10/10
rieesj 2010 márc. 30. - 22:30:57 10/10 Előzmény Dros
(287/407)
Igen szerintem is. Megnéztem a filmet moziban és kifejezetten tetszett. Amikor még régebben láttam a Disney verziót könyörögtem anyámnak h állítsa le mert egy borzalom.
Teljesen lehetett érezni Tim Burton kezét az egészben, azt kaptam amit vártam, egy élménydús filmet abnorbális és szürreális figurákkal amik elszórakoztattak 2 teljes óráig.
A 8 éves pedig azért sírt, mert már megszokta a horror filmeket meg az öldöklést és ez untatta. Nem hiszem h valaki is megijedt egy nyúltól miközben teázik a többi bolonddal...
Dros 2010 márc. 30. - 17:01:20
(286/407)
A film lenyûgözõ imádom a szereplõket (bár Mia annyira nem tetszett mint a többiek) a történetet a látványát.
10/20 :P
Mellesleg nem tudom mit megy a vita, hogy elviszem a gyereket és sír meg ilyenek egy 8 évesnek inkább tényleg Disneyt kéne berakni otthon családdal :P
Dros 2010 márc. 30. - 17:01:01 Előzmény neked senki
(285/407)
Disneyt nem szidni :P
vendi77 2010 márc. 30. - 16:13:24 Előzmény Singaporeflash
(284/407)
Nem tudom, hogy a film mennyire épül az eredeti történetre, de óvodás koromban meg volt nekem magnószalagon. Ez volt kedvenc mesém. Mindig ezt hallgattam elalvás elõtt. Végighallgattam az egyik oldalt, majd kikeltem az ágyból és megfordítottam a kazettát és a mese végéig el sem aludtam.Szóval nem értek egyet azzal, hogy a történet nem gyerekeknek való. A filmet még nem láttam, így nem tudok róla nyilatkozni, de már várom, hogy megnézhessem este. :)
7/10
Singaporeflash 2010 márc. 29. - 21:00:57 7/10
(283/407)
6/10, es meg joindulatu voltam. A tortenet lapos, csakis a latvanyvilag miatt adok ilyen magas pontszamot, na meg HBC meg JD jateka miatt. Abbol is kezd kisse elegem lenni, hogy kisgyerekek latnak egy ilyen sotet, nyomaszto es nehol meg zavarba is ejto dialogusokkal operalo tortenetet. Egy sotet mese, elnagyolt tortenettel, nyomaszto uzenetekkel, monarch programming utalasokkal, amik dobbenet es erthetetlen, hogy mit is keresnek egy mesefilmben, amit kicsik is megnezhetnek, mint pl. amikor mi voltunk megnezni, ott sirt hatul egy szegeny kiskolyok a moziban. Fuj.

***SPOILER***

Kulonosen mikor Mad Hatter bekattant az asztalnal Cheshire Catre, tisztara ordoguzos volt, borsodzott tole a hatam. A fejforgas a vegen is nagyon ordoguzos volt, es egyaltalan, Hatter neha olyan benyomas keltett, mint valami demoni megszallottsag alatt allo szociopata. Fuj.

SPOILER VEGE
emoenn 2010 márc. 28. - 15:27:41
(282/407)
Én láttam a moziba 3D-be és nekem tetszett de valahogy mégis olyan egyszer nézhetõs film lett a számomra
9/10
mudibarát 2010 márc. 27. - 21:57:14 9/10
(281/407)
Nekem tetszett. Mondjuk én itthon, mozifelvételen láttam, de még így is jónak találtam a látványt, szóval képzelem, hogy moziban milyen lehetett. Csak az a néhány sétáló figura ne lett volna:D
Amúgy nem tudom mi ez a hiszti a 3D-vel. Persze, hogy jobb volt az Avatar 3D-je, de állítólag az Alicet 2D-nek készítették, és csak utólag dolgozták át.
Én nagyon macskaellenes vagyok(ne kérdezzétek, nem tudom miért), de ebben a filmben nagyon tetszett Vigyori úr:D

