Téma: A rém

Moldávia bánata 2008 júl. 31. - 13:09:00
(106/286)
A film pedig nekem nagyon tetszett, nagyon erõsen hat az érzelmekre. Kérdés, hogy melyik a jobb: reálisan bemutatni, mi is volt valójában, támaszkodva a hideg tényekre, vagy kicsit játszani az ember szánalomra hajlamos természetével, mint ebben a filmben is.
Itt érdemes különválasztani a valódi gyilkost illetve Ch. Theront mint színésznõt és a filmet.
Moldávia bánata 2008 júl. 31. - 13:05:28
(105/286)
Mindamellett azt még hozzátenném, hogy bár nem vagyok halálbüntetéspárti, de ellene sem vagyok. Ennyire még vagyok primitív. :)
offtopic
Humpy 2008 júl. 31. - 07:32:37
(104/286)
Milyen lélekemelõ, hogy vannak más példák is. Többek között, Böjte Csaba (ferences rendi szerzetes) árvákat, szegényeket segítõ eõfeszítése, azt követõen, hogy az apját egy verse(!!) miatt több évi börtönre ítélték. Az apa a szabadulása után másfél hónappal késõbb meghalt, az ott átélt kínzások és kínok következtében.
Böjte Csaba életérõl és tetteirõl vajon melyik magyar vagy hollywood-i rendezõ fog filmet készíteni?!
10/10
Heathcliff 2008 júl. 31. - 06:34:33 10/10
(103/286)
Persze, teljesen igazad van. Ma, amikor van elég anyagi, törvényi garanciális és egyéb feltétele a bûnözõk és a társadalom különválasztásának, a bûnözõk akár életfogytig való, emberséges fogvatartásának. De az emberiség történelmének ez csak a legújabb fejezete: korábban vagy az anyagi feltétel hiányzott; a törzsi társadalmakban pl., amíg nem volt államszervezet, egyszerûen nem volt börtön sem. A bûnöst vagy megölték, vagy elûzték, vagy egyszerûen ráhagyták a bûnét. Késõbb a törvények voltak nagyon is elfogadhatatlanok, embertelenek; meg a börtönök voltak rémisztõek stb...
MOST, jelen pillanatban valóban semmi értelme a halálbüntetésnek, mivel ma már megoldható az elkülönítés. Sõt, így az esetleges javulás esélye is adott volna.
Redfield 2008 júl. 31. - 03:26:57
(102/286)
De, csak nem a jelenlegi rendszerben. De én köztudottan reménytelenül idealista vagyok, szóval már tudod a miért-et. :)
Redfield 2008 júl. 31. - 02:26:31
(101/286)
Mindkettõtöknek igazat adok. A tettekért felelõsséget kell vállallni, de nem lenne szabad halállal bûntetni.
Moldávia bánata 2008 júl. 31. - 01:54:43
(100/286)
A halálbüntetés semmire nem megoldás könyörgöm!
10/10
Heathcliff 2008 júl. 31. - 01:31:08 10/10 Előzmény barbara_91
(99/286)
Teljesen igazad van - egyfelõl. Másfelõl viszont: a bostoni fojtogatót az apja rendszeresen a falhoz csapkodta. És úgy verte a mosógép csövével, hogy a fiú hónapokkal késõbb sem vehetett föl rövid ruhát, mert az apa tudta: azonnal lecsuknák, ha meglátják a gyerek sebeit. Adolf Hitlernek is szadista apja volt; vert mindenkit, akit ért; Adolfot többször annyira, hogy azt hitték, meghalt. A min.elnök gyerekkorában sokszor rántást evett, mert a kedves papa mindenüket elitta. A romák szegények, azért lopnak. A terroristák népét megalázták a nyugati hatalmak, a kincseiket elrabolták...
Mindenki hivatkozhat az átélt fájdalmakra és sérülésekre, hogy megmagyarázza vele a tetteit. Ezt egyébként mindannyian csináljuk is: azért lettem dühös, mert a másik fölhúzott - nem??? Senki sem lesz ok nélkül dühös; senki sem fog ok nélkül galád, helytelen, rossz dolgot tenni; MINDIG van rá magyarázat, innen-onnan, akár a tudatalattiból eredõ sérelem és bántás, akár több évtizedre visszanyúló keserûség. Ezt tudjuk jól, ezt kutatja a pszichológia.
Na de könyörgöm: ez nem mentesít a tetteimért vállalt felelõsség alól!!!!
10/10
barbara_91 2008 júl. 30. - 11:03:39 10/10 Előzmény Heathcliff
(98/286)
De ha jól belegondolsz, amikor az a férfi megeröszakolta és megakarta ölni (egyébként több szexuális büncselekmény írható a számlájára)-----ez az esemény indította el gyilkosságsorozatot. Az meg a másik, h nem csak azért gyilkolt, h pénzt stb. szerezzen, hanem valamilyen modón így adta vissza a sok fájdalmat amit az élettõl kapott és annál az erõszakos férfinál telt nála be a pohár.
