bürgönye 2010 okt. 17. - 12:20:42 Előzmény horas
(35/75)
Igen, igen, teljesen igaz, köszönöm. :) Alan Menkent illeti a dicséret másik fele. Arra gondoltam, hogy azok a Disney-filmek, amelyekben Ashman valamiképpen részt vett (A kis hableány, Aladdin), a legerõsebbek közé tartoznak - ha máshogy nem, legalábbis zeneileg.
horas 2010 okt. 11. - 00:28:20 Előzmény bürgönye
(34/75)
Jókat írsz nagyon és jól megfogalmazva.
De egy valamiben mégis kiszeretnélek javítani Howard Ashman a szövegekért volt felelõs a zeneszerzõ Alan Menken volt.
Howard Ashman a premier elött fél évvel meghalt,AIDS-es volt.
Valaki esetleg tud valami bõven információt errõl a dologról nem igazán találok róla semmit.
Érdekelne.
Köszönöm.
Mancsi22 2010 okt. 02. - 01:52:56 Előzmény bürgönye
(33/75)
Ezt a mesét láttam életemben elõször moziban, és azóta is ez a kedvencem. Minden számot imádok belõle, mindegyik annyira szép....
A szereplõk nagyon szépen vannak megrajzolva és csészike karaktere egyszerûen felejthetetlen:)

Ez egy igazi Disney klasszikus, nagyon sajnálom, h a mostani mesék már nem ütik meg ennek a mesének (és a többi nagy Disney klasszikus pl: Hófehérke, Aladdin, 1O1 kiskutya, Macskarisztokraták, Notre Dame-i toronyõrn stb...) színvonalát.....
Sztem az ehhez hasonló mesék hiányoznak a mai gyerekek életébõl, mert sajnos manapság nem az a lényege a meséknek, h vmi tanulsággal szolgáljanak, hanem az erõszak:/
bürgönye 2010 jún. 13. - 01:02:14
(32/75)
Még valami. Nemrég láttam eredeti nyelven, de a szinkron sokkal jobban tetszett. Remekül el vannak találva a figurák, és õszintén szólva az énekhangok is sokkal jobbak magyarul (az eredeti Gastonját kivéve). Nem sok filmmel vagyok így...
bürgönye 2010 jún. 13. - 00:59:15
(31/75)
A legkedvesebb Disney-filmem - és egyben az egyetlen, amit most is ugyanúgy élvezek (bár talán nem egészen ugyanazért), mint amikor elõször láttam, négyévesen (ez volt az elsõ mozifilmes élményem). Gyönyörûen, igényesen adaptálták a mûvet, rengeteg új ötlettel, ami mind nagyon sokat adott hozzá. A zene fantasztikus, bár Howard Ashmantól nem is vártam mást. Az animációról is csak jót tudok mondani, a CGI-jelenetek atmoszferikusak, nem lógnak ki a többi közül (noha természetesen észre lehet õket venni). A történet pedig messze a legösszetettebb a Disney-adaptációk közül (talán a Pinokkiót kivéve), hihetõ és egy gyerekrajzfilmhez képest kidolgozott karakterekkel.
Szeretem, na. :)
10/10
mermaid girl 2010 febr. 19. - 02:07:55 10/10
(30/75)
ez az a mese, ami felnõtt fejjel is ugyanolyan élveztes, izgalmas, tartalmas. a humora is nagyon jó, a dalok pedig gyönyörûek, fõleg a végefõcím. csészike tényleg irtó édes, gyerekkoromban volt is egy ilyen csészém :)
Denisa Wry 2010 jan. 13. - 15:24:48
(29/75)
Nem elrabolja a szörnyeteg hanem Morris megy be oda!!! Helyesbíítééést...

Egyébként ez a kedvenc mesém..:) Már hála istennek megszereztem HD minõségben, tehát elájulok olyan szép képet ad.:) A dalokat is imádom, kiskoromba kaptam videókazettán, és azóta kivülrõl fújom! :) Sõõt az elején a mesélõ Mécs Károly hangja abszolút jó.. (Y)
ezustangyalka 2009 aug. 29. - 08:23:18
(28/75)
na, a többi szereplõ nagyon jól ki lett találva :))) beszélõ tárgyak ... fenomenális :)))) aranyos az óra és a gyertya, ahogy vitatkoznak egymással állandóan. a kiscsésze egyszerûen tündéri :) szerintem az õ karaktere a legaranyosabb az egész mesében :) nagyon-nagyon ötletes :)

íme a mese, aki nem látta még, vagy régen nézték meg, vagy egyszerûen szeretik:

http://www.youtube.com/watch?v=zrLLIxyM4hQ

kellemes szórakozást! :)
ezustangyalka 2009 aug. 29. - 08:16:21
(27/75)
nemrég néztem meg a teljes rajzfilmet youtube-on magyarul. gyönyörû mese :)) igazán látványosra sikerült, még ha a technika segítségét is kellett használni, gyönyörû lett.

