Téma: Adaptáció

mollo888 2006 szept. 06. - 13:55:33
(6/66)
hát épp ez az... ez a nagyszerû a filmekben, hogy olyan sokrétûek. valaki azt mondja, hogy szokványos hollywoodi befejezés van, van aki azt, hogy ez direkt, a forgatókönyvíró akarata szerint van így. ebben a kérdésben mindenki állást foglalhat, de hogy valóban mi volt a szándéka az írónak, azt senki nem fogja megtudni:)
9/10
Redfield 2006 szept. 05. - 23:37:45 9/10
(5/66)
Engem ez azzal fogott meg a leginkább, hogy annyira összetett, mégis tökegyszerû. Kiválasztották az Orchideák-at, és minden ember vágyait, és életét felépítették lépcsõzetesen egymásra, ezzel a középpontban. Minden fõszereplõ az életet, a boldogságot, a saját álmait kereste, és kergette, a végén összezúzva egymásét is akár, hogy megtalálják azt. Érdekes film, tényleg nagyon lassú, de igyekszik szórakoztatni, és állati sokat mutat az emberekrõl, nagyon lélektani. A vége pedig... pont olyan lett, mint amilyennek a forgatókönyvíró nem akarta. El-Hollywoodiasodott, de ez is szándékosan, hogy ráismerjen mindenki: nagyon könnyen megváltozhat az életrõl alkotott képe, ha megtalálja, és megragadja azt, ami eddig csak az álmaiban létezett... :)
mollo888 2006 szept. 05. - 13:43:44
(4/66)
lassú és egy picit tényleg vontatott, dehát aki szereti az ilyen filmeket, annak tetszik. bár mindezek ellenére (vagy éppen ezért?) sztem nagyon jó film, no nem az a fajta, ami életet lehell egy öngyilkos-jelöltbe...:)
9/10
Redfield 2006 szept. 05. - 12:17:00 9/10 Előzmény Newcastle United
(3/66)
Szerintem is kissé unalmas, és eléggé vontatott film, de ahogy a készítõk a többi filmjüknél is csinálták, bámulatos, hogy ez a lassúság mekkora pörgést és száguldást képes sugározni magából. Én leginkább az Amerikai Szépség-hez tudnám hasonlítani ezt a filmet, ez is egy olyan darab. Nekem tetszett, az alapötlet nagyszerû, a kivitelezés pedig lassan ért meg, de a vége az szépen ki lett találva. :)
5/10
Newcastle United 2006 júl. 25. - 09:47:18 5/10
(2/66)
Nekem is vontatott volt.
amatõõr 2006 júl. 25. - 09:38:08
(1/66)
Ez olyan piszokunalmas egy film, hogy megértem, ha valaki közben feláll, és inkább elmosogat. Amúgy a történet érdekes lenne, meg az alapötlet is jó, de olyan marha vontatott és unalmas, hogy az csak na.