4/10
-greghouse- 2013 okt. 04. - 14:04:35 4/10 Előzmény mushi
(99/179)
..ez így pontos szerintem is. (Remélem, smasszer részérõl ez nem számít belekötésnek, de ha igen, lelke rajta.)
Nem hiszem, hogy töröltek, tényleg ennyi hozzászólás van, aminek két oka van. Lehet, hogy nem rossz ez a mûsor, de óhatatlanul a Maradj Talponnal hasolítják (hasonlítjuk) össze, és bizony, alulmarad. Az MT sokkal szórakoztatóbb volt, ennek a vége idegesítõ, az ember lazítani akar úgy, hogy közben érdekes kérdések legyenek, stb., stb., ahogy te is leírtad.
...A másik ok a viszonylagos érdektelenségre az, hogy míg a Maradj Talpon tényleges újdonságként jelentkezett, ez egy "másik Gundel vetélkedõ", ami (mint fent), és ráadásul a többi csatornán ellenfelek vannak, melyek a MT-nál nem feltétlen voltak. Gondolok arra, hogy a két kertévé híradója eltérõ idõben kezdõdik, ezért ha valaki kertévés híradót néz, a tábor kétfelé oszlik (2 vagy RTL), és akkor már õk nem nézik ezt a vetélkedõt. Plusz, a Story 4 elkezdte elölrõl adni a rendkívül nézett és méltán népszerû NCIS sorozatot hatkor. De a fõ ok az, hogy a MT után ez nem durran akkorát, mint várták.
...És még egy ok a hsz.-ek kevés voltára: itt többen, az elején leírtuk gondjainkat ezzel a játékkal. Ha ezt a vélemény nyilvánítást valaki (mint alant smasszer nézõtárs) "kötekedésnek" veszi és indulatból, csípõbõl tüzel mindenkit lebarmolva akinek más a véleménye, bizony nincs is kedve hozzászólni az embernek. Szerintem ezek miatt kevés a hozzászólás.
1/10
mushi 2013 okt. 03. - 13:20:01 1/10
(98/179)
egyébként nem tudom, hogy most az oldal moderátorai töröltek egy rakat hozzászólást, vagy tényleg ennyi volt a mûsor kezdete óta? már mióta megy, és most ez a 100. hozzászólás.. a maradj talpon fórumával összehasonlítva..
1/10
mushi 2013 okt. 03. - 13:17:44 1/10
(97/179)
szerintem meg több volt itt az olyan hozzászólás, amiben azt írták, hogy nekik tetszett a maradj talpon, ahogy a milliomos is. ha valakinek nem tetszik ennek a játéknak a felépítése, az önálló egyéni vélemény, még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák, hogy mindenkinek ugyanaz tetsszen.. speciel nekem se tetszik, legalábbis a végsõ játék biztosan nem, de ezt már korábban is leírtam. és szerintem a legtöbbnek, akik kevés pontot nyomtak erre a mûsorra, vagy szintén nemtetszésüket fejezték ki, ugyanez a gondja a játékkal. ez egyáltalán nem belekötés senkinek a részérõl se, el vagy kicsit tévelyedve. ez az, hogy az ember egy olyan mûsort akar nézni a munkanap végén este, ami szórakoztatóan mûvel, és nem idegesítõ, ahogy ez a végtelen hadarás van az egészben. az elsõ felét amúgy már megszoktam, tényleg bele kellett jönni, hogy ki mikor ülhet a székbe, ki mikor és miért következhet. az is tetszik, hogy kivették belõle ezeket a show-elemeket, legalábbis én már rég nem találkoztam velük benne. viszont a vége továbbra is rendkívül idegesítõ, hogy ugyanazokat a hülyeségeket kell ismételgetni akár tízszer is, mert ha már egyszer bent ülsz a székben, akkor végig kell játszanod, míg az idõ engedi. odavagyok a vetélkedõkért és az ilyen mûveltségi játékokért, de ez határozottan rossz választás volt.
10/10
smasszer 2013 okt. 03. - 07:34:43 10/10
(96/179)
Sokaknak az égadta világon soha semmi nem jó. Nem számít mekkora fasz az illetõ, csak legyen bármi amibe bele tud kötni. Ezért oly szép ez az ország, mert megcsömörlött emberek saját tehetetlenségükért mindig mindenben és mindenkiben a hibát, a rosszat keresik. Ugyan semmi erkölcsi alapja nincs elmarasztaló véleményt alkotni, mert legtöbbje hülyébb attól, hogy jobbat csináljon, de csak azért is belekötnek, persze messze elrugaszkodva a tényektõl. Nem volt jó a Vágó vezette "Legyen ön is milliomos", a Gundi nevével fémjelzett "Maradj talpon" de visszamehetnénk akár Rózsa Gyuriig, Friderikuszig is, akik célpontjává váltak olyan idióta lényeknek, akik még mindig nézettségükkel "életben tartják" pl. a "Gyõzike show-t". Szánalmas lehet az ilyen -mindenbe belekötök- emberpalánták élete, de nem lehet jobb a vele együtt élõk sorsa sem... Hát csak rajta, ûzzétek el ezt is a képernyõrõl, mert kell a hely a baromarcú Gáspár-családnak!
Bence bácsi 2013 okt. 02. - 23:15:28
(95/179)
Horvátország sajnos sem január elsején, sem augusztus elsején nem csatlakozott az EU-hoz (2 rossz válasz volt).
A helyes megfejtés 2013. július 1. lett volna.
csabaga 2013 okt. 01. - 16:52:03
(94/179)
Bosszantó,hogy akadnak téves kérdések is.

