grisly 2010 ápr. 05. - 22:47:39 Előzmény Singaporeflash
(307/407)
ma néztem imax 3D ben. a látvány elég jó, néha kicsit vontatott, néha nevettem/ünk. Igen, kicsit rosszabbra számítottam. Nem rossz film összességében.
--spoiler----
szerintem a macska viszi el a pálmát, de a kaját dobáló nyuszi se rossz :))
7/10
Singaporeflash 2010 ápr. 05. - 20:08:44 7/10
(306/407)
Bocs, azt akartam irni, semmikepp nem valo egy 8 evesnek:-) Bar tokmindegy, lehet, hogy ezzel elkestem:-)
7/10
Singaporeflash 2010 ápr. 05. - 20:05:07 7/10 Előzmény Banánhinta Consuela
(305/407)
Semmikepp nem valo egy 12 evesnek. Sokakat megteveszt, mert hagyomanyos mesenek is hihetik (en lattam ra peldat), pedig nem az, eleg sotet dolgok vannak benne. Egy 8 evesnek ez mindenkepp tul sulyos es teljesen jogosan van 12-es korhatar jeloles rajta:-)
flower_baba 2010 ápr. 05. - 17:42:01
(304/407)
Hümm! Hát nem a tipikus Disney mese, de nekem tetszett. Mondjuk már Tim Burton-bõl kiíndulva nem vártam nagy gyerekekenek szóló filmet, de éppen ez tetszik benne.
3D be láttam énis szombaton (szóval elég friss az élmény) 12 év altt tuti nem ajánlom. :) Érdemes megnézni. A látványvilág tetszett, és végülis arról szól, hogy kövessük az álmainkat és nem dönthet senki a sorsunkról(egy kis tanulság:P).Merjünk nagyot álmodni! ja és Johnny megint nagyot alkotott :D

A cartoon network ön tényleg nézhetetlen rajzfilmek vannak, pedig régen nagyon szerettem tom és jerry meg bolondos dallamok ment, de egyre több ismerõs gyereknek tiltják meg h nézze (megértem).Nekem anya egy idõbe a Nickelodeont tiltotta meg XD azér már szomorú hogy mesét nem tudnak csinálni csak sok beteg szart.
9/10
Viky 21 2010 ápr. 05. - 11:46:44 9/10
(303/407)
Aranyos, kedves film, de inkább az egyszer nézhetõ kategóriába esik. Ettõl eltekintve nem rossz, bát én egy kicsit többet vártam 8/10
Lehane13 2010 ápr. 05. - 10:02:56
(302/407)
A Charlie sokkal jobb volt...én bevallom nagyot csalódtam.tipikus "egyszer,de többet nem" film...természetesen nekem.
10/10
Wolfeinstein22 2010 ápr. 02. - 22:24:40 10/10 Előzmény Taffooo
(301/407)
Akár Vendinek is címezhetném, de ugyanazt szeretném mondani: ahogy megcsinálták a filmet, az nem gyerekeknek való. Egy gyerek valóban azt élvezi ami színes, amiben érthetõ humorok vannak, ami megmozgatja a kis fantáziáját, amiben a jó úgy bünteti meg a gonoszt, hogy az tanuljon belõle. Ehelyett ma megnézel Cartoon Networkon egy modern kori mesét, minden a lövöldözésrõl, verekedésrõl és vérengzésrõl szól. Mint egy elcseszett Rambo rosszul megrajzolva. Itt gyönyörû a grafika, de hogy csak egy pedagógiai gikszert mondjak: hol láttatok a régi mesékben olyat, hogy az egér egy karddal kiszedi a blöki (vagy szörny) szemét? A Tom és Jerryben sem volt ennyire durván megcsinálva.
10/10
Novalis 2010 ápr. 02. - 20:33:09 10/10 Előzmény Klaudia9495
(300/407)
Én is 3D-ben láttam, szerintem látványos volt, valóban nem volt minden 3D, de az már talán túl sok is lett volna. De volt nem is egy olyan jelenet, ahol úgy éreztem, hogy mindjárt kiesek a székbõl, máskor meg félrekaptam a fejemet.
Engem az zavart, hogy a szemüveg nagyon szorított, meg is fájdult a fejem tõle, nagyon kényelmetlen volt.
Klaudia9495 2010 ápr. 02. - 18:20:39
(299/407)
Én jobbra számítottam, de azért jó volt.3D-ben néztem és úgy nem tetszett, már görcs ment a nyakambaXD. Úh. símán ajánlom.Fõleg Jonny Depp és Helena miatt néztemmeg és õk jól alakítottak.
10/10
Novalis 2010 ápr. 02. - 16:26:29 10/10
(298/407)
Hogy ne csak off legyek:

