Túrin 2013 dec. 27. - 20:25:06 Előzmény Semprini
(278/479)
Akkor tessék, itt a kivétel: én épp A hobbit könnyeden elegáns, elegánsan egyszerû, bohókásan mesés hangulatát kérem számon, és elég a túlfeszített és saját dugájába dõlõ epikusságra való törekvésbõl.
Amely ráadásul már elõre agyonnyomja a végét, hiszen A hobbit, mint regény gyönyörûen megkomponált, és elõkészített sztori, ahol Bilbó egyszerû falusi kópéból a történettel együtt növi ki magát epikus hõssé, jól idõzítetten a regény legvégére, ahol az Öt sereg csatája maga az epika. Ehhez képest itt már az elsõ Hobbit rész közepétõl folyamatosan az agyonhajszolt epikussággal nyomnak agyon és fárasztanak le minket, minek folytán nehéz elképzelni, hogy pont az utolsó valóban katartikus esemény fog nagyot szólni.
Túrin 2013 dec. 27. - 20:08:04 Előzmény Semprini
(277/479)
"Azoknak a fantasy-rajongóknak készült, akik szerették a Gyûrûk urát és szeretnének megint minél többször és minél hosszabb ideig elmerülni Középfölde varázslatosan megalkotott világában"

Mint fantasy rajongó, elmerülnék én, ha P. Jackson hagyná, csak sajnos ötpercenként köszön be egy k...a oda nem illõ steril CGI ork, aki akkora, mint egy kétajtós szekrény, de semmi baj, mert arra jár majd egy tünde-nindzsa, aki mesés könnyedséggel lenyiszálja a tetûládát.
Elmerülnék, ha a Magányos Hegy oldalába faragott törp õrszobor nem akkora hyper-monumentálissá hizlalt óriás lenne, hogy a rodoszi kolosszus max. a térdkalácsát csókolhatná meg. Ha Tolkien Középföldéje ekkora giccs lett volna, akkor az érdeklõdésem is talán teljesen másképpen alakul 12 évesen, amikor elõször találkoztam A gyûrûk urával.
9/10
levaisw3 2013 dec. 27. - 10:51:05 9/10
(276/479)
Néhány helyen kicsit lassúnak éreztem, de ennek ellenére szerintem jó film volt. A regényekbõl készült filmekért nem nagyon rajongok, mivel általában túl kevés idõt hagynak a történet kidolgozására, így pont azok a részek maradnak ki, amiktõl a regény jó volt. A LotR és a Hobbit viszont ebbõl a szempontból szerintem remek.

SPOILER!
A leginkább logikátlan dolognak a filmben Tóvárost éreztem. Az apró törpék rengeteget bajlódnak azzal, hogy észrevétlen bejussanak, a tünde duó és a nagyon feltûnõ orkok viszont simán bejutnak és még harcolnak is az utcán, miközben a városi õrség látszólag nem csinál semmit.
SPOILER vége

Minden hibája mellett egy 9-est szerintem megér.
Kovács kolléga 2013 dec. 26. - 20:47:03
(275/479)
Teljesen rendben volt a film. Semmi baj nincs azzal, hogy Jackson trilógiát csinált belõle, legfeljebb megint azt éreztem, amit az elõzõ résznél, vagyis legalább 20-30 perccel rövidebb is lehetett volna az adott rész.

Megjegyzem, George "Star Wars" Lucas tanulhatna Jacksontól, hogyan kell egy sikertrilógiának úgy megcsinálni az elõzménytörténetét, hogy annak ellenére sem érezzük látványvilágban szegényesnek a régi klasszikust, hogy közben hatalmasat fejlõdött a filmes technika és a célközönség sem ugyanaz. Arról nem beszélve, hogy Jacksonnak a hatévesek szellemi színvonalát éppúgy sikerült elkerülnie, ahogyan az új karakterek között sincs olyan, aki méltatlan lenne a régi nagyságokhoz.

