5/10
ForgácsAntal 2023 nov. 13. - 17:34:07 5/10
(22/42)
Ha ez lett volna az első rész, akkor azt mondom oké, de Így nem tudom többre értékelni. Olvastam egy cikkben, hogy az akció helyett kárpótol a táj szépsége. Nos, nem úti filmet akartam nézni, hanem frankó akciófilmet. Az első kettő jó volt, ez meg valami lagymatagra sikeredett. (És tényleg, ebben a filmben Denzel nem robban, csak pukkan egyet).
6/10
Atis88 2023 nov. 12. - 18:38:14 6/10
(21/42)
Egyszer meg lehet nézni, de kezd ez a formula kifáradni. Gyakorlatilag megint ugyan az a sztori, csak más helyszínen. Tudom, hogy az ilyen filmekben nem kell nagy dolgokra meg sztorira számítani, de ez a copy paste üzemmód azért már kevés. Nem tudom meddig tudja még Denzel papa elvinni a hátán.
10/10
Droida174 2023 nov. 10. - 15:29:20 10/10
(20/42)
Eszméletlen jó film! A legjobb film amit valaha láttam! Az egész trilógia bármelyik részét bármikor és bármennyiszer megtudom nézni! A végét még meg is könnyeztem! Csak gratulálni tudok a filmhez!
7/10
nefefe 2023 nov. 10. - 06:55:22 7/10
(19/42)
A durva kezdés után elég lassan indul be. Ha leszámítom azt a néhány akciójelenetet, szinte mintha egy romantikus filmet láttam volna. Idillien szép környezet, egy (látszólag) csendes kisváros, jólelkű, vendégszerető emberek… - akár egy reklámfilm is lehetne – ha nem rondítana bele az olasz maffia… Természetesen nem lenne a sorozat harmadik tagja, ha nem jelenne meg benne a bűn, az erőszak, a kábszer, a pénz és az érdek. És ki lenne a legmegfelelőbb ember mindezek kiiktatására, mint Robert(o) McCall, a nyugdíjas CIA-s, a szamaritánus, aki önzetlenül segít mindenkin. És ezzel értelmet is nyer az az amatőrökre jellemző baki, amit a film elején elkövetett, mert akkor nem lett volna történet. A rosszfiúk elég bénák voltak, amatőr allűrökkel, a rendőrök meg tehetetlenek és nagymértékben korruptak – tisztelet a kivételnek. Denzel-nek én még rossz filmjét nem láttam, de szerintem az első kettő rész jobb volt, de lehet, hogy csak azért érzem így, mert több volt benne az esemény, az akció. Ettől függetlenül nem volt rossz, unalmasnak nem mondanám, egyszer-kétszer meg lehet nézni.
8/10
georgebenson 2023 nov. 08. - 12:59:47 8/10
(18/42)
Teljesen rendben volt ez a rész is. Ezzel együtt azt gondolom ki lett maxolva a karakter, szerintem ezt már csak elrontani lehet. Remek trilógia volt, nem kellene Marvel figurát faragni Washingtonból.
8/10
TheOldMan 2023 nov. 07. - 19:50:40 8/10
(17/42)
Denzel Papa charme-ja verhetetlen,a kis kutyaszemű, tacskótestű kisfia a nyomába se ér, hiába van sztárolva.
Akciófilm...és nem fájdul meg a fejed? Jó tudni, hogy még vannak igazi filmesek is, akik megtanulták a kevesebb néha több ! 8/10. Tökéletes szórakozás, old-school akciófilm a cool főszereplővel, nagyszerű hangulatával! Persze nem akar Oppenheimer lenni, csak egy egyszerű történet, de jó !!!!
8/10
Gaddemon 2023 okt. 25. - 18:28:43 8/10
(16/42)
Lassú folyású, egész nyugodt film, a néhány mészárlásos jelenettől eltekintve. :D Imádtam az olasz hangulatot, Denzel Washingtonnak pedig van egy utánozhatatlan kisugárzása.
10/10
kaloz44 2023 okt. 22. - 23:29:43 10/10
(15/42)
Muszaly felpontozzam nincs miért bele kössek. jó történet vezetés jó színészi teljesítmények remek akciójelenetek (sajnos picit kevés lehetett volna tobbis). Összegzésben szerintem idáig idén a legjobb akciófilm volt amit láttam.
Dyrtyho 2023 okt. 22. - 20:55:59
(14/42)
Szombaton délután megnéztem a moziban, A Védelmező (The Equalizer) 3. részét, és erről írnék egy kisebb véleményt, kritikát

