10/10
Lucaaa 2009 júl. 19. - 19:00:54 10/10
(53/113)
wááá anyira imádom. És és a zenék benne, ez egy nagyon jó kis hallotas mese :D
RobertDowneyJr 2009 júl. 17. - 12:04:23
(52/113)
Szerintem aranyos jó kis animációs film.
A zenék azok gyönyörûek.
hirvi 2009 máj. 27. - 22:44:54
(51/113)
Jó kis animáció! :)
Lá láááá Corpse Bride... :)))))
8/10
tnono 2009 máj. 19. - 21:30:32 8/10
(50/113)
nekem is tetszett, a zenék nagyon szépek, és az egész hangulata nagyon varázslatos, a megható részeknél...
10/8
rainbow27 2009 ápr. 12. - 19:25:46 Előzmény M11
(49/113)
Szerintem is egy nagyon jó animációs mese:) A zenék pedig tökéletesen beleillenek.Ez télleg minden korosztálynak nézhetõ mese;)
zaharaz 2009 márc. 20. - 22:39:05
(48/113)
Ismét egy Tim Burton alkotás :) a kedvenc még mindig az Ollókezû Edward, az felûlmúlhatatlan.

jó kis "mese" én úgy 8 és 9 között adnék rá pontot. Inkább 8. Kedvencem az a kis kukacka-mukacka :D annyira édes azzal a lila fejével :DD a fõszereplõ gyereket meg hátba kéne vágni, hogy "ecsém legyél már egy kicsit határozottabb, no!"
M11 2009 márc. 20. - 22:34:45 Előzmény Kockacukor
(47/113)
Hibátlan, profi, klasszikus... Hiába, ez van, ha a Fantastic four összeáll...(Tim Burton, Helena B. Carter, Johnny Depp, Danny Elfman) ennél jobbat soha.
Nagyon tetszett, a dolgok kihangsúlyozása és egy mese, aminek happy end a vége az emberben mégis csak egy ûr marad az tolsó mondatok után. Tim már csak ért az ilyenekhez. Ha kell Hollywoodit alkot, ha kell megrettentõt, ha kell egy kis békés otthonost, kellemest.
És akik segítenek neki ebben színészek, csakugyan elsõosztályúak. És most bebizonyították: az animációs mûfaj is az övék!! Koronázatlan királyok!
Kockacukor 2009 jan. 31. - 21:48:06
(46/113)
Ááá, úgy szeretem ezt a mesét. A zene megminden ááh, kívülrõl fújom az egészet ^^
ÉRTEM 2008 aug. 29. - 01:33:55
(45/113)
jah a zenét imádom én is engem anniyra megfogott. bár lehet, hogy azért mert mikor néztem a tesómmal épp azt a hagyományunkat õriztük hogy kivettünk egy filmet vettünk rengeteg chipset-és filmeztünk. de tényleg ez enniyra hangulatos mese. a végén kicsit hirtelen lett vége szerintem de azért király volt nagyon. Tényleg igaz hogy ez vígjáték de azért szerintem nem teljesen mert van benne valami drámai is. vagy csak én látom így ?
Android666X 2008 máj. 31. - 08:55:51
(44/113)
A sok színes mese után ez nem tünt színesnek. Talán mert a halottak világának színvilága ellenére az élõk világa szürke. A kettõ kigészíti egymást. Remek film, amit mindenkinek ajánlok, de csak eredeti hanggal.
peca1000 2008 máj. 30. - 23:20:04
(43/113)
Csúcs film! A karakterek fenomenálisak, kinagyítva az adott típusú emberek fõbb tulajdonságait. Tetszett a lakáj azzal a fenhordott nagy orrával, de a csúcs, az öreg csontváz a szakállával (mintha már a végét járná) :) Komolyan, még ha meg sem szólalnának, is humoros lenne. Na meg a történet, és a zene!!!
Balo 2008 máj. 22. - 01:45:23
(42/113)
Nagyon jó!!!! A kedvenc animációs filmem!!!!
Vanipipi 2008 máj. 04. - 12:39:35
(41/113)
Nekem nem tetszett igazán az egész,csak a vége!
8/10
Karolka 2008 márc. 21. - 17:09:34 8/10
(40/113)
Én elõször le voltam halva, h Tim Burton ilyet is csinál... annyira "beteges", h más nem is csinálhatta volna! Iszonyat durva animáció, végigröhögtem az egészet, magukon a figurákon! Most pedig a Sweeney Todd... nem értem miért nem szereti az Oscar zsûri... :D deee, valahol megértem... :P
lilcso 2008 jan. 01. - 15:36:38
(39/113)
hanyatt nem vágódtam, de jó szórakozás. azt meg senki ne várja, h 1 és negyed órába beleférjen mindenkinek a részletes karakterábrázolása. nekem tetszett, h nem húzták-nyúzták, így pörgõs maradt, nem lankadt a figyelem... a zenés betétek jók voltak, pedig ált. ha ilyennel operálnak, az nem mindig sül ki jól (vmiért mindig a muzsika hangjai jut errõl eszembe...)
azt mondjuk nem sikerült megértenem, [SPOILER!] h ha victor beleszeretett victoriába, akkor miért lett volna hajlandó meginni a mérget? csak azért, mert megsajnálta emilyt? nem igazán volt ez átgondolva lélektanilag... vagy csak kivágtak pár jelenetet :)))
nekem összességében tetszett, a 2 világ közötti különbségek ábrázolása külön jó volt :D johnny depp és helena bonham carter hangja pedig csak fokozták az élményt.
még ha nem is az a többszörnézõs movie, az idõtartama miatt nem nagy fáradság újranézni, jó kis karácsonyi hangulat-alapozó :))

