Téma: Alapítvány

7/10
Kaliff 2023 júl. 19. - 10:26:16 7/10
(23/43)
Mi a gond a sorozattal?
Tény, hogy a könyveket nem olvastam, de a sorozat nekem nagyon tetszett. Bár én nem is várom el a tv-re vagy sorozatra adatptált sztoriktól, hogy egy-az-egyben kövessék a könyveket. Gyakran, ami működik könyvben, azt hiába akarjuk mozgóképen, filmen lehetetlen kivitelezni.
Nekem anno a Dűne 1984-es változata is nagyon tetszett és a mostani is nagyon bejön, teljesen más megvilágításba helyezi a történetet.
Az Alapítvány sorozat első évada engem nagyon lekötött, 2 nap alatt néztem végig, de még emésztenem kell mielőtt megnézem a második évadot. A sorozatban van néhány dolog, ami nekem logikátlannak tűnt, de mivel a könyveket nem olvastam (még) ezért nem is zavar annyira.
Megírjátok pontosan miért nem bírjátok a sorozatot?
1/10
kissch 2023 júl. 17. - 02:35:02 1/10
(22/43)
Sok egyéb mellett ezekkel az akció jeletekkel tették tönkre az egészet.
Ez nagyon halvány a könyvhöz képest (is), kb. csak nyomaiban tartalmazza az Alapítványt.
Szomorú, hogy - a stáblista alapján - Asimov fia engedte ezt a valamit.
Egy sporteseményen azt kiabálnák: kva gyenge!
9/10
plastika 2023 júl. 15. - 10:33:06 9/10
(21/43)
nekem frankón bejött!!! persze könyvben biztos hogy jobb de sajna nem olvastam
így a látottakra hagyakszom!!! várom a 2-dik évadot ...frankó lett tele mindenféle scifi-akciós elemekkel történettlel ...nézd meg ha szerted a scifi-akció filmeket-sorozatokat
:)
3/10
IWantSunshine 2023 máj. 08. - 03:12:03 3/10
(20/43)
Jajj! És jajj! Aki olvasta a könyvet ne nézze meg mert nagyon csalódni fog. Szegény Asimov forogna a sírjában. Amúgy meg inkább lehetne a címe "Császár" mert hogy szinte inkább a császárrol szól semmint az Alapítványról.
1/10
AlexWolf 2023 márc. 17. - 10:56:40 1/10
(19/43)
1,5 részig bírtam ezt a förtelmet. Az elején írták, hogy "Asimov műve" alapján. Ezzel az erővel a Terminátor elejére azt írhatták volna, hogy a "Háború és Béke" alapján. Pénz nagy úr, manapság mindenből igyekeznek filmet/sorozatot csinálni. De minek?
7/10
trev 2023 jan. 08. - 12:27:51 7/10
(18/43)
Ez van. Dűnét csináltak az Alapítványból, mindenféle értelemben. Ez a sorozat a nyílt beismerése annak, hogy Asimovot nem sikerült filmre vinni, megint. Ha ettől elvonatkoztatok, és "Asimov nyománként" tekintek a sorozatra (a karakterek szembeötlő módosítása is mintha nyílt bocsánatkérés lenne), érthető az alkotók nehézsége, és a rá adott válaszuk is. Asimov nélkül egy 7-est nálam megérdemel.
1/10
Sátánistapistaapápista 2022 szept. 11. - 12:57:41 1/10
(17/43)
Erre a fertelemre alig találok szavakat!
Pár alapapróságot leszámítva kb köze sincs az Alapítvány regényfolyamhoz.
Méghogy az megfilmesíthetetlen?
Nevetséges!
A könyvekből egyetlen oldal értelmes dialógus többet ér,mint ez a multikultizó,hisztis,hiteltelen,lelkizős okádék!
Elolvasva pár kommentet eleve rosszra számítottam,de erra a szinvonaltalan,lapos és a karaktereket kiforgató semmitmondásra még álmomban sem gondoltam. Ami a szíve-lelke volt az Alapítványnak azt kihúzták a forgatókönyvből,viszont helyette betettek egy sor akkora baromságot,hogy nem is érdemes részletezni sem!
Egy teljesen egyedi,lenyűgöző és monumentális történetből csináltak egy x-edik modern cgi ökörséget,gratulálok!
Aki olvasta a könyveket,az felejthetetlen és életreszóló élményt kapott,ez meg egy kb pár nap alatt felejthető,súlytalan semmi.
Gyalázat!
