5/10
MolnarErik 2011 aug. 22. - 23:21:52 5/10
(34/54)
Hát nem 1 nagy szám, elég TV játék színvonalú, de azért minden megerõltetés nélkül végig lehet nézni. A legidegesítõbb, h a mellékkarakterek csak úgy lógnak a levegõben. (asszem a színészeknek elég nagy mozgásterük volt, h kitalálják, h vajon kit is játszhatnak õk valójában) Egyetlen jó, igazi feszültséggel teli jelenet van benne
SPOILER
amikor majdnem meglincselik Logant. De ennek is milyen gáz vége lesz: nem ölik meg, mert akkor õk is olyanok lennének, h aztán 2 perc múlva "véletlenül" mégis megöljék. Ja, és ez a Jack a hosszúhajú drogos srác az elejérõl?
pillangókisasszony 2011 júl. 28. - 03:16:37
(33/54)
jó sokszor írtam hogy "el tudom képzelni" :D bocsi késõ van,fáradt vagyok :D
pillangókisasszony 2011 júl. 28. - 03:14:54
(32/54)
nagyon tetszett a film,de eléggé ki is akadtam rajta,sokkolt,fõleg hogy énis ilyesmi korban vagyok.el sem tudom képzelni hogy ilyen helyre küldenének engem.el tudom képzelni hogy a mai napig is mûködnek hasonló táborok.nem értem miért küldené ilyen helyre bárki is a saját gyerekét.azok a kínzások,megaláztatások,halálesetek....azt kívánom bár ne lenne igaz a történet.
egyébként lehet hogy az alapötlet nem lenne rossz,mármint a tábor dolog,például el tudom képzelni hogy az ember a neveletlen fiát elküldje egy katonai táborba 1 hónapra(!!!),hogy kicsit ráncba szedjék!
de az mi hogy a szõke csaj idekerült két évre(!!!),mert dagadt volt!az egész tábor ahogy mûködött...te jó ég!!!
a fõszereplõ színésznõ nem volt szimpatikus,nagyon nehezen tudtam úgymond sajnálni,vagy aggódni a karakteréért. :D
a filmet ajánlani tudom!
10/8.5
pillangókisasszony 2011 júl. 28. - 03:14:28
(31/54)
n
pillangókisasszony 2011 júl. 28. - 03:04:57
(30/54)
nehogymár úgy neveljük a gyereket tiszteletre,hogy nem adunk neki reggelit,meg beeresztjük az óceánba hagy fulladjon meg(ahelyett hogy mondjuk megtanítanánk úszni),ugyanmár!!!
7/10
zs9302 2011 ápr. 24. - 15:17:06 7/10
(29/54)
Jó film, tanulságos a téma bemutatása.
Lili02 2011 ápr. 03. - 12:07:14
(28/54)
nem a csak a taborokat huzza le hanem azt a szulot is aki beadja ide a gyereket csak mert akad egy kis problema...pl a foszereplo lanynak meghalt az apja ertheto ha kicsit megkattan plane ha tul koran jon az uj nevelo apuci...szoval az a csaj nem volt se drogos se kurva semmi keresnivaloja nem lett volna semmilyen taborban plane nem egy ilyenben. Es jahh a mai kolykokre raferne a porosz tipusu iskola rendszer de ez azert megis tulzas...amugy sztem jo film volt...(bocs az ekezetek miatt de nincs magyar billentyuzet)
sophie599 2010 aug. 26. - 21:13:34
(27/54)
elképesztõ, hogy a szülõk ahelyett hogy felelõsséget vállalnának a gyerekért, inkább átruházzák másra ezt a feladatot. nem is tudom, mit érdemelnének ezek... ezek a szülõk magasról leszrják a gyerekeket, örülnek ha végre megszabadulnak tõlük... gondolom ha normális családi körülmények között nevelkedtek volna, nem jutnak oda, ahova... a film egyébként nagyon jó, de nem néztem végig, valamikor bepótolom :D
Commodus 2010 aug. 18. - 16:53:49
(26/54)
"a gyerek sosem hibás. ha nem lett belõle tisztességes ember, az csakis a szülõ(k) hibája."

