altamyra 2008 aug. 09. - 21:03:54
(154/294)
Tegnap láttam a filmet, de nem nyûgözött le különösebben:(amit sajnálok mert az elsõ két részt szeretem.
Fõleg a szereplõk cseréje a gond részemrõl, Rachel Weisst nem lett volna szabad lecserélni, ez a másik hölgyemény fájt. túljátszott...
meg a fiatal kinai csajszi se volt egy nagy durranás, a jetik meg.....
szóval egy halvány folytatás lett.
Betty013 2008 aug. 08. - 23:27:26
(153/294)
Sezrintem f*a film, csak két dolgot rontottak el nagyon:
1. hogy a keleti sárkánynak (lungnak) szárnyat adtak, és három feje van. ez végépp bosszantó számomra.
2. nem Rachel Weis játszotta Evelynt. jó, Maria is elment, de legjobb az, akit az elején láttunk és megszoktunk
sipka 2008 aug. 08. - 21:20:38
(152/294)
Elég vegyes érzelmekkel hagytam el a mozitermet... Nem mintha annyira rossz lett volna (mármint az alkotás...és nem a terem :), csak nekem már egy kicsit fárasztó az a "történeti-menetrend", amivel ez a film is rendelkezik. Az a baj, hogy én már egyszerûen nem vagyok képes elhinni, hogy ez a régészkedõ család újból szemtanúja lesz, egy hatalmas uralkodó felélesztésének!!!! Az elsõnél még újszerûnek hatott, a második résznél még eltûrte az ember, de hogy harmadjára is ott vannak a "dolgok sûrûjében"...nekem ez már elég bizar :P
Ezért (meg még pár apróbb momentumért) nem tetszett annyira mint az elözõ két "Múmia".
Sokkal jobban bírtam volna, ha csak külsösõkként segítenek..... Na mindegy.
Szóval leírok néhány (számomra) idegesitõ tényezõt:
SPOILER
1. A YETIK!!!! Az oké, hogy aranyosra sikerültek... De hogy mi a francnak kellett beletenni õket, azt nem tudom!!! Hiszen ezek a szörnyek úgy tünnek föl a történetben, hogy a kinai kis csaj segitségül hívja õket.... Érti ezt valaki?! A YETIK LEJÖNNEK SEGÍTENI!!!! XDDDDD Nem elég hogy múmiák vannak, még a yetiket is muszáj volt beleírni a forgatókönyvbe!! (Bár azt még nem mondtam el, hogy honnan van ez a "kinai leányzó-yeti" barátság... :) Amikor a lány anyja megsebesült a császár által szorongatott kés meglenditése okán, akkor egy "barátságos" Yeti felkapta, és biztonságba vitte, ezzel megmentve a veszélytõl XDDDDDD Fúúúú...ez aztán sztori :P)

2. A Jet Li által megformált császár erejének visszafogott használata... Hiszen egy olyan hatalmasság, akinek bírtokában van az 5 elem képessége, az igencsak veszélyes lehet(ne) :) Viszont ebben a produktumban nincs kihasználva az a gigantikus erõ, amely megadatott ennek a gonosz agyagbábunak :P Simán elintézhette volna az "O'Connel-family"-t, de inkább arra a következtetésre juttot, hogy hagyja õket is érvényesülni, mivel nem akarta, hogy 30perces játékidejû legyen a "Múmia 3." része :)

3. Nem értem, hogy honnan kerülnek elõ azok az unszimpatikus személyek, akik mindenképp felakarnak támasztani egy zsarnok szerû uralkodót... A "movie"-ban is teljesen értelmetlenül ültem azon egyének elõtt, akik mindenfajta cél, illetve hátsó szándék nélkül segíteni akartak ezen "kedvtelen trónülõn" :) S az áruló barát inditéka sem derült ki...
SPOILER VÉGE

