5/10
szkülla 2012 aug. 10. - 22:51:13 5/10
(76/136)
Én is jobra számitotam egy kicsit joban is agyalhatak volna a forgatokönyvön kicsit mintha öszecsapták volna
a filmet nem mondhatnám jó horrornak mert a legtöb ijesztö jelenet ojan volt hogy hirtelen a semiböl nagy hangefektek és képvilanások nem azt mondom hogy rosz ez de ne az egész film ere alapozon .
Daniel radclif szinészi játéka kicsit lapos de látszik hogy propálkozik de még nem az igazi
ki kel még törnie a harry potter sorozatbol (különben az ö neve viszi a filmet)
azért nem volt olyan rossz
10/5
7/10
z4zie 2012 aug. 10. - 10:17:41 7/10
(75/136)
Nagyon vártam, h megnézzem, de jobbat reméltem. Volt pár naci-barnítós és ijesztõ jelenet. A láp és a ház hangulata nagyon jó volt, a könyvnek megfelelõen megcsinálva. Radcliffe is jó volt, de nem hittem el neki, h apa. Inkább Harry Potter volt felnõtt férfinek öltözve, mint a Halál ereklyéi II. végén :)

Illetve a könyv felénél tartva néztem meg: abszolút eltér egymástól a film és a könyv sztori szempontjából. A könyvben idõs korában meséli el gyerekeinek és feleségének, h miket élt át egyszer fiatalon a lápon álló házban. Kíváncsi leszek, h mi lesz a könyvben!!!
5/10
Dean88 2012 aug. 09. - 19:04:05 5/10
(74/136)
Ez a film egy... Nem értem, hogy a mai idõkben, hogyan készíthetnek egy ilyen semmilyen filmet. Néhány ijesztõbb pillanat van benne, de valahogy úgy, hogy semmilyen érzelmet és feszültséget nem vált ki az emberbõl. Nagyon unalmas, fõleg az elsõ egy óra. Ja és Potter szerintem vonuljon vissza a következõ Potter filmig hehe. .D
2/10
Viki1080 2012 aug. 08. - 17:05:13 2/10 Előzmény melody03
(73/136)
SPOILER azt ugye tudod h õk meghaltak mindketten,mert a bige a vonat elé hívta a kisfiút?Ebben számodra mi a happy end?
2/10
Viki1080 2012 aug. 08. - 16:58:51 2/10
(72/136)
Nekem több bajom is volt ezzel a filmmel:
1.elsõre tudtam mindent így uncsi volt
2.Semmi de semmi félelmetes nem volt benne,inkább altatós
3.SPOILER SPOILER SPOILER Ha egy szellemet lenyugtatsz,az utána már nem baszogat senki,ebben mégis a lenyugtatás után is öldököl,ergó szar a sztori is:) SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE
4.Potter az maradjon Potter,mert ilyen kegyetlen babafejjel nemhogy azt nem hiszem el neki,hogy dolgozik,de az pláne nem hogy apa:)))

Úgy rossz,ahogy van,unalmas,vontatott,kiszámítható,rossz történet,rossz színészek stb stb elpazaroltam megint 90percet az életembõl tök feleslegesen.
2/10
borci.s 2012 aug. 04. - 17:34:54 2/10
(71/136)
Nem tudom, milyen horrorokat látott az, aki ezalatt félt. Mindegy is..
8/10
Jagdglück 2012 júl. 27. - 16:04:13 8/10
(70/136)
Mivel ennyire nagy megosztottságot szült ez a film, gondoltam megnézem. Én bevallom féltem, leginkább a hirtelen hanghatásoktól,de pár látványelemtõl is. Tény, hogy alig fektettek hangsúlyt a történetre és Daniel Radcliffe helyett egy szalmabábu is játszhatta volna a fõszerepet, ettõl függetlenül teljesen emészthetõ...én azért nem hasonlítanám egy zs-kategóriás horrorhoz.
10/10
sankara 2012 júl. 25. - 13:02:30 10/10 Előzmény ice_flower
(69/136)
Ha 10/4 jóindulattal, akkor miért 1 pontot adtál rá? Attól azért többet érdemel.

