Téma: Az árva

10/10
*Enn* 2010 febr. 18. - 21:24:00 10/10
(79/279)
Egyetértek Titok01-el.
Teljesen igazad van, én is pontosan így gondolom. Imádom, nagyon jó film!
10/10
Titok01 2010 febr. 17. - 19:39:36 10/10
(78/279)
Én nagyon sok horrort és thrillert nézek, és meg kell mondjam hogy nem sok ilyennel találkoztam eddig.
Mindenre figyeltek benne, minden egyes apró részletre.
És ami a legesleginkább tetszett benne hogy ez az Esther tényleg létezett, és ez az egész megtörtént események alapján készült.
És akik látták a filmet, azok tudják hogy Esthernek milyen betegsége volt, olyan is valóban létezik. Elég ritka, de van ilyen. Azért nem írom hogy milyen betegség, mert ha valaki még nem látta, de megszeretné nézni, annak már nem lenne izgalmas annyira. Bár szerintem így is úgy is izgi:P
10/10
Teljesen lenyûgözött:)
Akik izgalmas horror/thriller keverékû filmre vágynak, ami nem az értelmetlen, eszelõs gyilkosságokról és vérfürdõrõl szól, azoknak nagyon nagyon tudom ajánlani!
1/10
MaiManó 2010 febr. 14. - 22:29:59 1/10 Előzmény NADALFAN
(77/279)
Azért megnyugodtam, az azóta beírt hozzászólásokat olvasva. Asszem nem csak én vagyok az egyedüli, akinek nem tetszett, és nem értem, mivel járattam le magam.
Mindenkinek megvan a joga elmondani, hogy mi tetszik és mi nem, és úgy látszik, a pontszámok nem mindig tükrözik (ahogy ezt az elején is írtam) az én izlésem. De ezért érdemes beleolvasni a hozzászólásokba is, hogy ne csalódj akkorát, mint a febr. 8-án hozzászólók többsége.
Amúgy is jobban szeretek úgy hozzáállni egy filmhez, hogy nem várok el sokat tõle, mert tényleg az a legrosszabb, mikor agyondicsérik, aztán neked nem jön be.
3/10
Szappan* 2010 febr. 14. - 17:00:33 3/10
(76/279)
Ha reális az, hogy Amerikában egy ilyen csökkent értelmi képességû embernek, mint az apa, ilyen háza és egy Lexus terepjárója legyen, akkor ott egy átlag Magyarból, simán lehet egy "Soros György"!
Ráadásul nem is egy betanított szalagmunkást alakít, hanem valami tervezõ szerût! LOL
Ha jobban meggondolom, inkább illett volna õ egy elmegyógyintézetbe. Szerintem is irritáló film, kb. a felétõl annak drukkoltam, hogy nyírja már ki a kiscsaj azt a fogyatékos pasit.
Scarecrow 2010 febr. 13. - 19:41:41
(75/279)
Elõször kicsit féltem, hogy csak egy Ómen másolatot fogok nézni, és a film is elég lassan indult, de aztán nagyon bepörgött, és egy nagyon izgalmas thriller lett türelmem jutalma, amelytõl tényleg féltem, nem is azért, mert nagyon ijesztõ és trancsírozó jelenetek lettek volna benne, hanem mert számomra a gyerek tabu az ilyen filmekben, fõleg az ártatlan süket kislány, így szinte imádkoztam azon, hogy ne essen fizikai bántódása, és szurkoltam az anyának is. Ami nagyon tetszett, hogy a gonosz kislány nem természetfeletti lény volt, személyiségének pszichés torzulásai nagyon jól voltak ábrázolva, és a betegségébõl adódó frusztráció, elnyomott szexualitása is, azonban a végét nem kellett volna annyira húzni, mert emlékeztetett a régi klasszikus szörny filmek nagy leszámolásaira, ahol a bestiát már ötször megölték, ötször föltámadt, és csak hatodszorra segítik át a másvilágra.
SPOILER
Pedig nem földöntúli démonról, és nem is a gyermeki testbe bújt ördögrõl van szó, hanem egy hormonzavarban szenvedõ 33 éves felnõtt nõrõl, aki örök fiatalságban szenved gyermeki testbe zárva szexualitásra éhesen manipulálva 9 esztendõs kinézetével másokat. Egy pszichopata jellem, és nem rendelkezik szuper erõvel, már csak kislányos termete miatt sem, ennek ellenére nem tudták a normális felnõttek kicsavarni a kezébõl a kést, és úgy rugdosták, mintha alien lett volna, mégsem engedett a szorításból.
SPOILER VÉGE
Elgondolkoztam a színészi játék mélységén. Nagyon profi, még a gyerekszereplõk részérõl is, bár én elgondolkoztam, hogy hogy engedhetik meg a szülõk, hogy csemetéjük szerepeljen egy ilyen alkotásban. Mennyire rázhatja meg õket? Mert nézõként engem megrázott eleve az, hogy a pár éves kislány, ha csak egy filmforgatás erejéig is, de belekeveredett egy olyan klausztrofóbiás és kétségbeejtõ dologba, mint a gyilkosság, mert hiába mû az egész, és áll a kamerák mögött egy komplett stáb: az ilyen korú gyerekek a filmet nem igazán képesek megkülönböztetni a valóságtól.
Visszatérve az alkotásra: nagyon hatásos, és tele van idegörlõ vágásokkal, kamerabeállításokkal, nyomasztó fénykontrasztokkal, színekkel, zenével, hirtelen hangokkal és torokszorító forgatókönyves ötletekkel: mint a gyerekkel elszabadult kocsi, bár engem az is felháborított, mikor a gonosz kislány megjelent a kezében a kivágott rózsákkal, amelyek az anyuka elvesztett gyermekének hamvaiból nõttek ki.
Azt kell, hogy mondjam, hogy régóta nem láttam ilyen jó thrillert, a gyerekek veszélyeztetése miatt még izgalmasabb, de az ebbõl fakadó ambivalens érzéseim és a végén lévõ akciós túlzások miatt csak 8/10 a számomra. Aki teheti, és van idege hozzá, az nézze meg viszont, és figyeljen a jelekre, mert egy nagyon korrekt patológiás személyiségrajzot láthat.
Edinuska 2010 febr. 10. - 12:05:50
(74/279)
Tegnap néztük meg dvd-n ezt a filmet és utána még egy órával is azon gondolkoztam, hogy rég nem láttam ilyen jó filmet. Nekem nagyon tetszett, a történet, a fordulatok nagyon jól voltak eltalálva. Ajánlom mindenkinek!!
10/10
h.tibi91 2010 febr. 09. - 19:16:39 10/10
(73/279)
Nekem nagyon tetszett a film. Nagyon jól vannak ábrázolva benne az érzések. A története abszolút 10-es a színészi játék, a jelmez+"smink", a látvány, az operatõri munka, szintén. Néhány jelenet a klasszikus horrorr filmek hátborzongató hatását keltik.
Az kifejezetten tetszett, hogy az elején elég sokáig egy boldog család életét láthatjuk, aztán kicsit megkavarodnak a dolgok.
Én nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, nálam ez biztos a gyûjtemény tagja lesz.
10/10
5/10
donbosco 2010 febr. 08. - 14:07:08 5/10
(72/279)
Fúúú, de felhúztam magam ezen a filmen. Az ajánló alapján, meg a magas pontszám miatt néztem meg, azt gondoltam valami szellemes film lesz, azt szeretem. Nem így történt, ami még nem lett volna baj, ha nem lett volna ilyen idegesítõ. Majdnem 2 órában megy a huzavona, hogy ki hazudik, ki nem, kinek higgyünk, kinek nem, áááá, alig vártam a végét, ami nekem nem volt olyan hû de nagy csattanó, kitaláltam már, hogy ki a kiscsaj. Na és a végén meg muszáj volt kicsit beletekerni, hogy visszaálljon a nyugalmi szintem, már nem bírtam cérnával.

