagyot a mûsor elején, amikor Oláh Gergõt Molnár Gergõként mutatta be.
De, ha csak ez lenne vele kapcsolatban a kifogás, akkor már jól állnánk.

Petruska most még jobban tetszett, mint a múltkor, egyáltalán nem bánnám, ha õ menne ki Stockholmba.:D
10/10
kazsagx 2016 febr. 13. - 20:40:51 10/10
(45/128)
Ez a ket müsorvezetö egy francot nem er! Regen vezette egy kis srac,nem tudom sajnos a nevet,az ezekhez kepest profi volt!
Cordelia 2016 febr. 09. - 15:51:28
(44/128)
tiszta Fekete Vonat a Mardi Gras száma. Nekik nem tûnt fel?
Egészen pontosan: A város másik oldalán címû dal, amit Fatima gyönyörûen elénekelt annak idején. Innentõl autentikus cigányzene vagy nem, ne õket válasszuk.
olahmiki1959 2016 febr. 07. - 14:53:48
(43/128)
Ezzel nincs semmi bajom, csak szokatlan nekem, hogy ha már ott van a hangszer valakinek a nyakában, akkor miért nem játszik rajta.
Ennyire nem bízik a tudásában, abban, hogy ott a helyszínen, élõben is megfelelõ teljesítményt tudna nyújtani?
Csetti 2016 febr. 07. - 12:49:11
(42/128)
Az Eurovizio szabályzata szerint csak az énekesnek kell élõben énekelnie, a többi lehet play-back. Ez nem valami nagy felfedezés, mert a nemzetközi versenyen is így van.
olahmiki1959 2016 febr. 07. - 12:02:49
(41/128)
Most már biztos, hogy az énekesek ugyan élõben énekelnek, de a zenei kíséret playback-rõl szól.
Ez Pély Barnánál - és a múltkor Gáspár Lacinál - derült ki a számomra teljesen egyértelmûen.
(Gáspár Laci játszott egy baromi jó basszusszólót - azt élõben, mert õ nagyon jó zenész, ez tény, - utána viszont a szám közepén, egyszer csak letette a hangszerét, - ami ugyanúgy szólt tovább! - és mikrofonnal a kezében, nyugodtan énekelt tovább.) Na neeee!
Én ugyanis a gitárosok, basszusgitárosok kezét szoktam figyelni, és nagyon sokszor nem az szól, mint amit õk játszanak a hangszeren.
De ez csak egy apróság, láttunk itt már nagyobb disznóságokat is...

A legnagyobb problémám ezzel a felhozatallal, a 30 dallal, hogy tulajdonképpen egy olyan sem volt köztük, aminél felkaptam volna a fejem, hogy "na, ez igen, végre, ez nagyon jó, küldjük ki Stockholmba, mert méltó módon fogja képviselni Magyarországot."

Tegnap Petruska száma tetszett a legjobban, de az is csak ezért, mert eltért a többiekétõl, új és egyedi volt a hangzása, nem másolt különbözõ zenei trendeket, de nagyjából ennyi.

Szingh Viki dala szép volt, de abszolút nem való az EU-s fesztiválra, Gájer Bálint száma nyugodtan beleillene egy 60-as években játszódó amerikai gengszterfilmbe, a többiek produkciója pedig hol hamis volt, hol összelopott zenei motívumokból állt.
Egyik sem valami biztató...

A Parno Grasztban bíztam valamennyire, ehhez képest nagyon hamisak és erõtlenek voltak, a szövegeik meg egyenesen hallgathatatlanok attól a rengeteg prozódiai hibától.
Hogy Pierrot pont a szöveget dicsérte meg a Parno Graszt produkciójában, azzal el is vágta magát nálam egy életre, mert abból az derült ki, hogy nagyjából annyit ért a szakmához, mint ez a klaviatúra, amin éppen írok!

A zsûri pontozása már valóban megüti a "közröhej" kategóriát, látszik, hogy például Zséda - akit valamikor sokkal többre becsültem - arra tette fel az életét, hogy a többiek alacsonyabb pontszámát a sajátjával feltornázza, amivel egyben tökéletesen komolytalanná is teszi az egész ítélkezést.