"Nekem is van egy 4 éves lányom, tisztában vagyok vele, hogy milyen felelõsséggel és nehézségekkel jár egy gyereket nevelni. Továbbra is tartom magam ahhoz, ha egy gyerek normális értékrendû családi háttérben, szeretetben, és maximális odafigyelésben nõ fel, nem lesz belõle sem drogos, sem bûnözõ."

Hûha na, kedves drogos, köldökszurkáló, alkoholista, bünözõ gyermekeket nevelõ szülõk most megkaptátok!Ennyi nektek.

Azért kiváncsi lennék, mennyi szociólógiai, társadalomtudományi, kutatómunka elõzte meg az alábbi két, rendkivül megalapozott, mély tanulságokkal teli, empátival átitatott mondatot.

"nekem is van egy négy éves lányom" Mennyi tapasztalat gyülhetett össze nem semmi, mondjuk tényleg az gáz lenne, ha már négy évesen is drogos lenne, na meg bünözõ.És ..áruld már el mi az a normális értékrend, mert bizony ismerek én, olyan buzgó templomjárót, aki az alkoholnak még a szagától is rosszul van, a drogról meg a C vitamin jut az eszébe, és lám a fia mér egy éve börtönben csücsül kábítószerrel való visszaélés miatt, ezek szerint a katolikus absztinens értékrend helytelen...bocs ez csak logikai levezetés!

Szerintem nem lenne baj elbeszélgetni egy gyermekpszichológussal is a témáról, lehet ,hogy árnyalná kissé ezeket a kegyetlenül sommás, és másokat sértõ mondatokat!

A másik szép mondat, hogy amerika a demokrácia hazája.
Az Amerikai Egyesült Államokra gondolsz netán, vagy ez valami elírás...

Arra az országra, ahol Gitmón (Guantanamo szlengneve) évek óta ki tudja hány, ki tudja milyen vád alapján elitélt, jobban mondva el sem itélt embert tartanak fogva, csak, mert úgy tartja kedvük, ahol müködhetett egy Amerikai ellenes tevékenységet vizsgáló bizottság, ahol a mai napig a több száz éve Angliából elmenekült puritánok ostoba, tudatlan ,gõgõs, vallásos álszentséggel átitatott agyrémei tartják fogságban az emberek tudatát, ahol lelövöldözik az abortuszt végzõ orvosokat, ahol még a múlt század közepén is müködött a Klu Klux Klan, sõt újraéledni látszik, arra az országra mely végigcipeli a világban a szabadság zászlaját, millió és millió civil halottat és még több árvát hátrahagyva ... Na ne már!

