1/10
Kalyber 2010 aug. 08. - 00:06:55 1/10
(32/152)
nehéz volt végignézni 1/10
5/10
Zsákos ember 2010 aug. 07. - 20:24:22 5/10
(31/152)
A Perzsia hercegénél egy fokkal nézhetõbb,de valahogy így sem az igazi !
A humor sajnos elvész a gyenge cselekmény során,és a végsõ nagy leszámolás se menti meg a filmet az átlagtól.
A film elején lévõ kis háttértörténetet jobban megvalósíthatták volna,és az alkotók több karaktert
is bevonhattak volna a buliba,az utolsó jelenet is csapnivaló a folyton idétlenül nevetõ Becky miatt.
Pozitívum,hogy Nicolas Cage és Alfred Molina,valamint a CGI elég jó !
A film értékelése 5/10
5/10
robicsek2 2010 aug. 07. - 18:18:31 5/10
(30/152)
A humor és a CGI dominált benne. Amolyan egyszer talán 2 szer nézhetõ film.
LilyNeko 2010 aug. 07. - 18:03:05
(29/152)
A szõke "pojáca" tiszta sor, hogy jó. Toby Kebbell zseniális, én még nem láttam tõle rossz alakítást. (a rövidfilmekrõl sajnos nem tudok nyilatkozni, mert azokhoz még nem volt szerencsém)
10/10
magyar krokodil 2010 aug. 07. - 16:50:19 10/10
(28/152)
nekem tetszett. egyrészt cage-et imádom, mindegy miben játszik, másrészt minden sablonossága ellenére annyira jó volt a film humora. a varázslatokban is volt némi újdonság, a szõke pojáca karaktere kegyetlen jól sikerült. aminek készült a film, annak jól sikerült.
4/10
Real013GSF 2010 aug. 07. - 00:02:49 4/10
(27/152)
Lemaradt, négy pont a tízbõl.
4/10
Real013GSF 2010 aug. 07. - 00:01:38 4/10 Előzmény Blaine
(26/152)
Lehet-e komolyan venni egy olyan filmet, amelyben az egyik fontos szereppel bíró negatív karakter a Horvath nevet viseli? Megadom a választ: nem, és pont ezért addig mûködik a Bruckheimer-Turteltaub-Cage (Nemzet aranya) trió által jegyzett Varázslótanonc, amíg minden fontosabb eseményre jut egy nevettetõ egysoros poén, ami palástolja a történet gyengeségeit és a felemásra sikerült mûfajkeverést. Amikor aztán félúton elmaradoznak a humormorzsák, a film megmutatja igazi arcát, és nem látunk mást, csak egy fárasztó, ötlettelen blockmonstert, amelynek fináléjára csak a röhejes szóval és szinonimáival lehet hivatkozni.



Nem telt el negyvennyolc óra azóta, hogy volt szerencsém látni a legújabb Disney produkciót, de nem volt elég idõm, hogy kitaláljam, mit is akarok írni róla: pontosabban nincs mit írnom róla. Legalábbis nem olyan karakterszámban, mit amit a Drome Online Magazin szállítani szokott. A hiba nem bennem van:a filmben. Már a vetítõteremben feltûnt, hogy mennyire amerikai ez az új varázslókaland, mind látásmódjában, mind felépítését tekintve. A jól ismert elemek ismétlõdnek újra és újra, eleinte igazán szórakoztató módon, aztán egyre fáradtabban, majd a végére teljesen elkészül az erejével a forgatókönyv és a rendezõ is. Nincs ezen mit csodálkozni, mindig készültek kevésbé jó mozik, és fognak is, amelyek azért becsülettel felmondták a mûfaji jegyeket a gonosz Stúdió Tanár Úrnak és a vetítõteremben ülõ diákoknak, más néven a nézõknek. A Varázslótanonc rögtön két zsánerben is próbálkozott megfelelni az elvárásoknak, egyszerre kívánt fantasy és tipikus tini-szerelmes film lenni: vicces és egyben szomorú, hogy mindkét szál ugyanazon a ponton válik teljesen érdektelenné.