De nem szeretnék abba a hibába esni, hogy porig alázom a filmet :)
Szóval ez egy igencsak nézhetõ alkotás, amiben fellelhetõek a látványos effektek, és néhány szokásosan humoros "Jonathan" megnyilvánulás :) Tehát aki már túlesett a "Múmia" részeken, az ezt se hagyja ki, mivel lehet, hogy neki jobban bejön...mint nekem :)

UI: Amúgy szerintem "Maria Bello"-val semmi gond nem volt. Ha "Rachel Weisz" játszotta volna, akkor se tetszett volna jobban eme akció-kaland-fantasy... Bár úgy látom, hogy egyedül vagyok ezzel a véleménnyel :DDD
pc_boy 2008 aug. 08. - 12:03:35
(151/294)
Sziasztok, nem tud valaki véletlen ehez a filmhez magyar feliratot?? nem találtam sehol :S és rohadtul megnézném már... innen szedten le head.smsforce.eu de itt meg nincs hozzá felirat, valaki tud irja meg hol elöre is köszönöm!
bugeszka 2008 aug. 08. - 11:23:27
(150/294)
Nem lenne túl jó befektetés egy negyedik részt csinálni, mivel már ez is kudarc, aligha kaszálnának a filmen. Legfeljebb visszakapnák a pénzt, amit a filmre költötték.
Nekem már eleve azért sem tetszett, mert a szépséges, bájos Rachel Weisz helyett egy elég rút (legalábbis Rachel-hez képest) és idegen nõt tettek, ami számomra teljesen elidegenítõen hatott. Elõre tudtam, hogy nem a régi hangulatot fogja árasztani a film. Megnéztem, igazam lett.
A látványra még úgy ahogy azt mondom, jó, de semmi több. A történet egyszerû, a színészek alakítása engem nem gyõzött meg (Brendan Fraser és John Hannah kivételével, õk hozták a formájukat). Többször nem nézem meg, az biztos. Inkább átrágom magam az elsõ két részen.
Zempy 2008 aug. 07. - 13:33:38
(149/294)
Külön tisztelet Rachel Weisz-nek! Sok éve, a Múmia 2. bemutatója után mondta: "Elég volt két Múmia-film, többet nem vállalok el. Nem tudok semmi újat nyújtani. Még 200 millióért sem vállalnám el." Emlékszem a cikkre, így mondta. És ennyi idõ után betartotta a szavát, noha sejthetõen megkeresték õt is újból. Igaz, az Oscar-díja után már nem is kell ilyenekre pazarolnia az idejét.
Zempy 2008 aug. 07. - 13:30:16
(148/294)
Nem láttam, de... Kellett egyáltalán ez a film?? Bõven elég volt az eddigi két Múmia, a förtelmes Skorpiókirályról nem is beszélve. Semmi izgalmat nem váltott ki belõlem az elõzetes sem, engem speciel abszolút hidegen hagy. Minek csinálták meg? Eltekintve a csilingelõ milliók reményétõl.
4/10
tunkov 2008 aug. 07. - 11:37:10 4/10
(147/294)
Nagy csalódás volt az elõzõ 2 részhez képest!
Többet vártam. Nem tetszett maga a történet, a párbeszédek gyengék voltak, az ifj O'C, pedig kicsit öreg volt az apjához képest.
7/10
Bigpapa 2008 aug. 07. - 09:57:14 7/10
(146/294)
Pedig hidd el, van esély rá, hogy lesz ifjú Indy és O'Connell film is. Bár a múmiás gyerek valami katasztrófális színész. És elég egyértelmûvé tették, hogy mivel..

