Téma: Anna Karenina

BicskaMaxi 2011 okt. 19. - 23:15:11
(31/71)
A film végén a következõ hangzott el: "Zenéjét szerezte: Solti György". Ezt a fordítást se lektorálták. :(
BicskaMaxi 2011 okt. 19. - 22:42:39
(30/71)
Fordulj Vilmikéhez. :)
far vik 2011 okt. 19. - 22:29:18 Előzmény vitkovits
(29/71)
Leckéket! Leckéket kéreeek! :))
Vilmi néni 2011 okt. 19. - 22:01:04
(28/71)
Rachmanyinov kipipálva.
Vilmi néni 2011 okt. 19. - 20:07:43
(27/71)
A film adatlapján a zeneszerzõnél Szergej Rachmanyinov szerepel, de az alábbi keringõ rész speciel Csajkovszkij zene. Igaz, hogy ettõl még Rachmaninov zenéje is elõfordulhat a filmben. Majd figyelem.
Vilmi néni 2011 okt. 19. - 19:59:03
(26/71)
Azért jöjjön egy kis ízelítõ is:

http://www.youtube.com/watch?v=7Gc_P5Bt2zk

(Csajkovszkij - Hattyúk tava, keringõ)
Vilmi néni 2011 okt. 19. - 18:50:18 Előzmény vitkovits
(25/71)
Na tessék, már megint matek órát kell tartanom! :)

Szóval, ha már a törzstényezõknél tartunk:
http://www.youtube.com/watch?v=Aqh97WwxhgI

