Téma: A jogász

1/10
tesz-vesz 2015 ápr. 12. - 21:10:05 1/10 Előzmény Teréz anyu
(131/151)
hát igen, az egész ilyen, semmi funkciója annak se hogy diaz rá van állva a gyónásra és elmegy a paphoz. kit érdekel? mi a funkciója ? mi a dramaturgiai szerepe?

- keresztény vagy?
- nem

3 perccel késõbb uez a pap:
- megkereszteltek?
- nem tudom. lehet. a szüleim meghaltak, engem meg az óceánba dobtak 3 évesen.

HOGY MI????? EZ ELMEBETEG! mi az hogy óceánba dobták? a pap meg, mintha mise történt volna, csak néz maga elé, mintha tök szokványos lenne, hogy gyereket az óceánba dobnak.

tele modoros, ostoba párbeszédekkel.
1/10
tesz-vesz 2015 ápr. 12. - 20:54:26 1/10
(130/151)
ez a ridley scott teljesen meghülyül vénségére, nemcsak a prométeusz, de ez a film is, hasonlít ebben scorsesére (wall street farkas)

tökéletes példája a film a mûmájer sznobságnak, annak, hogy attól még ha valaki megtanul írni-olvasni még nem biztos hogy képes leírni akár egy (!), egyetlenegy értelmes, tartalmas mondatot.
mert teljesen felesleges a film párbeszédeinek, jeleneteinek a 80%-a!!!

minek kellett bele bruno ganz? hogy lehessen vele villogni? hogy lehessen villogni a gyémánt szaktudással, meg a zsidó filoszemitizmussal? javier bardem ÖSSZES mondata tömény ostoabaság, kong a film az ürességtõl, amit õk nagy filozófiának szánnak, nem más csupán primitívizmus híres színészek szájába adva.
brad pitt már nagyon metroszexuális a végén.

azért a dvd-t megmutathatták volna a végén, amúgy fassbender nagyon jól színészkedik pár jelenetben.
kicsit undorítóan misztifikálják, isteni hatalommal is felruházzák a kartellt. borzalmas cameron diaz, meg a szerepe is, nulla hitelesség.
thepret1972 2015 márc. 23. - 17:50:52
(129/151)
A lényeg a kapzsiság, ezt próbálja áthozni a film, egy barátom jól mondta: - mindenki a saját szintjén nyomorog...
5/10
Atis88 2015 márc. 08. - 18:35:37 5/10
(128/151)
Teljesen felejthetõ alkotás. Nem fogott meg sem a történet, sem annak a kivitelezése, sem a színészek játéka, sem a karakterek. Többen is csak úgy vannak de nem igazán derül ki hogy mi közük a cselekményhez. Unalmas és túl hosszú.

5/10.

Lehet hogy többször is meg kéne nézni ahhoz, hogy jobban átlássa az ember, de nincs hozzá türelmem.
Mzero 2015 márc. 07. - 15:45:44
(127/151)
*Még annyit hozzátennék, hogy talán ez azoknak is hasznos lehet akik olvassák a topicot egy esetleges "értetlenül állok a film témája/mondanivalója elõtt" szindrómával nyakon öntve :)
offtopic
Mzero 2015 márc. 07. - 15:42:28
(126/151)
Ezt nem tudom mibõl sikerült(megjegyzem tévesen) megállapítania. Tényszerû dolgokról beszéltem.
Mzero 2015 márc. 07. - 13:46:00
(125/151)
A filmben semmi szépség nem volt. Lehet filozofálgatni a fogalmon, de teljesen felesleges. Racionális szemmel nézni egy filmet annál hasznosabb. Az emberi gyarlóság és tévút netovábbja jelent meg egy aprócska szeletben, szájbarágósan. A jogász megtestesítette mindazt ahová egy felelõtlen, pénzéhes ember sodródhat, a "munkaadója" pedig magát az ördögöt. Egyfajta tanulság a sötét oldalról, ami az adott témán is keresztülível. Aki az "ördöggel" cimborál könnyen így járhat.
Aki ezt rendezte, írta tökéletesen tisztában volt ezzel, hiszen ez volt a cél. Akár elrettenteni, tanulságot levonni, hogy hová tartasz ember, rossz irányba mész. Szerintem ez még az emberiségre is vonatkoztatható, hiszen mindenhol ezt látni sajnos, és az egész mögött a pénz áll.
Mzero 2015 márc. 06. - 20:01:45
(124/151)
Akkor ezek szerint eléggé félre értelmezte a filmet kedves Gab19.
Pont az a lényeg, hogy belecsöppenünk egy fertõ társaságba, egyenesen az ördög szolgálói közé - ha már szóba hozta -, méghozzá egy olyan ember szemszögébõl aki úgymond csak sodródik az árral. Márpedig így lehet a legnagyobbat csattanni, azaz hogy nem látja az illetõ a saját helyzetének a súlyosságát, azt hogy hová került, és ennek mi a következménye. Márpedig ha valaki az ördöggel cimborál, annak ez lesz.
Véleményem szerint ez a film közel remekmû ebben a tekintetben. Az izgalomfaktor, karakterek felépítése ebben a filmben teljesen MÁSODLAGOS.
6/10
King Diamond 2015 febr. 23. - 20:37:06 6/10
(123/151)
Általában nem szoktam egyetérteni a Port kritikájával, de most helytállónak érzem. Nekem is ez a véleményem errõl a filmrõl, valahogy nem tudom hova tenni. Az illetõ forgatókönyvíró/író több adaptációját is láttam már, azok tetszettek, de ez valahogy annyira nem. Hosszúnak is éreztem, többször is bóbiskoltam közben sajnos. A szereplõk nem rosszak, jó színészeket válogattak össze, de valóban, többségük csak lóg a levegõben, nem tudjuk, hogy kicsodák, miért a cselekmény részei, stb. Cameron Diaz autós jelenetét igazán mutathatták volna Bardem szemszögébõl, hogy kicsit felriadjak a bóbiskolásból:)
Egyszer meg lehet nézni, de valószínûleg többször kéne, hogy kicsit jobban is átlátható legyen a történet, viszont nekem tökéletesen elég volt az egyszeri megnézése is, valahogy nincs türelmem még egyszer átrágni magamat rajta.
6/10
10/10
swadarshan 2015 febr. 19. - 04:18:24 10/10 Előzmény técs
(122/151)
ha letezne a mai vilagban nem-beteg elme, akkor lenne jelentosege kiemelni hogy beteg.
técs 2015 febr. 17. - 23:04:28 Előzmény swadarshan
(121/151)
Beteg elme az aki ilyen darabot ír.
10/10
swadarshan 2015 jan. 31. - 18:14:11 10/10
(120/151)
ertelmezhetetlen hogyan ertekelodott le ennyire ez a ritka jo film?!
5/10
xxx_yyy 2015 jan. 19. - 14:53:31 5/10
(119/151)
Hmmm...
Egy jó barátom ajánlotta megtekintésre ezt a filmet. Nagyon dicsérte, s mivel többnyire egyezik az ízlésünk, az elsõ adandó alkalommal megnéztem...
Elõször azt hittem, hogy valami alacsony korhatáros verziót sikerült letölteni, amibõl kivágtak egy csomó jelenetet...
...aztán kiderült, hogy nem...
Szóval, hatalmas csalódás. A film által keltett egyetlen érzés: a közöny. Nem tudtam beleélni magam egyetlen szereplõ bõrébe sem. Senki nem volt szimpatikus, senkiért nem 'szurkoltam'. Mindegy volt, hogy élnek, vagy halnak...
Egyedül a képek és a zene volt értékelhetõ.