*********SPOILER***************
Peruban találtak múmiát, így esélyes egy negyedik rész.Csak kik lesznek a fõszereplõk?
kmaate 2008 aug. 07. - 07:23:25
(145/294)
Gyerekek, hát szerintem ez igen gyenge lett. Poénon sajnos nem tudtam nevetni (Sötét lovagban több volt), az akciók inkább csak "na valahogy így kéne megcsinálni, de még nem az igazi" érzést keltettek. A fiú szerepben tündõklõ emberke színészi teljesítményérõl meg csak azért nem tudok nagyon negatívan írni, mert Maria Bello lazán lesöpörte negítív értelemben. Kb. Paris Hilton szintû színészi tehetség (már ami itt látszik, egyébként nem ismerem), bár nálam maga a karakter is nagyban különbözött az elsõ két részben kialakúlttól. Szóval gyenge 3-as és nem akarok Ifjú Múmia kalandjait, ahogy Indyset sem.:(
7/10
Bigpapa 2008 aug. 07. - 00:16:18 7/10
(144/294)
Most néztem meg én is a filmet.
A hozzászólások alapján én is rosszabbra számítottam.
Lehet, hogy beteg vagyok,de én ezen is tudtam nevetni. Igaz, nem annyit, mint az elsõ 2 részen,de azért van benne jó pár poén.
Igazán ezt nem múmiának hívnám, hanem agyagkatonának :)))))))))))))de az nem passzolna a sorozatba. Amin igazán jól mulattam, az Jet Li, amikor mérgesen hadovál kínaiul. :)))) Kis méregzsák :) Michelle Yeoh nagyon szép nõ, és a kislánya is a filmben.
A Maria Bello viszont annyira "Múmiaidegen" volt a filmben (ez jó szó lett), szóval nekem egyáltalán nem illett bele. Elvonatkoztattam az elõdjétõl, és így sem. Nekem kicsit merev volt és jól sem játszott.
Ami fura, hogy apa és fia közt ránézésre max 2 év a korkülönbség (az életben 13 év), szóval elég ivarérettnek kellett volna lennie Brendannak, hogy összehozza Luke Ford-ot :))))) Ráadásul Brendan Fraser nem is volt elmaszkírozva, hogy kicsit öregebb legyen. Pedig sztoriban a második rész óta jó 20 év telt el.
Ezt leszámítva egy nézhetõ kis film.
Nekem Arnold Vosloo nagyon hiányzott. Hihetetlenül csípem azt a palit :) Igaz ,Jet Li-t is, de ebben valahogy nem volt olyan "Múmiás".
Egy szónak is száz a vége, volt és lesz is ebben az évben ennél klasszisokkal szarabb film, ez pedig elég nézhetõ.

7/10 (de csak azért,mert az elsõ 2 rész magasra tette a mércét)
8/10
tundeey 2008 aug. 06. - 22:50:25 8/10
(143/294)
Ritka ha egy film mind a 3 "része" tetszik, de nekem ez a film is bejött. Bár Rachelt én is hiányoltam, ami furcsa volt számomra az az idõbeli ugrás, mivel több mint 10 évet ugrottunk sztem, a második részhez képest. Én igazán jól szórakoztam a filmen.
3/10
Hilfy 2008 aug. 06. - 01:00:37 3/10 Előzmény jamamura szadakó
(142/294)
"sajna a látvány nem igazán feledteti a film hiányosságait, egészen pontosan azt, hogy a látvány mögött nincs semmi: se kaland, se jellem, se szellem, még egy nyavalyás poén se, amin akár félhangosan lehetne kuncogni..."

hát, ezzel így ahogy van egyetértek. sajnos.
pedig az elsõ két részt szerettem is, röhögtem is rajtuk jókat. engem viszonylag könnyû lenyûgözni, megröhögtetni; egyszerû vagyok.. ezúttal nem sikerült. (pedig még a Szex és New York mozin is tudtam röhögni egyszer-párszor) SPOILER: behány a jak a repülõn?! ezen röhögjek, meg a Casinós "poénon"? ez nem megy. tán kétszer elmosolyodtam..
Ja, és az Alexet játszó srác szerintem gyatra volt. a többieknek inkább elhiszem, hogy igyekeztek valamit kihozni a sz@r szerepbõl, nála még ez is hiányzott.
Az elején nem tudom mit akartak azzal az elnyújtott vidéki idillel, amivel szerintem csak elvették az idõt a fontosabb dolgoktól, és mindenki elkezdett ásitozni.
valahogy izzadtság-szagú volt az egész, sõt továbbmegyek, szerintem menet közben a készítõk is rájöttek erre, és néha teljesen ön-parodizálásba mentek át, de még az sem sikerült.
szóval a látvány az király, de önmagában nem ér SEMMIT SEM.
jó szokás szerint lehúztak egy újabb bõrt egy népszerû, bevételt hozó filmrõl, hogy aztán az embernek már az elsõ kettõt se legyen kedve ÚJRA megnézni. utoljára az AVP legutóbbi részénél éreztem így.
magamnak köszönhetem, mert nem olvastam el itt a hozzászólásokat, pedig csak tegnap mentem megnézni.
nem tudom Rachel Weis miért nem vállalta, de az biztos, hogy jól tette!