Az előző két felvonást többször is láttam, és természetesen először mind a kettőt moziban néztem meg a hangulat és élmény miatt. A 2. rész is tetszett, de valahogy az távolabb áll valamilyen szinten, az 1. epizodtól, mivel sokkal személyesebb ott a cselekmény szál, mint ahogy 2014 szeptemberében elindult a trilógia. De a 3. rész szerencsére visszatér az 1.-nek a hangulatához, és célkitűzéséhez, hogy a főhős egy számára ismeretlen embereknek/embernek segít megoldani a balhés dolgait

A 3. részben különösen tetszett, hogy végre be van mutatva többek között az is, hogy a főhős, Robert McCall (Denzel Washington) is emberből van, és nem sebezhetetlen ahogy az előző két részben volt tapasztalható, illetve, hogy próbál megváltozni abból a személyiségből, amelyin korábban volt. De sajnos a körülmények nem nagyon engedik a történet előre haladtával.

Külön plusz pont a filmnek, egy olyan feltörekvő színész is kapott is lehetőséget szerepelni ebben az óriási hollywoodi produkcióban, ráadásul elég komoly karakterként, mint a Blocco 181-ből megismert Andrea Dodero, aki a SkyShowTime-os sorozatban Mahdi-t alakitotta. Bár több olasz sorozatból is lehetett volna felkérni színészeket, mondjuk a Gomorrah-ból is, hogy még hitelesebb legyen a camorra képe a mozi nézőknek. Pl. Salvatore Esposito-t sokkal jobban eltudtam volna képzelni főgonosznak, vagy a szintén Blocco 181-ból ismert Alessandro Tedeschi-t, mint Andrea Scarduzio-t, aki totál felejthető, és nem is annyira fajsúlyos boss egy főhős számára.

Meg ahogy észrevettem, 1-2 jelenetnél sokkal véresebbre, erősebbre vették az erőszakos pillanatok, harcok bemutatását, mint az előző két résznél. Azt pedig picit sajnálom, hogy így A Védelmező trilógia lezárásánál nem vették újra elő Zack Hemsey - Vengeance című dallamát, (bár volt egy hasonló amire azt hittem, hogy az, de végül teljesen máshogy folytatodott az a zene) amikor a főgonosszal számol le, jelezvén a nézőnek, hogy ez a végső, utolsó csatája Mr. Robert McCall-nak

A szőke hajú, CIA-s hölgyről, akitől Denzel Washington segitséget kért telefonon, majd személyesen is, pedig meg nem mondtam volna, hogy ő Dakota Fanning, akivel annak idején a Tűzben Edzett Férfi is forgott ugye ahol Pita-t alakitotta. Csak ő most már egy teljesen csinos, és kiforott nő. Az pedig, ahogy a történet végén kiderült, hogy kinek is a lánya a sztoriban, úgyhogy totálisan is összeállt a puzzle, és ez a film trilógia így kerek, ahogy a rendező lezárta.

Összeségében ez egy teljesen korrekt akció mozi azok számára, akik szeretik a műfajt, és próbálják életben tartani azzal, hogy a moziban sokkal szívesebben járnak el ilyen stílusú alkotásokra, mint sem fantasy, szuperhősős, scifi, horror, és animációs filmekre. Remélem még fognak a jövőben is készülni hasonlók Hollywoodban, és nem hagyják végleg kimúlni ezt a fajta alkotási témát.

Zárszóként még annyit, hogy bízom benne, hogy lesz A Védelmezőből díszdobozos dvd-s kiadás a gyűjtöknek, meg akik rajonganak ezért a trilógiáért.

