Kovács kolléga 2014 ápr. 03. - 20:05:25
(159/179)
És még egy gondolat a finálé 21 rossz válaszos kérdésérõl.

Lehet vitatkozni a szabályon, de kétségkívül gyorsan pörög a hajrá, és erõs idegzet kell hozzá. Efféle zárlat utoljára Vágó-féle Mindent vagy semmit! játék harmadik szakaszában volt, amikor a három játékosnak villámkérdésekkel kellett eldönteni, ki fog továbbjutni (nem tudom, ki emlékszik még rá, de valaha volt legizgalmasabb vetélkedõ volt, amit azért is állítok, mert magam is kipróbáltam). Az a helyzet, hogy a sok lassú folyású, töprengõs játék mellett elszoktunk a gladiátorjátékoktól, pedig ez az igazi JÁTÉK!
Kovács kolléga 2014 ápr. 03. - 19:58:49
(158/179)
Kezdetben nem tetszett a játék, de az utóbbi idõben megkedveltem. Talán azért, mert egyedüli mûveltségi vetélkedõként üdítõ kivétel a sok gagyi között. A végjáték kegyetlen, de kétségkívül hatásos és helyenként izgalmas.
csabaga 2014 márc. 29. - 15:41:32
(157/179)
Hogy mikor nyert Oscart a Hol költõk társasága?

Mint film sem 1980-ban,sem 1990-ban.Rossz kérdés.

Akárcsak az,mikor a 21 kérdésnél arra kellett válaszolni,melyik golyót kell utoljára belökni,a fehéret vagy a feketét.
A fehéret sohasem kell belökni!
csabaga 2014 márc. 28. - 16:18:19 Előzmény Fountain
(156/179)
Érdemes lenne egyszer arról a 21 kérdésrõl egy statisztikát készíteni...Nehézsége,mûfaja stb.

Mindenesetre mindig akad 2-3 kérdés,amit élõ ember nem tud,bármilyen mûvelt is.Szintén van 2-3 kérdés,amihez gondolkodni kellene,de arra nincsen idõ.
Maga az idõ ugye a mûsorvezetõ érzése alapján megy,hol így,hol úgy.

Feltûnt,célszerû a válasz elõtt "õõõzni..".Idõt lehet nyerni,hiszen úgy néz ki mintha mondana valamit,pedig csak gondolkodik.

A kérdések általában nagyon hosszúak,elviszik a idõ többségét.

Viszont az utolsó kérdés mindig alig több,mint mennyi kettõ meg kettõ(5 vagy 4)...
3/10
Fountain 2014 márc. 28. - 11:55:35 3/10
(155/179)
Sajnos nem a tudás számít itt elsõsorban, hanem a szerencse. Mintha kifejezetten úgy állították volna össze a mûsort a készítõi, hogy kibabráljanak másokkal.
Az utolsó "végjáték" pedig olyan gonosz módon van kitalálva, hogy inkább hasonlít egy nyilvános kivégzéshez.
Hát... jó szórakozást!
indingo 2014 márc. 28. - 09:23:01 Előzmény Labat Ordina Ildiko
(154/179)
A 180 másodperces etapban rosszul kell válaszolni a kérdésekre.....
1/10
Labat Ordina Ildiko 2014 márc. 25. - 18:15:16 1/10
(153/179)
Tegnap megneztem ezt a musort az utolso reszben ahol a 180 mp van .A no csak 5 kerdesre felelt rosszul es elfogadtak ,akkor hogy is van ez ?
olahmiki1959 2014 márc. 09. - 06:38:35
(152/179)
Eléggé régen nem láttam már a mûsort, az elején, amikor elkezdõdött, néhány adást még megnéztem, aztán az egésznek a szisztémája, légköre, - Gundeltõl függetlenül - valahogy nem tetszett, és akkor jó darabig otthagytam.
Ma azonban, - a március 8.-i, nõnapi adásról beszélek, - megnéztem, a Nõnap, és a különleges, országosan ismert hölgyvendégek miatt.
Kár volt!
Egészen az utolsó percekig egészen jó volt a mûsor, voltak benne poénok, szórakoztató pillanatok, még Karafiáth Orsolya szándékosan magára erõltetett "Itt ma én leszek az extravagáns költõnõ, ha beledöglök, akkor is!" magatartása sem zavart túlságosan, egy kis életet vitt a stúdióba.

Viszont a végjáték, az valami egészen borzasztó volt!
Amikor Orsolya megpróbált 20 kérdésre 180 másodperc alatt válaszolni, és minden rossz - azaz jó - válasz után el kellett kezdenie legelölrõl válaszolni, miközben vészesen fogyott az idõ...
A hátamon szakadt a víz, miközben néztem!
"Természetesen" nem sikerült, igazság szerint nem is sikerülhetett neki nyernie.

