9/10
PivarnyikKrisz 2010 júl. 10. - 10:37:10 9/10
(17/297)
Hát, nekem nagyon tetszett!!!! 10/9!!! Élveztem a film minden jelenetét:D
Nem olvastam a könyvet.... Nem tudom összehasonlítani!
9/10
macsikám 2010 júl. 09. - 17:19:27 9/10
(16/297)
Nem lett ez gagyi kicsit sem. Igen jó film. Sok mindent kihagytak, leegyszerûsítettek, de szerintem érthetõ volt (igaz, olvastam a könyvet). A színészek tényleg jók, fõleg a fõszereplõ. Szinte mindenki olyan, amilyennek elképzeltem. Egy-két apróságot leszámítva teljesen jó film!
Lilluccy17 2010 júl. 05. - 08:47:28
(15/297)
Lassan már minden jó könyvbõl gagyi film lessz! Csináljanak filmet a fekete tõr testváriségbõl arra kíváncsi lennék!!
Petrezselyem 2010 júl. 03. - 15:49:34 Előzmény bee eater
(14/297)
Nincs szó Mikael és Erika viszonyáról? Akkor nem lesz könnyû megmagyarázni a következõ részben, hogy miért nem hajlandó Lisbeth tárgyalni Mikaellal...

Más:

a Nesbo-könyveket nem tervezik megfilmesíteni, nem tudjátok?
Petrezselyem 2010 júl. 03. - 15:30:37 Előzmény alor
(13/297)
A Vérvonal-ból is van film? Hol lehet megszerezni? Vagy megnézni? Vagy mindkettõt? :-)
alor 2010 júl. 02. - 21:59:02
(12/297)
En eloszor a filmet lattam, es a hangulata nagyon megfogott (meg akkoriban mutattak be a Vervonalat is-tetszett ez a skandinav hangulat). Aztan honapokkal kesobb vegre valahara megjelentettek a triologiat magyarul is (nem tudom, mire vartak ennyit...),ki is vegeztem. Eleg szubjektiv a velemenyem, mert a film elott nem ismertem a tortenetet, de marha izgalmas. Kedvet ad az olvasasra.

Viszont a heten lattam a masodik reszt, na eleg rosszul sikerult, aki szerette a konyvet, ne nezze meg. Sztem ha nem ismertem volna a torenetet, semmit sem ertettem volna a filmbol, annyira osszekapott...

Ami a triologiat illeti: mind a 3 konyv lassan indul be, kell a turelem, de a kozepetol olyan izgalmas, hogy le sem lehet tenni. Milyen kar, hogy az iro ilyen hamar elment!