Nem tökéletes a Smaug pusztasága, de egy kilencest megérdemel.
10/10
Semprini 2013 dec. 25. - 07:34:11 10/10
(273/479)
Ezt írtam: "Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni, ez a film nem azoknak készült akik a kákán is csomót keresnek és semmi nem elég jó nekik, pláne nem a sznoboknak, és nem is azoknak akik szerint a jó filmadaptáció a szöveghûségnél kezdõdik." A fröcsögésedbõl is világosan látszik, hogy rád mind a négy megállapítás illik, ergo nem te vagy a film célközönsége. Nem értünk egyet, oké, de ezt le lehet(ett volna) normális hangnemben is írni.
szine 2013 dec. 25. - 07:10:14
(272/479)
Nagyon nem értek veled egyet. Elsõ résszel nem volt különösebb gond, de a második katasztrofális sikeredett.
Azért csináltak 3 részt, hogy minél több legyen bevétel, ez tipikus esete annak, hogy kevesebb több lett volna.
Még is kik lettek volna azok akiket az zavart volna, hogy nem 3 rész lett belõle?
Gyûrûk ura 3 kötetes mû, kötetenként 500 oldal, ehhez képest Hobbit egy könyv 300 oldal alatt.
Vagy aki szereti ezt a történetet az nem vár el 3 részes részenként 2,5 órás mozit.
Gyûrûk urából szépen kikerült Bombadil Toma pl. De azt hozzáteszem, hogy Hobbitból is maradtak ki dolgok. Filmtekercs-es kritikát érdemes elolvasni, de az index-ét.
Az adott regénynél nem lehet jobb filmet csinálni. Mivel maga a regény az alap, ráadásul itt nem akármilyen regényrõl beszélünk. Az a baj veled, hogy közöd nincs Tolkieni világhoz, egyszerûen csak tipikusan igénytelen mozibajáró vagy, akinek a látvány elég egy jó mozihoz. Ez nem errõl szól.
Nézõ kör lett kiszélesítve a Gyûrûk ura stílus miatt, mivel ha alapvetõen regényt viszik filmre, az nem lenne ilyen sikeres, 3 részben komoly bukta lenne, ezért nyúlt a rendezõ olyan eszközökhöz amilyenekhez.
Ebbõl látszik, hogy az emberek 80%-s állításod megbukott ezzel végleg. De hozzáteszem, hogy egy több részes filmben nagyobb a bukta veszély, mert pont hogy az emberek komoly hányadában van egy elõítélet a folytatások irányába.
Ennél csak jobb megvalósítást csinált volna más rendezõ. Hobbit ugyanis nem a Gyûrûk ura, de nagyon nem.
Ez tényleg inkább egy mese, bár a pókos sztori könyvben is durva, bár máshogy van elõadva, és ez nem mellékes.
Ezt filmet egy hosszabb részbõl is meg lehet volna csinálni, vagy mondjuk 2*2 óra, de így ez gyalázat lett sajnos.
ambtari 2013 dec. 25. - 05:18:14
(271/479)
" Azokkal a kritikákkal értek egyet, amelyek azt írják, hogy Jackson JOBB filmet csinált a Hobbitból, mint amilyen maga a regény, felturbózta, epikussá növelte, persze ez némi felhígítást is jelentett, de a bõvítést tökéletesen végezték el, meggyõzõdésem, hogy semmilyen más rendezõ és stáb nem tudott volna ennél jobb filmet csinálni ebbõl a könyvbõl. rövidebbet, kevésbé epikusat, szöveg-hûbbet igen, jobbat viszont semmiképp. "

Ez a mondatod nagyon nagy like. Én is úgy látom, hogy sok apró hibája van a filmnek melyeket lehetne korrigálni , de lényegében ennél sokkal epikusabb és korszakalkotóbb filmet nem lehetett volna ebbõl az alapanyagból készíteni.
10/10
Sonic8 2013 dec. 24. - 22:35:51 10/10
(270/479)
Áámen.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 dec. 24. - 22:24:17 10/10
(269/479)
*Beorn helyett Bard-ot akartam írni, de Beorn-t is jó volt látni :D
10/10
_Freddy_ 2013 dec. 24. - 22:17:26 10/10
(268/479)
Az idei év legjobban várt filmje volt nálam, és nem csalódtam benne. 2013-as filmek nagy részében csalódtam, de ebben nem.
Nagy Gyûrûk ura fan vagyok, a trilógiót imádom, minden évben újranézem a bõvített változatokat, van hogy egy évben többször is,
rengetegszer láttam õket. A Hobbit elsõ részével meg úgy voltam, hogy legalább tisztában leszünk az elõzményekkel is valamennyire,
és örültem, hogy ezt is megfilmesítik. Az elsõ részre nagyon jellemzõ volt ez az elmesélõs, alapokat lefektetõ dolog. Tisztában vagyok vele,
hogy a Hobbit sokban más mint a trilógia, szóval így is néztem. Tetszett, de nem vágódtam hanyadt tõle, azért az alapokat jól lefektette a rész.
De olyan sok kiemelkedõ jelenet nem volt benne, mint amiket én vártam.
Ami ezután jött...na az már egy komolyabb stílus, a Smaug pusztaságát azért is vártam ennyire, mert komolyabb, és ebben a részben tudtuk, hogy már történnek
jelentõs események.

