Téma: Agitátorok

offtopic
hecsedli 2008 nov. 08. - 18:30:20
(22/42)
tényleg, most h mondod...
offtopic
hecsedli 2008 nov. 08. - 18:28:45 Előzmény Moldávia bánata
(21/42)
megismétlem, szeretem Kozák Andrást. (az idézetre nem is kellett volna reagálnod ill. felfoghattad volna viccesen. én ezt tettem volna.)
viszont itt történetesen te vagy az egyetlen szereplõ aki egy árva szót nem szólt sem a filmrõl, sem annak történelmi hátterérõl.
offtopic
Moldávia bánata 2008 nov. 08. - 18:23:30 Előzmény Heathcliff
(20/42)
Persze ebbe is feltétlenül bele kellett ám szólnod! Talán egylényegûnek érzed magad hecsedlivel.

De addig tényleg gondolkodhatnátok Kozák Andráson, mert ez az Agitátorokhoz szászor jobban illik, mint a kisstílû kötekedésetek.
offtopic
Heathcliff 2008 nov. 08. - 18:19:40
(19/42)
Örülök, látom, tanulékony vagy :) Helyes.
Ez a normális fórumozás lényege. Ezt egy b*zitól tanultam. (Mármint, mivel kényelmetlen volt számára, amit kérdeztem tõle - mi a véleménye a hûségrõl, mint aki a b*ziházasság magyar élharcosának - ezért a személyeskedõ fikázásba menekült). Nos, akkor egy életre megtanultam: ehhez mindig akkor fordul valaki, ha úgy érzi, sarokba van szorítva, és egyetlen menekülési lehetõsége az övön aluli támadás.
Vagyis: normálisan fórumozni, valamirõl vitázni addig a pontig lehet, amíg valaki nem kezd el személyeskedni.
Ezt tényleg jegyezd meg, ingyen osztott jótanács, még sok hasznát veszed.
offtopic
Moldávia bánata 2008 nov. 08. - 18:19:34
(18/42)
Majd ha lesz annyi eszed, hogy egy Kozák Andrást méltató hozzászólásra nem egy másik topicból elõkapart szarkasztikus hozzászólásommal válaszolsz, csak azért, hogy kötekedj, akkor majd lehet mirõl beszélni.
Addig nem!
offtopic
hecsedli 2008 nov. 08. - 18:14:58
(17/42)
'A személyeskedéstõl meg tartózkodj, ha megkérhetnélek.' mutass jó példát, mester!
offtopic
Moldávia bánata 2008 nov. 08. - 18:10:47
(16/42)
Hozzád meg ki szólt, te kis szereplésvágyó?
Ha nagy erõt vesztel magadon, talán megpróbálhatnál hosszá is szólni a témához, vagy válaszolni egy kérdésre, ha már annyira vakaródzik az ujjad a billentyûzeten.
A személyeskedéstõl meg tartózkodj, ha megkérhetnélek! Van erre kultúrád?
offtopic
hecsedli 2008 nov. 08. - 18:07:50
(15/42)
van vvmi bánatos közöd ahhoz, hogy mirõl ejtünk szót OFF-ban? lehet h ezzel is túl sokat kérek, de mindegy.
offtopic
Moldávia bánata 2008 nov. 08. - 18:06:34
(14/42)
Még hízelgõnek is vehetném, hogy tõlem idézel, akármilyen szempontból is, de nem vagyok rá büszke.
offtopic
hecsedli 2008 nov. 08. - 18:05:43
(13/42)
hát akkor túl sokat vártál tõlem.
én is túl sokat vártam tõled, belátom. akkor inkább sírjunk együtt...
offtopic
Moldávia bánata 2008 nov. 08. - 18:05:42
(12/42)
Van valami összefüggés Trianon és Kozák András, esetleg Trianon és az Agitárotok között??