Végül nézzük a bizonyítást:
http://www.youtube.com/watch?v=iKTCTy4UsUg

Quod erat demonstrandum. ;)
amaro mela 2011 okt. 19. - 09:26:50
(24/71)
A nõi lélek titkai nem matematikai mûveletekkel oldhatók meg. Szerencsére futkároznak olyan férfiak a Földön, akiknek nem szükséges ehhez tudományos számológép. :)
vitkovits 2011 okt. 19. - 08:48:25 Előzmény Aggerawayter
(23/71)
Nem csoda: mindenki így jár, aki a nõi lélek bonyolultságát boncolgatja - mert tévúton jár. A nõi lélek egyszerû összetevõkbõl áll, csak a férfiak gondolják bonyolultnak, mert annak látszik. Prímszámokra kell bontani a nõ érzelmi számlálóját is és nevezõjét is, majd a szükséges egyszerûsítéseket el kell végezni. Mindjárt könnyebb és átláthatóbb.
adamnagysweetmovie 2011 okt. 18. - 19:02:47 Előzmény szamszi
(22/71)
Újabb émelyítés a Dunán, bocs attól, aki ezt szereti:(
6/10
szamszi 2011 márc. 08. - 19:50:13 6/10
(21/71)
Többet vártam, a film nagyon össze lett csapva. Nincs rendesen kidolgozva a szerelmi szál sem. Így a végén nem is annyira érthetõ, miért választja Anna az öngyilkosságot. Nekem nem tûnik olyan szenvedélyes, mindent elsöprõ szerelemnek ami köztük van, legalábbis nem jön át. Csodálkoztam is volna, ha rendesen meg van csinálva, látva a játékidõ rövidségét a könyv két kötetének hosszúságával szemben. Viszont Marceau-t szeretem. 6 pont.
8/10
Danaee 2010 ápr. 25. - 06:18:36 8/10
(20/71)
Igazság szerint teljesen megértem, hogy le van húzva a film. Ugyanakkor én magam nagyon szeretem, még ha a hibáit azért látom... egyrészt érdekes a forgatókönyve... sokszor logikátlanul ugrál a jelenetekben. Helyenként furcsa a vágás a helyszínváltásoknál. Sophie Marceau nem volt szerintem sem se túl jó választás (azért nem értem, hogy ha valaki beírja, mint elõttem már más, hogy nem volt jó választás, miért kell olyannal elõhozakodni, hogy ha õsz halántékú, kövér nõ lett volna... nem errõl van szó. Szép nõ, de rajta kívül megannyi más, szép színésznõ van, aki karakterében tényleg jobb lett volna a szerepre. A frufru nekem sem tetszik, de legalább ezzel is kitûnik a többi szereplõ közül :)). Ami miatt ezek után mégis tetszik a film, az a hangulata... a zene, a látvány, mind magával ragad. És nagyon jók a színészek alakítása(fõleg Fiona Shaw, James Fox,Alfred Molina)
A könyvhöz nem túl sok köze van, nem is ezt értékeltem a fentiekben. Mindkettõtõl mást vár el az ember. Azt a sok aprólékos utalást a kor társadalmi viszonyaira, tudományos életére, filozófiai eszméire úgy sem lehet visszaadni. Én télen, lázasan, macis üveges házi barackpálinkával ötvözve olvastam, remek választás volt. A tél olyan orosz-hangulatot teremtett :)
Aggerawayter 2009 okt. 26. - 19:53:43 Előzmény Aggerawayter
(19/71)
Ma végre kiolvastam. Nem értem ennek a nõnek az érzéseit.
Aggerawayter 2009 szept. 21. - 20:43:18 Előzmény evetke11
(18/71)
Tolsztoj mestermûvét választottam. Ma elkezdem olvasni.
evetke11 2009 júl. 29. - 01:00:48 Előzmény Jocelynka
(17/71)
Olvastam is, láttam is.
Szerintem Sophie M. elég jól visszaadta Anna karakterét (vonzó, élénk nõ), és sean Bean-nek i s passzolt Vronszkij szerepe.
Ha Anna õsz halántékú,kövér nõ, Vronszkij pedig egy tacskó, mi közük lett volna egymáshoz?
A lényeg jól lejön ebbõl az adaptációból is, aki pedig a finomságokra kíváncsi, kölcsönözze ki a könyvtárból. Nyolcszáz oldal, de hajrá, itt a nyár! Szép olvasmány.
Jocelynka 2009 júl. 13. - 22:46:22
(16/71)
Sophie Marceau mint Anna Karenina...:S Teljesen más karakter,majdnem lefordultam a székrõl,mikor megláttam.Legalább a frufruval csináltak volna valamit...:S
egycsipetbors 2009 máj. 16. - 21:10:27
(15/71)
Eddig egyik film sem adta vissza azt a szenvedélyt, izgalmat, bánatot, amit a könyvben olvastam!
Egyszerûen nem értem, hogy egy ilyen jó történetbõl, miért nem tudtak/tudnak egy hasonlóan jó filmet készíteni!? Ez bosszantó! Nem feltétlenül kellenek nagynevû sztárok, csak egy jobb forgatókönyv és biztos a siker!!!
delamico 2009 ápr. 07. - 18:30:12 Előzmény Anastasia Konyecowa
(14/71)
Igen, forog és sikoltozik és veri a koporsó fedelét Paimai módszerrel, de neki nem jön össze a kitörés, sosem volt olyan tökös csaj, mint Beatrix. Engem Dollyban inkább az zavart, hogy "gömbölydedebb" volt, mint Anna, pedig éppen fordítva kellett volna lennie. Meg én a haját is sötétnek és õszülõnek képzeltem, bár az hogy sötét, lehet, csak a képzeletem szüleménye, valahogy hajlamos vagyok eltérni a leírtaktól, mikor megjelennek a fejemben a karakterek, Elrond fiait is kiszõkítette az agyam...
Vronszkijnak viszont valóban fiatalabbnak kellett volna lennie. Kittyben megint a haja zavart, nekem õ szõke volt. Egyébként az a fekete hajú nõ a filmben, aki az elején Kittyvel beszélt (miután kidobta Levint és bejöttek Scserbackijék, Vronszkij meg néhány vendég), ki a fene próbált lenni? Natalie? Vagy ki?
mulao 2009 ápr. 07. - 09:53:54
(13/71)
Nem olvastam a regényt még. A filmbõl már nem emlékszem mindenre,de nem volt annyira rossz.S.M.-t nem kedvelem,meg asszem nem is tetszett annyira a játéka,de ettõl még nem rossz film. Nem jut más az eszembe,nem tudok mást írni,de megvan nekem DVD-n,majd újra megnézem és akkor tudom hosszan véleményezni a filmmet.
Anastasia Konyecowa 2009 ápr. 07. - 07:58:20 Előzmény delamico
(12/71)
Szerintem annyira nem volt rossz. Annát alakító nõci erre a célra tökéletesen alkalmatlan, Vrióonszkij nem csak hogy borzasztó, de mér eszméletlenül ronda is. Karenin, Kitty és Levin egész jó lett, de pl Dollynak sokkal öregebbnek és ropndábbnak kellett volna lennie. Vronszkij lehetett volna jóképû, vonzó és fiatal, de ez az ipse halál béna volt. Annának meg testesebbnek, mosolygósabbnak és asszonyszerûbbnek kellett volna lennie.
Összességében egy egyszer megnézhetõ, tûrhetõ film, de a könyvhöz képest semmi. Szegény Tolsztoj forogna a sírjában!