SPOILER GYANÚS
Egyébként nem értem, hogy a végén Alice miért nem maradt még legalább egy kicsit... Én szívesen megtettem volna.
Ja, és Depp által alakított figura azért volt ilyen hülye, mert állítólag egy õrült... De ki tudja.
SPOILER VÉGE

Nekem összességében tetszett a film. Kellemes délutánt varázsolt nekem. 9/10
Taffooo 2010 márc. 27. - 18:57:18 Előzmény Wolfeinstein22
(280/407)
Egyet értek veled, de egy 8 éves kislány simán nézheti szerintem ,mivel lehet h nem egészen értené a filmet,de az összes 8 éves lány ilyen "csodavilágról " álmodik szal tartom magam az én véleményemhez. Ettöl eltérve teljesen egyet értek veled.:)
7/10
kamisama 2010 márc. 27. - 18:05:48 7/10
(279/407)
Nemrég megnéztük háromdében a családdal. Valahogy senkinek sem nyerte el a tetszését, hiába volt a 3d. Annyira nem is jött ki rajta a hatás mint pl az Avatarban. Szerintünk!
Visszaolvasva a topicban, teljesen egyet kell értsek azokkal, akiknek JD alakítása ebben a filmben förtelmes. Rengeteg filmjét láttam és kimondottan jó színésznek tartom, éppen ezért sem értem miért kell bevállalnia minden idióta figurát. (bár a Sweeney Todd kimondottan tetszett) Maga a történet egyébként nem volt rossz, de azért már vártam, hogy vége legyen.
Szappan* 2010 márc. 27. - 14:28:33
(278/407)
Szerintem a kínai kereskedelmi útvoval létrehozása is csak az ópium szállítmányok kiépítéséhez kell, hogy újra találkozhasson a kalapossal, meg a többiekkel. ;)
barbarossa86 2010 márc. 26. - 22:56:33 Előzmény Banánhinta Consuela
(277/407)
Igen, a film nézése közben-a moziban- én is elmerengtem ezen. Szerintem nem való egy nyolcévesnek. Egyébként nem csalódtam Tim Burton-ben, szerintem jó lett. 8/10.
10/10
neked senki 2010 márc. 26. - 22:02:48 10/10
(276/407)
Szerintem Tim Burton itt is megcsillogtatta õrületét. Csak a Disney gondolom megkötötte teljesen a kezét, sajna. Na persze az Ollókezû Edwardhoz vagy a Halott Menyasszonyhoz nem hasonlítható, de azok nem hülye Disneysek voltak. Ettõl eltekintve Johnny Depp szokásosan tökéletes volt, Helena Bonham Carter pedig szokásosan bolond, pont mint a párja. Imádom mindkettõt.
10/10
Wolfeinstein22 2010 márc. 26. - 03:08:13 10/10
(275/407)
Alapjában véve elégedett nézõként távoztam a moziból, de azért nem teljes a boldogságom. A látvány mesés, minden elismerésem a grafikusoké. A színészek eljátszották amit kellett, nem volt hiba benne. Burton rendezését sem kritizálnám, mert ez nem a Sweeney Todd kategória, a Halott menyasszonyhoz képest pedig nem volt sokkal gyengébb. Ami viszont abszolút kritizálható, az a gyenge forgatókönyv, hiszen ez egy sokadik remake, ütõsebb ötleteket vártam volna. A másik probléma pedig: kinek is készült? Mert ha nekem lenne 8 éves gyermekem, én nem nézetném meg vele.
Az én értékrendem szerint valahova a Narnia krónikái I. mellé sorolnám. 10/8
Banánhinta Consuela 2010 márc. 25. - 18:42:55
(274/407)
köszi :)
Taffooo 2010 márc. 25. - 18:42:21
(273/407)
igen ...simán nézheti:)
Banánhinta Consuela 2010 márc. 25. - 18:41:11
(272/407)
Sziasztok! Szerintetek való ez a film egy 8 éves gyereknek?
offtopic
spermophilus lateralis 2010 márc. 24. - 21:55:36
(271/407)
nekem is feltünt bibibibi ;-D

szerintem mindenki tegye fel a kezét, aki nem aludt a filmen el és feltünt neki egy és más... de fõleg a repcsishintalovakat, azokat mindenki jelezze. láttátok asz õrült nyúl bajszainak állását (persze egyenként), akkor írja le valaki de részletesen...

tehát fel a kezekkel ki látta a pacikat... jó nem is rossz arány...

de a katicahátú gyilkosorkákat is láttátok, ahogy a földet túrták? nem akkor nem figyeltetek eléggé. nézzétek meg mégegyszer és keressétek meg õket a filmben.

sok sikert!