Nekem nagyon tetszett az Alice, bevallom elsõsorban Johnny Depp miatt néztem meg, mert egyik kedvenc színészem. Nagyon szép a film látványvilága, nekem a szereplõk is tetszettek, nagyon elvont, szürreális, néhol ijesztõ, szerintem nem gyereknek való film. Néhány momentumát így 28 éves fejjel sem értettem, egy 12 éves gyerek még kevesebbet értene. Arról persze lehet vitatkozni, hogy kell-e értenie egyáltalán. Szerintem ez olyan film, ahol igen, jobb, ha érti. Van, ahol nem fontos, ennél szerintem igen.

Johnny szerintem jó volt, nem a legjobb alakítása, de nem is õ volt itt a fõszereplõ, ez így volt jó. Neki megvan az a képessége, hogy mellékszereplõként is simán lejátssza a fõszereplõket a vászonról, és 10-bõl 9 nézõnek õ jut eszébe a filmre gondolva, nem a fõhõs (pl. Volt egyszer egy Mexikó). Itt az eddigi szerepeihez képest a háttérben maradt, talán ezért tûnik sokaknak úgy, hogy gyengén játszott.

A Kalapos valóban õrült, ez az eredeti könyvben is megjelenik. Több angol oldalon is azt olvastam errõl, hogy azokban az idõkben valóban sok kalapkészítõ megõrült a higanynak köszönhetõen, amit a munkájuk során használniuk kellett, és ennek belégzése idegi károsodáshoz vezetett.

Wonka teljesen másképp õrült, õt a gyerekkora nyomorította meg, õ egy lelkileg sérült valaki, ebbõl fakad a frusztrációja és az embergyûlölete.

Teljesen másmilyen két õrültrõl van szó, és szerintem Johnny jól játszotta el a Kalapost, én legalábbis nem láttam viszont benne Wonkát, pedig Wonka a kedvenc JD karakterem, nem tudok nem elfogult lenni vele szemben.
10/10
Novalis 2010 ápr. 02. - 16:18:58 10/10 Előzmény TBlevii
(297/407)
Az egyik kedvenc filmem a Charie és a csokigyár, és szerintem határozottan nem gyerekeknek való. Igaz, amit Burtonrõl és az õ világáról írtál, de ugyanez igan Roald Dahl-ra, aki a Charlie és a csokigyár c. könyvet írta (1964-ben). Az õ világa ugyanolyan sötét és szürreális, mint Burtoné - szerintem ezért is lett olyan jó a Charlie, többször olvastam, és a Burton-féle verzió nekem teljesen visszaadja a könyvet, ami azért ritkaság. Jól találkozott ez a két világ.
A Charlie-ban több olyan jelenet is van, ami ijesztõ egy 10 év alatti gyereknek, és én szülõi felügyelettel sem ajánlanám. Mikor moziban láttam, több gyereket is ki kellett vinni a vetítés alatt. Az, ami a rossz gyerekekkel történik a filmben, gyerekszemmel kifejezetten ijesztõ, és Wonka õrült figurája, aki egy furcsa, közönnyel vegyes élvezettel nézi ezeket végig, még rátesz egy lapáttal.
dr gonzo 2010 ápr. 02. - 00:21:47
(296/407)
Burton egy zseni, de ez a film csak jó koránt sem zseniális!
Naphinel 2010 ápr. 01. - 13:38:54 Előzmény Singaporeflash
(295/407)
Tudod, nem véletlenül van kinn a 12-es karika. Ha elviszi a gyerekét, aztán sír rajta, akkor ez van, megérdemlik. Nem ártana utána olvasni, mirõl is szól a film. :)
Az én öcsém 9 éves, és mégsem sírt rajta.
1/10
Kyol 2010 ápr. 01. - 13:02:38 1/10
(294/407)
Szerintem is elég gyenge lett a film. Tim Burton-tõl tetszett pl a Charlie és a csokigyár és a Sweeney Todd is, de ez a film nagyon nem jött be...