Bagaméri a regényben szimpla Elemér és fagylaltárus.A filmben lett Jácint és lépett fel a cirkuszban.A kérdésben nem szerepelt,a filmre vagy a könyvre gondolnak-e?
tortura 2013 okt. 01. - 10:50:41 Előzmény napraforgó
(93/179)
Nem vagy egyedül, hidd el. Én sosem fogok beletörõdni, hogy a Milliomosnak vége. Annyira szerettem. De akkor, mikor ment, meg azt fikázták. Úgy látszik itt minden mûsort csak akkor szeretnek, ha már meghalt. Szidták a játékosokat, szidták Vágót. Ha Fridi vezette, akkor õt. Mindig mindenben csak a rosszat látták. Pedig szerintem az egy vérprofi mûsor volt. És nyeremény szempontjából is korrektebb volt bármelyik más vetélkedõnél.
TerMiki 2013 szept. 30. - 19:23:15
(92/179)
Nem akarom elhinni. Itt olvastam "agytornáról", hogy a rossz választ kell tömegesen ismételni... Ki tud ilyen degenerált, idióta módon ötletelni?! A TV mintha "közmûvelõdészeti akármi" lenne! A helyes válasz "jó esetben" csak egyszer hangzik el. Minél ügyesebb az "agytornász", annál hülyébb marad, ki hallgatja. Ha csak hallgatom, nem "agytornászok" - és nem ismerem a valós választ - akkor vagy beszajkózom a hibás választ, vagy meredten figyelem a "jó esetben" egyszer elhangzó helyes választ.
Újból nagyot "rejszolt" a közszolga! :(
1/10
mushi 2013 szept. 26. - 15:28:59 1/10
(91/179)
a címe még úgy is jó lehetett volna, sõt, jobb is, hogy "a következõt!". elvégre is az angol nem jelöli a tárgyesetet, ezért a licensszel se lett volna baj. ez így önmagában, hogy a következõ, kicsit bugyuta cím.. a következõ mi? tárgyesetben sokkal jobban hangzana..
adamnagysweetmovie 2013 szept. 26. - 08:34:43
(90/179)
Gundeltaki azt hiszi, kivonhatja magát a bohóckodásával... pedig nem, pont ez teszi felelõssé...
4/10
-greghouse- 2013 szept. 25. - 11:25:14 4/10
(89/179)
Sajnos a címével nem lehet mit kezdeni, a licensz mûsoroknál ez kötött, az eredeti holland gyártónál "Next One!" a címe, ennek szó szerinti fordítása (és értelem szerinti is, mert úgy kell hangzani, mint amikor a hivatalban szólítják a következõt.) Ez van.
9/10
offtopic
Francipapi 2013 szept. 25. - 11:17:36 9/10 Előzmény horipapa.
(88/179)
Csak még egy adalék a nagyon velõs összefoglalásodhoz: a mûsor neve is rossz! Mit akarnak azzal, hogy "A következõ!"? Egy fenyegetést? Vagy (zenekari tus aláfestéssel) egy bejelentés, felkonf? Gundi ezt is kijavítja, a "Kérem a következõt!" kulturált és nyelvhelyességi szempontból sem kifogásolható.
Szerintem valamelyik ifjú titán szerezte be ezt a kor szellemének (idióta, ámokfutó, felületes) megfelelõ mûsort, ami mellétalált, mert nem csak a célzott fiatalság nézi, hanem az igényes középkorúak és idõsebbek is.
horipapa. 2013 szept. 20. - 13:17:16 Előzmény Bence bácsi
(87/179)
Örülök, hogy neked tetszik a vetélkedõ. Valakinek ez tetszik, valakinek az, nem vagyunk egyformák és ez így van rendjén. Ízlések és pofonok, ahogyan te is írtad.