Nekem tetszett a film, végig lekötött, az atmoszférája is jól el lett találva. Egy kis különlegesség a tucatfilmek világában.
10/10
melody03 2012 júl. 12. - 18:40:17 10/10
(68/136)
Nekem nagyon tetszett a film.
Rég láttam ebben a kategóriában jó filmet, és ez az! Talán a végével nem vagyok kibékülve... nem egészen értem, hogy Arthur és a kisfia miért nem került a fekete ruhás nõ "csatlósai" közé?! Számomra értelmetlen ez a 'happyend' a végén...
Mr. Potter alakításáról sem tudtam eldönteni, hogy ez valójában egy hiteles színészi munka és szándékosan ilyen semmitmondó, félelemmentes az arckifejezése a házban, vagy pedig egyszerûen csak nem játszott jól...
Mindezek a dolgok csak elgondolkodtattak, számomra nem volt zavaró. A maga kategóriájában szerintem ez egy nagyon jó film, érdemes volt megnézni, hétvégén a barátaimmal is megnézetem! Nekem 10/9!
1/10
ice_flower 2012 júl. 04. - 17:45:05 1/10
(67/136)
Egyáltalán nem jó film..Sõt...10/4 jóindulattal. Unalmas karakterek, egysíkú események..kiszámíthatóság és aligalig félelmetes. A vége pedig abszolút nem értelmes, nem jól lett lezárva. Sokkal többet vártam, csalódás. Még jó hogy nem moziba néztem.
10/10
DeGaulle 2012 júl. 03. - 21:57:26 10/10
(66/136)
A hangulata kifejezetten színvonalassá teszi a filmet. Csak az amerikaiaknak lehet, kissé bonyolult film. Ezt abból gondolom, hogy nem vált túl népszerûvé a mozimûsorokon. (Délelõtt meg délben adták.)
8/10
julcseee 2012 jún. 21. - 13:10:47 8/10
(65/136)
Szerintem jó volt. Úgy álltam neki hogy egyedül nézem végig, hiszem sokan írták hogy ebben semmi félelmetes nincs, úgyhogy egyedül, este, nekiálltam megnézni. Hát bakker, igenis voltak benne parás részek! Bár pont a legjobb részt (Az ablakban a háta mögött megjelenõ nõt) nem kellett volna lelõni már a bemutatóban... de azért ezen kívül is akardak bõven jó részek. Én egyébként észre sem vettem hogy ez a Harry pottert játszó színész, csak hogy ismerõs valahonnan. És ez jÓ :)
Szóval, minden borzongani vágyónak ajánlom :)
egyszervoltt 2012 jún. 12. - 17:15:23
(64/136)
Én sajnos kissé rosszabb minõségben tudtam megnézni, tömören annyi a véleményem hogy egynek elment.
Bõvebben: Radcliffe-nél nálam sem Harry jött elõ, elhittem a játékát, a díszlet és a környezet nagyon jó volt, a téma is bejött, viszont nálam azok a jelenetek ahol nem hirtelen hanghatás volt nem igazán lépték át az ingerküszöböm, az atmoszféra sem ragadott annyira magával hogy folyamatosan féljek. Sokaktól hallottam hogy a Ragyogáshoz hasonlítják, hát én azon a filmen kellemesen féltem majdnem az elsõ perctõl az utolsóig, míg itt ez nem igazán történt meg.
A végkifejlet sem volt számomra annyira grandiózus, bár örültem hogy nem klasszikus véget ért a történet. Lényegében akik csak ismerkednek a mûfajjal azoknak elsõ filmnek tökéletes, akik már láttak ezt-azt azoknak nem hiszem hogy maradandó élményt nyújt.
McHale 2012 jún. 05. - 02:40:04
(63/136)
Azt nem tartom reálisnak (mint a horror filmek 80%-ban), hogy a fõhõs az emberek 99.9999999999999999999%-ával ellentétben ott marad és vizsgálgatja a helyszínt pedig az emberek nagy része rekord idõt futna a maratoni távon a legközelebbi településig majd egy térképpel megkeresné a helyszíntõl található legtávolabbi pontot a világon és ott folytatná életét...

A filmet a takaróm mögött dideregve töltöttem Mr. Bumival (gyerekkorom plüss koalája)és feloltott lámpával.

Csak nekem jutott eszembe amikor elõretartja a gyertyát és úgy megy, hogy Lumos maxima! ?
8/10
keysme 2012 jún. 01. - 01:13:52 8/10 Előzmény Rahar
(62/136)
Elõzõ hozzászóló: "De Potter meg sem próbálta" ez jó volt :DD

Egyébként a film nekem bejött. Szeretem a thrillereket, régóta keresem a jobbnál jobb darabokat, nagy összehasonlítási alappal rendelkezek. Meg kell hagyni, mûfaji szempontból tényleg nem nevezhetjük top kategóriásnak. Persze valakinek az is elég, ha a 2 perces csendet megtörik egy hatalmas hangeffekttel, ami nyilvánvalóan ijesztõ, de a horrorok/thrillerek sosem errõl szóltak, sosem ilyen módon akarnak ijesztgetni. Ezt sokan elfelejtik, és nem tudják mi ennek a mûfajnak a lényege. Szerencsére közel 10 év alatt, ha nem is sokat, de láttam pár kiemelkedõ thrillert. Kiemelkedõ alatt azt értem, hogy nem a hirtelen hang ill. képi megjelenéssel próbál ránk hatni, hanem mind tartalmilag, mind hangulatilag hozza ránk a frászt. És ez egy jó thriller alapja. Sajnos ilyen napjainkban nagyon kevés van...