SPOILER ALERT!

Nos a Smaug pusztasága nekem úgy tetszett ahogy volt, egyszerûen végig lekötött az egész, pont olyan lett mint amit elvártam tõle...se több,se kevesebb.
A szereplõk ismét hozták a formájukat...a karakterek pedig: Gandalf-nak pl már visszavettem bõven ebbõl a poénkodó stílusából, de azért helyenként még mindig vicces volt, de
épp annyiszor ahányszor ez megengedett volt ebben a részben. Bilbó (Freeman) is jól játszott, helyenként nagyon is. Amit a sárkánynál lemûvelt azt sosem felejtem el.
Martin Freeman tökéletes választás volt a szerepre. A törpök-ben se csalódtam, Thorin karaktere is sokkal kedvelhetõbb volt már, és minden törpöt mégjobban megismerhettünk.
Láthattuk a tündekirályt is, õ szintén nagyon adta, színészválasztás-karaktereljátszás csillagos ötös. De akit a legjobban vártam, az Tauriel karaktere volt...(Evangeliny Lily játsza
akit én nagyon kedvelek *.*), nem éreztem feleslegesnek a karaktert, nagyon sokat hozzáad a filmhez, de ebben legfõképpen nálam a színésznõ szépsége játszott közre, van egy kisugárzása a csajnak.
Szuper lett a karakter, és tiltakozom mikor más azt mondja, hogy az õ szerelmi szála egy elnyújtott idegesítõ dolog volt. Nem éreztem elnyújtottnak, és feleslegesnek sem. Tauriel szerethetõ és jó karakter.
Aki még új volt az Beorn, jó volt megismerni õt is, a jelenetei jók voltak és az õ karakterének az alapjait is lefektették.
Legolas behozatala is jó ötlet volt, bár az õ szálát azért lezárhatták volna ott a film végén, én azt nem hagytam volna nyitva, és azt se értettem, hogy az erõs ork harcost miért nem nyilazta le inkább, inkább
nekiállt kardozgatni vele, de sebaj a következõ részben remélem még láthatjuk õt, meg azt is hogy elkapta e azt az orkot. Egyébként Tauriel-el remek párost alkottak.
A sárkány meg nagyon epic, féltem ettõl, hogy õt elcseszik, de úgy volt jó ahogy, és pár mondatától nekem konkrétan libabõrözött a hátam, ami poénokat köré építettek azok ütöttek. Lényeg, hogy a sárkány abszolút
a legjobb karakter a filmben, épp annyit szerepelt amennyit szerepelnie kellett, nem volt ez se több se kevesebb. Bilbó-val jól elvolt azért, ezt vártam és megkaptam, szuper lett a sárkány. :D És az a befejezés...
Másról azt hiszem nem kell beszélnem most, a 3. részre sok karakter alapjait lerakták itt a 2. részben. Szarumánt viszont hiányoltam ebbõl. :D

A film nagyon szép, látványos. A jelenetek közül a hordós volt a kedvencem mint sokan másoknak. Nem hiába forgatták 3 héten keresztül azt az 1 jelenetet. A filmtörténelem egyik legnagyobb szökése volt ez. XD
A jelenetek onnantól is jól követik egymást mikor 3 felé szakad a csapat. A Gandalf-os szál azért is volt érdekes mert ott a végén elindult valami nagy, jelentõs dolog aminek a trilógiához is köze van. De Gandalf-al se tudni mi lett,
ezt is úgyhagyták mint eb a sz**át, de majd ezt is a következõ részben.
A sok "okos" mindig mondogatta...hogy egy 300 valahány oldalas könyvbõl, hogy lehet 3x 2és fél-3 órás filmet csinálni? Hát így, ba**od. Nem, hogy nem tudják mivel töltsék ki az idõt, de még több jelentõs történésre se jut elég idõ mert folyamatosan pörögni kell, hogy a játékidõbe beleférjenek.
Pl néhányan sokallják a Bakacsinerdei kaland idejét, míg én inkább kicsit keveslem, de majd a bõvített változat biztosan kárpótolja azokat akiknek egy icipici hiányérzete is volt.

