Téma: A jogász

Superalonso 2014 márc. 12. - 16:22:34
(71/151)
Aki esetleg nem tudott rájönni, hogy mirõl szólna a film bátran olvassa el a revizor-os kritikát, mert szerintem remekül összefoglalja......
8/10
C0DERED 2014 márc. 11. - 23:55:32 8/10
(70/151)
Most láttam, illetve néztem meg ezt a filmet. Nem egy tipikus mainstream mozi, csak olyan köntösbe van bújtatva. Egyébként zseniális mozi, mint ahogy a rendezõ is, és a színészek. Jó volt a szereposztás nagyon.
1/10
Damien Dorsett 2014 márc. 11. - 22:53:53 1/10
(69/151)
Megvan rá a megfelelõ szó, hogy mi is ez a film: zakotaság.
SpencerBarnes 2014 márc. 10. - 23:35:56
(68/151)
Igazán akkor lehet értékelni, ha már csúszott ki a lábad alól talaj, de úgy Isten igazából.
Ha már volt ilyen, akkor szinte érzed a "szagát" a filmbõl.Ha még nem volt, akkor valóban 0 lehet a film...
10/10
filmhunter 2014 márc. 10. - 20:45:05 10/10
(67/151)
Sajnos a 117 perces verzió kerül kereskedelmi forgalomba, az eredeti 137 perces rendezõi változatról ezáltal értékes részek maradtak le. Egyebekben kiváló film.
7/10
lotto 2014 márc. 10. - 16:22:51 7/10
(66/151)
Mondassz valamit! Teljesen egyetértek veled.
Mellesleg ebben a movie-ban tényleg abszolút nem a sztori a lényeg, hanem amit mondanak a szereplõk, ahogy mondják azt és talán az az egyetlen képi megjelenítés amikor Diaz képletesen megb*ssza a Ferrárit.
10/10
mosolystudio 2014 márc. 10. - 07:53:05 10/10
(65/151)
Nekem ez erõs volt...másnap ugy ébredtem hogy eszembe jutott a film, és összeugrott a gyomrom. Nem a véres jelenetek miatt mert azt még kibírtam, hanem a drámán...