6.5/10
7/10
Neszfor 2007 dec. 31. - 15:05:48 7/10
(38/113)
Elképesztõ animáció és nagyszerû hangulat - ez a Halott menyasszony. Kár, hogy a címszereplõn és Danny Elfman üvegszemû csontvázán kívül nincsenek igazán emlékezetes karakterek a filmben, ráadásul a dalbetétek ebben a sûrûségben kissé fölöslegesnek tûnnek (bár a Ray-zongorista-szám kétség kívül a film legjobb pillanatai közé tartozik).
A történet az én értelmezésem szerint: "szerelmes f*szság". Csúnyán hangzik, vagy nem: ez van. A szerelmi szál Victor és Victoria között abszolút nevetséges és hiteltelen (sõt Victoria a film legirritálóbb karaktere), Emily már sokkal árnyaltabb figura. Idõnként valóban tudunk vele azonosulni a "nagy csalódások és remények" oltárán. Victor a balfék fõhõs, akit sodor az ár, nem egy bonyolult figura, erõsen hasonlít az Álmosvölgy legendájabeli Johnny Depp-re.

A zene! Na az valóban nagyszerû. Danny Elfman egyik legjobbja (a Karácsonyi lidércnyomás a másik ilyen best), egyaránt jól festi alá az "elõk" és a "holtak" birodalmát. Azért tettem idézõjelbe a szavakat, mert a film szándékosan nem egyértelmû ebben a kérdésben. Az élõk élnek a szürke világukban a haláltól rettegve, a holtak pedig örülnek, hogy vége a szorongásokkal teli napoknak.

Tim Burton ezzel a filmjével visszatért a gyökereihez (itt az animációs technikára és a különleges, morbid humorú hangulatra gondolok) és egy nagyszerû munkát tett le az asztalra A halott menyasszonnyal!
Vikke 2007 dec. 27. - 11:21:54
(37/113)
A halott menyasszony a Karácsonyi lidércnyomás kisöcsije :)
Akinek tetszett nézze meg ezt is, nem fog csalódni.
8/10
Mákostonhal 2007 dec. 16. - 15:15:53 8/10
(36/113)
Jópofa animációs film, a poénokon nagyokat röhögtem, és ez azon kevés musicalszerûség közé tartozik, ami bejött. (Ott van még Milos Forman Hair-je is)Én nagyon nem értek az animációs filmekhez, elsõre nem is egészen tûnt fel, hogy ez a film nem digitálisan, hanem stoptrükkel készült. Szerintem a film nagyon hangulatos, tetszett, hogy Burton papi megint ugyanazzal a sötét, kicsit nyomasztó és furcsa, polgárpukkasztó atmoszférával dolgozik, és fekete humorból sincs hiány. (Ollókezû Edward, Az álmosvölgy legendája)Mint animációs film, erõs muka, mint film viszont gyengébb. Még az a kevés mondanivaló is elvész a látványban, a technika, a poénok, és az atmoszféra azért adnak némi pluszt. Jópofa és szerethetõ film a halott menyasszony, de szerintem 1-szer 2-szer nézõs. 76%
8/10
Peter005 2007 dec. 16. - 13:24:56 8/10
(35/113)
Számomra a film sztorija, látványvilága, stílusa, hangulata és szinkronja taljesen rendben volt, az egyetlen hátulütõt számomra a dalbetétek jelentették. Azok nagyon gyerekesek voltak, valahogy nem illettek a filmbe (vagy csak az én fülemnek nem tetszett). És én is nagyon várom a Sweeney Todd-ot.
bürgönye 2007 dec. 10. - 13:30:04
(34/113)
Hát ez hihetetlen... Tim Burton mindig képes újat mutatni. :) Fõleg azért tetszett a film (a történet és a fantasztikus látványvilág mellett, persze), hogy tkp. saját korábbi filmjeit parodizálja benne...
Alig várom már a Sweeney Todd-ot!