SPOILER VÉGE!

A lényeg, hogy egy sokkal komolyabb stílusó filmet kapunk, sok jó jelenettel és karakterrel. Az utolsó fél óra a sárkánnyal a filmtörténelem egy nagy eseménye, én azt mondom.
Sok panaszom nincs a filmre, nem is nagyon akarok belekötni, mert szerettem a filmet, és így volt jó ahogy volt. Ez a rész jobb lett mint az elsõ, míg azt csak egyszer néztem újra, ezt biztos 2 havonta egyszer meg fogom tekinteni miután megjelent.
Remélem pár embernek meghoztam a kedvét a filmhez. Egy dolog ami fura volt...hogy a történetben 4-5 szálat is nyitvahagytak, de ez egy ilyen rész volt, az alapokat le kellett fektetni néhány jelentõs esemény közben és bele kellett férni az idõbe,
a 3. részre azt hiszem megkapunk szintén néhány jelentõs eseményt, és készüljünk fel, hogy az meg mégjobb lesz mint az elsõ kettõ Hobbit rész. A Smaug pusztasága egy szerethetõ film véleményem szerint, és attól hogy sokat szálat nyitvahagytak, a Smaug pusztasága címû résznek korrekt lett a lezárása.
Én erre csak 10 pontot tudok adni, mert nagyon bejött.

Várom a 3. részt, és a lezárást!

