Téma: Arkangyal

9/10
filmbubus 2008 szept. 05. - 20:32:53 9/10
(6/46)
figyelmedbe ajánlom a wikipedia-t:
Arkhangelsk (Russian: Арха́нгельск), formerly called Archangel in English, is a city and the administrative center of Arkhangelsk Oblast, Russia
- ha esetleg nem értenéd, lefordítom: Arkhangelsk, melyet angolul egykor Archangel-nek hívtak, egy város és Oroszország Arkhangelsk megyéjének közigazgatási központja.
Kagemusha 2008 szept. 05. - 20:17:41
(5/46)
Archangel=Arhangelszk?????????
Te nem vagy eszednél...
wmitty 2008 szept. 05. - 18:56:14
(4/46)
Hadd hívjam fel a figyelmet, hogy ez ugyanannak a Robert Harris írónak az (egy kivétellel a többihez hasonlóan magyarul is megjelent) regényébõl készült adaptáció, mint a Harmadik Birodalom, az Enigma, illetve a tudomásom szerint most forgatott Pompeji. Nagyszerû könyv mind.
9/10
filmbubus 2008 szept. 05. - 18:45:36 9/10 Előzmény krist07
(3/46)
Én angolul láttam a filmet, nagyon tetszett, kíváncsi vagyok rá szinkronizálva is.
Bár kíváncsi lennék, ki fordította le a címet magyarra??? Ugyanis a sztorinak semmi köze semmilyen arkangyalhoz, de másmilyen angyalhoz sem. Archangel az angol megfelelõje Arhangelszk városnak, a film alapjául szolgáló könyv - Robert Harris mûve - pedig magyarul is megjelent Sztálin élt, Sztálin él, Sztálin élni fog címmel.
Na mindegy, azért kíváncsian várom este a filmet.
(Mellesleg azt sem értem, miért kell 3 részben leadni az eredetileg egy filmet...)
krist07 2008 szept. 02. - 21:03:13
(2/46)
Keressuk meg Sztálin hagyatékát :)
krist07 2008 szept. 02. - 21:02:30
(1/46)
Csak ajánlani tudom, jo, nem is csak a szinészi képességek, habár Mr. Bond, is jo, hanem a torténelmi események korhu, és elég realisztikus ábrázolása valóban jo. Például említeném az un. Sztálini estéket amikre a film is kitér, és van benne elég orosz action is, nekem tetszett, Oligarchák, volt KGB, paraszti szegénység, Made in CCCP /UK/. :). Elég sok a csavar benne