1/10
burkolat 2009 febr. 18. - 17:06:01 1/10
(132/472)
Huha, hello, itt nem a filmekrõl megy a vélemény nyivánítás?
Én mindenesetre véleményezném (szigorúan nem szakmai, hanem egyszerû nézõi szemmel) "A szabadság útjai"-t:
ennyire unalmas, vontatott, se füle-se farka alkotást rég láttam. Ami megmaradt bennem, a szereplõk láncdohányozása és az értetlenség....
8/10
Zempy 2009 febr. 17. - 22:20:19 8/10
(131/472)
Hát a közönség, egyértelmûen!
De én nem tudom elhinni, hogy valaki úgy megy el megnézni, hogy nem gondolta végig, érdekli-e ez õt. Attól, hogy DiCaprio-Winslet, még miért gondolták, hogy nekik való?!
8/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 14. - 18:21:20 8/10
(130/472)
Pontosan. Ki az az igen értelmes ember, aki úgy ad ki pénzt mozijegyre, h elõtte nem olvasta el, mirõl szól a film, kik az alkotói, és nem mérlegelte, hogy ez kb. megér-e neki egy megnézést? Az ilyen csak magát hibáztathatja.
hiden 2009 febr. 13. - 16:42:34
(129/472)
Azzal teljes mértékben egyetértek,hogy itt a film a lényeg.Csakhogy te az én véleményemre reagáltál.
8/10
Zempy 2009 febr. 13. - 14:31:19 8/10
(128/472)
Már réges-régen írtam véleményt a filmrõl! Én tudok róla beszélni értelmesen.
Neked meg nem a véleményed a legnagyobb baj, hanem a stílusod!
zoli154 2009 febr. 13. - 09:21:28
(127/472)
ugy legyen.
Én ugy gondolom,hogy
egy mesterségesen felkapott
színésznek is lehet jó filmje.
Hiszen nem csak rajta múlik.
Ez szerintem nem az!
A moziban a többség kifelé menet
az én véleményemet erõsítette.
De ezek az emberek nem írnak
ide véleményt.
Ha valami tetszik esetleg akkor......
zoli154 2009 febr. 13. - 08:05:49 Előzmény hiden
(126/472)
Szia!
Látod,mindenkinek megvan a véleménye!
Én rosszul voltam töle,neked tetszett.
Te is leírtad,én is.
Arra viszont nem emlékszem,hogy a te véleményedet bíráltam volna.
A filmrõl beszéljünk,mert azt ismerjük.
Z
zoli154 2009 febr. 13. - 08:03:30 Előzmény Zempy
(125/472)
Ez az én véleményem,ez pedig a tied!
Menj te orvoshoz szerintem.
Ne engem bírálj,hanam a filmet
okoska!!!!!
Ez a blog nem rólad szól
8/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 12. - 22:07:56 8/10
(124/472)
Legjobb lesz, ha kezelteted magad. De ne csak orvossal és pszichiáterrel, hanem egy jó helyesíró emberrel is ülj le gyakorolni. Te komolyan 42 éves vagy és ilyen stílusban, ilyen gondolatok képzõdnek az agyadban?

Szar színészek?! Moslék?! Te nem vagy ép, ember.
hiden 2009 febr. 12. - 22:06:37
(123/472)
Hú...erre nem is tudom,hogy mit mondhatnék.Eléggé szánalmas a véleményed.
zoli154 2009 febr. 12. - 21:24:12 Előzmény hiden
(122/472)
Ez borzalmas volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Még sosem sajnáltam ennyire pénzt mozijegyért!!!!
Lépnem kellett volna két perc után!!!!!!
Uncsi film szar story szar szinészek!!!
Ez a csináljunk filmet kell a pénz esete
Leonardo sosevolt senki bábu fiuval!!
Botrány,moslék pfujjjjjjjjjjjjjjjjjjj
soha tobbet,tüzre vele
hiden 2009 febr. 11. - 23:18:07
(121/472)
Csodálatos film,nem tudok vele betelni.Már kétszer néztem meg.:)
Vikke 2009 febr. 11. - 18:58:00 Előzmény Talise
(120/472)
Értelek, mire gondolsz és persze ezt én is átláttam, nincs is a filmmel semmi baj, ezt nem is mondtam, a lerágott csontot pedig az Amerikai szépséghez hasonlítva mondtam :)
10/10
Talise 2009 febr. 11. - 15:55:21 10/10 Előzmény Vikke
(119/472)
Tiszteletben tartom a véleményed, én mégis azt gondolom ez nem ugyanaz a téma, ez nem lerágott csont. Ez nem az üres életekrõl szól ugy általánosan, hanem, hogy a nõ belebolondul, kikészül hogy otthon KELL lennie, hogy CSAK a háztartás, és így telik el az élete.
Az igazamat igazolónak érzem az eredeti címet is, hisz azóta ez nagyon megváltozott már, mármint a nõk választási lehetõségeit illetõen, de akkor még csak idõszerû volt.
Mintha az angol eredeti cím errõl is szólna, a magyar cím meg valahogy segít így félreértelmezni az egészet, ahogy Te és néhány kritikus is félreértelmezi, hogy mi itt a dráma-szerintem
Vikke 2009 febr. 10. - 21:11:58
(118/472)
Ja, Michael Shannon egyszerûen zseniális volt.
Vikke 2009 febr. 10. - 21:07:24
(117/472)
Elõször is a zenéje szinte majdnem megyegyezik az Amerikai szépség feledhetetlen témájával. Úgy látszik Thomas Newmanban hasonló érzéseket keltett a film ami nem is meglepõ mert valahol tényleg ugyanazt a témát feszegeti. Én mást vártam, ez nem azt jelenti, hogy nem tetszett csak kicsit volt olyan "lerágott csont" feelingem.
Nekem az Amerikai szépség sokkal jobban tetszett.
10/10
Talise 2009 febr. 09. - 15:45:28 10/10
(116/472)
az index ujságírója végre azok között van akik értik a filmet.
Nem arról az önmegvalósitó útkeresésrõl, nem tipikus házassági konfliktusról van szó, hanem egy kor, egy hely problémáiról, annak a kornak a NÕi szereplõinek válságáról, aki már ment volna dolgozni, de még ez nem volt elfogadott, errõl van szó, nem mindenkire érvényes általánosságról:
"A férj minden reggel integet, beszáll a kocsijába, elmegy dolgozni, az asszony meg otthon van. A nõnek ennyi a dolga, hogy van. Hasonlóan szar a helyzet, mint Virginia Woolf Mrs. Dalloway címû regényében, vagy az abból készült Órákban: a nõ újradefiniálja magát az új helyzetben. Az ötvenes években fontos társadalmi folyamatok zajlottak, a nõk képesek voltak erõsebben meghatározni önmagukat, egyenlõ lehetõségeket szerettek volna, kilépni abból a passzivitásból, amit a férfiak (=társadalom) kényszerített rájuk. Nem éltek, vegetáltak.