A kiragadott részre válaszolnék:

"...de ha ezt félretesszük: tanulni csak úgy lehet, hogy minél több lexikális dolgot tudunk meg? vagy akár úgy is, hogy átállítjuk az agyunk mûködését arra, hogy mindig a jó ellenkezõjét kell mondanunk, méghozzá gyorsan? lehet, hogy nem is rossz agytorna ez, és lehet, hogy a reakciókészséget javítja? és lehet, hogy nem is olyan könnyû 1 mp-en belül rosszul válaszolni akár olyan kérdésre is, ami jobban átgondolva pofonegyszerû?
ebben a végjátékban számomra már több érdekesség van, mint a Maradj talpon! egész játékában, persze ízlések és pofonok. "

Nyilván aki ott van és játszik, annak nehéz dolga van azzal, hogy a válaszokra úgy kell felelnie, hogy kitalálja melyik a jó válasz és gyorsan a rosszat mondja. Én is úgy vélem, hogy a reakciókészséget javítja és jó kis agytorna.
De nekem ez se nem érdekes, se nem agytorna. 1 embernek igen és lehet, hogy vannak, akik ezen szórakoznak, vagy érdekes, ezt nem állítom. Egyébként én szeretek tanulni a vetélkedõkbõl, az mellett, hogy szurkolok a játékosoknak és szeretek róluk megtudni 2-3 adatot (nyilván nem túl sokat és hülyeségeket, mint ahogyan a Maradj talpon!-ban is sokszor túlzásba vitték).
2 részt láttam eddig és lehet, hogy még adok neki esélyt, de annyira nem érdekes számomra, hogy mindenképpen ezt a mûsort nézzem szabadidõmben.

Egyébként a Story4-en az ÁtVágó-val nem volt különösebb gondom (bár elég nehéz kérdések voltak), lehet tudni, hogy miért nem folytatták? Nézettségi problémák miatt?
Bence bácsi 2013 szept. 18. - 11:57:21
(86/179)
Egyáltalán nem értek egyet.
Szeretném különvéleményemet kifejezni: nekem ez a vetélkedõ tetszik. :)

Ez a 4-es osztályzat sem reális (10-es skálán), de talán idõvel feljebb fog kúszni.

Pár dolog:

- nem érzem úgy, hogy Gundi kellemetlenül érezné magát
- nem tudunk meg többet a játékosokról? és?.. nekem ez nem hiányzik. más vetélkedõkben a tudás már szinte teljesen háttérbe szorult, és csak a jópofizás megy. (vö.: Sebestyén Balázs ún. vetélkedõi.) én viszont nem vagyok kíváncsi rá, hogy Józsi nevû játékos szereti -e a paprikás csirkét, vagy hogy Julcsi irtózik -e a pókoktól. számomra bõven elegendõ információ egy játékosról, hogy honnan jött és mivel foglalkozik (esetleg elbüszkélkedik a gyerekével, ha van).
- mi ebben a játékban a bonyolult?..
- a vége nehéz, de az utóbbi adások tapasztalatai alapján - érzésem szerint - könnyítettek rajta, mert féltek, hogy itt senki sem viszi majd haza a nyereményt. :) ami nem kimondottan fair a legelsõ játékosokkal szemben, akik jóval nehezebb kérdéseket kaptak a végén. persze nincs két egyforma kérdéssor, illetve egyénfüggõ, hogy kinek mi a nehéz kérdés, de az utóbbi idõben látható módon könnyebb lett a végjáték.
- a mûsorvezetõnek ebben a mûsorban valóban kevesebb tere van, de ez engem nem zavar, Gundel ezt is jól csinálja. - szerintem a Maradj talpon!-ból õ csinált nézhetõ mûsort, bár én meguntam egy idõ után (minden körben a szókiegészítések... itt azért változatosabb a játék: többféle kérdés, feladat, illetve a végjáték). a Maradj talpon! szerintem túlértékelt volt (az itteni osztályzat megerõsíti ezt az érzésemet). az volt a legnagyobb attrakció (Gundel humorán kívül), hogy az emberek lezuhantak a mélybe. ezen jót derültem 3-4 adáson át, de hogy évekig ez legyen a nagy truváj, az sok mindent elmond a (magyar) közönség ízlésvilágáról. :) a játékosokkal való feszt jópofizás meg egy idõ után fáraszt.
ezzel együtt Gundel érdeme, hogy ezt jól csinálta, Sebestyén Balázzsal (pláne Sváby Andrással, ha emlékszik valaki még a vetélkedõs próbálkozására) ez a mélybe zuhanós mûsor egy katasztrófa lett volna, egy folyamatos agyatlan ökörködés, kínos poénokkal fûszerezve. Gundel jó ízlését mutatja, hogy ügyesen egyensúlyozott, de ettõl még maga a formátum nem lesz jó.
- és a kedvencem, hogy a rossz válaszokból nem lehet tanulni?.. elõször is: egy vetélkedõ szerintem nem elsõsorban azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belõle. ha valaki tanulni akar, vegye elõ a Földi-Hamza-féle Római jog tankönyvet, nagyon izgalmas olvasmány egyébként.
de ha ezt félretesszük: tanulni csak úgy lehet, hogy minél több lexikális dolgot tudunk meg? vagy akár úgy is, hogy átállítjuk az agyunk mûködését arra, hogy mindig a jó ellenkezõjét kell mondanunk, méghozzá gyorsan? lehet, hogy nem is rossz agytorna ez, és lehet, hogy a reakciókészséget javítja? és lehet, hogy nem is olyan könnyû 1 mp-en belül rosszul válaszolni akár olyan kérdésre is, ami jobban átgondolva pofonegyszerû?
ebben a végjátékban számomra már több érdekesség van, mint a Maradj talpon! egész játékában, persze ízlések és pofonok. :)
1/10
mushi 2013 szept. 17. - 20:18:13 1/10
(85/179)
talán az egész mûsorkoncepció úgy lehetne jobb, ha abban a pörgõs-tekercses húzkodóban nem milliós tételeket lehetne kihúzni, hanem száz meg ezer forintokat (meg 200, 300... 3000, 4000...), a legmagasabb pedig 10,000 lenne, esetleg 100,000. azzal gyûlne az összeg, amit aztán a végjátékban lehetne növelni. nem csökkenteni. minden jó válasz (akarom mondani, rossz) x forintot érne, viszont ha rossz választ mond a játékos (vagyis jót, a csudába is), akkor huss, viszlát. ezzel meg lehetne akadályozni, hogy mindenki nyerjen, viszont sikerélményt is jelentene mind a játékosoknak, mind a nézõknek. mert azért nem csak irigység van bennünk, szerintem sokan tudtak együtt örülni más játékoknál is, ha valaki megérdemelten nyert..
B.István 2013 szept. 17. - 19:22:17
(84/179)
Nos, ez az állítás,ebben a percben megdõlt! Faszikám 6,5milliót vitt el!
horipapa. 2013 szept. 17. - 18:51:09
(83/179)
Sok elõttem szólóval egyet tudok érteni.

Gundi sokkal többre hívatott ennél a vetélkedõnél.

Egyrészt van egy jó humora, amit ki lehetne használni, másrészt tehetsége is van a mûsorvezetéshez.
Itt egyik sem jön ki rendesen, nem tud érvényesülni, az erényeit nem tudja megmutatni.
A Maradj a talpon egy pont hozzá - a személyiségéhez- illõ mûsor volt, amit nagyon jól és magas szinten vezetett.
Itt pedig azt láthatjuk, hogy napjaink legtehetségesebb és talán legjobb mûsorvezetõje már-már kényelmetlen, de mindenképpen kínos szituációban nem csinál mást, mint hadarja a kérdéseket a versenyzõnek, azért, hogy többet nyerhessen.
Alapból nem szabadna egy mûsorvezetõt ilyen helyzetbe hozni! Persze Gundi tényleg mindent megtesz a játékosokért és azért, hogy a vetélkedõ nézhetõ legyen.