Összefoglalva: idegesítõ film, aminek a végét várod már, hogy derüljön végre ki az igazság, valószínûleg ezt a hatást is akarták a készítõk, de a játékidõvel sikerült totál túlfeszíteni a húrt. Emiatt szar a film, különben nézhetõ lenne, egész jók a színészek és a történet is.
1/10
nazsuzsa 2010 febr. 08. - 10:12:56 1/10
(71/279)
Azért néztem meg a filmet, mert mindenkitõl azt hallottam, hogy hû de jó... Tegnap este megnéztem... Szánalmasan szar volt!!! Kiváncsi lennék, aki szerint ez jó film, mi tetszett benne... Csak azért néztem meg, mert állítólag tök jó csattanó van a végén... Már sajnálom, hogy beugrottam... A szombat esti hülye Kongó film a mûmajmokkal jobb volt ennél a minõsíthetetlen szarnál és sajnálom az idõt, amit rá fordítottam! :))
Tamie 2010 febr. 07. - 22:24:04
(70/279)
Nekem tetszett a film!!!Csak ajánlom mindenkinek! Tipikusan olyan a menete amit végig kell nézni!
6/10
furbee 2010 febr. 07. - 21:15:52 6/10
(69/279)
***SPOILER***
Hát rettenetesen idegesítõ egy film, annyira nem bírom amikor valami annyira egyértelmû és nem bírják elhinni az embernek. Egy idõ után már nézhetetlenül idegesítõ volt a számomra, na meg a végén amikor nemtudom hányadszor támad fel a ribanc, mintha semmi se történt volna....hát nálam ez csak egy 6-os, de szívem szerint nagyon lepontoztam volna!
6/10
modano 2010 febr. 02. - 13:45:52 6/10
(68/279)
Izgalmas, félelmetes, idegesítõ, azonban sokadjára lehúzott bõr már ez a témát illetõen..