Aileen nem egy átlagos sorozatgyilkos volt. Rengeteg borzalmas dolgot kellett átélnie kiskora óta. PL.: szexuálisan állandóan bántalmazták. Gondold el mikor elkezdett cseperedni, akkor döbbent rá hogy mit is tettek vele és ez nagy lelki törést okozott a számára. Majd amikor nem volt mellette egy szerette sem mert elhagyták, meghaltak stb. Gondold végig h milyen lehet úgy élni, h egyetlen támaszpont sincs az életedben. Mindig körülvesz az állandó bizonytalanság.

Amúgy h'istennek én nem éltem át semmi ilyen féle borzalmat, mint Aileen és sztem te sem.
Akkor meg honnan tudhatnánk, h esetleg nem változnánk mi is ilyenné? Hogy belõlünk mit hozna ki?
Akárki akármit is mond az biztos, h a gyermekkora óta és azóta is elszenvedett bántalmazások alakították ilyenné.
Humpy 2008 júl. 20. - 09:05:52
(97/286)
Egy nagyon közepes film, szerencsétlen emberekrõl. A prostitúcióról és prostikról szóló filmek eleve egy kizökkent erkölcsi világról szólnak. Ez a film nem sok új vetületet adott ehhez a témához. Aileen képes volt további gyilkosságokra a 'szerelméért', ami semmivel sem mentette szörnyû tetteit. Képtelen voltam felfogni, milyen hatást akart ezzel gyakorolni a rendezõ a nézõre, mivel a rendezõ sem tudta ezt jól átgondoltan elõadni.

A rendezõ és a forgatókönyvíró ua. Nekem nem tudta hitelesen elmondani, mi is vette õt rá, hogy egy csomó szánnivaló emberrõl készítsen filmet.
10/10
Heathcliff 2008 júl. 20. - 01:58:08 10/10 Előzmény simplysteve
(96/286)
A film úgy volt beállítva, hogy Aileen tudta,mit csinál, és a férfiak is tudták, mit csinál velük, és legalább ketten könyörgtek is az életükért.***spoiler*** Nem hirtelen felindulásból ölt, nem az életétmentette (csak elõször). És nem is valami bosszúálló angyal volt, aki igazságot szolgáltat. Pénzért ölt, kocsiért.***spoiler vége*** Nagyon is beszámítható módon. Sajnos. Ha ismered az Üvöltõ szeleket, tudhatod, hogyan lehet úgy ábrázolni egy erõszakos és velejéig romlott, gonosz embert, hogy egyszerre hatódsz meg a sorsán és azonosulsz vele, valamint ugyanazzal a lendülettel borzadsz is el a tettein és ítéled el a gonoszságait. Na, az ábrázolás volt. Theron is kihozott belõle maximálisan, amit csak tudott; hogy érzelgõs lett az ábrázolás, és nem olyan elviselhetetlenül, vakítóan éles és tiszta, mint Bronte-é, az a forgatókönyvíró közepes tehetségén és erkölcsi tompultságán múlott. Ennyi.
10/10
simplysteve 2008 júl. 18. - 19:33:05 10/10 Előzmény Heathcliff
(95/286)
Nem vitás, hogy általában mindenki felel a tetteiért. De ehhez az kell, hogy belássa a következményeit. A film - nyilván tudatosan - úgy állította be, hogy Aileen elvesztette a kapcsolatot a valósággal abban az életszakaszában (ténylegesen nem tudom, így volt-e). Sok ilyen sorsú nõ van a világon, mégse lesz belõlük sorozatgyilkos, ehhez kell egy durva agresszív beállítódás is biztos. Persze azt nem mondom, hogy minden sorozatgyilkos elmebeteg, de akad köztük bõven.
Egyébként az, amit a dok.filmben egy rendõrtiszt mond (rendõrt is ölt a nõ), sem biztos, hogy objektív...
10/10
Heathcliff 2008 júl. 17. - 23:31:02 10/10
(94/286)
Bocsánat, hülye vagyok. Nem Shaft, hanem Slam - a szó fegyver a film címe.
Az elõbb is rosszul írtam: Heathcliff, természetesen... khm...
10/10
Heathcliff 2008 júl. 17. - 23:24:19 10/10
(93/286)
Persze hogy nem csak az. Tudom. A gyerekkori erõszak, a szörnyû családi háttér... Figyi, nem vagyok kõszívû, nagyon is meghatott a film, és nagyon is sajnálom Aimee-t.
Éppen ezért néztem meg a dok. filmet is róla, és elõször engem is mellbevágott, milyen keményen és elítélõen beszélt róla az a rendõrparancsnok. De mégis muszáj voltam átgondolni, és belátni, hogy sajnos igaza van; mert amit mondott, teljesen józan és reális dolog volt; az ember sajnos így mûködik, ilyen. Sajnos. Szeretnénk, ha nem lennénk ilyen romlottak, de az a nagy büdös igazság, hogy menthetetlenül romlottak vagyunk, és gonoszok. Sajnos, bármennyire is igyekszünk kozmetikázni magunkat, bármennyire is igyekszünk szépnek, bájosnak és ártatlannak kinézni, akkor is ott van a mélyben a rothadó gonoszság. Kinek így, kinek úgy, persze.
