mdzsonsz 2011 ápr. 10. - 16:33:04
(27/47)
Húha, nem is hallottam eddig errõl a filmrõl. Most találtam rá. Ma este megnézzük, elvégre rockerek vagyunk, vagy mifene!!
10/10
Kendy 2011 febr. 27. - 15:23:50 10/10
(26/47)
Moat néztem meg a filmet!
:)

Nekem nagyon nagyon tetszett!
:)

Csípem Joan Jett zenéjét és a The Runaways is nagyon jó zenekar volt anno.

A filmbõl amit én kicsit hiányoltam,hogy Lita Ford karaktere abszolut a háttérbe szorult.
Nem arra volt a film kihegyezve ez tény.
Pedig aztán szólóban õ nagyon sokáig jól futott sõt a mai napig is aktívan zenél.
Pl tavalyelött jelent meg az utolsó szólóalbuma ha jól emlékszem.

Michael Steele pedig a banglesben nyomta sokáig ami szintén világhírû zenekar lett és a mai napi játszák a rádiók a dalaikat.

Ez a film inkább Joan Jett,Cherie Currie
és Kim Fowley-ról szól.

A színészek szerintem nagyon jól játszották el a karaktereket és ha jól láttam a producere a filmnek maga Joan Jett volt.
:)

Jó lenne ha egyszer a másik kedvenc nõi zenekaromról a Girlschool-ról is készülne film.
Igaz õk nem amerikaiak hanem angolok de szerintem legalább ilyen jól ha nem jobban tolták a Rock'N'Roll-t anno.
Sõt õk a mai napig nagyon aktívak és sokat koncerteznek.
Igaz már nem eredeti felállásban mert sajna náluk már haláleset is volt a bandán belül.
6/10
azEszter 2011 jan. 30. - 23:20:22 6/10
(25/47)
Nem volt rossz, de annyira jó se, kicsit uncsi volt. Néhol szinte szenvedés, és nagyon vontatott. Meg a hangulata is elég komor volt...
2/10
Rahar 2011 jan. 30. - 11:06:56 2/10
(24/47)
Nekem nagyon nem tetszik a film, unalmas, érdektelen alaptörténet, a cselekményvezetés kiszámítható, és nem köt le, a színészi játék megfelelõ, de mivel a karakterek igencsak egysíkúak, ezért nem kellett erõlködniük, a képi megvalósítás átlagos. Annyira tipikus módon rontották el az életüket, egyszerûen sablonos, pedig elvileg ez megtörtént, nem klisékbõl összerakott történet. 10 pontból 2 pontra értékeltem, azért kapott ilyen magasat, mert jók benne a zenék, legalábbis nekem tetszenek.
4/10
BettyxF 2011 jan. 29. - 20:46:42 4/10
(23/47)
Többet vártam ettõl a filmtõl, nekem nagyon unalmas volt.. nem tetszett 10/4
10/10
motivator 2011 jan. 28. - 12:13:08 10/10
(22/47)
nagyon jó : D teljesen átveszi az ember a hangulatát,
Dakota Fanning arat..
9/10
aniknight 2011 jan. 20. - 10:11:34 9/10
(21/47)
jaja, nekem már megvan, nekem bejött, Rock & Roll 4EVER:) 9/10
kiszebra 2011 jan. 16. - 18:29:51
(20/47)
Már le lehet tölteni a szinkronizált verziót, vagyis gondolom nemsokára a boltokban lesz.
Carlo Abarth 2011 jan. 15. - 22:48:28
(19/47)
1975-ben alapította a The Runaways nevû együttest Joan Jett ritmus gitáros és Sandy West dobos. Többször is megkeresték Kim Fowley producert azzal az ötlettel, hogy csak nõi tagokból álló együttest állítsanak össze. Mivel ez akkor forradalmian új ötlet volt, Fowley végül belegyezett és segített nekik megtalálni a többi tagot. Elõször Micki Steele basszusgitáros csatlakozott a bandához, akivel már el is kezdtek játszani Los Angeles-i klubokban. 1976-ben cserkészték be Lita Ford szólógitárost és Cherie Currie énekest. Többszörös csere után Jackie Fox lett a basszusgitáros a végsõ fellállásban. Ekkor a lányok 15-17 évesek voltak.