10/10
9/10
borkasztik 2013 dec. 24. - 21:08:51 9/10
(267/479)
Teljesen egyet értek ^^ ÉN is nagyon jól szórakoztam :) Nekem 9 mert nétztem volna még tovább :D
9/10
beo71 2013 dec. 24. - 18:52:39 9/10
(266/479)
Nagyon jól megcsinálták, igazad van, az ember A gyûrûk ura után elõítéletes, kikerülhetetlen, hogy ne azt kérje számon, amit egyszer már megszeretett és visszatérve ugyanabba a környezetbe, kicsit, azért el is vár.
Talán késõbb, ha leülepedik a befogadás nyugodtan értékel az ember, sokkal pozitívabb lesz ennek a filmnek a megközelítése is.
Mondjuk, most legalább, annyit érzek, szívesen megnézem újra ezt a filmet, az elsõ Hobbit-tal szemben, amit ( bár A gyûrûk urát szinte kívülrõl fújom ) még mindig nem néztem meg mégegyszer, a tavalyi mozilátogatás óta szépen elfelejtettem és a moziból kifelé többektõl hallottam, amin én is elgondolkodtam : mi is volt az elsõ Hobbitban ?
Ez már gyorskaja ! Amit õszintén megvallva én is imádok, de jó szívvel mégis édesanyám fõztjére gondolok.
10/10
Semprini 2013 dec. 24. - 16:38:08 10/10
(265/479)
kivétel nélkül minden negatív vélemény amit olvastam a Gyûrûk ura epikus sztoriját, léptékét, katartikusságát kéri számon ezen a filmen. Ígérte valaki, hogy ez pontosan ugyanolyan (sõt: ugyanAZ) lesz mint az volt? Mert szerintem nem. ebben az alapanyagban ennyi volt, a Gyûrûk urában meg - nagyjából ötszörös terjedelmének megfelelõen - a többszöröse. Ez természeztes, ostobaság lenne számonkérni ezen, ami ennek a mûnek egyszerûen nem a sajátja. Jacksonék persze tökéletesen tisztában voltak az irreálisan magas elvárásokkal (amit persze a Gyûrûk ura indukál), és nagyon is jó irányba indultak el: epikussá bõvítették a rövidke sztorit. De ebben ennyi volt, ezt ennél jobban filmre adaptálni szerintem lehetetlen, úgy, hogy az összes rajongó meg filmbarát elégedett legyen. Mindig lesznek fanyalgók, rájuk annyit tudok mondani, hogy nem õk voltak a célközönség (még akkor sem, ha elvakult Tolkien-fannak mondják magukat, sõt, épp azért nem!)
9/10
beo71 2013 dec. 24. - 16:26:37 9/10
(264/479)
Nem könnyû úgy kritizálni valamit, hogy tulajdonképpen tetszett, jól szórakoztam, egyrészt valóban jó elmerülni középfölde világában, a mese mindig jó, ha jól van elmesélve, másrészt viszont az sem jó, ha a profit mindent felül ír és a nézõ nem egy elvarázsolni kívánt gyerek, hanem egy fizetõ vendég.
Nem tudom bennem van-e a hiba, de számomra eltûnt a mozivarázs.
Remélem vissza kapom a régi naív, rácsodálkozós énem, mert az az igazi, az a katarzisszerû élmény !
A gyûrûk urát tátott szájjal néztem, minden percét élveztem ( a könyvet pedig habzsoltam, pedig nincs idõm olvasni, de Tolkien-t muszáj )nem volt semmilyen negatívum, itt már be furakodnak nem ide való gondolatok.
Jó volt, 9/10, imádni való a látványvilága, de a mélysége elveszett, sõt Legolas néhol bántóan bárgyú lett, ami nagy fájdalom, talán az uccsó rész- olyan kb. 4 részre osztva- 2020-ra, 50 000 ft-os jegyárral, keretbe foglalja, ezt az ínyenc falatot, amit jó nézni, de sajnos nagyon gyorsan el is felejti az ember.
10/10
Semprini 2013 dec. 24. - 15:08:23 10/10
(263/479)
"elég lett volna max két filmet összehozni ebbõl"
A sztori nyilván belefért volna két filmbe (sõt talán egybe is, ha nem bõvítik ki egyáltalán), de akkor meg az emberek 80%-a azon lenne kiakadva, hogy miért nem lett trilógia ez is, mint a Gyûrûk ura? Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni, ez a film nem azoknak készült ak9ik a kákán is csomót keresnek és semmi nem elég jó nekik, pláne nem a sznoboknak, és nem is azoknak akik szerint a jó filmadaptáció a szöveghûségnél kezdõdik. Azoknak a fantasy-rajongóknak készült, akik szerették a Gyûrûk urát és szeretnének megint minél többször és minél hosszabb ideig elmerülni Középfölde varázslatosan megalkotott világában, és nem mindenáron a gyûrûk ura epikusságát és cselekményét kérik számon ezen a filmen, hiszen ez egy MÁSIK film, ez nem a Gyûrûk ura, hanem a Hobbit. Ugyanott játszódik, a szereplõk egy része is ugyanaz, de nem annak a folytatása, hanem egy másik cselekmény. Ezt így lehetett filmre tenni. Azokkal a kritikákkal értek egyet, amelyek azt írják, hogy Jackson JOBB filmet csinált a Hobbitból, mint amilyen maga a regény, felturbózta, epikussá növelte, persze ez némi felhígítást is jelentett, de a bõvítést tökéletesen végezték el, meggyõzõdésem, hogy semmilyen más rendezõ és stáb nem tudott volna ennél jobb filmet csinálni ebbõl a könyvbõl. rövidebbet, kevésbé epikusat, szöveg-hûbbet igen, jobbat viszont semmiképp. Belekötni persze mindenbe bele lehet, én sem állítom, hogy ez a film teljesen tökéletes és hibátlan, de amiért készült, azt abszolút hiánytalanul teljesíti.
Nekem ez a film, akárcsak az elsõ része, csont nélkül tízes, és a harmadik is az lesz, mert egyszerûen nem tudják elrontani.
9/10
borkasztik 2013 dec. 24. - 11:29:39 9/10
(262/479)
A Robin Hoodot is olvastam nagyon tetszett :) De a GYûrûk Ura és a körülödte lévõ történetek sokkal részletesebbek szerintem.
Természetesen imádom Robin Hood-ot is , de az kicsit más mûfaj, mert ez fantasy.
Nem, az nem baj ha valaki nem olvasta a könyvet, bár szerintem hiba ,mert a könyvek mindig jobbak mint maguk a filmek :)
De az viszont már baj ha valaki úgy kritizál és ír valamit a filmrõl ami teljesen hülyeség ( már bocsánat, és ezt most nem a te kommentedre értem ^^), és ez mind abból adódik mert nem elég körül tekintõ vagy éppen csak néz és nem lát. Ezek az úgy nevezett divat rajongók, akik csak azért ülnek be mert mindeki más is aztán meg fújognak.
Szertintem izgalmas kis mesét csináltak ebbõl. Persze nagyon kibõvítették és szerintem is elég lett volna max két filmet összehozni ebbõl, de ha már így alakult kiváncsi leszek hogyan köti össze a Gyûrûk Urával és én már azért régen ládtam ennyire kidolgozott alkotást, még ha tényleg kicsit gyengébb is mint az GYU. Manapság minden film kapkod és kise bontják rendesen a történet, itt ebben tényleg nem lehet panaszunk. De edtõl én még nagyon élvezem és eltud varászolni.
9/10
borkasztik 2013 dec. 23. - 10:18:21 9/10
(261/479)
Ne nézz fantasykat ennyi :) Meg látszik még a könyveit se ismered :)
9/10
Zoli9898 2013 dec. 23. - 09:40:35 9/10
(260/479)
!!!SPOILER!!!
Hát eljött ez a nap is…