(csak viccelek, mi hogy nem áll jól - elhiszem) :-D
10/10
Solona 2010 márc. 24. - 21:17:21 10/10
(270/407)
Már majdnem azt hittem, hogy a hintalódarázs csak nekem tûnt fel :)
6/10
Semprini 2010 márc. 24. - 14:08:19 6/10
(269/407)
Tim Burton igazi Disney-filmet csinált, cukormázasat, látványosat, negédeset, igaz, helyenként még átdereng valami a saját egyéni látásmódjából, de ez már nem ugyanaz a Burton. Kérdés, vissza tud-e még találni régi önmagához?
Burton Alice-verziója nem remake, hanem inkább folytatás. A Disney-jelleg azért is fura, mivel Burton saját állítása szerint utálta az eddigi feldolgozásokat, bár véleményem szerint sokkal gyengébb lett a filmje, mint az 1951-ben készült Disney-rajzfilmváltozat. Alice szinte már felnõtt nõként tér vissza gyerekkori kalandjai színhelyére, és természetesen találkozik régi ismerõseivel, a Bolond Kalapossal, a Fehér Nyuszival, a Vigyorkandúrral, a Vörös királynõvel és a többiekkel, ez eddig rendben is volna. A végsõ összecsapás a sárkányos jelenettel pedig a Harry Potter legjobb pillanataihoz méltó. Azonban maga a forgatókönyv sajnos nem valami erõs, és vannak mozzanatok, amikre bizony a "kínosan ciki" jelzõ is ráillik (Depp táncikálásával az élen). A látványvilág azért eléggé ütõs lett, a fantázialények jól mutatnak, ezen a téren nem okoz csalódást a film. A szereplõk... hát, sokan Depp-et emelik ki legjobbként, a legelvakultabb fanok szerint meg egyedül õ volt jó a filmben, nos én rosszul voltam az itteni szereplésétõl, kifejezetten idegesítõ figura volt. Semmi újat nem hoz, hanem valami összemixelt elegyét adja Willy Wonkának és Jack Sparrownak, a szerepet szinte eljátsza helyette irritálóan vörös haja és színes kontaktlencséi. Szóval a Depp rajongóknak innen üzenem: csínján a szuperlatívuszokkal, ez a teljesítmény majdhogynem méltatlan napjaink legagyonsztároltabb színészéhez! Helena Bonham-Carter viszont nagyon elemében volt, õ valóban kiemelkedett a színészgárdából, bár a fejének felnagyítását én kissé túlzónak érzem, de tényleg mókás figura volt, hozzá Für Anikó szinkronhangja - tökéletes. Sajnos a Fehér királynõt játszó Anne Hathawaynak nagyon nem állt jól ez a fehér haj és az eltúlzott smink, és játéka is eléggé affektálós volt, gondolom, rendezõi utasításra - kár érte. A címszereplõ Mia Wasikowska eleinte nem volt valami rokonszenves, késõbb megbarátkoztam vele, biztosan hallunk még róla.
Mindent összevetve: lenyûgözõ látványvilág, gyenge sztori és közepes szereplõk - ez bizony csak egy közepesre elég nálam. Burton, leülhet, késõbb még javíthat! :-P
10/6
5/10
sacro bosco 2010 márc. 23. - 19:30:34 5/10 Előzmény Novalis
(268/407)
abszolut abszurd :) sajna nem lódítok, egyébként Arena plaza Imax mozija volt a helyszín, valószínûleg nem fog többet elõfordulni,ugyan is jeleztük a menedzsment irodában. õk is meglepõdtek, és ígérték többet nem fordul elõ.