1/10
8/10
Démétér456 2022 febr. 11. - 09:41:47 8/10
(16/43)
Tegnap fejeztem be, élveztem szinte végig. Ahogy olvasom a kritikákat, a többsége arról (és csak arról) szól, hogy nem adaptálták megfelelően a könyvet - de hát az alapmű arra nem is alkalmas. A géndinasztia jó ötlet volt, Lee Pace szerepeltetése végképp, vitte a jeleneteit, előre várható módon. Harris meg szintén, nyilván. A fiatal klón emós nyavalygását kevésbé bírtam, de hát értem én, hogy a kamaszok ilyenek (már amelyik). Szerettem a látványt, a karaktereket, néhány gyengébb színészi teljesítménytől eltekintve. Amit nem szerettem, azt a feldobott hetvennégy kérdés, amelyek többsége nyitva maradt az évadzáróra is. Nem fogok emlékezni a következő évadban ezekre, de ez nem jelenti, hogy izgalmasan lezárták őket.
2/10
abulafia 2022 jan. 09. - 04:46:20 2/10
(15/43)
Nagy kár, hogy Asimov nagyszerű történetét belerángatták a fantasy ócska mocsarába.
10/10
zscdoki 2022 jan. 01. - 18:04:29 10/10
(14/43)
Ezeken a regényeken nőttem fel. Úgy kezdtem el nézni az első évadot, hogy már olvastam kritikákat, véleményeket, lehet, hogy emiatt is elfogadóbban álltam hozzá a film feldolgozáshoz.
Valljuk be őszintén, nem sok esély volt arra, hogy eljön egy Asimov rajongó milliárdos, aki rábízza a vagyona egy részét egy producerre, hogy vigye filmre az Alapítványt regényhűen, akár fejezetről fejezetre, Fel kell ébredni, ilyen nincs, ezt el kell engedni. Üzleti alapon viszont más kell, izgalmasabbá, pörgősebbé, eladhatóbbá kell tenni a sztorit. Nekem összességében bejön, várom a folytatást. Először furcsa volt a sok női karakter, de miért is ne. Tetszik: látvány, Géndinasztia, Gaal Dornick, Seldon. Nem tetszik: Demerzel "vallásossága", ezt egyszerűen nem értem, Seldon hologramjának szónoklata, amikor kijön a kriptából, járkál az emberek között, kérdésekre válaszol, osztja az észt. A regényben az időkriptában bizonyos időközönként (a válságokkal kapcsolatban) megjelent és elmondta az előre, még halála előtt rögzített felvételeket, nem lehetett tőle kérdezni, stb. Ez sokkal izgalmasabb volt, mert nem lehetett előre tudni, jó úton jár -e az általa "jósolt" jövő, vagy valami bekavart (pl. az Öszvér).
9/10
NoldoliLord 2021 dec. 26. - 19:12:28 9/10
(13/43)
Nem olvastam a könyvet és valószínűleg soha nem is állok neki. Grandiózus sci-fi lett, logikai hibák és gyenge párbeszédek persze voltak benne, de ettől még el tudok tekinteni. Nekem nagyon tetszett mind a 10 rész, biztos még többször végig nézem és várom a folytatást.
1/10
BlooD2oo1 2021 dec. 05. - 23:21:59 1/10
(12/43)
Egy remek, kulonleges regenysorozat sablonos sarba tiprasa.
9/10
Hungary.095 2021 nov. 27. - 20:33:55 9/10
(11/43)
A könyvet nem olvastam, de az első évad nagyon színvonalas. Scifi rajongóknak kötelező.
9/10
pitbear 2021 nov. 27. - 11:10:39 9/10
(10/43)
A könyv hű adaptálása egyszerűen nem lett volna jó. Így, hogy átírták, nekem tetszett. Vannak benne unalmas részek is, de összességében jól szórakoztam, sikerült valóban egyedit alkotniuk, egyik korábbi scifihez sem fogható különleges ötletek lettek feldolgozva. A sorozat megnézése után órákat tudtunk beszélgetni róla, de ahhoz hogy teljesen érthető legyen az egész kétszer legalább meg kell nézni. Először úgy tűnt, hogy például a császárok ugyanazok, de mivel időugrás van benne, nem is kevés, más személyeket láthatunk a különböző részekben(aki az elején gyerek a végén már idősebb, stb. pedig ugyanazok a szereplők játsszák) Szerintem ez zseniális, ami a könyvben például abszolút nem így van.
