1/10
Xenor 2010 dec. 07. - 21:55:37 1/10
(54/134)
Igazad van! Miért is nem állítottak meg a terem elõtt? Megmentettek volna 100 perc szenvedéstõl.
Én nem azért nem olvasom el a könyvet, mert "nincs bennem annyi" vagy mert paraszt vagyok, aki nem olvas könyvet "me' minek?", hanem egész egyszerûen a film után nem érdekel. Azt mondod "könyvhû": vagyis a könyv is szar. :) Az én értelmezésem szerint.
deathmon 2010 nov. 18. - 20:08:24
(53/134)
Õszintén szólva nekem nem igazán tettszett a film...nem láttam értelmét! Baglyok...:S de a története jó,csak nem éppen baglyokról kéne szólnia!
10/10
Black Adam 2010 okt. 26. - 14:50:02 10/10
(52/134)
igen, 15 plusz 2 könyv.
Azért írom külön, mert a plusz 2 külön áll a 15 cselekményétõl.
Charles Foster Kane 2010 okt. 26. - 13:58:12 Előzmény Black Adam
(51/134)
De a könyvnek van több része is, nem?
10/10
Black Adam 2010 okt. 25. - 16:05:14 10/10
(50/134)
Még nem derül ki, de a könyvben feszegetik a kérdést, valami Níra-hoz, a szilánkokhoz és a Tyto Alba-khoz van köze, többet én sem tudok. Van még rengetek dolog ami nagy kérdõjel maradt a filmben, akár csak a könyvben is!
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 25. - 10:04:01 Előzmény Surko
(49/134)
Jah egyébként azt valaki elárulja nekem, hogy a rosszarcúak mitõl voltak a "pure one"-ok? Harry Potterben ez nyilvánvaló volt, mert vér szerint ment. De ezeken csak innen-onnan összeszedték, szal nem értem, mitõl lennének tisztábbak.
Charles Foster Kane 2010 okt. 25. - 09:52:36 Előzmény Black Adam
(48/134)
Úristen! Voltak karakterek és feszültség?? Mirõl maradtam le? :O

A sztori egy zsák krumplit nem ér, de annyira látványos, hogy simán beültem volna egymás után kétszer. Egyszerûen nem is értem, hogy lehet ekkora különbség mondjuk az Alfa és Omega meg ez között...
10/10
Black Adam 2010 okt. 24. - 16:56:48 10/10
(47/134)
Igen nehéz lett volna. A könyvben is zúzát mondanak, ez nagyon fontos, csak kevés állatnak van!...
mudibarát 2010 okt. 24. - 15:00:26
(46/134)
Nem volt rossz film, de nagyon idegesített, hogy folyamatosan zuzát mondtak... Komolyan nehéz lett volna szívnek lennie? Néha már majdnem kipattantam a székbõl miatta.
10/10
Black Adam 2010 okt. 22. - 13:10:24 10/10
(45/134)
Tény, persze a könyv mindig jobb, nem volt ez máshogy a Gyûrûk Uránál, a Harry Potter-nél, vagy akár, a Villámtolvajnál, bár nem olvastam. Itt is ez van, de (!) a film hûen tükrözi a könyvet, olyan mint egy reklám a könyvnek, nincsen benne egy csomó részlet, de így is fantasztikus lett, mert a hangulata, a karakterek, a látvány és a feszültség olyan mint a könyvben!
9/10
sideswipe 2010 okt. 22. - 11:15:46 9/10 Előzmény Black Adam
(44/134)
Én mondjuk nem olvastam a könyvet de azt viszont tudom hogy mindíg eltérnek a könyvtõl. ennek ellenére remekûl sikerûlt a film és hihetetlenûl látványos. PL: ha láttátok a villámtolvajt akkor azt lehet róla mondani hogy jó film de most olvastam el könyvben és szerintem a könyv sokkal jobb mint a film. már a könyv 2. részét is elolvastam és totálisan felûlmúlta az elõzõ könyvet.
Surko 2010 okt. 19. - 22:02:59 Előzmény Mermaid.
(43/134)
" Az ausztrálok csak annyira nacionalisták mint bármely más nemzet, és továbbra sem értek egyet azzal hogy nácinézeteket vegyen ki valaki a filmbõl. Ezt minden második filmbe bele lehetne magyarázni. "

Kicsit félrecsúszott a téma ezzel az ausztrál vonallal. Senki nem állítja, hogy az ausztrálok xenofóbiája lenne a film célpontja. Nem.

A film célpontja, csak úgy általában a rasszizmus és a kirekesztés. Pontosabban annak kritikája.

De ha már itt tartunk, amúhy sem léteznek 'nacionalista nemzetek', meg 'toleráns nemzetek', csak rasszista emberek és toleráns emberek.

Intolerancia és kirekesztés ugyanis mindenhol van, így a film mindenkinek szól. A film a rasszizmus értelmetlenségérõl szólt. Arról, hogy attól, hogy valaki "más" (lásd Gülfit, aki nem tito, "csak" tündérbagoly) még lehet értékes.
----SPOILER---
(hiszen késõbb Ga Hool fájának megkeresésekor minden résztvevõnek fontos szerepe volt, Gülfi pl. felbecsülhetetlen volt a tájékozódásban)

Na mindegy, ez az én olvasatom. Nekem ezt üzente a film.

Ettõl még neked lehet az az értelmezésed, hogy a film "az állatok fajfenntartásáról szól". :)
Surko 2010 okt. 19. - 21:48:16 Előzmény Mermaid.
(42/134)
" Ne hari, de szerintem nem következik minden mesébõl és filmbõl a nácizmus, ahol elhangzik a felsõbbrendüség vagy fajfenntartás kérdése, márpedig nagyon sok mese erre épül, de semmi köze a nácizmushoz."