Visszagondolva a film egészére, tulajdonképpen elõre látható, hogy nem fog kitartani a kezdeti lendület a stáblistáig: a cselekmény kevés szereplõt mozgat, így kb. öt fontos szereplõ randevúzgat egymással többször is egy baráti csevejre meg némi interakcióra a 110 percre rúgó játékidõ alatt. Szó se róla, egy ideig mûködik a dolog, de a negyedik-ötödik összecsapás már korántsem tartogat annyi meglepetést, mint mondjuk az elsõ. A finálé talán ezért is teljesen érdektelen (meg azért, mert egy kicsit sem nagyszabású, egy a zsebbõl elõrántott nevetséges fõgonosszal), és még a giccs-számláló is kiakad az utolsó képkockák láttán: értem én, hogy happyend, de az ne ilyen formában csúcsosodjon ki. Mindenesetre van pár dolog, ami biztos. Nic Cage most nem ciki sem frizuráját, sem alakítását tekintve. Sõt, igazából remek. Jay Baruchel dettó ugyanezekkel a színészi eszközökkel dolgozott a Túl jó nõ a csajomban. Tulajdonképpen ugyanazt a srácot hozza, csak más néven. A tudomány-varázslat kapcsolat kifejtésére több idõ is juthatott volna, mert egészen jópofa, bár nem eredeti ötlet.



A Varázslótanonc összességében szépen végigzongorázza a hûsítõ nyári mozik fontos kellékeit, az autósüldözéstõl kezdve a romantikus szálon keresztül a látványos jelenetekig és megfelelõen bugyuta poénokig minden megtalálható benne, ami szükséges lehet a kasszarobbantáshoz, valamint az elégedett nézõsereghez, de éppen ez az abszolút kiszámítottság öli meg szinte teljesen az élvezhetõséget a fináléra. Kár, hogy nem sikerült tartani azt a színvonalat végig, amely a Varázslótanonc elsõ óráját jellemzi: akkor már meglenne a 2010-es (vállalható) varázsmozi, és ezen esetben nem kellene abban reménykedni, hogy a Harry Potter széria utolsó két darabja a pocsék hatodik rész után fõnixmadárként feltámadva ismét olyan szórakoztató máguskaland lesz, mint nem is olyan régen az Azkabani fogoly vagy a Csillagpor volt.
5/10
Blaine 2010 aug. 06. - 13:20:23 5/10
(25/152)
A léghajlítónál egy fél ponttal jobb, de nem többel. Látványra kihegyezve, de természetesen a tartalom és az ésszerûség rovására.

***SPOILER***

Cage kifejezetten egy csöves benyomását keltette végig, semmi méltóság nem sugárzott belõle, ami elég baj, ha egy 777. szintû varázslóról beszélünk.

A gyerek még egy filmbeli vesztestõl is nyomorultabb volt, ami rendkívül irritáló.

A csaj csak ott lógott, hogy legyen, funkciója minimális.

Az igazán kemény ellenséges varázslók akiket el kellett zárni a babába, kb. semmit se értek, egyik 10 a másik 2 percig húzta...

Az öntudatra ébresztett takarító szerek és eszközök lázadása... juj.

A legtrébb akkor is, a lámpaoszlopokból készített Tesla tekercsek összedobása, és a Kamehameha szerû végsõ csapás volt.

***SPOILER VÉGE***

Ha teljesen, de totálisan kikapcsolod az agyad, akkor azt mondom még szórakoztat is, de így...