TIPP: ha lehet, eredeti hanggal nezzetek meg a filmet, en imadtam a sved nyelvet es adott vlmi plusszt!
csirkecombiii 2010 jún. 29. - 10:00:44 Előzmény Modena
(11/297)
teljesen egyetértek.
5/10
gusztavka 2010 máj. 09. - 12:04:47 5/10
(10/297)
Olvastam mind a három könyvet és láttam mindhárom filmet. Sajnos a filmek meg sem közelítik a könyv színvonalát. Egyszerûen nem lehet bele sûríteni a cselekményt egy két órás filmbe. Valami mindig kimaradt, ami a könyvben logikusan következett, így a film eléggé összecsapottnak és logikátlanak tûnt. Talán ha nem olvastam volna a könyveket..
Szerencsésebb lett volna, ha könyvenként csinálnak 6 x 1 órás TV sorozatot
Modena 2010 ápr. 06. - 12:06:59
(9/297)
Hát nekem egyáltalán nem tetszett.Pont a film elõtt olvastam el a könyvet,ezért még minden apróságra emlékeztem.A történetet lebutították,és csomó részletet egyszerûen kivágtak vagy átszabtak,amiket szerintem érdemes lett volna bemutatni.A szereplõk jellemét(fõleg Lisbethét) pocsékul ábrázolták.Az idõt is rosszul mutatták be.Szerintem túl gyorsan zajlottak az események.A következõ filmet már nem biztos,hogy megnézem.A sorozat ötlete határozottan jobban tetszett volna.
8/10
bee eater 2010 ápr. 06. - 01:31:05 8/10
(8/297)
nem olvastam a trilógiát, de akik olvasták azt mondták, h egy tv sorozatban valszeg jobban meg lehetett volna csinálni akár mindhárom könyvet egyben, akár az egyes könyveket külön-külön. állitólag kimaradt egy csomó szál a Tetovált lány filmbõl, mint pl. az újságiró viszonya a fõszerkesztõjével és egy rakás másik nõ akikkel a pasi szexel. mindenestre a film vmi 150 perc és sok szereplõs, úgyh talán jobb is, h nem cifrázták még több szállal. ezek valszeg a történet szempontjából nem voltak olyan fontosak.
a fõszereplõ csajszi sminkje, haja, piercing-jei nagyon jók, hozzá egy szinte fiúsra lesoványodott test. a film végén viszont szõke parókát visel, nõi ruhával, magassarkúval és ez is ugyanolyan jól áll neki, mint a punk cuccok. a két fõszereplõ remek választás volt, végre nem csupa hibátlan testû és fogsorú sztárok játszanak és ettõl még hihetõbbnek tûnik az egész.
kicsit lassan indul, de aztán nagyon klassz és izgalmas lesz. van benne vér, kinzás, szenvedés, hullák rendesen.
az nem derül ki ebbõl az elsõ filmbõl, h a csajszi miért segiti az újságirót és h miért zavaros a múltja, de bizonyára ez benne lesz a folytatásban. szándékosan hagytak elvarratlan szálakat és tettek utalásokat, h fenttartsák az érdeklõdést. bizom benne, h a folytatás jó lesz. ez az elsõ tetszett.
9/10
macsikám 2010 márc. 23. - 13:10:09 9/10 Előzmény Sára400
(7/297)
Én nem láttam még itt DVD-n (bár az imdb tényleg ezt írja). Azt reméltem, hogy ez a májusi talán mozibemutató lesz :-(
De vagy így, vagy úgy, most már látni szeretném ezt a filmet, a könyvek iszonyú jók voltak! Nem értem ezt az 1-2 éves késést. Filmforgalmazók, na...
Sára400 2010 márc. 21. - 14:14:42
(6/297)
Köszi. Erre eddig is gondoltam, de elõtte olvastam, hogy nálunk már van DVD-n. De mivel én még nem találkoztam vele, és neten sem találtam ezért megkérdeztem.
Sára400 2010 márc. 20. - 19:44:15
(5/297)
Nem tudja esetleg valaki, hogy honnan lehet letölteni vagy hol lehet megvenni? Köszi
lawcitrom 2010 márc. 14. - 21:30:06 Előzmény agyaggalamb
(4/297)
A trilógia tényleg jó volt, kíváncsi vagyok a filmekre is. Pláne arra, hogy Salandert hogyan fogják ábrázolni + megmaradjon a könyvben tapasztalható pörgõs hangulat
agyaggalamb 2010 márc. 13. - 08:53:49 Előzmény Keba
(3/297)
olvastam a trilógiát ... az elsõ két részt láttam is. ez szerintem kifejezetten jó lett, aki nem olvasta, az is össze tudja rakni a történetet, ami adaptáció esetében nem hátrány :) persze nem teljesen hûen követi a regényt (bár azt valószínûleg csak egy tv sorozattal lehetett volna megcsinálni... jut eszembe, volt is errõl szó). na, a lényeg: izgalmas, pörgõs krimi, s azt hiszem, visza adja a regény hangulatát. hogy lesz-e akkora durranás, mint a könyv, fene tudja. nekem tetszett, a szereplõk nagyon jók, bár Michael Nyqvist, akit ugyan nagyon szeretek, Blomkvistként elõször igen furcsa választásnak tûnt :) de aztán megszoktam.
9/10
seemur 2010 márc. 06. - 13:51:01 9/10 Előzmény Keba
(2/297)
Én az 1. részt megnéztem nemrég és nagyon tetszett. Mialatt néztem, olyasféle hangulatot éreztem, mint a régebbi krimi/thriller filmek közben éreztem annak idején.
Keba 2010 márc. 05. - 17:22:02
(1/297)
Hmm... ez már elég régóta kapható nálunk DVD-n, bár még nem láttam, de azt hallottam róla hogy elég jó adaptáció lett, nem is értem hogy nem került a mozikba. Imdb-n is 7,6 átlaga van. Vélemények? beszámolók? Olvasta vki a trilógiát? :)