Egy éve pontosan ilyen idõ tájt álltam fel a mozi székbõl és pontosan akkor tettem fel magamnak a kérdést, hogy fogok én egy évet kibírni? Nos, igen, véleményem szerint a „Váratlan utazás” hibátlanra sikerült, tökéletesen átadta a könyv (nagyjából) elsõ harmadának mesés, mégis szimbolikus és komoly mondanivalót hordozó hangulatát és tartalmát. A sztorit nagyon ügyesen egészítették ki Tolkien jegyzeteivel, illetve saját ötletekkel és a valamilyen módon átírt részeket is ügyesen, az alapmûhöz hûen megoldották. Így teljes katarzis keretében álltam fel akkoriban a székbõl és alig vártam a folytatást.

A második rész végé ismét a fentebb említett kérdéssel a fejemben álltam fel a székbõl. Azonban meg kell jegyeznem, véleményem szerint ez a film nem lett telitalálat. Szó sincs arról, hogy rossz film lenne, nem ez egy nagyon is jó film volt, azonban valami mégis bezavart.

A nyitójelenet egy kis Gyûrûk ura megemlékezéssel és Peter Jackson hatalmas cameo jelenetével-ami óriási mosolyt csalt az arcomra-kiválóra sikeredett. Hõseink aztán hamar eljutnak Beornhoz (sajnos nem a könyvbeli mókás módon) aztán hamar tovább is állnak. Aztán egy szempillantás már a Bakacsinban mászkálnak. Mintha a film sietne valahova a Bakacsin-beli barangolást, a pókok támadását, meg a tündék felbukkanását is elég gyorsan lerendezték (hogy elég gyors legyen kicsit át is írták), pedig ezek nagyon jó részek, de így is piszok jók lettek, de tényleg. Aztán a tündepalota eseményit hûen ábrázolták illetve Peter Jackson egy érdekes karaktert és egy érdekes szerelmi szálat vitt a történetbe. Killi a törp ugyanis beleszeret Taurielbe a tünde-harcosnõbe, aki véleményem szerint is gyönyörû volt. Evangelline Lilly annyira jól játszotta, hogy ahányszor csak a vásznon volt, le se vettem róla a szemem. Sokak szerint ez a szál felesleges és unalmas volt. Szerintem nagyon is jó újítás volt, bár egyenlõre még elég kidolgozatlan maradt. De van még egy teljes filmnyi idõ, hogy jobban kibontsák. Így érkezünk el a film, szerintem egyik tetõpontjához, a hordós jelenethez. Ezt a jelenetet kiválóan írták át. Izgalmas lett, de nem túlozták el a CGI-t, (értsd: elhittem, amit láttam). Nagyjából az elsõ részben látott Kobold-tárnás meneküléshez hasonlítanám. Rengeteget nevettem, teljesen beszippantott a film.