Várom mikor adnak újra filmet is a moziban.
Mr. D 2010 aug. 06. - 03:28:39
(24/152)
Újabb darab a Bruckheimer álomgyárból. Gigászi látvány, nulla tartalom...Na jó, azért legyünk igazságosak! Bruckheimerék sosem tartották igazán fontosnak a jó forgatókönyvet. A sztori ezúttal is egyszerû, mint a faeke, és ezúttal is díszcsomagolásban..mert hogy ez a szitu legtöbbször Bruckheimer-nél. De amíg régebben szerethetõ, sõt nagyszerû filmeket termelt ki magából (pl. Karib-tenger), újabban csupa olyasmit kapunk tõle, ami bár elsõ blikkre szórakoztatónak látszik, úgy az egyharmaduknál fuldokolni kezdünk a töménységig halmozott kliséktõl, és mivel onnantól már semmi újat nem tud nekünk mutatni (a fejünkben már lepereg az egész film), unatkozni kezdünk...Nem akarom megjátszani a nagy ínyencet, a nyár valóban a blockbustereké. Ilyenkor én is szívesebben ülök be ilyesmire, hisz nincs is jobb annál, mint hogy különösebben mély mondanivalón elmélkedés helyett egyszerûen csak kikapcsoljuk az agyunkat, és hagyjuk, hadd sodródjunk az árral. A baj az, hogy az utóbbi idõben a maradék eredetiség is kiveszett ezekbõl a filmekbõl. Jó, A varázslótanonc egy fokkal jobb, mint a Perzsia hercege, de sehol sincs a Bruchkheimer álomgyár egykori fényétõl. Nick Cage-et annyira görcsösen próbálták belesulykolni a csapzott, bõrkabátos macsó karakterbe, hogy tök hiteltelen (jó, a játéka dob rajta)...Alfred Molina fõgenya létére kicsit sem fenyegetõ, Jay Baruchel ugyanazt hozza, mint a Túl jó nõ a csajomban (és Markovics Tamás magyar hangja idegesítõen elcsúszik a stílusától), és Teresa Palmer ezzel a butuska szõke nõs nézésével szintén nem ad hozzá sokat a dologhoz. A CGI helyenként nagyon szar (pl a film legkínosabb jelenete az életre kelt felmosófákkal), a történetvezetés pedig meglehetõsen sietõs. Kikapcsolni kikapcsol, de semmi maradandót nem okoz.
8/10
Singaporeflash 2010 aug. 04. - 20:54:01 8/10 Előzmény vuliem
(23/152)
Forditva ertettem, mint ahogy te, pont a masik nezopontbol. Nem a hagyomanyos ertelemben, nem ugy h. a tudomany megmagyarazhatja a magiat. Eppenseggel ugy ertettem, h. a magia megmagyarazhatja/megalapozhatja a magas szintu tudomanyt... Kulonosen a Nicola Tesla-hivatkozas miatt jutott eszembe.
8/10
Singaporeflash 2010 aug. 04. - 20:50:52 8/10 Előzmény neurock
(22/152)
Azert, mert a szineszi kellektara irto szegenyes. A tul jo no a csajomban is ezekkel a szineszi eszkozokkel dolgozik. Olyan, mintha atjott volna abbol a filmbol ide, csak epp mas neven futna. Ez szerintem nem teljesitmeny. Bar lehet, hogy az is kozrejatszik, hogy egyszeruen irrital a stilusa:-)
neurock 2010 aug. 04. - 14:31:50 Előzmény Singaporeflash
(21/152)
Nem értem miért kell szegény Jay Baruchel-t ennyire lehúzni. Egész biztosan jó színész lehet, mivel a Port-os adatlapján 8,8 a jelenlegi értékelése. Ezt kevés nagy név mondhatja el magáról. :-)
8/10
Ze74 2010 aug. 04. - 09:19:25 8/10
(20/152)
Látványos és szórakoztató,én csak ezt vártam tõle és meg is kaptam.A srác magyar hangja viszont idegesített.
5/10
vuliem 2010 aug. 03. - 18:50:15 5/10 Előzmény Singaporeflash
(19/152)
Hát, hogy ebben a filmben a mágia és a tudomány összemosódik az egy igencsak erõs túlzás. Az elején pár jelenség alá van támasztva néhány tudományos magyarázattal és ennyi.
Az alapötlet valóban kiváló, sõt még nekem is tetszik - az egyik regényemben nem véletlen, hogy a mágiát kevertem a biológiával, mivel nagyon tetszik ez a látásmód. Nem egészen ide illõ példa, de ha a film a Full Metal Alchemist címû anime szintjén magyarázta volna a mágiát, na akkor lett volna igazi összemosódás. Ez így ahhoz még kevés.
Alapjában véve nem lenne rossz film, ha csak egy kicsit is eredetibb lenne a történet meg úgy a karakterek egésze. Nicolas Cage tudott egyedül "jót" alakítani ebben a filmben, a többi szereplõ az csak úgy van. A látványvilága és a zene viszont tényleg szuper.