2/10
Elithia80 2021 nov. 25. - 09:26:16 2/10
(9/43)
A férjemmel nagyon vártuk ezt a sorozatot, mert mindkettőnk kedvence a könyv. Hatalmas volt a csalódás!!! Nagyon sokat költöttek látványra, a díszletek, a ruhák, a körítés ugyan fantasztikus, de pont a lényeg, amiért ezt az egészet csinálták, a könyv(ek) története és zsenialitása, amiért oly sokan rajonganak a világban, hiányzik. Én úgy látom, hogy megetetik az embereket a látvánnyal, azzal, hogy egy ilyen fantasztikus alapművet megfilmesítenek és megnézhetik, de ez csak üres héj. Nehéz elfogadnom, hogy korlátlan költségvetéssel csak ezt tudták kihozni belőle. Kétségbe ejt, hogy az 5. rész után is még azt érzem, hogy ez minden, ezt értették belőle, ennyit tudnak/akarnak bemutatni? Star Wars IX-X-XI érzésem van...Marvel Bosszúállók utolsó rész érzésem van. Átverve érzem magam. :(
9/10
Mcgowen11 2021 nov. 21. - 19:30:26 9/10
(8/43)
Olvastam a könyvet, nagy kedvenc!! Nem ugyan az, de nem is kell az legyen!! Asimov regényét nem lehet ugyan úgy felvinni filmre és értelmetlen lenne amúgy is. Nagyon kellemes képi világ, jól eltalált díszletek, nem túl nyomasztó jelmeztervezés. Ami kicsit zavaró, hogy aránylag gyenge a színészi teljesítmény illetve az aktuális PC is érezhető, de ezeket azért feledteti a sztori. A háttér történetek, amik a könyvben nincsenek benne, (pl. Gaal bolygója csak érintőlegesen szerepel) nagyon tetszenek és feldobják az alaptörténetet! Nézhető, kicsit el kell vonatkoztatni a könyvtől akkor élvezetes sorozat! Várom a folytatást, eddig 10 rész ment le.
9/10
d9o3 2021 nov. 09. - 01:21:51 9/10
(7/43)
Nyomkban Spoilert is tartalmaz.
Emellett a sorozat mellett nem lehet elmenni szó nélkül. Mindig is hallottam az Alapítvány könyvekről, meg hogy alapmű a sci-fi irodalomban, de nem vagyok könyvpárti. Főleg ha sci-firől van szó. Szóval nem ismerve az alapművet, de ismerve jó pár másik művet és tudva hogy jelen történetet nem ma vetették papírra izgalommal vártam. És be kell valljam nagyon meglepett, na de szerencsére nem negatív irányban mint a Dűne, hanem sokkal inkább pozitív irányban. Fogok még párhuzamot vonni a Dűnével mivel a vilagméret és a világ ahol játszódik meg néhány alapelv nagyon hasonló (arra azért nem vállalkozók hogy állást foglaljak abban ki lopott kitől és mit Herbert kontra Asimov ügyben, de azért felejlik itt még a Star wars néhány alapötlete (fény-sötétség-reinkarnáció kontra klónozás, stb.)).
Ami a legjobban meglepett és tetszik az az, hogy végre alapvetően nem hitvilági sci-fit látunk hanem matematika/tudomany alapút persze nem úgy értve hogy helyes benne minden tudományos felvetés (persze van jo pár ilyen scifi, csak nem ilyen világképben). A megközelítés a lényeg és az nagyon el van találva. Persze leegyszerűithetjük egyes részeit ugy hogy sci-fis trónok harca, de ez nagyon messze van a valóságtól. Persze van benne politika, de öröm nézni ilyen környezetbe helyezve, és aki csak ennyit értett meg belőle (TH hasonlóság) az inkább ne is nézte volna meg. Fontos része a politika, de mikor volt ilyen jellemháború abban az igencsak elrontott politikainak csúfolt ármánykodós gyűrűk ura klónban. Imádtam benne John egyarcú szenvedését és a többiek megőrülését. Ja nem!
