krampampuli 2011 febr. 28. - 08:11:03
(98/318)
A film kellõen megosztja a közönséget. Nagyrészt ez szerintem az egyének szocializációs folyamatától függ. A film valóban jó, az alakítások is, ennek ellenére hiányérzettel keltem fel a moziból. Angolszász kultúra iránt érdeklõdõknek és azoknak akik még nem unják a király is ember kategóriát mindenképpen ajánlott. Oscart meg már a Titanic óta is tudhatjuk, hogy sok mindenért lehet kapni...
Thousand Lakes 2011 febr. 28. - 07:31:59
(97/318)
A hattyúnál csak Portman kapott, a színészi teljesítményre, az meg nagyjából rendben van, megérdemelte, már a Goya kísérteteiben is prímán játszott.
gozsuzsi 2011 febr. 28. - 06:47:38
(96/318)
Mondjátok már meg ez tényleg ennyire jó film???
Mer basszus ez és a hugyos hattyú kapott vagy 8 oscart.:((((((((((((((((((((((
AAAAron 2011 febr. 28. - 05:38:27 Előzmény kritiza
(95/318)
És tényleg Oscar winner... :D
zampano 2011 febr. 28. - 02:59:14
(94/318)
A film egy nagy nulla.
10/10
Hannibal Lecter 2011 febr. 28. - 00:13:59 10/10 Előzmény kritiza
(93/318)
A film maga nem rossz, a színészek tehetségesek, minden stimmel és beleláthatunk a történelem egy adott részletébe és bár a filmben elhangzott nézetek az akkori emberek és néplelkesítõ elgondolásokat jelenítették meg, én azért 2011-ben már, csak nem 70 évvel az események után a fekete-fehér leosztást bénának tartom. Ez nem Hitlert menti fel, hanem éppen azt nehezményezem, hogy az egyik legvéreskezübb birodalom, ami több száz évig mást se csinált, mint a gyarmatokon írtotta és kizsákmányolta az embereket, nem kerül megítélésre, természetesen az erényeit is felvonultatva. A film végén egymás után ugrottak be a dolgok: Gandhi, az Írek stb, és ezekre nem mondhatju, hogy bocsi ez a birodalom velejárója, mert egy bizonyos intelligenica felett az ember nem tehet különbséget népírtás és népírtás között. A film arra épített, hogy az angolokra mint "jóra" tekintsünk, akik egy borzalmas ideológia ellen összeszedték magukat. Ez eddig talán igaz is lehet, bár ennél összetettebb az megfejtés. A gond az, hogy õk késõbb azt hitték, azért gyõztek mert jók voltak, a nép akkor és ma is elhiszi ezt, közben ezernyi dolgon múlik ez: hadvezérek, utánpótlás, tartalékok, kémek stb. Aki egy kicsit is jobban ismeri a történelmet és megérti, hogy a történelemben nem létezik fekete-fehér leosztás, akkor annak már kissé elfogultabb a film. Én is ilyen vagyok.
gilmour 2011 febr. 27. - 11:57:25
(92/318)
10/10
7/10
kritiza 2011 febr. 26. - 20:25:11 7/10
(91/318)
Nekem nem igazán tetszett. Egy sablonfilm, szokásos megoldásokkal, tipikus Oscar-winner... semmi plusz nincs benne. Igaz, az alakítások nagyok, de nekem ennyi.
10/10
calella 2011 febr. 26. - 20:21:42 10/10
(90/318)
Ma néztük meg családommal a filmet. Férjemmel aki inkább akciófilm párti és lányommal (13 éves múlt). Elõre bocsátom nem nagyon szeretem a kosztümös filmeket. Mindhármunk egyöntetû véleménye volt a film fantasztikus. Nem sok gyereket láttam a filmen sõt..., de nyugodtan a 13 éves korosztály már megnézheti. Remélem minimum 3 oscart elvisz: legjobb film, legjobb ffi szereplõ és a legjobb ffi mellékszereplõ.
9/10
pointman 2011 febr. 26. - 19:59:34 9/10
(89/318)
Én nemrég néztem meg és szerintem egy nagyon jó film. Nem találtam unalmasnak sõt hamar elrepült a közel kétórás játékidõ. Egyáltalán nem zavaró, hogy feliratos mivel szerintem ez a film úgy jó. A színészek nagyon jók voltak de a film is. Mindenkinek bátran ajánlom még annak is aki egyébként nem annyira bírja a történelmi filmeket. :D
Egy a sokból.. 2011 febr. 25. - 16:16:29
(88/318)
Összességében nekem tetszett a film, a felépités, a probléma, amivel foglalkozik, a játék, a feleség megjelenítése stb... talán egy picit egysikúnak éreztem ,a tetõpontra rá kellett volna még játszani, mert itt - ott rápillantottam az órára. De összességében inkább jó volt mint nem .
8/10
h.tibi91 2011 febr. 24. - 23:09:57 8/10
(87/318)
Az elmúlt év legjobb kosztümös filmje. Alapvetõen tetszett, és megdöbbentõ a történet, hogy egy a trónra nem esélyes, - ha nem is hétköznapi - polgár élete hogyan tud egyik pillanatról a másikra teljesen felfordulni, és miképpen szakad a vállára egyszerre ekkora felelõsség.
Nagyon tetszett a király és Lionel kapcsolata, a közvetlen logopédusé, aki pikírt megnyilvánulásaival egy különös üde színfoltjává vált a filmnek.
Személy szerint nagyon tetszett Geoffrey Rush alakítása, és én mindenképpen neki adnám a legjobb férfi mellékszereplõ Oscart, remélem így is lesz ez vasárnap hajnalban.
Különösen drámai a második világháború közeledtének ténye, és az hogy a beszédhibás királynak pont egy ilyen nehéz helyzetben kell a témával kapcsolatban megtartania az elsõ rádió beszédét. Zseniális.
Mindezek ellenére én éreztem egy kis hiányt a filmben, amit nem igazán tudok megindokolni, de valahogy a hangulata nem volt meg teljesen, még ha a díszlettel és a jelmezzel nem is volt semmi baj.
A drámák és az érdekes történelmi történetek kedvelõinek mindenképpen kötelezõ, bár azt gondolom mindenkinek érdemes megnézni!
8/10
offtopic
gabriella_ 2011 febr. 24. - 20:07:46
(86/318)
Én még nem láttam a filmet, de gondolom nem barkács mûsor, mert valami csempézést hiányolt a kolléga... :D:D:D
petimbo 2011 febr. 24. - 20:00:40 Előzmény xmash
(85/318)
Ez nem Fûrész,ember:DDD
petimbo 2011 febr. 24. - 19:55:52 Előzmény Segítõ Béka
(84/318)
Tévedsz, ez volt Colin Firth legjobb, legkomolyabb alakítása. A karíb-tenger kalózai az egyik kedvenc filmem, de azt nem mond már, hogy Rush nem játszotta meggyõzõen és hitelesen a logopédust. Bármilyen szerepben látom, engem mindig lenyûgöz.
Azt gondolom, hogy hozzád nem ilyen témájú film illik.:)
petimbo 2011 febr. 24. - 19:36:06
(83/318)
Köszi az interjút!:)

