Mermaid. 2011 dec. 10. - 07:45:31 Előzmény Bozótharcos
(227/327)
Engem a vér nem is zavarna, inkább az ordibálás. A szülõs dolgoknál is azt utálom a filmekben.
Mermaid. 2011 dec. 10. - 07:43:45 Előzmény R.ka
(226/327)
Ne haragudj már hogy ennyit kérdezek de nem olvastam és nem értem. SPOILER Mit csinál Edward? megeszi? Valahol azt olvasta a gyerek rágja ki Bellát. de mért? sosem csinálta ezt Edward és igy is egyezet meg magában is legalábbis a korábbi részekben. Azért se értem mert most akkor Bella is vámpir akart lenni? ez valami közös megegyezés lett ? én ezt már nem értem....
R.ka 2011 dec. 09. - 13:24:49 Előzmény Mermaid.
(225/327)
Szia! Nem tudom, a könyvet olvastad-e. Ha nem, akkor
SPOILER
számomra egyáltalán nem volt borzalmas. Mondjuk tudtam, hogy mire számítsak, de vér szinte nem is volt benne. Csak annyi, amikor szikével elkezdi Rosalie felvágni Bella hasát, de 1-2 cm után képtelen folytatni, mert ugye a vér, meg a kísértés... szóval kimegy.
Utána már inkább csak recsegés-ropogás, aztán annyit mutatnak, hogy Edward lehajol, aztán felnéz és véres a szája.
Szóval én ezt nem nevezném kiakasztónak, meg gusztustalannak, mert igazából neked kell összeraknod fejben, hogy a kispapa mit is csinált odalenn...
SPOILER VÉGE
Ha valaki mást látott, jelezze :)
Bozótharcos 2011 dec. 09. - 13:12:18
(224/327)
Sokszor feltettem magamnak a kérdést hogy miért nézem meg az Alkonyat újabb és újabb darabjait. Elõször a vámpírok iránti vonzódásomnak tudtam be, de aztán rájöttem hogy egyszerûen leköt, kikapcsol. Szerethetõ sztorival, személyekkel /Alice a kedvencem, nem mintha bárkit érdekelne/, és jó helyszínekkel fõleg a mostani epizód gyönyörû szigete. Ezt a részt tartom eddig a legjobbnak, bár ez szubjektív megítélés. Itt néhány elõttem szóló gusztustalannak tartja a szülést, ez az életben sincs nagyon másképp. Ettõl senki nem fog elájulni, és rosszul lenni, hacsak nem undorodsz a vértõl. Bár egy vámpíros filmre beülni úgy hogy utálod a vért elég gázos. 9/10
10/10
Andibandi10 2011 dec. 09. - 08:53:51 10/10
(223/327)
Tudom:-)
Mermaid. 2011 dec. 08. - 13:40:11
(222/327)
Nem veséznéd ki jobban? Én nem láttam azt a filmet amit irtál, igy nem tudom sajnos.
Avranella 2011 dec. 08. - 10:57:06 Előzmény Mermaid.
(221/327)
Nem tudom, mennyire vagy edzett :), szerintem sokkal light-osabb, mint mondjuk a Vampire Diaries vámpíros jelenetei... Kicsit félrenézel max, szóval ez ne tartson vissza - de ne nagyon legyenek túlzott elvárásaid sem...
Avranella 2011 dec. 08. - 10:55:05 Előzmény BabyBaba07
(220/327)
Minden újszülött vámpírnak piros a szeme. Az állati vér hatására barnul be, csak azoké marad (vagy lesz újra) piros, akik emberekbõl táplálkoznak. A visszatekintésekben Edward szeme is vörös volt, és a Volturié is azért piros, mert õk sem "vegák". Természetesen mindez a szabályrendszer csupán a twilight fantáziabirodalomban él :).
(szerintem a film amúgy pocsék volt :(, de talán az utolsóra majd összekapják magukat...)
Mermaid. 2011 dec. 07. - 09:29:50
(219/327)
Ha már igy benne vagyunk valaki igazán ki elemezhetné és részletezhetné a szülés részt hogy tényleg borzalmas e, meg mi van benne, mert nem tudom meg merjem e nézni a moziban.....mivel sokan ájuldoznak ettõl.
7/10
Beks 2011 dec. 06. - 21:54:21 7/10
(218/327)
Nem volt ez olyan rossz. Az elsõ nekem anno nagyon tetszett, a zene meg a hangulat miatt. Meg akkor még csak 16 voltam:) A New Moon unalmas volt, az Eclipse meg egyenesen borzalom. De ez egész jó, bár még mindig nem értem, Bella miért nem öli meg Esmét, és dobja Edwardot Carlisle-ért, na mindegy:)
Szóval egyszer simán nézhetõ.
Amúgy Szilvahusika válaszára reagálva (bár nem igazán értem, mit is akart pontosan mondani), de én úgy emlékszem, hogy Jacob is jóval késõbb fog öregedni a farkas-génjei miatt, mint egy átlagember, szóval simán van ideje kivárni, hogy felnõjön. Egyébként valóban, Bellát már nem szereti szerelemmel, mert az Imprinting(bevésõdés) erõsebb minden más érzésnél. Ha valaki szeretné megérteni nagyjából, nézzen utána a kifejezés jelentésének, ez egy etológiai fogalom:)
Assa 2011 dec. 06. - 10:07:32 Előzmény Mermaid.
(217/327)
Mert náluk a vegetáriánus nem azt jelenti, hogy növényi eredetû dolgokat eszik, hanem azt, hogy emberi vér helyett állati vérrel táplálkozik.