De persze nem értettem a hogy Cameron Diaz most kivel volt, vagy volt-e valakivel, és hogy akkor végül kié lett a cucc? De aztán rájöttem hogy nem a sztori pontos részletei a fontosak itt.
Nagy tanitó ez a film...mint "A hetedik" ...sokkolva emlékeztet hogy mi a rossz. Szerintem szenzációs hogy elõre elmondják a durva tényeket és nekünk kell majd összerakni, amikor odáig ér a film. Hálisten nem mutatják az összes brutális dolgot ami történik, de lehet hogy pont ezért borzalmasabb mert ugye a képzelet ...
"Ha teszel valamit a körülötted lévõket is magaddal rántod." na ezt kéne sok embernek megjegyezni.
Nem tudnak felelõsséget vállalni emberek. Úgy menj bele valamibe, hogy a lehetõ legrosszabb verziót is el tudod fogadni, és akkor ok. Ha nem,akkor hagyd a pi..ba. Nem éri meg. Na ezt nem tudta a fõhõs..naivan.
(?)
Szerintem fontos dolgokra hivja fel a film a figyelmet, és aki már átélte milyen amikor kicsuszik a valoság a a lába alol, akkor az látja, hogy a film szenzációsan megjelenítette ezt. Aki meg másra várt az simán lehuzza a film értékelését, mert hozzászokott hogy van történet és érti is. (hivatalos kritikákat olvastam akiknek gõzük sincs mi volt a lényeg) De ez nem tömegfilm, és nem is fogja mindenki érteni. Szeretni meg pláne...
10/10
filmessrác 2014 márc. 09. - 21:12:53 10/10
(64/151)
Jó film,bár elég sokan lehúzták. Simán lehet érteni csak figyelni kell. Kicsit soknak tûnhetnek a mindenféle élet és halál közti véget nem érõ okítások, melyek a fõhõst sújtják, bár ez csak hatásvadász eszköz, mely tulajdonképpen nem rossz. A színészek remekelnek, tõlük szokatlan szerepekben, nem értem miért szólják le õket, pláne Fassbender alakítása hatalmas. Mély, komor, és rideg egy világ melyet a film megmutat, bizony ilyen az ember. Scott bácsinak sikerült megborzasztani a nézõt. 8/10
5/10
Outblast 2014 márc. 08. - 22:46:52 5/10
(63/151)
Trailer alapján jobbra számítottam. nehezen érthetõ, mindíg csak vár az ember hogy na most akkor kiderül hogy mi is történik, de sajna nem. 5/10
6/10
kazama90 2014 márc. 08. - 20:13:53 6/10
(62/151)
gyenge unalmas ,súlytalan érthetetlen/értelmetlen film.szégyen Ridley Scott-tól ez a film ,szerintem ez a legrosszabb filmje.tele van a film hülye mondásokkal/idézetekkel +gyenge párbeszédekkel,a sztorit se lehet érteni rendesen.a színészek eléggé túljátsszák a szerepüket(Pitt,Bardem),Fassbender helyett meg bárki más játszhatta volna a fõszerepet elég gyengén játszik.kár iõt pazarolni erre a hulladékra.
6/10
kazama90 2014 márc. 08. - 20:13:38 6/10
(61/151)
gyenge unalmas ,súlytalan érthetetlen/értelmetlen film.szégyen Ridley Scott-tól ez a film ,szerintem ez a legrosszabb filmje.tele van a film hülye mondásokkal/idézetekkel +gyenge párbeszédekkel,a sztorit se lehet érteni rendesen.a színészek eléggé túljátsszák a szerepüket(Pitt,Bardem),Fassbender helyett meg bárki más játszhatta volna a fõszerepet elég gyengén játszik.kár iõt pazarolni erre a hulladékra.
SpencerBarnes 2014 márc. 08. - 17:52:21
(60/151)
Láttam már rosszabbat is, Fassbender jól hozza a figurát aki hirtelen omlik össze mert nincs kiút.
A mohoság is szépen átjön. Ennek ellenére rétegfilm az biztos, és abból sem a legjobbak közül. Nekem 5/10
PetYork 2014 márc. 02. - 19:14:57
(59/151)
Annak aki nem értette a filmet és folyamatosan várt valamire(?), annak azt tudom mondani, hogy a Ridley Scott filmek koncepcióját kellene elõször megérteni. Ha ezt sikerült, bár kétlem mert itt egyesek akik olyan hüje kérdéseket tettek fel, hogy nem is tudom hova figyeltek vagy egyáltalán képesek e figyelni. Reménytelen.
Droggal üzleteltek természetes - Mexico...az drog...a kocsiban is drog volt szarba rejtve...ezzel kezdõdõtt a film, hogy bemutatta a módszert ahogy csempészik...CD a végén a nõje, ahogy megölik...
A film bottom line-ja, hogy mit sem ér a pénzed, ha nincs nyugalmad és meghalnak akik fontosak és hogy nem olyan egyszerû kiszálnni a rosszból, ha egyszer belecsöppensz, valamint a cartel bárhol megtalál és nem bízhatsz semmiben.
De a lényeg a képi a zenei ábrázolásban volt valamint, a monológokban, amelyek véleményem szerint korrektek voltak, fõleg aki eredeti nyelven nézte és tud angolul aki nem az így járt.
Jó film és megint egy jó példa arra, hogy az igazán jó filmek megszûrik a salakot :)
5/10
AndrewHungary 2014 febr. 25. - 15:24:43 5/10
(58/151)
Csatlakozom a véleményedhez, ennek a filmen totál semmi értelme. Én is vártam és csak vártam, de semmi. A több órás monológok, a történetbe ALIG valahol kapcsolódó történések annyira silánnyá teszik a filmet, hogy ez A Tipikus NE Nézd Meg Film kategória! Követelem, hogy adják vissza az életembõl elvett x percet, amit erre a "filmre" töltöttem! :D
1/10
bulatova 2014 febr. 16. - 22:02:01 1/10
(57/151)
***SPOILER***

Az elsõ tippem:
A DVD-n valószínûleg Cruz kisasszony látható több darabban. Ezt a film elején vagy közepén Dallas Pitt kifejtette, ha jól emlékszem, hogy pontosan mi van egy ilyen kis filmben.

A második:
A holland-magyar 8-1-es mészárlása látható. Ebbõl kiderül, hogy õ Devecseri Szilárd, aki még nem igazán tudta feldolgozni a sokkot. A jó kedélyû holland szurkolók megviccelték két szippantás között, pedig 86 óta tudjuk, hogy Mexikó nem nekünk való vidék. Ez például lehetett volna egy csattanó a végén.