Magának a mûsornak több hibája van.
Túl hosszú, illetve bonyolult.
Nagyon sok játékos kiesik egy mûsorban, nem lehet megismerni õket, de még a tudásukat sem.
Illetve aki jól felkészült és jó tudású játékos, õ is kieshet az elején, mert a kérdések nincsenek jól kiválogatva, vannak nagyon nehezek, illetve nagyon "celeb, mindennapi szenny" kérdések is.
Emellett tanulni sem lehet a kérdésekbõl, mert a végén aránylag könnyû feladványok vannak, azoknak a hamisan visszamondása -bocsánat- de hülyeség.
Mindemellett még azt sem tartom jó ötletnek, hogy ennyi pénzrõl induljon valaki és egyre kevesebbet nyerhessen.

Összességében úgy gondolom, hogy a mûsor is rossz, illetve Gundi sem egy ilyen szintû vetélkedõhöz való.
Benne sokkal több van, a mûsornak meg nincs jövõje.

Én annak örülnék a legjobban ha Gundi vezethetné a Legyen ön is milliomos címû mûsort, akár az M1-en, de mivel ez nem fog megvalósulni, folytassák vele a Maradj talpon-t.
2/10
csikosi 2013 szept. 17. - 13:49:46 2/10 Előzmény mushi
(82/179)
Nekem meg az nem tetszik, hogy az újra-újra kérdések közben nem áll le az óra.
Sokszor látom, hogy a mûsorvezetõ direkt lassan kérdez, hogy haladjon az idõ,
Ez nekem FALS !!
Ha ez a szerencsétlen játékos eljut a 18. kérdésig és nem sikerül neki, az már az övé lehetne.
Ez csak arról szól, hogy véletlenül se nyerjen senki.
4/10
-greghouse- 2013 szept. 17. - 10:32:13 4/10
(81/179)
Én még a kezdetkor írtam egy privát üzenetet a Facebook-os honlapjára a mûsornak, ahol megírtam a gondjaimat. Mentségükre szóljon, hogy válaszolt egy "illetékes hölgy" személyesen, miszerint "minden mûsor nehezen indul, de majd felmegy ennek is a nézettsége és a tetszése, õk nyugodtak". És, hogy "a M.T.-t csak pihentetik, mert minden ilyen showra ráfér a pihentetés" (ami egyébként igaz. Mármint, hogy ráfér.) Arra a kérésemre nem válaszoltak, hogy mikor hozzák vissza.
....De ami érdekes. A jelzett honlapon kb. fél óráig volt ott (kritizáló) levelem, utána eltûnt. Vele együtt más kritika is. Tehát csak azt fogod ott a honlapjukon találni, ami dicséri õket. Ennyit a "fórumjukról".
....A másik, nem kevésbé érdekes.
Hogy, hogy nem (oda saját teljes nevemmel írtam), megtudták a Port-os nick-emet, és jól leszúrtak, hogy én itt (mint "-greghouse-", aki itt szerintük "egyik véleményformáló" vagyok (?) ha már annyira drukkolok Gundinak (ez igaz) legalább ne rontsam itt a mûsor képét a hozzászólásaimmal. Arra nem reagáltak, hogy miért veszik ki a negatív hozzászólásokat a honlapjukról.
...Nem értek ugyan egyet azzal, amiket írtak, sem azzal, hogy véleményformáló lennék, sem azzal, hogy mások örömét elrontanám, azzal sem, hogy ugyanolyan nézett lesz a mûsor mint a M.T. volt, fõleg nem a módszerükkel, hogy "nagy testvérként" kinyomozzák kinek mi a nickje a különbözõ portálokon (fogalmam sincs hogyan, bár tudom, hogy technikailag meg lehet tenni, csak nem tudom, miért érdekes ez), de megteszem a szivességet, hogy nem szólok itt többé hozzá, "nem rontom el mások örömét", tehát ez volt az utolsó itt. Nem mintha megijedtem volna, csak nem érdemes.
olahmiki1959 2013 szept. 17. - 06:59:55
(80/179)
Egy ideje már nem nézem, és az tûnt fel, hogy nem hiányzik.
Szegény Gundit sajnálom, meg kedvelem is, de még az õ kedvéért sem vagyok hajlandó egy kifejezetten idegesítõ mûsort nézni.
Kár, hogy ide jutottunk...