5/10
biOn 2008 máj. 24. - 10:28:04 5/10
(93/253)
Mos ,hogy kijavithassam magamat, nekem nem a film az, ami annyira tetszet hanem a történet. És nem az a történet amit a mozivásznon megjelenitettek, hanem az a történet amit a Philip Pullman írt "Északi fény" címmel.


***SPOILER*** PÓTOLVA

A filmben rengeteg dolgot megcseréltek, pl.: Hamarabb szabadították ki a gyerekeket Bolvangarból, mint ,hogy Iorek király lett, sõt: csak utána mentek Svalbaldra, ugyanis Bolvangar nem Svalbardon volt.
Kihagyták belõle Lord Asrielt, mikor megöli Rogert, és eredetileg Serafina Pekkalan szõke.:D És Billit soha nem rabolták el, Tom Makaro.. izét rabolták el.

Egyszóval millio megy egy dolgot felcseréltek a történetben.
1/10
kharon1 2008 máj. 23. - 23:04:33 1/10 Előzmény biOn
(92/253)
Hát nem tom nektek ebbe mi tetszet...én alig birtam végig nézniolyan uncsi volt...sztori bonyolult csata jelenetek se voltak tul jok föleg mer minden elsõ ütésre,lövésre vagy vágásra meghal az ember meg a kisálata egyébként asse értem hogy mért van mindenkinek álata de mind1...ugyhogy elég szar volt:D
5/10
biOn 2008 máj. 20. - 19:36:54 5/10
(91/253)
Nemcsoda.:)
Ani88 2008 máj. 20. - 19:35:36
(90/253)
Mese felnõtteknek! Nagyon jó film.És várom a folytatást!
5/10
biOn 2008 máj. 20. - 19:07:52 5/10
(89/253)
És bocs ez még ide jönne: a folytatás valamikor 2008 decemberében várható, a Titokzatos kés, a legrövidebb könyv a thrilliogiábol.:) de én ennek jósolok sok sikert, uyge itt bejön a Will, és szerint Dr. Malonének is angy sikere lesz majd, a harmadik részrõl nem is beszélve. Bár szerintem annak a hosszúságával lesz majd elég sokk gond, és az animációs kivitelekkel.
5/10
biOn 2008 máj. 20. - 19:05:03 5/10 Előzmény Tofotex
(88/253)
A válasz nagyon egyszerû: mert a világ legjobb, illetve már akinek a szemszögébõl a legjobb film (pl.: az enyémbõl az), de ami a lényeg és a biztos: a világ legelismertebb, legjobb filmje a Gyûrûk ura.
Tofotex 2008 máj. 13. - 16:10:33
(87/253)
Pan hangja Freddie Higmore... és továbbra sem értem hogy miért hasonlítanak minden filmet a gyûrûk urához
10/10
pantalaimon 2008 ápr. 10. - 20:26:58 10/10
(86/253)
A képet az ÖSSZES HOZZÁSZÓLÁSNÁL lehet megnézni.
10/10
pantalaimon 2008 ápr. 10. - 20:24:58 10/10
(85/253)
És ez a filmbeli. :)
10/10
pantalaimon 2008 ápr. 10. - 20:23:47 10/10
(84/253)
Felraknák pár képet Pantalaimon-ról.
10/10
pantalaimon 2008 ápr. 10. - 20:15:12 10/10
(83/253)
És remélem hogy lesz folytatása mert nagyon jó volt az 1,2,3-rész.
10/10
pantalaimon 2008 ápr. 10. - 20:14:17 10/10
(82/253)
Egyébként nem értem az embereket mert a könyv sokkal jobb mint a film,és még jobban is járnak vele.Amugy nem Iroek hanem Iorek Byrnisson
10/10
Mese92 2008 márc. 17. - 13:51:15 10/10
(81/253)
A Csillagpor tényleg nagyon jó! De most az Az arany iránytûrõl lenne egy kérdésem. Mindenhol mondják hogy megbukott. Jelentheti hogy nem lesz folytatása?? Mikor lehetünk biztosak a folytatásban? És még valami. A hivatalos weboldalon Iroek (bocs ha nem így írják) hangjánál nem Ian McKelent írják hanem valaki mást. Nem "Magneto" szinkronizálta? Vagy én tudom rosszul?
Endus 2008 márc. 11. - 20:18:23 Előzmény Eszty81220
(80/253)
Hmm, sokat mondtátok a Csillagport meg a GYU-t, de sztem egyikhez se hasonlitható, egyrészt mert a GYU fantasztikus film és trilógia és elég kevés film fogja majd azt túlszárnyalni, másrészt pedig a Csillagport és beleértve teljesen más a sztori lényege. a Csillagpor olyan film ami izgalmas, szerelmes, aranyos, az aranyiránytû sztem nem ilyen, ebbe több a politika (bár nemtudom hogy ezt a filmben hogy valósitották meg, én nem láttam) és inkább a világmegmentésérõl szól. egyébként pedig nemtudom h ki mondta és elég hosszú szöveget leis irt belõle (ami számomra teljesen érthetetlen voltXD vagy azért mert és nem beszélek ennyire szakszerûen vagy azért mert már este van:P), nah szóval azt irta hogy a keresztények miért húzták föl redönyt miatta, hát ez elég eccerû sztem mivel ebben a filmben, könyvben a keresztények a "gonoszok" és Lyra meg barátai a "jók". Mondom a filmet nem láttam ugyh errõl tényleg nemtudok mit mondani, de könyvbõl már elolvastam mind a hármat és tényleg jó, ami viszont ott megdöbbentett az az hogy a harmadik végén nincs sírás-rivás amitt ami Lyrával meg Willel történik pedig ez ilyenkor evidens lenne...nah mind1:) Egysuer majd énis megnézem a filmet és akkor talán vmi értelmeset meg idevágot is beirok:)XD
alap00 2008 márc. 08. - 22:48:24
(79/253)
Szerintem egész jopofa ez a film , de ez egy trilogia 2. részének kelett volna lennie mint sem az elsonek, abban az esetben nagyobb sikert arattak volna vele.
Eszty81220 2008 márc. 02. - 11:38:23
(78/253)
A film nem volt rossz,de valahogy mégsem volt az igazi!Ugyan a látványvilág sztem pazar,a színészek is jók!De a sztori sokszor elég kusza és érthetetlen volt!Nem rossz,de azért pl. 1 gyu-hoz nem ér fel!:))
1/10
Zempy 2008 febr. 21. - 16:46:50 1/10
(77/253)
Vegyes kritikákat olvastam róla, de csak most láttam. Szerintem ez a film nagyon gyenge; kusza történetvezetés és homály, sok minden érthetetlen, többször nem is fogtam fel, hogy most éppen mi miért van... szerintem alap lenne, hogy érthetõvé tegyék azok számára is akik nem olvasták- nem nagy elvárás, és sokaknak már ezelõtt sikerült (pl PJ a GYU-val)...