Vissza térve a filmre, ez sem azon kevés filmek közé tartozik, amikrõl beszéltem, DE a film tartalma ezt valami elképesztõ módon ellensúlyozza. Olyan szinten ellensúlyozza, hogy a mûfaji gyengeség ellenére a film nekem megér egy 8-ast. Nagyon megkapó hangulata van az egész filmnek, már csak ezért is megéri megnézni. Szóval, ne úgy üljünk le elé, hogy egy durva ijesztõs filmet fog nézni, mert akkor nyilván csalódni fogunk. Adjuk át magunkat a képi megjelenésnek, és a film hangulatának, mert akkor bármilyen pocsékok is az ijesztgetõs próbálkozások, mégsem fogunk csalódva felkelni.

keysme
8/10
beo71 2012 máj. 29. - 12:48:32 8/10
(61/136)
Sok ember nem tart a szellemes történetektõl(az egyik barátom azt mondja, azért, mert nem történik semmi, csak félelemkeltés trükkökkel-hang, vágás, fantáziálás stb.).Én viszont, azok táborához tartozom, akik ezektõl paráznak be teljesen, ugyanis az elképzelhetetlen, nem létezõ szerintem sokkal félelmetesebb, mint a késes, darabolós horror, ahol az általában nagy darab, de IQ-light fazon sorra öli a még ostobább karaktereket.
Ez itt egy szellemes-sztori, aki ezt a típust kedveli, nem fog csalódni.Tökéletes atmoszféra, a nem túl bonyolult történet a hangulat miatt hátborzongató, miden percén érezni a minõségi filmgyártást, nem 20 éves amcsi kölkök gyártotta tinihorror, hanem minõségi angol cucc.8/10.
4/10
Rahar 2012 máj. 22. - 01:06:53 4/10
(60/136)
Nem kedvelem a horrorfilmeket és ez az. Sõt eme alkotás tipikusan az, melytõl félelem generálódik bennem. Nem vagyok elfogult, például a texasi láncfûrészes A kezdet címû filmet pár napja láttam, abban semmi félelmetes és/vagy undorító jelenetet nem találtam. A színészek játéka kiváló, a karakterek jók. A képi világ megalkotása kiváló, a vágások, a hangulat elsõrangú. Az alaptörténet érdekes, a cselekményvezetés már kevésbé. A fõszereplõ már megint azt a számomra idegesítõ és logikátlan módszert követi, hogy nem kérdez meg senkit semmirõl. Ha engem csak úgy el akarnak erõszakosan küldeni csak meg próbálnám tudni, hogy miért. De Potter meg sem próbálta. Alapvetõen nagyon egyszerû cselekménye van a filmnek, szerintem ez a nagy gyengéje. Akik szeretik a félelmetes horror filmeket azoknak nagy valószínûséggel tetszeni fog.
9/10
Demetra 2012 máj. 18. - 16:18:59 9/10
(59/136)
Szerintem Daniel Radcliffe jól alakított, végig eszembe sem jutott, hogy ez a gyerek a Harry Potter. A sztori nem rendelkezik túl nagy tanulsággal, de amúgy jó. A zenét eltalálták, a hangulata kiváló, az elsõ 25 perc után tátott szájjal vártuk, hogy mikor jön ránk a szívbaj, mert borzongásból nem volt hiány, néha egy egy "basszus" félhangosan kiszaladt a szánkon. xD Életem elsõ filmje, amin aránylag beparáztam, a nálam eddig nyerõ Tükröket messze lekörözi.
4/10
HardGenerationz 2012 máj. 09. - 03:19:19 4/10
(58/136)
A fõszereplõ fiatalabb mint én és akarva akaratlanul a kis varázsló jut róla eszembe szóval ez az érett családapa szerep elég nevetséges.
Azon kívül rühellem az ilyen néma szereplõket, tehát folyik a cselekmény és egyszerûen kussol. Látszik, hogy nem érti a dolgokat de annyi sincs benne, hogy rákérdezzen - ez nálam olyan életszerûtlen.

A szokásos kliséket megkapjuk de valami hihetetlenül amatõr módon, egymás után sorban adagolják ezeket.
Nekem az egész film olyan kiforratlan és elnagyolt, mintha csak a hirtelen felbukkanó árnyas ijesztgetésre koncentráltak volna és pl. a történet teljesen huszadrangú.
5/10
gluppour1974 2012 ápr. 27. - 09:55:42 5/10
(57/136)
Szerintem egyszerûen középszerû volt. Unalmas történet, elcsépelt jelenetek és kész. Igaz, a hangulatát eltalálták. Ennél sokkal többet vártam. Ha tudom, nem moziban nézem meg, bár DVD-n a parajelenetek nem jönnek elõ annyira.