Látszólag a film a férfirõl szól (mert a férfi cselekvõ, a nõ passzív), aki minden álmát feladta (álmokat csak a férfiak adnak fel, a nõnek még álma sincsen, csak reménye) a családért
A nõ meg van, míg ki nem találja, hogy megmenti a kapcsolatukat egy Párizsba költözéssel. Errõl szól a film. Az ötlet mûködni kezd, és DiCaprio erõsen vívódik, majd finoman átcsúszik a film Kate Winslet drámájába.

Sam Mendes filmje emiatt az átcsúszás miatt nagyon jó, ahogy megmutatja, hogy a látszólag a férfirõl szóló film valójában a nõ története. Mert van a látszat, és mögötte valami más. Nevezzük valóságnak, belenyugvásnak, feladásnak, akárminek, de a lényeg a fájdalom és a szeretet furcsa kémiája-Eddig a kritikarészlet, olyan kevesen értik, és olyan sokan félreértik a filmet. Szóval a nõ válsága, kitalálja ezt a Párizs dolgot, arra fogva hogy a férfi találja meg önmagát, közben mit szeretne, õ dolgozni! addig ujraéled a szerelem, amig ez az ötlet él, de közbejönnek dolgok, mégsem úgy alakul, csalódik kiszerelmesedik, nagyon értem a lélektani drámáját, semmi nincs elrontva ebben.
A férfi nem adta fel az álmát, többre vitte mint az apja, és rájött nem kell Párizsba mennie..
Patrick Bateman 2009 febr. 09. - 14:55:54
(115/472)
Számomra érthetetlen, hogy DiCapriót miért nem jelölték Oscar-díjra az ebben a filmben nyújtott lehengerlõ alakításáért. Engem persze már nem elõször gyõzött meg színészi kvalitásait illetõen, eddig az Akadémia mégis rendre kicseszett vele. Utánanéztem: mindössze 3 Oscar-díjra jelölték eddigi pályafutása során (mondanom sem kell, egyiket sem váltotta díjra), sztem ez eléggé méltatlan dolog ahhoz képest, hogy nagyjából kétszer ennyi jelölést is magáénak tudhatna, mert megérdemelné. Még nem láttam a többi idei jelöltet, de abban biztos vagyok, hogy DiCapriónak közöttük kellene lennie. Amit Winslettel mûvel ebben a filmben, az hihetetlen! A film nekik köszönhetõen lesz igazán jó, élvezetes és abszolút átérezhetõ/átélhetõ. DiCaprio ennyire talán még egyetlen filmjének sem segített, ami a színvonal megemelését illeti.
1/10
John Quentin 2009 febr. 09. - 14:05:26 1/10 Előzmény Talise
(114/472)
A téma rendben van. A film mint adaptáció bukott meg nálam, noha nem olvastam az eredeti mûvet, de feltéteéezem, hogy ennél jóval mélyebb a regény és nincsnek benne úgymond "nagy igazságok" közvetlenül az olvasó arcába vágva.

Hasonlókat gondolok a filmrõl, mint agyaggalamb (jan. 25. 18:45) http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=1129987&highlight=1129987#1129987
<a href="http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=1129987&highlight=1129987#1129987" target="_blank">klikk</a>

A lényeg, hogy a mozijegy árát praktikusabb egy video kölcsönzõben elkölteni, ha nem inkább egy antikváriumban.
8/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 08. - 23:55:27 8/10
(113/472)
Uramisten, ma este én nem vagyok magamnál. Természetesen Móricz Zsigmond mûvére gondoltam, csak valami hülye írogat itt helyettem! :-D