Hõseink aztán találkoznak Barddal aki becsempészi õket Tóvárosba, ami bár gyönyörûre sikeredett, az ottani események elég vontatottak és értelmetlenek lettek. Persze a könyvben is benn volt a király és Bard viszálya, de a film ez olyan lassan ábrázolja, ráadásul a gonosz jegyzõ, vagy ki karaktere is súlytalan lett, ehhez még hozzájönnek Bard véleményem szerint felesleges családi jelenetei és a sok közbe-közbe vágott jelenet. Ezeknek köszönhetõen szerintem itt kicsit ellaposodik a film és szerintem túl sok idõt szentel az itteni eseményeknek, éppen ezért a hegynél történt eseményeknek elég kevés idõ jut. A kaput csak úgy egyik pillanatról a másikra megtalálják. A bejutás után következik a film másik tetõpontja: Bilbó és Smaug találkozása. Ez felülmúlta minden várakozásomat. Egyrészt, Smaug hátborzongatóra sikeredett, másrészt a jelenet kiváló és nem nélkülözi a humort sem. Sajnos a könyvben ez is hosszabban, két részben van benne, itt az idõ szûke miatt hamar találkoznak. Aztán jön egy szerintem túl sok animációt használó, hosszú csatajelenet, ami látványos, de kissé öncélú. Majd a vég, a sárkány kirepül, bosszút állni Tóvároson. Ez volt a záró kép. Nos, ez szerintem kiválló zárás volt és mindenkiben felkorbácsolt indulatokat hagyott.

Azonban meg kell említeni, hogy a fõszál mellett folyamatosan megy Gandalf története, ami sajnos meglehetõsen kevés teret kapott, az orkok szerintem feleslegesen sok jelenetet kapnak, plussz felesleges új karakterek jelennek meg köztük, hogy mindenkinek legyen saját ellenfele. Közben a tündék is követik az orkokat, szóval rengeteg szálon fut a sztori, de sajnos nem mindig sikerült õket egyben tartani. A Gandalf szál például egy az egyben leleplezi Sauront, ez nekem nem jött be. Jóbban tetszett az elõzõ rész sejtelmesebb ábrázolása. Ráadásul olyan lassan halad elõre ez a szál, pedig Gandalf jelenetei mind kiválóak, sajnos kicsit kevés van, pedig õ a kedvencem.
Ezeken kívül a film kissé se füle-se farka módon folyik. Ez szerintem annak köszönhetõ, hogy a készítõk nem annyira önálló rész-ként, sokkal inkább átkötõ epizódként kezelték a filmet. Ebbõl pedig az is következik, hogy nagyobb változásokat, lényeges momentumokat nem igazán mertek beletenni. Mármint egyik szálat sem varrják el, mindegyik a fináléra marad. Ez egyrészrõl jó döntés, ugyanis így az hatalmasat szólhat, másrészt viszont ennek a résznek a rovására ment. Illetve nagyon vigyázniuk kell majd, hogy ha minden szál az utolsó részben csúcsosodik ki, akkor nehogy elnyomják egymást.

Talán úgy érezhetõ az írásomból, hogy a „Smaug pusztasága” egy rossz film lenne. Pedig ez nem igaz, ez egy nagyon jó film. Szórakoztató, mondanivalót hordoz és izgalmas. Rengeteg pozitívuma van. A színészi játéktól kezdve a kiválóan megkomponált jelenteken át a látványig, rengeteg minden. A negatívumok, amiket említettem, nem túl feltûnõek, ha egyesével lennének jelen, nem is zavarna, azonban, hogy ilyen nagy számban vannak jelen, némileg azért levonnak a film értékébõl. Ne feledjük azonban, hogy nagy feladat volt és van a készítõk vállán, ugyanis úgy kellet kivitelezniük a filmet, hogy az az általános nézõrétegnek és tájékozottabb, a mûvet ismerõknek is tetsszen. Ez elég nehéz feladat. Továbbá meg kellet oldani, hogy három részes legyen a sztori (amiben szerintem a stúdiók keze is mélyen benne van), továbbá meg kellet õrizniük a „Gyûrûk ura” régi hangulatát, de meg is kellett teremteniük „A Hobbit” saját világát. Tehát rengeteg dolguk volt és õk mégis profi módon, némi bukdácsolással ugyan, de megoldották.
Összegezve: A „Smaug pusztasága” egy nagyon jó film, mely szerintem az elõdjénél egy fokkal gyengébb, de méltó darab a Középföldén játszódó filmek között.
9/10