Most, hogy hallottuk az összes dalt, lelkileg eljutottam oda, hogy abszolút érdektelen a számomra, hogy melyiket fogjuk kiküldeni végül közülük az EU-ba...:)
magicvoice 2016 febr. 07. - 10:27:15
(40/128)
Szerintem, Kállay-t nem küldik ki még egyszer, nekem egyébként az a legnagyobb bajom vele, hogy ebben a stílusban is jó, de sajnos hiteltelen. A tegnapi mûsor után Agárdi Szilvi lett a titkos favoritom, bár továbbra is Freddy-nek adok több esélyt a végsõ gyõzelemre pl. egy Freddy, Agárdi Szilvi, Petruska, Vásáry André négyesbõl.
10/10
sanderson 2016 febr. 07. - 10:23:27 10/10
(39/128)
Vendégfellépõként ByeAlex remek dalt hozott a tegnapi elõdöntõre. Ezt az elõzõ hozzászólásomból kifelejtettem.
A középdöntõkbõl a közönség is továbbjuttat két dalt a nyolcas döntõbe. Könnyen lehet, hogy ezek olyan dalok lesznek, amelyeket a zsûri tagjai majd nem látnak szívesen a végsõ megmérettetésen. Azt persze könnyen kivédhetik, hogy a végén ezekre ne szavazhasson a közönség. Tavaly, az egyik közönség által döntõbe juttatott dalt a zsûri is beválasztotta a négybe. Igaz, az egy másik zsûri volt.
tompika74 2016 febr. 07. - 10:10:14
(38/128)
Az idei Dal felhozatal nagyon gyenge. Ha a zsûri a szokásához híven kiválasztja az egyik legunalmasabbat (vagy a közönség a leghamisabbat:) ), akkor már nem is fogom nézni az Eurovíziót...
A Both Miklós egy Kabos Gyula hangimitátor. Azt várom, mikor mondja majd valamelyik énekesnek, hogy mostantól kezdve a hagymát is hagymával fogja enni :D
magicvoice 2016 febr. 07. - 05:04:12
(37/128)
Mindent elmond a hazai viszonyokról, hogy a Gájer Bálint - Parno Graszt - Singh Viki hármasból egyedül a Parno Graszt jutott tovább, holott se az énekesnõbõl se a papából egyetlen tiszta hang nem jött ki a három perc alatt. Szerintem, az est legjobbja Singh Viki volt, tetszett még Petruska (hitelesebben hozta a stílust, mint Péli Barnáék) és Gájer Bálint is. A legnagyobb meglepetés pedig Agárdi Szilvi énektudása volt. Nem néztem volna ki ebbõl a lányból, hogy ilyen jól tud énekelni, megérdemelné, hogy õt küldjük ki az Eurovízióra.
10/10
sanderson 2016 febr. 06. - 22:22:08 10/10
(36/128)
Érdekesnek és rejtélyesnek találom azt, ahogy pillanatok alatt eldöntötték a zsûritagok, ki jusson tovább a hármas holtversenyben álló elõadók közül. Békés egyetértésben kiválasztották a három közül az egyértelmûen leggyengébbet. Valamiért nagyon nem akarták, hogy a Berkes Olivér, Tóth Andi páros és Singh Viki tovább jusson. Nagyon tetszett, kellemes meglepetés volt számomra, ahogy Tóth Andi énekelt. A zsûri által tovább juttatott dalok közül nekem csak Petruskáé tetszett. Sajnálom Singh Viki kiesését....tudom, nem az Eurovízióra való, de jó dal, a középdöntõben ott lett volna a helye.
mapk 2016 febr. 06. - 21:39:57
(35/128)
Az a b*szottbohóc megint mire adott 9et? Értem én, vándorcirkusz-vándorcigányok, na de akkor is.
1/10
southwind 2016 febr. 06. - 21:23:49 1/10
(34/128)
szilvi...na szép, csak kár hogy tizenkettõ egy tucat
Ljerk 2016 febr. 06. - 21:16:30
(33/128)
"Perverz Károlyról én azelõtt mégcsak nem is hallottam, de nem is csoda. Noname rockzenész..."

Hehe. :)

1. A Metró együttes tagja (Illés, Omega, Metró ha mond valamit)
2. Az LGT alapító tagja (errõl az együttesrõl csak hallottál remélem)
3. A Skorpió együttes alapítója
4. Testvérének Bujtor Istvánnak a filmjeihez írt filmzenéket (Csak semmi pánik stb.)

Elõbb mûvelõdj csak - utána kritizálj valakit.

- https://hu.wikipedia.org/wiki/Frenreisz_K%C3%A1roly
Magdi 2016 febr. 06. - 20:43:31
(32/128)
Azt mondta valaki megviccelte, elvette.
1/10
southwind 2016 febr. 06. - 20:30:08 1/10
(31/128)
ez a cigány szám jó lehetne, de nagyon amatõrök, rutintalanok, sok a hamis hang, ha egyáltalán, mert nem túl jó hangjuk van. A Karaván nyerõ lehetne, de ez....
offtopic
bkedit 2016 febr. 06. - 20:04:53
(30/128)
Az nem igazságos, hogy külön kezelik a 3 elõdöntõt, így nem a 30 legjobbjai kerülnek a középdöntõbe, hanem az aznapi 10 legjobb 6 versenyzõje. Így lehet, hogy a múltkor már kiesett, aki ma bent maradna.
1/10
southwind 2016 febr. 06. - 19:57:29 1/10
(29/128)
váháááá zséda olyan cuccot visel, mint aki most jött ki tus alól, hogy ajtót nyisson a váratlanul érkezõ postásnak :)))