tetszik a történet, ahogy magával ragadja az embert. ez volt a készítõk célja, hogy hatással legyen a nézõre. maga a cím is sokat elmond az egész filmrõl. megmutatja, hogy ki igazából a szörnyeteg, ki az, aki hajlandó a gonoszságát levetkõzni. emlékezteti a nézõt a fontos belsõ értékeinkre, amik már sajnos rengeteget vesztettek az értékükbõl, mert annyira elcsépelt lett a hamis használattól, hogy szinte semmit nem jelent már nekünk ... túl sablonossá váltak ezek a jelzõk, mint a belsõ szépség, becsület, önzetlen szeretet, ártatlanság védelme. manapság rengetegen érdekbõl teszik könnyebbé az életüket, másokon könyörtekenül átgázolva, ami persze mindig is divat volt, amióta ember csak létezik a földön, csak ahogy telik az idõ, egyre többen kényelmesednek. belle is megtehette volna, hogy hozzámegy gastonhoz, de nem akarta. nem volt hajlandó becsapni önmagát. egy értelmes, független lány volt, aki bár álmodozó, de tudta, hogy mit akar. õ megszerette a szörnyet, mert erõsebb volt benne a jóindulat, a lojalitás, a tolerancia, az elõítélet mentesség (amik szintén kihalóban vannak ... ). megmosolyogtat, hogy a szörnyeteg elég agresszívan viselkedik, belle még az ijetség ellenére is képes vele szemtelenül feleselni és nem-et mondani, persze csak ha oka van rá. :)

fura érzés a végén pityeregni, mikor a szörny meghal, mert annyira szimpatikussá válik az ijesztõ külseje és modora ellenére, hogy sajnáljuk õt, hiszen már teljesen megváltozott, és szeretetreméltóvá vált. nagyon fontosak voltak a próbálkozásai, amíg rútul nézett ki a herceg. végig nézhetjük, hogy hogy törik meg a burok körülötte, és ahogy kiszabadul saját börtönébõl, hiszen eredetileg olyan kvalitású volt, mint gaston. sõt! talán még rosszabb ...

igaz, csak mese az egész, de ha belegondolunk, nem is annyira az .... még ha egy kézzel rajzolt mozgó film is, érdemes bölcselkedni belõle. :)
la fille. 2009 jún. 29. - 14:57:27
(26/75)
A KEDVENC DISNEY MESÉM.GYÖNYÖRÛ SZÉP,MINDÍG KÖNNYEZEK RAJTA.IMÁDOM,MÉG MOST 18 ÉVESEN IS,MINT AHOGY A TÖBBI DISNEY KLASSZIKUST IS.L
offtopic
Szívkirálylányka 2009 febr. 02. - 22:04:06 Előzmény pozsizsuzsi
(25/75)
Nem bántottál meg,ne izgulj. Csak számomra egy kicsikét furi volt.
pozsizsuzsi 2009 jan. 25. - 17:19:24
(24/75)
Viszont elég ismert. Meg hát éppen kontrarímelt, nem akartalak megbántani.
Szívkirálylányka 2009 jan. 25. - 17:14:04 Előzmény pozsizsuzsi
(23/75)
Ez egy nagyon brutális kép.
pozsizsuzsi 2009 jan. 21. - 16:31:37 Előzmény Szívkirálylányka
(22/75)
De még mennyire!
10/10
offtopic
meszag 2009 jan. 21. - 15:45:20 10/10
(21/75)
Nem is hagytál jelzõt másnak. :DD

http://www.youtube.com/watch?v=lTTUnzgW87A
Szívkirálylányka 2008 nov. 08. - 20:14:14
(20/75)
Egy rózsán is múlhat az élet!
Szívkirálylányka 2008 nov. 08. - 20:13:22
(19/75)
Nagyon szeretem.
Petrapetrus 2008 aug. 24. - 20:45:10
(18/75)
Ha Pocihontász is ide tartozik (Disney hercegnõ), akkor a második pasija a legjobb... :-D (Sz'al nem a Johnny Smith... :-D)
offtopic
Miki1900 2008 aug. 24. - 20:14:39
(17/75)
én is ezt mondtam! vagy akartam?
sokkal jobb lett volna ha szörny marad!
Petrapetrus 2008 aug. 24. - 19:37:42
(16/75)
Megvan DVD-n. Nem rossz, de nem a legjobb Disney. Például amikor a Szörnyeteg herceggé változik, sokkal rondább lesz, mint volt. Nekem inkább akkor már a Szörny kéne. :-P