nyalógép 2022 márc. 07. - 20:21:59 Előzmény M41 2150
(13/13)
Köszönöm a nép nevében.
10/10
M41 2150 2020 máj. 06. - 17:07:57 10/10 Előzmény Lyanos1
(12/13)
10/10
M41 2150 2018 júl. 05. - 15:10:47 10/10 Előzmény Lyanos1
(11/13)
Kérdeztem az M3-at, hogy mi a helyzet az 5 részes változattal, és azt mondták, hogy az 5 részes változat jelenleg csak filmen létezik, és restaurálásra vár.
Lyanos1 2018 júl. 03. - 20:46:12 Előzmény M41 2150
(10/13)
Az Imdb is ezt támasztja alá. Elérhető valamilyen formában az ötrészes változat?
10/10
M41 2150 2018 júl. 01. - 20:27:07 10/10
(9/13)
Ez valójában egy 5 részes sorozat, amiből készült egy 2 részes rövidített változat is.
KurtWagner 2015 febr. 15. - 13:23:45
(8/13)
Hát ha a mûfaját kérdet, akkor én fikciós dokumentumfilmnek hívnám, meglepõ, hogy milyen gyorsan még Oliver Stonet is megelõzve és a tárgyalás végét sem megvárva csináltunk egy ilyen TV-játékot. Ha megnézed, mindaz, ami ebben a TV-játékban benne van, az mind benne volt a JFK-ben is. Nem is meglepõ, hísz Garrison nyomozása, akkor már javában folyt, talán már a per is elkezdõdött, mi meg szinte a per végét és kimenetelét sem megvárva, csináltunk egy TV-játékot belõle, csak a neveket változtatták meg Garrisonból, ha jól hallottam Harrison lett, Ferry-bõl (Joe Pesci karaktere), Perry (körmendi János), Clay Shawból, Clay Blow, Kevin Bacon karakterét, megkapta Bujtor István stb. Érdekes egy feldolgozás, még akkor is, ha a hanyatló nyugat bemutatása is volt a cél...
Lyanos 2015 febr. 15. - 11:53:20 Előzmény orgyen
(7/13)
Mai szemmel nézve a film sokkal kevésbé ütõs, mint bemutatásakor volt.
Az alkotók célja bizonyára a hanyatló nyugat bemutatása és kritikája volt. Ma már ugye ilyen tartalmú film elképzelhetetlen lenne.
Ha lenne is egy ilyen film, azzal kezdõdne, hogy kijelentik: az itt szereplõ emberek és történések kitaláltak, a valósággal való esetleges egybeesés a véletlen mûve.
A mûfaj nem tudom, mi akart lenni.
*** SPOILER ***
A bevezetõ részben lelõnek egy táncosnõt. Bár vannak krimiszerû fordulatok és izgalom, a 2. rész végére sem derül ki, ki a gyilkos.
A késõbbi fejleményekbõl az derül ki, hogy a szálak a Kennedy gyilkossághoz vezetnek, sõt elhangzanak valódi nevek is. Ugyanakkor a mûfaji megjelölés nem "dokumentumfilm".
A címválasztásra sem kapunk magyarázatot. Az aranykesztyû - az egyik szereplõ elmondása szerint - egy rendõrségi ökölvívó klub és egyben fedõszervezet. Az is kiderül, hogy néhány szereplõ kapcsolatba van vele. De hogy õk (vagy mások) miért is lovagok, nem derül ki.
A filmben számos szereplõ feltûnik, van akinek csak egy-két mondat jut. Nem mindenkinek tisztázódik a szerepe.
Az, az hogy bizonyítékokat gyártanak meg hamisítanak, akkor krimibe illõ volt. Ma kis túlzással azt mondhatjuk, hogy az ilyesmi mindennapos sajtóhír.
A befejezés pedig nyitva hagy mindent. A nézõre van bízva, mit gondol a bemutatottakról, mi történik a késõbbiekben a szereplõkkel, és kiderül-e az igazság.
*** SPOILER ***
offtopic
horvathpeter7 2013 máj. 13. - 18:25:35 Előzmény orgyen
(6/13)
@orgyen

Te mikortól számítod a római birodalom bukásának kezdetét? És mikor a végét?
adamnagysweetmovie 2013 febr. 16. - 00:10:21 Előzmény orgyen
(5/13)
Nyugat? Azért a keleti kényurak, fél-, háromnegyed- és egészdiktátorok szeleit se felejtsd ki:J
Államkapitalizmus a hevön.
orgyen 2013 febr. 11. - 12:30:25 Előzmény olahmiki1959
(4/13)
Annak idején is láttam, de most sokkal jobban tudtam értékelni mert:
- manapság már elképzelhetetlen hogy valaha ilyen jó filmet tudtunk készíteni, ilyen jó színészeink és rendezõink voltak
- a politika és a maffia összefonódása akkor még hihetetlennek tûnt, de mára már véres valóság nálunk is mivel a nyugati kúltúra és stílus hozzánk is begyûrûzött a romlottsággal együtt.
- Hogy "végóráit éli ?" Hát persze, ennek jele az egyre mélyülõ válság. Persze a válság sokáig is eltarthat, a Római Birodalom összeomlása közel fél évezredig tartott, miközbe tüneti kezelésekkel próbálták életben tartani.
- a múlt század 20-as éveiben írta egy neves olasz történész hogy a kapitalizmus maga is egy válság jelenség, egy átmeneti állapot, a nyugati civilizáció válság jelensége. Akkor ez még hihetetlennek tûnt az utóbbi évtizedben viszont a jelek egyre inkább ezt az évszázaddal elõbbi elemzést igazolják.
Gazsibácsi71 2013 febr. 05. - 17:38:46
(3/13)
Örülök,hogy elõkerülnek ezek a filmek! Remélem elõbb-utóbb sorra kerül a Villa a Lidón, Hekus lettem,és a Néma dosszié!
olahmiki1959 2013 febr. 04. - 02:24:43
(2/13)
Az a bájos a filmben, ahogy akkor Magyarországon elképzeltük az amerikai politika és az alvilág összefonódását, a bûnös nyugat romlottságát, a végóráit élõ kapitalizmus vergõdését.
A szereposztás - szokás szerint - hatalmas, bár ezt már annyiszor leírtuk, hogy akár még unalmas is lehetne.
Nem az.
Egyébként én gyerekfejjel láttam ezt a tv játékot, kíváncsi vagyok, most tetszeni fog-e.
adamnagysweetmovie 2013 febr. 03. - 20:52:51
(1/13)
Ebbõl a filmbõl is már látszott, hogy szerintünk a nyugat végóráit éli, és egyébként is egy erkölcsi fertõ:)
Dézsa. Vui.