***SPOILER VÉGE***
Csontváza 2014 febr. 16. - 16:50:44
(56/151)
!!!SPOILER!!!

Valaki letudná írni mi volt a csomag amit a jogász a végén kapott, mert én nem tudtam rájönni.
1/10
bulatova 2014 febr. 11. - 14:32:06 1/10
(55/151)
Nekem nem jött be. A sztorit sem tudtam kibogozni, szerintem inkább zavaros, mint zseniális.
Több kérdésem is lenne, mert nem látom tisztán a dolgokat:

***SPOILER***
Ezek tulajdonképpen mit üzleteltek, azon kívül, hogy nem tortillával kereskedtek?
Annyi biztos hogy kb. 3.5 szereset tudnak majd kaszálni vele Dallas Pitt elmondása alapján.
Lenyúlták a cuccot vagy vették?
A jogász talán, ebbe pénzzel szállt be, mert valami pénzrõl is volt szó?
Esetleg kihozta Sancho Talmácsit?
Mit szedtek ki a csokifagyiárus kocsi motorházából?
Sancho Talmácsi miért volt zöldbe, talán fradista?

Nekem több ponton is sántít a történet, ha tudják, hogy kikkel állnak szembe, akkor valami menekülési útvonalat vagy védelmet szerveznek.
Na azt én is megfejtettem, hogy nem a mexikói napsugár nyugdíjas énekkarral kezdtek ki.
Dallas Pitt, nagyon jól elrejtõzött London központjában.
Ventura Bardem, maga mögé ültette, a foltos cicáit.
Ennyi pénzbõl minimum beültetem magam mögé a Damu Rolit meg a Lorenzo Lamast.

Ami nekem nagyon hiányzott ebbõl a filmbõl, mikor a Diaz meghegesztette a kocsit, akkor figyelmen kívül hagyta a sebváltót.

***SPOILER VÉGE***

Köszönet annak aki ezekre esetleg válaszolna. Ha ezekre meg van a válasz akkor többit nagy valószínûséggel összerakom.
1/10
next36 2014 febr. 10. - 16:30:05 1/10
(54/151)
Nem kötött le, így nem tudtam (akartam) végignézni, és nem is tervezem, hogy valaha befejezem a megtekintését. Nagyon kedvelem a formabontó, nem szokványos filmeket. Ebbõl a szempontból megfelelt az ízlésemnek, de sem történetet, sem mondanivalót nem láttam/találtam benne. A színészi játékokon kívül semmi izgalmas nem volt benne számomra. 1 pont.
7/10
tommasi 2014 febr. 09. - 12:08:44 7/10
(53/151)
Ez a film egyszerûen zseniális.Nekem nagyon tetszett.
Talán a legegyedibb amit mostanában láttam.
Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.


Nem egy kommersz közönségfilm,nem is csodálkozom hogy az átlagpolgár visítva menekül,
majd megnéz egy epizód Rex felügyelõt,ahol megkapja az esetet,az okokat a miérteket és az epizód végére a megoldást is házhoz jön.így áll helyre a világ egyensúlya.

És amiért ebben a filmben nem kapott esetet,nem kapott miértet vagy okokat,és a megoldás sem jött házhoz az epizód végére,ezért véget nem érõen megy az elégedetlenség,kérem szépen mi nem ehhez vagyunk szokva jelszóval..

Mert milyen sz@r is az,amikor rá vagy kényszerülve hogy legyen egy önálló gondolatod,amikor
saját kútfõbõl kell levonni a konklúziót,amikor dekódolni kell agyban a látottakat.
amikor el kell vonatkoztatni attól amit látsz.

Ez nem egy szokványos film,mert nem kapod meg benne az ok-ot,a miért-et,a hogyan-t,és a megoldást.
de pont azért mert nem az a lényeg.A lényeg pont az amit látsz.

Itt is igaz a régi mondás "látni kell,nem csak nézni.."
2/10
Mikkamakkamocska 2014 febr. 04. - 16:54:55 2/10
(52/151)
ez kérem az amikor egy elejétõl a végéig tartó öncélú filozófiai hülyeségekkel van tele egy film, és a mondanivaló elveszik

azoknak készült akik a twin peaks-et is értették , pontosabban azt állítják, hogy minden! metaforát képesek megmagyarázni...pedig nem értenek semmit de nem merik bevallani sõt árral szemben üsznak

a párbeszédek fele üres fecsegés és idõrabló

nem mutatják , hogy Diaz lenne a kocsin csak a hype miatt került a filmbe a jelenet a dublõrrel