Amerika csak annyiban demokrácia, amennyiben, ilyen filmek elkészülhetnek, és kinyíthatják a szemét, a sok önimadattól eltelt, agyatlan amerikai átlagpolgárnak, hogy talán még sem, olyan tökéletes az õ csodás országuk...Ha ebbõl a szempontból nézzük, ez egy jó film.
10/10
offtopic
kykyke 2010 aug. 18. - 13:19:32 10/10
(25/54)
Tegnap néztem meg, mert már régóta szemezek vele, és el kell, hogy mondjam, nagyon megfogott. Mind a szerelmi szál, mind a drámai, és hogy õszinte legyek, engem váratlanul ért a vége. Nem erre számítottam, bár nem tudnám megmondani, mire. :) Tetszett, nálam 10/9-et kap. :)
10/10
Dj.Salm0n 2010 aug. 17. - 09:24:31 10/10
(24/54)
engem nagyon megfogott a film és örültem amikor SPOILER a végén mindenki kiszabadult SPOLIERoff
lilcso 2010 jún. 25. - 21:55:00 Előzmény kleobaba
(23/54)
szerintem összekeversz valakivel, mert én nem értek egyet a kölkök deportálásával, pont ezt írtam... ;)
10/10
kleobaba 2010 jún. 21. - 19:43:43 10/10 Előzmény lilcso
(22/54)
tény, hogy a gyerek viselkedése nem csak a szülõn múlik. Viszont milyen szülõ az, aki képes elküldeni egy ilyen helyre a gyerekét. Mi lenne, ha a te gyerekedet erõszakolták volna meg!?
lilcso 2010 jún. 13. - 23:35:58 Előzmény NADAL14
(21/54)
azt kell, hogy mondjam, hogy Trianával értek egyet. a gyerek sosem hibás. ha nem lett belõle tisztességes ember, az csakis a szülõ(k) hibája.
azzal milyen üzenetet közvetít vajon a kedves szülõ, hogy lepattintja a gyereket egy nevelõtáborba? a filmben is volt, hogy lemondtak szülõi jogaikról ezzel a lépéssel.
nem szeretnék véletlenül se belefolyni a családi dolgaidba, de ha a gyerekednek elég jó példát mutattál, arra mindig emlékezni fog, és az lesz a norma --még ha lázad is a tiniéveiben...
9/10
NADALFAN 2010 ápr. 14. - 00:26:10 9/10 Előzmény NADAL14
(20/54)
hú ez nagyon kemény ,durva hogy a demokrácia hazájában ilyen dolgok megtörténhettek!!õrült pszichopata kezére adni a saját gyerekét ,hmm azért ott nagy bajok lehettek a családokban!!
8/10
NADAL14 2010 ápr. 06. - 00:32:48 8/10 Előzmény Triana
(19/54)
Majd azért 8 év múlva visszatérhetünk a témára:D Persze nem küldeném csak átérzem a szülõk dilemmáját.Mert azért azt nem hiszem hogy mindegyik szülõ egy lelketlen ember lett volna,talán van olyan pont amikor ugy érzed tehetetlen vagy!!
Triana 2010 ápr. 02. - 00:55:56 Előzmény NADAL14
(18/54)
És Te elküldenéd a gyereked egy ilyen táborba?
Nekem is van egy 4 éves lányom, tisztában vagyok vele, hogy milyen felelõsséggel és nehézségekkel jár egy gyereket nevelni. Továbbra is tartom magam ahhoz, ha egy gyerek normális értékrendû családi háttérben, szeretetben, és maximális odafigyelésben nõ fel, nem lesz belõle sem drogos, sem bûnözõ. A filmben szereplõ fiatalok mindegyikénél volt vaj a szülõk füle mögött.
8/10
NADAL14 2010 márc. 31. - 17:43:58 8/10 Előzmény Triana
(17/54)
Azért ez nem ilyen egyszerû!Csak a szülõket nem lehet hibásnak kikiáltani!!Nagy mértékben a gyerekek mentek rossz irányba -arról ki tehet? Nekem is a lányom aki 12 éves ,de már szinte a maga utját akarja járni.Nehéz dolog ez, annyira felgyorsult a világ hogy,szinte kimarad az igazi gyerekkor .Aztán jön a baj és persze a szülõ a hibás!Pedig a rend , fegyelem ,és tisztelet a mindennek az alapja .Na ha ezt eléred a gyereknél nyert ügyed van .Csak hát ez sajnos az utópia kategóriában sorolandó!!
Triana 2010 márc. 29. - 20:07:55
(16/54)
Korunk jellemzõje: lepattintani a felelõsséget, és közben ujjal mutogatni másokra, mert véletlenül sem "mi" vagyunk a hibásak.
Triana 2010 márc. 29. - 20:05:55 Előzmény NADAL14
(15/54)
Én inkább a szülõket küldtem volna ilyen táborokba, akik nem voltak képesek normális felnõttnek felnevelni a kölkeiket.