3D-ben néztem meg a moziban, és igaziból volt néhány jelenet ahol jól kijött a 3D meg "vigyori" a macska is jól meg volt csinálva, de túl sok pluszt nem adott volna, viszont ha ez se lett volna, akkor nehezen tudtam volna végignézni.
A negatívumokat sztem már elmondták elõttem, azokkal egyet tudok érteni... utólag azt mondom ez a film nem érte meg a mozijegy árát.
3/10
hoge 2010 ápr. 01. - 10:24:33 3/10
(293/407)
Hát én alig birtam végignézni...Elég gyengére sikeredett...
motivator 2010 márc. 31. - 20:50:14
(292/407)
na.szerintem meg nem jó.Szeretem Tim burtont,de ezt mintha nem is õ rendezte volna.Fölösleges volt ez az esküvõs,lánykérós jelenet,a fehér királynõ kifejezetten idegesített,meg az anyúl is.Kalapos meg rendkívül degenerált volt és túl sok szerepet kapott,az eredetinek legalább van története,eza sárkánygyilkolászás meg kifejezetten nevetséges.A két dagi volt az egytelen poén az egészben.
Dros 2010 márc. 31. - 20:43:20
(291/407)
Jaj így is csak a vége föcimbe került be amúgy meg szerintem nagyon jó :P :D
TBlevii 2010 márc. 31. - 20:22:11
(290/407)
Most lehet hogy le fogtok ezért pontozni engem, de már régóta olvasom ezt a fórumot, és már egy kicsit felgyülemlettek bennem a gondolatok.
Elõszöris egy Tim Burton film nem gyerekmese. Egy normális ember utána jár a filmnek amit meg szeretne nézni a moziban, mielõtt elmegy beülni rá. Ha utánna néztetek volna, akkor láttátok volna hogy 12 karikás film, esetleg egy két kommentet is el lehetett volna olvasni.
A másik pedig az, hogy ha valaki ismerné Tim Burtont, akkor tudná hogy mit is lehet várni. Az õ világa egy amolyan "elvarázsolt álomvilág". Nem egy 8 évesnek való. (jó talán a Charlie és a csokigyár az egyetlen kivétel ebbõl)

Egyébként szerintem nagyon jól sikerült, én nagyon szerettem. HBC és JD hozták rendesen a tõlük várható szerepet. Tim Burton pedig.....ááááá! tökéletes munkát végzett megint! Az az Avril szám nem kellett volna oda..
10/10
7/10
Singaporeflash 2010 márc. 31. - 19:53:58 7/10 Előzmény vendi77
(289/407)
A tortenet az eredeti mese tovabbgondolasa, NEM az eredeti tortenet. En inkabb ugy mondanam, "sotetitese", "gonoszitasa", elforditasa. Ha megnezed a filmet, erteni fogod. Vagy nem:-)
6/10
Zsákos ember 2010 márc. 30. - 23:19:08 6/10
(288/407)
Ne csodálkozzatok azon,hogy 3D-ben a látvány egy nagy nulla mert eredetileg 2D-s filmnek forgatta/szánta Tim Burton,csak a Disney miatt átkonvertálták 3D-be,az eredmény pedig egy pénzlehúzós parasztvakítás lett. :(