Na most.
Ha két lépést hátralépünk, és általános következtetéseket vonunk le a mûsorról, akkor nagy biztonsággal megállapíthatjuk, hogy:

ENNÉL IDIÓTÁBB SZABÁLYRENDSZERÛ, KÁRTÉKONYABB, A JÁTÉKOSOK - ÉS A NÉZÕK - PSZICHÉJÉRE LEGINKÁBB ROMBOLÓ HATÁSÚ "MÛVELTSÉGI" VETÉLKEDÕ VALÓSZÍNÛLEG NEM VOLT MÉG A MAGYAR TELEVÍZIÓBAN!!!

Én személy szerint csodálkozom, hogy neves pszichológusok, szociológusok, egyetemi tanárok, viselkedéskutatók nem emelték még fel a szavukat ennek a játéknak a hihetetlenül romboló, kifejezetten kártékony hatása ellen!
Minden emberben van ugyanis egy természetes igazságérzet.
Ami a neveltetés folyamán, a pozitív megerõsítések hatására beépül a pszichéjébe, a tudatalattijába, és ott fejlõdik, erõsödik az évek folyamán.
Ha ezt az igazságérzetet - akárcsak egy bugyuta játék erejéig, de - megzavarjuk azzal, hogy a jó választ "rossznak" fogadjuk el, a rossz válaszra pedig azt mondjuk, hogy az a "jó", akkor összezavarjuk, elbizonytalanítjuk nemcsak a játékost, hanem még a képernyõk elõtt ülõ nézõket is.

Tudom, hogy egy tv mûsor hibáiból nem kell ilyen súlyos következményeket levonni, de ebben a konkrét esetben mégis ez a véleményem.
Elképesztõen rossz ez a szisztéma, és tudom ugyan, hogy a külföldi licenc miatt nem lehet változtatni semmit a játékon, mégis azt mondom, hogy a végjáték ügyében mégis csak kellene valamit lépnie a tv-nek, át kellene alakítani, vagy levenni az egészet a mûsorról.
Nem lenne példa nélküli a dolog, annak idején "A leggyengébb láncszem" magyar változata olyan elemi felháborodást váltott ki a nézõkbõl, hogy a csatorna kénytelen volt levenni a képernyõrõl a játékot.

Szerintem, ha egy szórakoztató mûsor, egy játék, egy mûveltségi vetélkedõ jó hangulat és szórakoztatás helyett rossz szájízt, kellemetlen érzéseket hagy a nézõkben, akkor azt abba kell hagyni.
Naiv vagyok, tudom...
Lyanos 2014 márc. 08. - 18:36:46
(151/179)
Az egy minden vetélkedõben jelenlévõ elem, hogy névlegesen mesés nyeremények vannak, de valójában cél, hogy minél kevesebbet vihessenek haza a játékosok (pld. a milliomos szót tartalmazó játékban is feltûnõen sokat beszélt a mûsorvezetõ, mivel így eleve kevesebb kérdésre jutott idõ). Ezt lehet szeretni vagy nem szeretni, de akkor is ez van, és ennek tudatában jelentkezzen bárki játékosnak. Esetleg elõtte olvassa el a lovak lelövésérõl szóló könyvet is :-P
Ettõl függetlenül kell(ene), hogy legyenek világos és egyértelmû szabályok, amiket vita esetén elõ lehet venni hivatkozási alapként.
Az meg egy érdekes kérdés, hogyan kell/lehet szabatosan definiálni azt, hogy "azonnal rá kell vágnia a választ"? Amint a mûsorvezetõ befejezte a kérdés feltevését, 5 (vagy 3? vagy 8?) másodpercen belül el kell kezdeni a válaszadást???
csabaga 2014 márc. 08. - 16:06:28
(150/179)
Egyszer utána kellene számolni,a végén a 180 másodpercbõl mennyi idõ megy el a kérdésfeltevéssel.
Van amikor olyan hosszú a kérdés,szinte 10 másodperc elmondani...

Egyébként ekkor már az általános mûveltségre kellene kérdezni,és nem azt,amit csak az tud,aki éppen abban a faluban lakik.
Az is komikus,mikor Gundel egy rossz válasz után magyarázza,mibõl lehetett volna rájönni,de könyörgöm,nincs idõ gondolkodni!

Gundel régen megígérte,nem vállal olyan vetélkedõt,ahol buta kérdések vannak...Itt bõven van ilyen.

