10/10
Libamajaskenyer 2023 dec. 29. - 14:57:22 10/10 Előzmény TheClock
(9/9)
Szerintem nem mondasz igazat. Ez volt o. Tonkre tette az eletet. Ezen nincs mit szepiteni.
Ez egy dokumentumfilm.
Freddy Mercury film is ilyen. Attol meg o a vilag legnagyobb enekese. Jackson ugyszinten...
Ez van.
Egyebkent nagyszeruen bemutatja hogy nott fel hogy lett sikeres. Hogyan valasztott rosszul...
1/10
TheClock 2019 júl. 22. - 13:01:28 1/10
(8/9)
Összehányt rossz minőségű amatőr felvételek 127 percben. A rendező semmi szeretetet és tiszteletet nem mutat Amy Winehouse iránt, sem a művészete, sem az ember iránt, ettől a film túl hosszú, unalmas, tele ismétlődő és idegesítő jelenetekkel (pl. vakuk villogása jelenetek). Én rajongok Amyért, ismerem az élete megpróbáltatásait, gyengeségeit, de ha egy kicsit is tudtam volna erről a hideg viszonyulásról, nem nézem meg a filmet. Indulatból mondom, de egy nagy szar! Aki szereti Amy zenéjét, bele tud érezni az életébe, ne nézze meg, inkább olvasson a neten és rakja össze a képet maga! 1/10
10/10
dandelion83 2018 jún. 16. - 16:21:29 10/10
(7/9)
"Lassíts, túl fontos vagy a világnak!"
Zseniális énekesnő volt, különleges, egyedi hanggal, mély érzésekkel.
A film tökéletes érzékenységgel mutatja be, mi vezetett a lassú, fájdalmas halálához, melyek voltak a kiváltó okok, milyen terheket cipelt Amy. Rettenetes, hogy ilyen fiatalon meghalt, tehetetlenségében elpusztította a testét, mert nem tudott szabadulni a fájdalomtól...
Gollam24 2016 jún. 06. - 14:25:52
(6/9)
Megosztó ember volt (ahogy azt õ maga is tudta saját magáról) és bár zenei munkássága nem volt túl tetemes, mégis különleges hangjának, egyedi megjelenésének, igényes pop-jazz zenéjének köszönhetõen igen jelentõs nyomot hagyott maga után a 21. századi könnyûzenei palettán.

Õ is, akárcsak sok más híresség, valójában rendkívül boldogtalannak érezte magát még a siker ellenére is, amit nem is igazán tudott jól feldolgozni, hisz nagyon hirtelen jött, ráadásul a nagy médiafelhajtás sem tett jót neki.

A sors furcsa fintora, hogy pont a "Rehab" címû száma lett a legsikeresebb, legfelkapottabb dala, noha szvsz., voltak ennél sokkal jobb számai is.
8/10
M.Zs.F 2016 jan. 31. - 13:58:51 8/10
(5/9)
Az az igazság hogy ezután a film után máshogyan hallgatja az ember Amy Winehouse zenéjét és elofordulhat hogy könnyek szoknek a szemébe ahogyan hallgatja. Véleményem szerint az õ életében gyakorlatilag szerencsétlen véletlenek találkoztak, egy gyengébb emberi jellem, szeretetehseg, penzehes szülõk s egy ember aki magával rántotta. Persze nem mondom Amy Winehouse egy szent, egészen egyszerûen egy gyenge akaratu ember.

10/8
10/10
MattColors 2016 jan. 08. - 16:22:01 10/10
(4/9)
Az igazán mély érzelemvilággal megáldott mûvészeknél sajnos nem gyakori jelenség, ami Amy-vel történt. Szomorú, mert ez a lány zsigerbõl adott olyan zenét a világnak, amiért mások 20-szor annyit küzdenek és talán a céljukat sem érik el.
Õk így élték meg az életet. Van olyan fájdalom, amire a zenélés is kevés, nem bírták másképp elviselni ezt a fájdalmat, a terheket, tompítani kellett, és ennek eszköze volt a drog, meg az alkohol...
Ez a lány alapból is tett a világra, hogy kinek, mi a véleménye róla, aztán egyszer csak, világhírnév. Lesifotósok mindenhol, nincs egy nyugodt perc, nincs magánélet, privát szféra, még sz*rni sem tud elmenni az ember egyedül. Nem csodálom, hogy a múltját tekintve, nem tudta ezt kezelni. Én sem tudnám, hasonló helyzetben.
Viszont a nevét, mindig emlegetni fogják.

Ez a film bepillantást enged, az énekesnõ életébe, megmutatja, milyen volt ez a lány az életben. Én nem ismertem eddig, csak azt tudtam, ki Õ. Ismertem a zenéit, és kb ennyi. Ebbõl a filmbõl kiderül, hogy egy nagyon mély érzésû, zseniális, elbûvölõ, bolond lány volt, aki imádott élni, de nem tudta cipelni, a vállára nehezedõ fájdalmak súlyát...

Ennél a filmnél, a pontozás sem kérdéses, egyszerûen, gusztustalanul tisztességtelen vele szemben, alul értékelni.

10/10
8/10
elszabó 2015 júl. 12. - 00:51:22 8/10
(3/9)
A 2011. július 23 -n 27 évesen meghalt, különleges hangú énekesnõ Janis Joplin társa a halálban. A jazzbõl indult és rockig jutott, 6-szoros Grammy díjas angol zsidó énekenõ maga írta szomorúan õszinte, önéletrajzi ihletésû dalszövegeit, amig tényleg jók. És jó a zene is. De az alkoholzmus és élete nagy szerelme, vagyis a férje által rászoktatott kábítószer ellen nem volt elég erõs, így pusztulása törvényszerû volt. A film nem csinál belõle mártírt, egyszerûen elmeséli a felemelkedés és és a összeesés útját. Legfeljebb azon gondolkodhatunk el, mennyit ér egy szerelem?
Plutyarinszki_Iván 2015 júl. 07. - 18:13:01
(2/9)
user11 2015 jún. 29. - 21:53:39
(1/9)
Egy részlet a dokumentumfilmbõl: Amy 14 évesen énekel a barátnõjének. Nagyon tud!

https://www.youtube.com/watch?v=wqmwcEtU2Js