összességében én 3/10-et adtam, és nem azért hogy lehúzzam, hanem mert SZERINTEM ennyit ért (egy mozijegy árát biztosan nem)
10/10
gabikka91 2008 aug. 06. - 00:15:02 10/10 Előzmény Les
(141/294)
sztem nagyon jóókis film ez de rachel wisz télleg naon hiányzott ebbõl a filmbol az õt helyettesitõ nemtomki kicsit eroltettet volt..alex csaja a kis kinai naon jo váalsztás volt :p de a kinai császár karaktere is fasza ,bár tény az elsõ 2 rész ütõsebb de sztem kicsit különálló ez a 3. rész mert ez nemis egyiptomban jáccódik mint az elozo kettõ ráadásul itt nemis a fáraok vannak középpontban igy sztem eleve teljesen más eza 3. rész..deugygondolom összeségében h minõgben ott va mint az elsõ 2 rész;)
5/10
Les 2008 aug. 05. - 21:28:03 5/10
(140/294)
Maria Bello nagyon élvezte a múmia kalandjait, és mondta, hogy folytatódni akar (ha lesz akkor Dél-Amerikában lesz a helyszín (Azt hiszem Peru területén ha jól emlékszem)

Valahol olvastam. Hát...
5/10
Les 2008 aug. 05. - 21:11:27 5/10 Előzmény Narco1
(139/294)
Teljes mértékben egyetértek! Nekem nem nagyon tetszett a film.
5/10
7/10
Patris92 2008 aug. 05. - 13:23:09 7/10
(138/294)
Az a legnagyobb bajom a filmel hogy nincs már benne Reachel Weis!
A vadnyugat lánya 2008 aug. 05. - 12:25:19
(137/294)
Hello! Még nem volt szerencsém a filmhez, de hálás lennék ha vki megmondaná, h Alex összejön-e a kínai lánnyal? Mintha ilyesmit hallottam volna.
Elõre is köszönet! :)
e-batta 2008 aug. 04. - 22:59:13
(136/294)
Nem nagyon tetszett, az elsõ két rész jó volt. Bár a 2. részben inkább ismételték az elsõ poénjait. Viszont valamennyi szereplõ szerepeltetése feledtette ezt. Most sokukat hiányoltam, nem csak Rachel Weisz, hanem Oded Fehr, Arnold Vosloo és Patricia Velasquez is hiányzott. Egyedül Brendan Fraser játéka tetszett, a többiek sótlanok voltak, még John Hannah is. Maria Bello meg nagy csalódás volt. És Brendan felsõteste még mindig nagyon ütõs :-). Egyszernézõs mozi.
CrazyBoy 2008 aug. 04. - 21:59:45
(135/294)
Ma sz@r volt az idõ strandra nem mehettem, gondoltam moziba megyek. Hívtam egy csajt, nem jött, unatkoztam tovább. Hívtam öcsémet õ jött. wall-E-t akartam nézni, de öcsém már látta. Maradt a Múmia III. Öcsém 10. én 24. Öcsémnek tetszett, én azt hittem nekem azért nem, mert idõsebb lettem az elsõ részekhez képest. De ahogy a kommenteket olvasom, talán nem velem van a hiba. Kerestem a logikát a filmben, talán ez volt a baj, na mindegy, egy családi délutánnak elment.