- Kisfiam! Most te felelsz! Beszélj nekünk Kossuth Lajosról!
- Hát, Kossuth nagy ember volt, Széchenyi még nagyobb! Tehát Széchenyirõl akkor a következõ fél órában elmondanám hogy...
offtopic
Moldávia bánata 2008 nov. 08. - 18:01:36
(11/42)
Hecsedli, te szánalmasabb vagy, mint sejtettem...
offtopic
hecsedli 2008 nov. 08. - 18:00:17
(10/42)
azt hiszem értelek, értünk...
offtopic
Heathcliff 2008 nov. 08. - 17:57:48
(9/42)
Ja, bocs, persze nem közvetlenül Trianon után, csak az miatt kerültek ide..
offtopic
Heathcliff 2008 nov. 08. - 17:56:02
(8/42)
Hát Trianon az más. Azt a család sokkal inkább megszívta, mint ahogy úgy általában az egész ország is. Mindenféle gyökerektõl elszakítva lettek ide zsuppolva a Felvidékrõl, az anyagi veszteségrõl inkább nem is beszélek, mert legalább túlélték, se malenkij robot, se börtön...
Annyi, de annyi mindenrõl kéne filmet csinálni...felõlem lehetne vígjátékot is, hiszen a legjobb magyar vígjátékok tragikus történelmi helyzetben játszódnak (A tizedes..., Csinibaba). Én megnéznék szívesen egy komédiát is errõl.
Gyalázat, hogy ilyen helyett pl. Sas Tamás olyan "romantikus vígjátékot" készít, amelyben elfelejti, hogy Magyarországon arisztokraták, kastélyban utoljára a 2. vh. idején laktak.
offtopic
hecsedli 2008 nov. 08. - 17:41:13
(7/42)
G.B. Shaw sajnos nagyon igazat mondott. Ezeknek az íreknek mennyi kiváló írójuk volt. :)
A ti személyes tragédiátok, és sok-sok hasonló, elegendõ kell h legyen egy õszinte, megrázó, felrázó magyar nagyjátékfilm elkészítéséhez. Nincs jó ok arra, h Trianon és az azt átélõ hétköznapi emberek drámája ne kerüljön vászonra egyszer. Magyar tragédia, igen, de kiváló filmes téma is egyben. (Sztem nagyobb visszhangja lenne külföldön, mint nálunk.)
offtopic
Heathcliff 2008 nov. 08. - 17:29:00
(6/42)
G. B. Show mondta Trianon után: "Sajnálom a magyarokat. De hogyan lehetne segíteni egy olyan népnek, akik kivégzik a legértelmesebb grófjukat, a legostobábbat pedig megteszik miniszterelnökké?" (A legokosabb grófon Tisza Istvánt, a legostobábbon Károlyi Mihályt értve).
Egyébként, már elõtte és utána is annyi minden rosszul sült el a magyar történelemben, hogy 1918/19 csak egy a sorból. A dédapám húgát csak úgy poénból lelõtték a benyomuló románok, amíg épp füvet szedett a kacsáknak. De hát, most már ugyan mindegy.
offtopic
hecsedli 2008 nov. 08. - 17:13:18
(5/42)
Kozák Andrást én is nagyon szerettem.
Aki viszont ezen viccelt, azt sokkal kevésbé:
"A Moszad fizet, és éppen azon dolgozom, hogy az Alföldet a szerbekhez csatolják."
Nehogy magadra vedd, inkább nem szólok senkinek.
Moldávia bánata 2008 nov. 08. - 17:05:30 Előzmény efes
(4/42)
De leginkább Kozák András. Nagy kedvencem, ilyenkor tudom csak nagyon sajnálni, hogy már nincs közöttünk.
hecsedli 2008 nov. 08. - 10:47:50 Előzmény cygne
(3/42)
Azt hiszem tudom mire gondolsz. Nekem is fáj.
Aki az igencsak romantikus hevületû film után, netán a helyett, a lényegre kíváncsi, annak bizony utána kell járnia sok mindennek.
Keresgéltem a neten infót a 'Tanácsköztárság'-ról. Nem könnyû hitelesnek látszó, alapos és árnyalt tanulmányt találni, nagyrészt a vörös terror (Lenin-fiúk) miatt. Tovább keresgélek, addig is itt a Wikipédia: http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_Tan%C3%A1csk%C3%B6zt%C3%A1rsas%C3%A1g
Meglepõ, részben érthetõ, a linkek jelentõs része sok pozitívumot talál fontosnak említeni a 'dicsõséges' 1918-as forradalomról. pl:
http://www.rednews.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1715
Meg egy másik: http://5mp.eu/web.php?a=tanacskoztarsasag
Magyarország jelenét döntõen befolyásoló tragikus eseménynek tartom az 1918-19-es eseményeket. Ezeket alaposan megismerni kötelessége történésznek, laikusnak, mint jómagam, egyaránt.
Az illúziókkal ideje leszámolni, amit ez a film is csak erõsíteni igyekszik. Az, hogy a 'forradalmárok'-nak heves nézeteltérései támadnak a dolgozó szobáiknak, helyesebben másoktól elvett házaiban, nem a lényegrõl beszél. A szócsatákkal egy idõben ártatlan civilek kivégzése zajlott. Ezzel a ténnyel, és sok mással, egy új magyar filmnek kellene foglalkoznia. Bors Máté szívderítõ kalandjai után talán már erre is megérett a mai filmszeretõ hazai közönség.