Pl.Ha valaki "pipa",akkor mérges vagy álmos....
NewZoo 2014 márc. 07. - 18:36:10 Előzmény Viktor6665
(149/179)
Olszországban megy, az eredetiuhez közei és élvezhetõ - nem spórolós, borzsztó díszletes - változat és az tényéleg jó! Meg a másorvezetõ is. Ott elmondták, hogy olyat kerestek, aki középkorú, jóképû mûvelt és tud hadarni, amikor kell, a díszlet és a kellékek, pl. a forgó asztalka, vagy mi, igényes, pörög kömmyedén és nem ilyen... kisipari. Így kell valamit azonnal elszúrni, a színvonalát aláásni.
kornyezet 2014 márc. 04. - 12:02:33
(148/179)
Hát nem a horgolótûnek kampos a vége?
Papp Sándorné 2014 febr. 13. - 19:32:50
(147/179)
Lehet, hogy én egy csekély értelmû öreglány vagyok, de ez nem ismétlés volt?
6/10
Viktor6665 2014 jan. 30. - 19:11:23 6/10
(146/179)
Érdekes szabályai vannak ennek a vetélkedõnek, de nekem annyira nem tetszik. A kvízmûsorok közül eddig a Legyen ön is milliomos és A pókerarc és a Maradj talpon tetszett legjobban.
csabaga 2014 jan. 28. - 15:52:08
(145/179)
"vicces",elnézést az alkalmi hibákért...:)
csabaga 2014 jan. 28. - 15:51:03
(144/179)
Ezt én sem értem.

Ráadásul a vetélkedõ állami tévén megy,illene tisztelettel lenni a játékosokkal.Õ is tudja,fordítva mondta,rosszul mondta,nem kell ekezdeni "ordítani" vele...Vagy úgy kezelni,mint egy ovist.

Maga a vetélkedõ eleve nem volt jó,de egyre gügyébb.A kérdések többségének köze nincsen a mûveltséghez,tippelgetve mennek tovább ajátékosok,vagy esnek ki.

Olyan játékvezetõ,mint Gundel az álmomban sem akarok lenni.Mások "vices" lekezelése,az idétlenkedés távol áll tõlem.
1/10
mushi 2014 jan. 27. - 19:19:53 1/10
(143/179)
hetek óta nézem elõször a mûsort, de nem tudom nem észrevenni.... gundel hogy a búbánatba engedheti meg magának ezt a viccesnek álcázni próbált, viszont kívülrõl elég lekezelõ stílust a játékosokkal szemben?? mikor az a szerencsétlen elront egy kérdést, szinte kiabálva oktatja ki, hogy de nem az a jó! már ezért se jelentkeznék. ráadásul a magánéleti kérdései szinte már túlzások. a csúnyácska lánytól megkérdezni burkoltan, hogy az ásó kapa nagyharanghoz van-e valakije... nem gondolja, hogy valakinek ez kellemetlen lehet?
1/10
mushi 2014 jan. 09. - 21:27:51 1/10 Előzmény DURVAÉLET
(142/179)
nem értem, hogy ez a kettõ hogy a búbánatban jön össze. sehogyse találom a kapcsolatot a gondolatfoszlányaid közt... az, hogy három hozzászólásba írta meg a véleményét, ami 3 különbözõ dologról szól, meg hogy soha nem lesz olyan jó mûsorvezetõ, mint a gundel...???? ki beszélt itt arról, hogy egyáltalán bárki is mûsorvezetõ akar lenni? attól még lehet véleményünk a mûsorvezetés szokásairól. mert azért valljuk be, a vicces egyre jobban elmegy nevetségesbe...
1/10
foo 2014 jan. 09. - 19:40:15 1/10
(141/179)
Sziasztok!

Elmondaná nekem valaki, hogy a mai adásban, a végjátékban (amikor a rossz választ kell mondani), miért kellett a srácnak újra kezdenie az Európa- Ausztrália kérdésnél? Kérdés: Melyik területe nagyobb Ausztráliáé vagy Európáé (az eredeti helyes válasz, az hogy Európa területe nagyobb) a srác Ausztráliát választotta és megállították, hogy túl lassú volt... és nem fogadják el, kezdje elõröl (a visszaszámlálásból még volt kb 50 mp) . Most akkor a végjátékban kérdésenként is idõkorlát van megadva, hogy 5 mp-ig válaszolhatsz? Bocsi, hogy itt kérdezem meg, de nem találtam a játékszabályokat és felkeltette a figyelmem... Köszi elõre is!
DURVAÉLET 2013 dec. 31. - 19:48:30 Előzmény csabaga
(140/179)
látod, van 3 véleményed is pedig csak álmaidban lehetnél olyan jó mûsorvezetõ mint a Gundel...:-) további jó morgást:-)