De ha nem fogadom el azt, hogy Aimee FELELÕS volt a tetteiért, hogy Õ volt a felelõs, és a következményeket NEKI kellett vállalnia; akkor egyben azt is vallom, hogy ÉN nem vagyok felelõs, NEKEM nem kell vállalnom a felelõsséget, hogy mindig másra háríthatom és másra mutogathatok, hiszen én is mindig csak a körülményeim, a MÁSOK áldozata vagyok.... Szóval, ez bármennyire is vonzó és kényelmes álláspont volna - HAZUG.
ha nekem vállalnom kell a felelõséget - és kell, ugyebár - akkor Aimee-nek is vállalnia KELL!!!!
Nézd meg ezzel kapcsolatban a SHAFT c. filmet. Szuper és igaz. A felelõsség felvállalásának kötelességérõl és kínjáról szól.
Bizony, az igazság, ami nem torzít, hanem valódi tükröt tart elénk, NEM OLYAN VONZÓ, mint amikor C. T. szívhezszólóan elõadja szegény kis mártír sorozatgyilkos szimbolista klapec nyöszörgéseit...
Ettõl még tetszett a film. Nagyon. Csak ezt hozzá kell tenni, és bele kell látni.
10/10
simplysteve 2008 júl. 17. - 20:54:06 10/10
(92/286)
Szerintem a film pont arról szól, hogy nem csak az alkohol a felelõs. Folyamatosan tudunk meg olyan részleteket az elõéletérõl, amik bõven vezethettek a súlyos személyiségzavarához (persze az alkohol ráerõsített). Valószínûleg nálunk nem lehetett volna elítélni vagy legalábbis életfogytra nem (és most nem egy Tasnádi-féle szakvélemény beszerzésre gondolok).
Mindkét alakítás zseniális (Ricci a naív és tétova leszbi nagykamasz szerepében is). Igazi must-see!
10/10
Heathcliff 2008 júl. 17. - 19:24:16 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(91/286)
Én inkább manipulációnak mondanám, mint hazugságnak.
Biztosan van a történetének ilyen vonala is; de könyörgöm: legalább olyan árnyaltan kellett volna bemutatni a jelemét, mint ahogyan Emily Bronte tette azt az Üvöltõ szelekben Heathcliffe-fel.
Tudatosan ölt meg embereket; nem is tört össze, hogy bûntudata legyen; hát nehogy már úgy legyen ábrázolva, mint aki kizárólag a körülményei tehetetlen áldozata!!!!
Moldávia bánata 2008 júl. 17. - 05:45:31
(90/286)
Szerintem nincs benne hazugság.
10/10
Heathcliff 2008 júl. 17. - 01:37:10 10/10 Előzmény barbara_91
(89/286)
Az a baj az ilyen filmejkkel, hogy sajnálatot ébresztenek szegény szerencsétlen gyilkos iránt. Véletlenül láttam egy másik adón vmi dokut róla, és a nyomozótiszt mondta, hogy nagyon agresszív volt, és leuralt, akit tudott, igyekezett mindig dominálni, irányítani; pont úgy viselkedett, mint ahogyan a gyilkosok (sorozatgyilkosok) szoktak. És hogy az élettársa is nagyon félt tõle; egyébként 5 évet éltek együtt meglehetõsen viharosan... Az élettársa az életben nagyon hasonlított rá. És hát igan, matt alkoholista a nõ, és tipikusan gonosz, erõszakos alkoholista. Nem azért ölt,mert megerõszakolták, hanem mert egy erõszakos részeges disznó volt.
Attól C.T. még zseniálisan alakította. Csak nem kell krokodilkönnyeket hullatni az agresszorért. Mert a pia irányította, és az alkoholt igazán nem kell sajnálni. Inkább kerülni. Kéne.
10/10
Heathcliff 2008 júl. 17. - 01:25:43 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(88/286)
Te meg mi a jó bánatról beszélsz? Eltévedtél kicsit, nem?
10/10
barbara_91 2008 júl. 13. - 14:02:53 10/10
(87/286)
Szerintem jó film, de egy kicsit úgy tûnik, mintha eröltetett lenne. Charlize alakítása szerintem kiváló, megérdemelte érte az Oscar-díjat! Mert alapjában véve a plussz kilók és a smink, az vajmi kevés a jó alakítás nélkül. Én Aileen Wuornos-t csak sajnálni tudom. Mivel a körülmények tették õt ilyenné. Szerintem nem nagyon itélgezhetünk felette, mert ki tudja, hogy mi hogy viselkedttünk volna az õ helyében...
Ricci alakítása meg persze, hogy nagyon elmarad Theron színjátéka mellett, mivel neki lényegében nem volt ideje kibontakozni a filmben, hiszen csak pár perces szöveget kapott...
Az egész filmet egybe véve, szerintem nagyon jó!