6/10
berto49 2016 júl. 17. - 18:57:02 6/10
(10/50)
Átlagos nézhetõ film, sokakkal ellentétben nekem volt szükségem papírzsebkendõre. A mogorva és zsémbes Ove belsejében hatalmas szív rejtõzött. Rejtve a másságot és a multikultúra elfogadását propagálja a film, a leginkább szembetûnõ jegy az, hogy akivel leginkább meg tudta értetni magát az egy iráni menekült nõ volt, terhesen a harmadik gyerekével. A film annyira nem tetszett, hogy elolvassam a könyvet is. Egy igazán jó van a filmben, õ pedig a fõszereplõ: Rolf Lassgård. Remekül játszik, a film végére megkedveltem.
8/10
micra 2016 júl. 13. - 11:40:58 8/10
(9/50)
Jó volt, szép volt, aranyos volt, megkönnyeztem,
lehet hogy túl szíigorú vagyok de "csak" 8 Pontot adtam neki.

Mindenkinek ajánlom, kellemes idõtöltés volt megnézni, köszönöm a rendezõnek.
10/10
paroczip 2016 júl. 11. - 23:32:15 10/10
(8/50)
Régen nem láttam olyan filmet ami ennyire tetszett volna. Nagyon megindító film, tényleg zsepivel kell érkezni rá.
Nagyon érdekes karakter a fõszereplõ, aki egyszerre zsémbes, és van benne hatalmas szeretet, amit a szomszédok hoznak belõle szépen lassan a felszínre. A legjobban az tetszett benne, hogy teljesen emberközeli a történet, mivel teljese hétköznapi emberekrõl szól, mint amilyeneket mi magunk is ismerünk, emberi tragédiákról, amikrõl jobb esetben csak hallottunk a környezetünkben, és igen mély és erõs érzésekrõl, melyeket nem direktbe kapja meg a nézõ, hanem át tudja õket élni.
Szóval nekem nagyon tetszett a film, bátran ajánlom másnak is.
1/10
collin11 2016 júl. 10. - 11:55:10 1/10
(7/50)
Két percen keresztül a semmin nevetnek. A "fehér inges"aki azért gonosz, mert mindenki gonosz, akinek ez a foglalkozàsa, ugye, több generàción keresztül....a furcsa, dagi szomszéd fiú, aki mindig szabadidõ ruhàban eszik, mert ugye àrnyaltan àbrazoljuk jellemét, a temetésre is ugyanezt a ruhàt veszi fel...de legalàbb, nem evett a szertartàson....és ez csak a jéghegy csúcsa....SPOILER volt!!!!
1/10
collin11 2016 júl. 10. - 11:36:36 1/10
(6/50)
Zavarbaejtõ alkotàs. Nem az a baj, hogy létrejött, hanem ahogy a torkunkon akarjàk lenyomni ezt, erõltetve, hogy ez igenis egy jó valami....papírmasé szereplõk, jellemrajzot nélkülözõ emberek, senkivel nem tudunk azonosulni,(holott, nem indul rosszul) nem lehet tudni, mi miért történik. Kínosan feszengve néztem végig. Nem fekete komédia, az biztos. Gondoltam,egye fene, van ilyen, megint egy dràmàt làtok. Az sem rossz. De ahogy haladtunk elõre a cselekményben, egyre inkàbb egy paródiàban éreztem magam. "Kedvenc"valamik , amiken kínomban nevettem a következõk: szegény meleg gyerek, aki egyébként a legfeleslegesebb szereplõ is a filmben, attól lesz meleg, hogy kifesti a szemét a munkahelyén
, a kezelhetelen gyerekek, akiket a mindig vigyorgó, kerekesszékes, sematikus feleség megjavít, attól renitensek, hogy egymàshoz dobàljàk a tanszereket, természetesen, egyszerre....de a legjobbak a fõhõsünk és a perzsa szomszéd közötti kínos pàrbeszédek, mikor is a semmin vesznek össze, avagy két percig nevetnek....szintén a semmin....és ez csak a jéghegy csúcsa
10/10
Micorgó 2016 júl. 08. - 17:23:03 10/10
(5/50)
Megint lehagytam valamit: akik olvasták a könyvet, ne hasonlítsák össze a filmmel. Akik látták a filmet, feltétlen olvassák el a könyvet!
10/10
Micorgó 2016 júl. 08. - 17:21:16 10/10
(4/50)
Döbbenet, hogy nem "reklámozzák" eléggé ezt a filmet, és nem "özönlenek" az emberek megnézni. Miért is tennék? Ha nincs "reklám", akkor nem mennek. Én is véletlen találtam meg, hogy film készült belõle... Igaz, hogy jó bornak nem kell cégér, de a premier vetítésen (2016/07/07) mindössze tizenhárman! voltunk (nem idióták).

Valamit elfelejtettem a végére: vegyenek SAAB-ot!!!
10/10
Micorgó 2016 júl. 08. - 11:01:04 10/10
(3/50)
10/10
10/10
Micorgó 2016 júl. 08. - 11:00:14 10/10
(2/50)
Ugyan a zseniális könyvbõl - érthetõ okok miatt - kimaradtak részletek, a film így is szenzációsan szuper lett.
Nagyszerû rendezés, remek színészi játékok, pazar operatõri munka.
A svéd filmek köztudottan kiemelkednek az átlagból, de ez a keserédes film messze átlagon felüli. Örülök, hogy a magyar premieren ott lehettem. Ui: papírzsepit vigyenek.
10/10
toronyház 2016 júl. 07. - 21:42:51 10/10
(1/50)
Szép film, érzelmes embereknek tetszeni fog.