10/5
LajtaJ 2015 jan. 19. - 11:28:58
(118/151)
Penelope Cruz - mint mindig - most is álomszép!
horas 2015 jan. 05. - 15:18:56
(117/151)
Az elsõ gondolatom az, hogy amíg a Nem vénnek való vidék sikere részben annak tudható be, hogy a két Coen megírta magának a történetet forgatókönyvnek, addig Scott vakon megbízott McCarthy szriptjében. Már a Nem vénnek való vidék sem volt egy szájbarágós film, viszont annyira logikusan volt felépítve a cselekmény, hogy szinte magától értetõdõ volt, mi miért történik. Míg ez itt egyáltalán nem mûködik. Szemmel láthatóan itt sem akart nagyon a sztorin pörögni az író, úgy is látjuk, hogy mi történik, viszont nincs meg az egyensúly. A nem vénnek való vidék céltalan, és a sztori szempontjából jelentéktelen párbeszédei élesek és lényegre törõek voltak, itt csak locsogást kapunk, közben pedig a sztori szalad, és azt sem tudjuk, hogy mi-miért történik. A probléma az, hogy egy idõ után, már nem is érdekel minket. Plusz, amíg a Nem vénnek való vidék sztorija logikus, addig itt fogalmunk sincs, hogy a Bentleyvel járó, ránézésre dúsgazdag ügyvédnek miért is kell belekeverednie, egy a világ legveszedelmesebb köreibõl, Kolumbiából szarszippantókocsival átcsempészett, kokain üzletbe, míg a lakókocsiban lakó redneck Llewelyn esetében érthetõ, hogy 2 millió dollárét belemegy egy örült hajszába. Itt miért is kellett? Nem volt elég az ötmillás autó, kellett még 5? Maga az alaptörténet már egy logikai bukfenc, utána meg ez a káoszszintû elõadás mód, a fejfájdítóan didaktikus monológokkal felteszi a koronát, erre a nagyon félresikerült filmre.
7/10
rob83 2014 dec. 25. - 21:01:23 7/10
(116/151)
Maradtak bennem kérdések,de van hozzá fantáziám,hogy megválaszoljam.

Nézhetõ film 10/7
9/10
egon12 2014 nov. 19. - 10:06:14 9/10 Előzmény Paradise
(115/151)
Valóban, a film szerintem nagyszerû,az alakítások(karakterek)nagyon nagyszerûek,bár Brad Pitt úgygondolom, néha túljátsza a szerepét,Fasbinder nagyot alakít,Cameron Diazt sohasem láttam enyirre jónak(kellemes csalódás)Azt mondom kiváló filmet láthatunk,aminek tartalma világos,és egyértelmû,akinek magas az nézzen inkább Gyûrük Urát :)
7/10
lotto 2014 szept. 11. - 16:26:57 7/10
(114/151)
Egészen más szemszögbõl kell értelmezni ezt a filmet, mint amit az ember elsõ nézésre várna tõle. Elvont az tény, de sok igazságot extrém életszemléletet sugároz a nézõ felé.! Én 2. nézésre már értékelhetõbbnek tartom.
9/10
Paradise 2014 szept. 07. - 20:12:53 9/10
(113/151)
Hiába a sok negatív kritika, ez bizony nem tömegfilm, de ugyanakkor viszont nagyon is jó!!! A sok negatív hozzászólónak meg ajánlom figyelmébe a Blue Jasmine címû filmet...na az a nektek való!
offtopic
Teréz anyu 2014 aug. 22. - 13:25:00 Előzmény tchabee
(112/151)
eheheh a vicc jó:D