Egyszer nézhetõ de élvezetes.
9/10
NADALFAN 2010 jan. 31. - 23:16:27 9/10 Előzmény MaiManó
(67/279)
magadat járatod le ezekkel a sületlenségekkel amit irsz -jó neked nem tetszett elhisszük-de nézd a tetszési indexet aztán gondolkozz el mennyi hülyének tetszett a film !!!!
9/10
harmony89 2010 jan. 31. - 22:56:23 9/10
(66/279)
Senkinek sem jutna eszébe a csattanó, végre nem a szokásos. A végén tényleg túl sokat építettek a rossz horrorokra, de még a "mindent túlélek" effektus sem tudta elrontani. Enélkül 10 pont is lehetne. Így sajnos csak 9/10.
9/10
stomachh 2010 jan. 31. - 19:53:15 9/10
(65/279)
Húúú ez durva volt. Az utolsó másodpercéig feszes, izgalmas horrorisztikus thriller. A történet, a szinészek, a rendezés, az operatõri munka, a zene mind-mind nagyon jók. Általában nem kedvelem a horror(isztikus) filmeket, de ismét találtam egy kivételt (A Fûrész 1. és a Dead Silence után). Érdemes megnézni! 9/10!
10/10
zolibtr 2010 jan. 30. - 17:41:20 10/10
(64/279)
k*rva jó! Ez az afilm aminél nem tudod a végét!
10/10
Bobby89 2010 jan. 27. - 05:07:04 10/10 Előzmény MaiManó
(63/279)
Hmm....érdekes. Akkor lehet nem figyeltem annyira a filmre, hogy rájöjjek. Annyi biztos, hogy tetszett, és még mindig ajánlom mindenkinek.

Én is film bolond vagyok, nagyon sok filmet megnézek, és szeretek róla normális negatív, illetve pozitív kritikát írni.

A Másvilág az tényleg nagyon jó film volt. Én is tippeltem, hogy mégis mi lehet a csattanója a filmnek, de erre nem számítottam. Nagyon ügyesen meg volt oldva, és pont akkor derült ki, amikor annak ki kellett, hogy derüljön.
1/10
MaiManó 2010 jan. 26. - 21:26:32 1/10 Előzmény Bobby89
(62/279)
SPOILER

Pedig pont így történt. Ketten néztük, és a két tippünk a film elsõ harmadánál az volt, hogy vagy egy vándorló lélek van a kislányban, aki nem túl kedves - ez a ruházkodásból jött, hogy valamiért az ilyen régi stílus jön be neki - vagy egy idõsebb nõ, aki kiadja magát valahogy gyereknek - ez az apa iránti megnyilvánulásokból.

Ok, biztos túl sok filmet nézünk. ;)

És az is lehet, hogy igazatok van, és ez még thriller, de én nem szeretem a vért, csak a kattogást.

A MásVilág az pl tetszett, mert ott tényleg nem találtuk ki. (Persze lõttünk közeliket, de a megoldás nem volt meg.)
10/10
Bobby89 2010 jan. 26. - 02:18:31 10/10
(61/279)
Sziasztok, nem tudom, hogyan lehet a saját beírásomat megváltoztatni! Kérlek valahogy segítsetek, hogy a SPOILER feliratot beletudjam tenni. Nem szeretném elrontani senkinek a kedvét, hogy esetleg megnézze a filmet! Utólag is bocsánat, minél hamarabb megváltoztatnám. Köszönöm a segítséget
10/10
Bobby89 2010 jan. 26. - 02:13:39 10/10 Előzmény MaiManó
(60/279)
***SPOILER PÓTOLVA***

Akkor én ezt cáfolnám. Ez nem horror, hanem thriller, csak több horrorisztikus jelenet van benne. Ebben a filmben nem a gyilkolás volt a lényeg, hanem az, hogy a "kislány" hogyan tud hatni az emberekre, és hogyan tudja a család tagokat egymás ellen fordítani, illetve hazugságra bírni.
Ez a "kislány" nem az az Omenbõl való Damien típus, nem az ördög. Egyszerûen csak egy õrült.

A másik az, hogy ez simán megérdemli a 9 pontot. Fõleg abból a szempontból amit mondtál, hogy az elsõ hullánál lehetett tudni a film "poénját". Hát nem hiszem, hogy errõl a "kislányról" tudtad, hogy ez egy 33 éves nõ, aki elmegyógyintézetbõl jött.

Viszont a negatív kritika is jól jön mindig, fõleg úgy ahogy Te leírtad, bõven kifejtve. Nem úgy ahogy sokan szokták : "Rossz film", "Nem ajánlom" , "Unalmas" stb.
Legalább fejtenék ki, hogy miért?!