Egyrészt természetesen nem haragszom. És azt sem állítom, hogy minden mese a fasizmusról szólna. De ez a "mese" bizony errõl szól. Persze ezzel neked nem kell egyetértened.

" A mesének több Ausztrál vonatkozása van, mint valaha bármennyi köze is lenne a nácikhoz."

Persze lehet köze az ausztrálokhoz is, csak éppen ennek nincs "üzenet" értéke. Biztos hallottál már a magyar "tanmese" vagy "fabula" kifejezésekrõl. Azért mert valami mese formába van öntve, még nem jelenti azt, hogy nem szól semmirõl, nincs üzenete. Sõt, a mesékben általában komoly tanulságok vannak elbújtatva. Töbek közt ebben a mesében is van ilyen: a tolerancia, a kirekesztés elutasítása.

Elég pl. csak arra gondolni, amikor a gonosz baglyok táborában az elsõ "szelekció" történik. Gülfit rögtön a kopetguberálókhoz küldenék, mondván "õ csak egy tündérbagoly" (azaz alacsonyabbrendû, a baglyok társadalmában "másodrendû"). Erre Soren kiáll érte és megvédi. Sõt, amikor választania kell a hozzá hasonló, ám kirekesztõ 'tito' baglyok és Gülfi a kirekesztett között, akkor Gülfit választja.

Kristálytiszta értékválasztás: a kirekesztés és felsõbbrendûségtudat ellenében a toleranciát választja.

" Ha van némi ismereted az állatvilágról pedig tudnád, hogy ott komoly fajfenntartó harcok dúlnak. "

Van némi ismeretem az állatvilágról, épp ezért nem hiszem, hogy az egyik faj a másikat rabszolgasorba taszíataná. (lásd: köpetguberálók, akiket megfosztottak a szabadságuktól és 'bagolyi méltóságuktól'. )
Igen, vannak területvédõ küzdelmek, amelyek igen rövid ideig tartanak és nincsenek tartós következményeik, és ami fontosabb: nincs alávetettség az állatvilágban.

Mint ahogy azt is nehéz lenne "mindennapos állati viselkedésnek" nevezni, amikor a 'tiszták' kábult mámorral skandálják vezérük (führerük?) nevét: "Vascsõrû, Vascsõrû, Vascsõrû, Vascsõrû..."

Minden bizonnyal tényleg van ilyen az állatvilágban, csak én nem, tudok róla... :)

Nyilván az én képzeletem túl élénk és jut eszembe errõl a képrõl az NSDAP pártgyûlése Nürnbergben... a baglyok természetes viselkedése helyett... :)

Kedvesem, azt hiszem a Te esetedben nem ért célt a film morális üzenete... Sebaj, majd legközelebb.
Mermaid. 2010 okt. 19. - 15:21:56 Előzmény Black Adam
(41/134)
Pontosan! végre valaki érti mirõl beszélek. A könyv fantasztikus, mindig jó érzéssel tölt el, hogy ilyen alkotásokat megélhetek, a filmmel együtt.
10/10
Black Adam 2010 okt. 18. - 16:07:54 10/10
(40/134)
IGAZ!!! És a zörténet, nagyon jó, csak legalább az könyvet el kellene olvasni mellé!
Mermaid. 2010 okt. 18. - 15:08:36
(39/134)
Nos ebben kicsit tévedsz. Én ausztrál vagyok. Az ausztrálok csak annyira nacionalisták mint bármely más nemzet, és továbbra sem értek egyet azzal hogy nácinézeteket vegyen ki valaki a filmbõl. Ezt minden második filmbe bele lehetne magyarázni. Vagy a szikron lett ilyen szar, de Ausztráliában senkinek nem ez jött le belõle, az ázsiaiakhoz meg aztán pláne semmi köze a dolognak.
6/10
Szani 2010 okt. 18. - 14:59:04 6/10
(38/134)
Nem vagyok ausztrál, de Surko-nak igaza van, egyértelmûen didaktikus a film. (Amúgy Ausztráliában évtizedek óta komoly társadalmi feszültség forrása az ázsiai bevándorlók kontra "fehér ausztrálok" ellentéte. A legtöbb díjat kapott neonáci témájú film sem véletlenül ausztrál film - gondolom) Ettõl függetlenül szerintem is max 40% a történet, ha nem kevesebb.
offtopic
zotyo04 2010 okt. 18. - 00:33:39 Előzmény Willy Wonka
(37/134)
Kedves MODERÁTOROK beékelnétek egy SPOILER feliratot Wonka a film fontos csattanójának leleplezése elé?
offtopic
zotyo04 2010 okt. 18. - 00:32:38 Előzmény beryll
(36/134)
:DDDDDDD
Mermaid. 2010 okt. 18. - 00:23:51
(35/134)
Ne hari, de szerintem nem következik minden mesébõl és filmbõl a nácizmus, ahol elhangzik a felsõbbrendüség vagy fajfenntartás kérdése, márpedig nagyon sok mese erre épül, de semmi köze a nácizmushoz. Jézusom.
A mesének több Ausztrál vonatkozása van, mint valaha bármennyi köze is lenne a nácikhoz. Márcsak a végett is mert Ausztrál - amerikai produkció, java részt ausztrál inkább. Soren mikor pedig kereste az õrzõ baglyokat és találkozott a sünnel a tenger elõtt, az is az ausztrál abo-nak megfelelõen volt kipingálva,nagyon szépen, a varjak pedig nagyon elterjedt madarak arra felé, de ehhez már kéne némi ausztrál ismeret, hogy valaki felismerje. A mesének semmi köze a nácizmushoz. Ha van némi ismereted az állatvilágról pedig tudnád, hogy ott komoly fajfenntartó harcok dúlnak.