retro/vintage

Megszállottan érdekel minden, ami a múlt évszázad egyes évtizedeire volt jellemzõ (divat, zene, lakberendezés, stb.). Napjaim egy részét ezen kincsek felkutatására fordítom és igyekszem minél több felfedezésemrõl beszámolni Nektek.
aki keres, talál


reklám
ilyenekrõl volt már szó
30 as (1) 40 es évek (1) 60 as évek (1) 70 es évek (6) 80 as évek (1) évek (1) film (1) képregény (1) lakberendezés (2) reklám (2) ruha (1) the runaways (2) zene (3) címkebokréta
feedek

* RSS 2.0
bejegyzések, kommentek
* Atom
bejegyzések, kommentek

XML
the runaways #1
Címkék: zene 70 es évek the runaways
2010.02.27. 12:55

1975-ben alapította a The Runaways nevû együttest Joan Jett ritmus gitáros és Sandy West dobos. Többször is megkeresték Kim Fowley producert azzal az ötlettel, hogy csak nõi tagokból álló együttest állítsanak össze. Mivel ez akkor forradalmian új ötlet volt, Fowley végül belegyezett és segített nekik megtalálni a többi tagot. Elõször Micki Steele basszusgitáros csatlakozott a bandához, akivel már el is kezdtek játszani Los Angeles-i klubokban. 1976-ben cserkészték be Lita Ford szólógitárost és Cherie Currie énekest. Többszörös csere után Jackie Fox lett a basszusgitáros a végsõ fellállásban. Ekkor a lányok 15-17 évesek voltak.

1976-ban kötöttek lemezszerzõdést a Mercury Records-zal és hamarosan meg is jelent elsõ albumuk, a The Runaways. Amerikaszerte turnéztk és olyan együttesek léptek fel elõzenekarukként, mint a Cheap Trick, a Tom Petty and The Heartbreakers, The Ramones vagy a Van Halen.
10/10
mecsoka 2011 jan. 14. - 23:41:56 10/10
(18/47)
Ez a film nagyon kellett az én kis rocker lelkemnek :) Abszolút 10/10!
Én is sajnálom, hogy nem ott és akkor voltam fiatal :P
10/10
therachel 2011 jan. 13. - 22:16:42 10/10
(17/47)
Kristen is ügyes, de mondjuk Dakota messzemenõen jobb színésznõ. Miatta néztem meg igazándiból a filmet, és nem csalódtam. Vad lett, az biztos :) Ja, és Dakota tud énekelni :D