Ez teljesen más. Nagyon jól epíti a világát gyönyörű képekkel jó zenével és narrációval es nem röhejes maskarákkal mint a Dűne (a jelmeztervezőt remélem kirúgja Villeneuve a 2. részre!). A tudomány, a hit, a misztérium (ami itt a tudomány nevezzük úgy egy ága, vagy épp sületlenségnek tartott tévhitrendszer), a politika, technika, hagyomány/régi kultúrak (a császár úgy néz ki mint egy fáraó) megfelelő keveréke. És hát igen. A csata az nincs... na de a sokkal nagyobb költségvetésű Düne Villeneuve vol1ben sem volt, viszont most már jobban értékelem azt, de attól még pocsék mindkettő :D. És megint rajöttem miért szerettem anno a star warst. Nem. Nem a jedik miatt, bár fenykardot és kanapén ülve kólát a kezembe a hűtőből megmozdulás nélkül mindig is akartam, de valójában a csatajelentek miatt. Na ez nem az a sci-fi. És mégis nagyon tetszik. Hiába ezer sci-fi készült már a könyv óta, mégis tud újat mutatni nekem. Még akkor is ha az Invictusról felsejlett az Even Horrizon (meg a térhajlításról is :)), itt sokkal jobban volt összrakva minden. Az alapítvány tábora a dolog táborába emlékeztetett, az nyílhegyű fekete valami az Űrodüsszeiára, a szellem a Solarisra, a "látomások" a Dűnére (pár a párhuzam sokkal több: császár, megváltó-új jövő), vagy az Időhurokra (kíváncsi vagyok igazam lesz-e :)), és na igen, valljuk be a politikai része a Trollok Harcára, az android a Szárnyas Fejvadászra, vagy az én a robotra, de mégis az egész egyedinek, lenyűgözőnek és varázslatosnak hatott. Mintha mindegyik film innen származna... vagy ez a könyv inspirálta volna. De ami a legjobban tetszett, hogy a tudományra alapozva szeretnék lerövidíteni a sötétséget, mert belátták hogy annak bekövetkezése elkerülhetetlen. Ez a gondolat önmagában óriási. Nem láttam még mindegyik részt (8nál tartok), és lehet lesz még néhány negatívan ható fordulat, de egyelőre ez a véleményem. Ezt csak nem tudják úgy elrontani mint a Farkas gyermekét, ahol egy 6.5-es sorozatból csinaltak egy rész alatt 3asat :D. Na de vannak negatívumok is: a titkolózás, a csaták, vagy hogy kit miért hagynak életben pedig mar hatodszor lázad, vagy a kulcskarakterek évekre kriptoállomba meritése vagy tudományos hitbe vetett kicsit, vagy most még teljesen értelmetlennek tűnő halála. Csak ezért nem 10es: 9/10.
Villeneuve! Könyörgöm nézd meg és tanulj! Bár már a vol2-vel ilyen szintre nem fogod tudni visszahozni az élményt, de talán úgy nem lenne teljesen reménytelen a projekted, ha már kaptál közel 6 órát egy hasonlóan összetett világ legfontosabb esemenysorozatának filmrevitelére.
Nézzétek meg!
9/10
pitbear 2021 nov. 06. - 22:40:59 9/10
(6/43)
Amúgy olvastam én is a könyvet vagy 40 éve. Akkor is nagyon tetszett, meg most is. Azt meg nagyívben leszarom, hogy ugyanaz-e. A könyvre már alig emlékeztem. Sőt, szerintem jobb az, ha nem egyezik a két történet, mert akkor mi a fasznak kéne megnézni, ha ugyanaz lenne. Írják csak át, nem nagyon érdekel, a lényeg, hogy jól szórakozzak. Kicsit bonyolult a történet, nagyon figyelni kell először, pláne úgy, hogy heteket kell várni a részekre. Nem vagyok már fiatal, sokszor elfelejtem mi volt korábban. Ezért ha lemegy az összes rész, megnézem az egészet egyben egy délután
9/10
pitbear 2021 nov. 06. - 22:26:10 9/10
(5/43)
Jól indul, aztán van egy egy megtorpanás, talán a 2.,3. rész elég szutyok. De aztán beindul, és egyre jobb lesz. Több szálon fut az esemény és semmihez nem fogható. Ugrálnak évtizedeket, évszázadokat az időben, vannak benne klónok, és nagyon különleges ötletek. Szerintem az egyik legjobb sci-fi, a star wars, star trek kutya fasza ehhez képest. Csak ehhez ugye némi intelligencia és értelem szükséges, mert gyerekes karate, lézerlövöldözés-kardozás meg marvel-stan lee képregény ökörségek nagyon nincsenek benne.
1/10
cliuin 2021 okt. 22. - 07:19:47 1/10
(4/43)
Ez egy hulladék, ezt már a teaserből láttam.
A végén még az is kiderül, hogy Hari Seldon buzi. Amaryl-lal...
Pontozzák csak le, nagyon helyes.
Az pedig, hogy dagályos szövegekből nem lehet jó filmet csinálni, nos ez sem igaz:
https://m.imdb.com/title/tt0756683/