De ne nagyon keress benne értelmet és logikát, csak kapcsold ki az agyad, úgy általában élvezhetõ*, fõleg egy szellemileg amúgy kimerítõ idõszakban, mert ezen legalább nem kell gondolkodni. Sõt, jobb is, ha az ember nem kezd rajta gondolkodni, mert jaj...

*Nekem inkább az elsõ és a harmadik rész. A második és ez - bár a filmet még nem láttam - nem, mivel 2. unalmas, 4. Reneesme. :-/
Mermaid. 2011 dec. 06. - 00:02:38
(216/327)
Ez a vegás dolog azért hülyeség mert az elsõ rész legelején meg az volt hogy Edward kinyir egy õzet és azt eszi meg. Csodálom hogy ebbõl a sületlenségbõl filmet csináltak...
Mermaid. 2011 dec. 05. - 01:24:29
(215/327)
Hát de ez elég morbid nem?????? Hogy lehet szerelmes egy kislányba??? A Bellát már nem is szereti? Lehet hülye vagyok de én nem értem.
egytokeletesember 2011 dec. 04. - 21:29:32
(214/327)
Nem tudja valaki megmondani, hogy mi annak a számnak a címe, ami akkor szól, amikor elindulnak a nászútra és késõbb amikor a szigetre hajóznak? Nincs rajta a soundtrack-en.
10/10
BabyBaba07 2011 dec. 03. - 20:14:22 10/10 Előzmény Mermaid.
(213/327)
Szerintem, bár ez csak az én meglátásom, azért volt neki vörös a szeme, mert õ az a fajta vámpír lesz, mint a Volturie. Nekik is van valami képességük, biztos Bellának is lesz. Amikor a Volturie tagja közül az egyik akart olvasni a gondolataiban, a másik meg fájdalmat akart okozni Bellának (2. részben volt) egyiknek sem sikerült, már akkor is mondták, hogy õ különleges vámpír lenne. Szerintem ez a piros szemszín is ezt jelenti, a többieknek az "egyszerübb" vámpíroknak ugyanis sárga.
10/10
niknikk 2011 dec. 01. - 22:50:51 10/10 Előzmény Csigalány
(212/327)
Igen, véletlenül írtam neked a választ.
rooneygirl 2011 dec. 01. - 13:49:48
(211/327)
Idézet a könyvbõl: "Mintha az összes kötelet, ami az életemhez kötött, hirtelen egy mozdulattal elvágták volna, mint egy csokor lufi madzagjait. Minden, ami azzá tett, aki voltam - szerelmem az emeleten lévõ halott lány iránt, szeretetem apám iránt, hûségem az új falkámhoz, szeretet a fivéreim és gyûlöletem az ellenségeim iránt, az otthonom, a nevem, önmagam - abban a másodpercben minden elszakadt tõlem - nyissz, nyissz, nyissz - és elszállt. Én nem szálltam el, egy új kötél ott tartott. Ne is egy, hanem egymillió. Nem is kötelek, hanem acélkábelek. Egymillió acélkábel kötött egyetlen dologhoz, az univerzum kellõs közepébe. Már nem a gravitáció kötött ahhoz a helyhez, ahol álltam. A szõke vámpír karjában lévõ kislány tartott ott. Renesmee." /Jacob/


"A lelki társi kapcsolat vérfarkasok és más élõlények (értsd: emberek, vámpírok, vérfarkasok, félig ember-félig vámpírok) között jön létre, nagyon ritka esetben. Néha a vérfarkasok megtalálják az utat a társaikhoz, vagyis a lelkük “megtalálja” a társát. Ez amolyan “szerelem elsõ látásra”, csak erõsebb. Ezt nyom-nak is nevezik. Amikor meglátják a lelki társukat, senkit sem akarnak (szeretnek) majd rajta kívül. Ez a szerelem örökké tart majd a két fél között, és nagyon kötõdnek majd egymáshoz."
Mermaid. 2011 dec. 01. - 12:41:38
(210/327)
valaki mondja mar meg mi az a bevesodes....
8/10
offtopic
Csigalány 2011 dec. 01. - 12:14:02 8/10
(209/327)
A fröcsögéstõl én is rosszul vagyok, de ebben az esetben nem errõl volt szó, és nem ezen volt a hangsúly sem. :o)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 01. - 05:02:29 8/10 Előzmény xhege
(208/327)
ha te mondod...