amúgy ezeken a szerkókon szakadtam :D
cherry11 2010 nov. 24. - 20:18:14 Előzmény delamico
(16/47)
Ez a film úgy tökéletes, ahogy van. Szuper ez a kor, annyira sajnálom, hogy nem akkor voltam fiatal, és Amerikában. amúgy nem vagyok oda amerikáért, de szóval értitek. Tehát a csajok nagyon jók voltak. És ja, ja Kristen S.. tud beszélni, és játszani is. Drukkolok Dakotának, hogy maradjon szuper felnõtt színész. Nem úgy, mint szegény Lindsay Lohan. Pedig õ is jól indult. Csak hát... Na, de visszatérve a filmre, 10/10 simán.
delamico 2010 szept. 27. - 17:45:13
(15/47)
Ti tudtátok, hogy Kristen Stewart tud beszélni? Ti tudtátok, hogy nem csak motyorászni meg suttogni meg álmatagon bámulni tud? Legutóbb akkor lepõdtem meg ennyire, mikor kiderült, hogy a Tokio Hotel frontembere fiú. No persze, azt a feldezést nem tenném Kinder tojásba. Kristen viszont komolyan kellemes meglepetés volt - még azzal együtt is, hogy Dakota Fanning brokát ronggyal mosta le a pályáról. Összességében nagyon nagyon jól alakított mindenki és talán ez az oka annak, hogy ki is írom dvdre a filmet. A forgatókönyv úgy jó, ahogy van, kerülte a kliséket, kiszámíthatóságot, megfelelõen porciózta a poénokat és a drámát és az egészben volt valamiféle összetartó erõ. Talán a visszatérõ motívumok miatt, talán az erõs színészi játék miatt. A rendezéstõl személy szerint nem voltam elájulva, túl mûvészi akart lenni. Rock bandáról szól a film; teljesen felesleges.
10/10
*Enn* 2010 szept. 07. - 09:38:04 10/10
(14/47)
Tetszett a film:) Szerintem nagyon jól játszotta a szerepét mindenki, fõleg Dakota. Õ különösen jó volt. És még hangja is van a csajnak:D
Na meg a rendezõ munkája is hibátlan.
10/10
jackésrory 2010 aug. 25. - 21:43:33 10/10
(13/47)
ó, hát szerintem amúgy a két fsz csaj elõadásában még kicsit mintha klasszabb is lenne. dead end justice pl határozottan jobban tetszik, mióta az õ verziójukat hallgatom:D.
szerintem állati klassz lett ez a film, imádom, és ha valaki nem is rajong a témáért, nagyon baró, ahogy újra életre keltették a 70es évek rockhangulatát. fantasztikusak a lányok, a runaways is, és a két színészlány is! Tessék Megnézni - plecsnit rá
Noncika 2010 aug. 01. - 13:40:53
(12/47)
Nagyon jó film!!! Dakota nagyszerûen játszik benne, szinte rá se ismerek arra a kislányra a Nevem Sam-bõl. Kristen meg... hát sajnálom, számomra még mindig ugyanúgy játszik mint az összes filmjében a világfájdalmas nézésével. De ez nekem nem rontott a filmen, mert így is remek. Am mikorra lesz szinkronizálva? Én feliratosan láttam és gondolom így jobb is, de azért kiváncsi vagyok a szinkronra.
10/10
Cherie 2010 júl. 31. - 16:34:21 10/10
(11/47)
Egyszerûen imádom!Tökéletes!L
ZitaTeamKristen 2010 júl. 27. - 14:40:26
(10/47)
A film a The Runaways nevû elsõ lánybanda összeállását, sikereit és felbomlását mutatja be. Nagyon érezhetõ rajta, hogy Floria S. klipeket rendezett, azok a részek, ahol zenélnek szinte lehengerlõek, látványosak, vadak, magával ragadóak -a film többi részében a történetmesélés lineárisan halad elõre, igazi meglepetések nem érik a nézõt. A karakterekrõl benyomásaink támadnak, de nem mondhatjuk hogy igazán megismernénk õket -ez lehet szándékos is. Inkább a 70-es évek hangulatát közvetíti, azon belül is a koncertek, a rock ipar hangulatát. Ami nagyon megnyerõ, hogy maximálisan korhûségre törekedtek -ha visszanézzük az eredeti koncertfelvételeket, akkor láthatjuk, hogy a fellépõruhák, a koreográfia ugyanaz. A színészek mozgása, viselkedése, hanghordozása pedig nem csak puszta utánzása az élõ személynek, hanem totális átlényegülés azzá az emberré.Ha valaki kíváncsi hogyan született meg az elsõ rock lánybanda, szereti ezt a zenét, feltétlenül nézze meg.
Klaudia9495 2010 júl. 25. - 13:15:00
(9/47)
Nagyon érdekel a film és megis fogom nézni de megtudná vki irni dióhéjjban h miröl szól?xD Köszi:)
99x 2010 júl. 19. - 19:47:29
(8/47)
Megnéztem angolul. Tényleg jó film lett és Kristen szerintem nagyon hasonlított benne Joan Jettre.