+1 külön köszönet a film alkotóinak, hogy régebbi Alfa Romeo-kat is elővettek a forgatás kedvéért, még ha néhányat is fel is robbantottak a sztori vége felé, és én mint az olasz autók szerelmese, ez még inkább feldobta számomra a mozi hangulatát.
9/10
King Diamond 2023 okt. 12. - 22:26:16 9/10
(13/42)
A második részhez írtam anno, hogy mindenképp kíváncsi vagyok a harmadikra, annak ellenére, hogy nekem az nem tetszett annyira, mint az első. Ez a harmadik viszont volt olyan jó, mint az első és nagyon örülök, hogy moziban néztük meg. A film hangulata zseniális, az olasz kisváros, a szűk utcák, sikátorok, minden - csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy nagyon jó lenne elmenni oda is lassan. Denzel Washington nagyon éli ezt a szerepet, most is tökéletes volt benne - lehet azt mondani, hogy olyan a karaktere, mint John Wick vagy Bryan Mills, de azért mégsem. Az akciók, leszámolós, aprítós, kellően véres jelentekben sincs hiány, Denzel kiválóan hozza a hidegvérű, profi, semmilyen érzelmet nem mutató "mészárost/bérgyilkost". Vártam, hogy lesz-e bármi összekötés az előző két résszel vagy bármilyen visszautalás, ami a végén egy rövid jelenet erejéig meg is történik, de ennyi. Ettől függetlenül ez a rész van legalább olyan jó, mint az első és hiába mondták, hogy trilógiának tervezik, hátha fog még készülni további rész is.
9/10
8/10
Gunton 2023 okt. 01. - 22:57:13 8/10
(12/42)
Az előző részek hangulata megvolt, plusz Itália. Jó volt ez is. Denzel W. jön, és hullik a férgese. Csak úgy lazán.
9/10
itsme1 2023 szept. 28. - 07:55:36 9/10
(11/42)
Pont azt kaptam, amit vártam. Kiderült az öregről, hogy stopperóra nélkül is képes hatástalanítani egy komplett bűnszervezetet. Ezúttal a talján banditák kötöttek bele, nem kellett volna.
Atrani "Altamonte" pedig továbbra is varázslatos.
10/10
Nonoci62 2023 szept. 27. - 20:53:53 10/10
(10/42)
Nagyon jó film, nem csalódtam ✌️
9/10
Okulare 2023 szept. 23. - 06:51:34 9/10
(9/42)
Nekem nagyon tetszett! Örülök, hogy megnéztem. Tetszik, hogy láttam egy 58 évesnek kinéző 68 évest, aki nem egy 28 évesnek kitalált akciót hajt végre. Sokkal hihetőbb, mint Tom Cruise repcsik szárnyán vagy vonatokon ugrálós szerepei. Aztán tetszik, hogy nincsenek kütyük, számítógép trükkök, szuperbiztonságos rendszerekbe pár perc alatt betörős, ujjlenyomat feltöltős dolgok. A hihetőhöz egész közel jutottak ezzel a "onemanshow"-val. Persze azért nem hiszem, hogy a való életben ezt egy ember (legyen akár veterán CIA ügynök) így végigviszi. De a film hangulata magával ragad, így közben ezek a kérdések csak halványan merülnek fel. Aztán nagyon tetszett az olasz kisváros hangulata. Az emberek kedvessége. Ahogy más is írta, nekem is kedvem lenne odautazni és ott élni néhány hónapot. Az a sok lépcső kicsit visszatart. :-) Hát a "gonosz" az valóban felejthető. Tényleg barbár és viszonylag rövid ideig bírta. Nála még talán az első jelenteben lévő öreg is sokkal stílusosabb. Valóban, az akciókra kevés fókusz jut. De ettől függetlenül egy élvezhető, normális filmet sikerült összehozni, ami számomra nagyon szórkazotató volt.

5/10
fferlen73 2023 szept. 20. - 18:35:25 5/10
(8/42)
Olyan, mintha a filmet inkább prédikációnak szánták volna - csak véres előadásban. Nekem egy kicsit túlértékelt, talán ezt a 3. részt már nem kellett volna elkészíteni. Egyetértek pár korábbi hozzászólással, semmi újat nem hozott már a film. Számomra egy abszolút közepes.
10/10
Clementi 2023 szept. 16. - 02:03:03 10/10
(7/42)
Szerintem a trilógia legjobb része, imádtam!
10/10
5/10
DoctorMorreau 2023 szept. 16. - 01:28:11 5/10
(6/42)
Élvezhetetlen volt, annyira irreális.
A karakterek bugyuták
6/10
Ahoj poplacsek 2023 szept. 15. - 21:12:48 6/10
(5/42)
Az öreg kopasz Denzel Washington még mindig jó, úgy is, mint itáliai Charles Bronson. A film viszont sablonos, ha láttál tíz ilyet, akkor mindet láttad.
Batman42 2023 szept. 09. - 17:34:41
(4/42)
Nekem is nagyon tetszett, simán van olyan , mint az egy, vagy a legjobb eddig! 10/10 nálam is!
10/10
nokedli80 2023 szept. 09. - 09:18:41 10/10
(3/42)
Nekem nagyon tetszett, többször nézős.
10/10