Ezt leszámítva én nem találtam izgalmasnak sem, kifejezetten egysíkú az egész. Bár az effektusait már többször díjazták, engem nem igazán dobott fel még ez sem. A medvék jól meg vannak csinálva, a csata sem rossz, a kisállatok aranyosak, Nicole Kidman szép- ezzel ki is merültek a film fõ erõsségei, és valljuk be ez édeskevés...

Amúgy meg nehéz behatárolni azt is, hogy kiknek érdemes megnéznie- a legkisebbek szerintem szintén nem értenék meg teljesen, idõsebbeknek meg kétlem, hogy nagy filmélmény lenne. Emiatt nem is ajánlanám tényleg senkinek, nem ér meg talán még egyszeri megnézést sem- nincs benne semmi, ami ezt indokolná.

Mennyivel színvonalasabb is volt a Csillagpor... azt tudom mondani, hogy e helyett inkább nézze meg mindenki még egyszer azt.
pilpul 2008 febr. 08. - 13:28:18
(76/253)
Egyház és hatalom - mi a bajunk az Arany iránytûvel?

Nos, zonkívül, hogy a fõszereplõ valami tragikus balesetben meghal (vagy netán öngyilkos lesz), kevés dolog dob annyit egy film promóján, mint ha beleköt egy nagy vallási tekintély.

Ez volt a helyzet a bárgyú DaVinci-kóddal, ahol a keresztény egyházak ökumenikusan kérték ki maguknak a titkolt Mária-kultuszt, vagy a Mel (Mad Max) Gibson által rendezett szadomazo Passió esetében, ahol a zsidók kapták fel a vizet.
Hogy jön ide a fantasy mûfajba erõsen besorolható Arany iránytû? Úgy, hogy a fantasyben tökéletesen összefonódik (összefonódhat) a homályos, és leggyakrabban mágikus vallási hiedelemvilág, és a kasztszerû elit hatalmi és irányítási vágyának megjelenítése.

Ez a motívum talán minden eddiginél élesebben jelenik meg a bebukott Arany iránytû címû opuszban. Itt a legplasztikusabb az az egyenlet, miszerint: vallás + hatalom = ellenõrzõ hivatal. Azaz, hogy a vallási ideológia hogyan megy át bürokratizált (és éppen ezért automatizált, és éppen ezért totalitárius) elnyomásba. S lám-lám, mi történt?! A Vatikántól az Anglikán Egyházon keresztül a Metodistákig mindenki berzenkedik, tiltakozik, bojkottra szólít.

a téma kibontása emitt: http://pilpul.net/konnyu.shtml?x=41958
5/10
Csacsa88 2008 febr. 07. - 23:40:36 5/10
(75/253)
Szerintem kicsit összefüggéstelen. Gondolom a könyv világosabb, és filmen ennyit tudtak csinálni belõle. Igazából az alap se tetszett, hogy az emberek lelke állat formában körülöttük szaladgál. Aztán nem értettem hogy kinek mia célja, ki miért mit csinál, és persze hogy mi a szar az a por? Attól nyugodtam meg, hogy erre a Lra is rákérdez a végén, szóval majd biztos a további két részben derül ki. Úgyhogy így elsõ résznek elmegy. Ami viszont nagyon idegesített, az a fõszereplõ kislány. Nem tudom hogy lehet filmet csinálni ilyen ellenszenves fõszereplõvel. Nicol Kidman is megöregedett...
Metfogamma 2008 febr. 06. - 19:08:00
(74/253)
Daniel Craig tényleg jó. A film maga, talán a kicsiknek tetszik, de felnõtteknek nem ajánlanám. Ennél még Walt Disney Hamupipõkéje is mélyebb hangulatú. Nem kell lebecsülni a kicsiket sem. Az arany iránytû felszines, a történet dramaturgiai hibákkal rendelkezik, a látvány viszi egyedül (sajnos).