A filmet ma néztem meg, találtam hozzá feliratot.
Az egyik legjobb film, amit valaha láttam. Úgy érzem, tarolni fog az Oscar-gálán. Nem hinném hogy a Közösségi háló vagy a "A félszemû" leszorítja. Igaz, utóbbi kettõt még nem láttam. Az egyik egy életrajzi dráma, a másik egy olyan western, amelyet a Cohen fivérek rendeztek, mint ahogyan a Nem vénnek való vidék-et is, ami nem igazán nyerte el tetszésemet. Hiába kedvelem Tommy Lee Jones-t, az a film szerintem egyszer nézhetõ. Nekem túl ijesztõ és borzongató volt, a vége pedig...befejezetlen. Nyitott maradt.

utószó: A király beszéde nagyon nagy alkotás.
rockjano 2011 febr. 24. - 19:16:52
(82/318)
rockjano 2011 febr. 24. - 19:14:47
(81/318)
Igen György király az akadós problémával küzdött nem az ismétlõssel.

Abszolúlt közepes sõt az alatti volt a problémája. Viszonylag könnyen kezelhetõ.

A dadogósok nem hogy kevésbé intelligensek sõt épp fordítva általában kifejezetten érzékeny okos emberek, pont az a gondjuk hogy jobban érzékelik a mindennapok stresszét és kevésbé tudják feldolgozni mint mások.

Rengeteg neves író mûvész tudós van köztük. A Kis Herceg írója (Antoine de Saint-Exupéry ) megszólalni sem tudott annyira dadogott.
10/10
offtopic
thoma85 2011 febr. 24. - 18:14:49 10/10 Előzmény oimuka
(80/318)
Szia!
Nekem van hozzá megyar felirat!:)
10/10
thoma85 2011 febr. 24. - 18:13:20 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(79/318)
Aki dadog nem szellemi fogyatékos. A filmben nagyon hitelesen adják vissza a valóságot!
Itt egy eredeti felvétel György királyról:
http://www.youtube.com/watch?v=WF8q45vwf-0&feature=related

A király középsúlyos dadogó volt. Ennél vannak súlyosabb esetek is. olyanok, akik nem tudnak megszólalni sem. Vagy ha megszólalnak, egyszerûen percekig küszködnek az adott szó kipréselésével!
Én is dadogok és nem gondolnám, hogy szellemi fogyatékos lennék. Történelem szakos tanár vagyok!
Azért örülök, a filmnek, mert egy kicsit (talán) felhívja a figyelmet a beszédhibásokra, és lerombolja azokat a téves társadalmi képzeteket, amik a dadogásról (sajnos) kialakultak, és jelen vannak.