Nekem ez a film valahol az Avatar szintjén van: nulla történet, nulla eredeti karakterek, király látvány és zene, valamennyire igényes világ.

5/10. Nálam a történet és a szereplõk nagyon sokat nyomnak, ezért nem értékelném magasabb pontszámra.
Beneky 2010 júl. 25. - 14:38:30
(18/152)
Nicolas Cage rendben volt,a fiú fõszereplõ idétlenkedése viszont tényleg idegesítõ, a film története pedig annyira klisé, hogy nem izgultam egy percig sem. Látványosnak látványos, de semmi maradandó.
A zenék viszont el lettek találva. Max. ezért ajánlom.
8/10
Singaporeflash 2010 júl. 24. - 12:32:57 8/10
(17/152)
Az, amire szamitottam, sot meg jobb. Nagyon latvanyos film, eredeti kepi megoldasokkal, egy percre sem ul le, es ertelme is van. Izgalmas fantasy-akcio-mesefilm, erdekes utalasokkal, mint pl. Nicola Tesla-ra valo utalas. Van egy egyeni latasmodja ennek a filmnek - hogy a tudomany magas fokon es a magia osszemosodik... erdekes, hogy ezt igy kimondjak, holott ez nem egy koztudomasu es szeles korben kimondott dolog. Valoszinuleg megnezem majd megegyszer, a latvany miatt szerintem erdemes moziban nezni. 3D nelkul is abszolut megallja a helyet, nem biztak a veletlenre. Tenyleg nagyon cool a latvany, es van az egeszben friss, tud ujat mutatni. Csak egy dologgal nem vagyok kibekulve: Jay Baruchellel. Egyszeruen irrital ez az eroltetett idetlenseg. Onmagan kivul nem tud eljatszani semmi mast, egszeruen nem jo szinesz. Kokemeny protekcioja lehet, hogy ennyire felkapott mostanaban, mert az tuti, hogy nem a tehetsegenek koszonheti. Nicholas Cage meg azt nyujtotta, amire itt pontosan szukseg volt. Mindenesetre ez az a film, ami sokfele izlesvilagu embernek tetszhet, szerintem majd a hivatalos bemutato utan ez meg is fog latszani a pontszamokon. Erdemes volt megnezni, meg ilyen... minosegben is. Sztem majd a moziban is megnezem nemsokara.
groovebea 2010 júl. 20. - 10:27:55
(16/152)
én már várom :D márcsak a zene miatt is :D OneRepublic Secrets..:)))
drake123 2010 júl. 17. - 12:18:44 Előzmény sideswipe
(15/152)
jézusom, transformers a világ legjobb filmje... háromszor kellett elolvasnom hogy felfogjam hogy valaki tényleg ilyet írt O.O, látvány terén még csak-csak, de mint film? történettel egy általános iskolás seggét se lehetne kitörölni... perzsia hercege meg szimpla fanservice film szintén sablon történettel, elején az a beolvasás, a végzet így a végzet ugy, a walt disney probálhatna kicsit igényesebb nézõket is kielégíteni
Cielchan 2010 júl. 15. - 19:04:04 Előzmény krisz75
(14/152)
a trailer alapján? looool -vagy alapból mindent 1-re értékelsz?

Ízlések és pofonok...
...majd akkor döntök róla ha látom.
Látvány alapján a Perzsia Hercege szép volt, s ahoz képest véleményem szerint az eddigi legjobb játékból készült filmadaptáció.
10/10
szekfuandras 2010 júl. 15. - 17:45:04 10/10
(13/152)
A Perzsia Hercege egy nagyon jó film, a Transformers-szel együtt. Remélem ez sem okoz csalódást! :D Bár... a trailer alapján valószínûleg nem fog...