Téma: Bakkermann

yvett92 2008 júl. 06. - 16:08:18
(14/74)
Õszintén szólva az elsõ húsz perc után kicseréltem a DVD-t mert egyszerûen nem bírtam tovább nézni!! A húsz percet is csak azért bírtam ki, mert abban bíztam, hogy jobb lesz... de nem....
1/10
manonthemoon 2008 jún. 26. - 13:58:44 1/10
(13/74)
Kedvetlen Szõkekapitány!

Nagyon tetszett a Bakkerman c. filmed (elsõ 10 perce). Csak így tovább, talán sikerül egy olyan filmet is összehoznod, ami legalább 15-20 percig nézhetõ. Javaslom, készíts filmet Bunkerman címmel a panelbunkerlakólumpenproletárok-ról is!

Özv. Légy Mária
1/10
peca1000 2008 jún. 25. - 23:07:21 1/10
(12/74)
Köszönöm a listát!
1/10
peca1000 2008 jún. 24. - 23:52:52 1/10
(11/74)
Szõke András egyszer azt gondolta:

-"Csinálok egy szar filmet"

ezzel létrejött a Zsiguli címû rettenet.

-" Ez bevált kéne csinálni egy még sz*rabbat"

és megszületett a Hasutasok. Szidta is mindenki.
Majd látta, hogy utálják a filmeit, úgy döntött, hogy valami igazán förtelmes, zavarodott, nagy nullát kéne alkotni, amitõl még a legelvetemültebb rajongók is elfordulnak tõle.

-"Létrehozom a legsz*rabb filmet a világon".

És láss csodát! Olyan rossz filmet alkotott, amihez már tehetség kell! Még a Kis Vuknál is borzasztóbb.
Gratulálok! Inkább menne vissza a UPC-hez, azon még jót is lehetne szórakozni.
A film egyetlen pozitívuma a tanárnõ, meg a kocsmárosnõ. Piszok jól néztek ki, nemcsak meztelenül.
twillight 2008 ápr. 16. - 13:08:08
(10/74)
Én nem Szõke és Badár miatt mondtam a filmet jónak, hanem mert önmagában, csak úgy beülve simán élvezhetõ.
Az ilyen "Sz-t és B-t kizárólag a Szõkekapitány" kijelentésnek ezzel a filmmel kapcsolatban nincs értelme (én meg nem is láttam az általad felsorolt filmeket), olyan mint kijelenteni, hogy Schwarzenegger összes filmjét a Terminátorhoz, Stalonéit a Rambóhoz, Sigurney Weavert a 8.utas a halálhoz viszonyíthatjuk.

Egyszerûen ha mint különálló alkotást nézzük, akkor egy jó film (amit nem a rendezõpáros neve visz el a hátán), ami majd' minden korosztálynak ajánlható akik moziba járnak - saját vélemény természetesen.
twillight 2008 ápr. 15. - 17:36:20
(9/74)
Szerintem ász a film, 10/10. Igazából a PöstiEst "kritikája" miatt határoztam el, hogy írok egy saját véleményt, mert az egy dolog, hogy sikk Szõkét lehúzni, meg a film az elsõ 2-10 perc megnézése után nagyon nem derül ki mit akar/képes nekünk nyújtani, de ha figyelsz egy picit (azaz nem a tv-reklámok miatt bekúszott 5 perc figyelek, 5 perc dumálok, 5 perc alszok életformával ülsz be) és elérsz a film 2/3-áig akkor az addig közepesen nézhetõ (afféle go trabi, go! szintû) film hirtelen összerántódik egy gyõnyörû, kis költségvetésbõl kihozott nagyon jó filmmé.
Nem értettem egyáltalán egyet azzal sem, hogy a film Szõke egy újabb öntömjénezése (elégé mellék, bár kellemesen narratikus szerepet osztott magára), nem igaz, hogy az ügyeletes "csinos lány" anyújtja az egyetlen értékelhetõ alakítást - sõt, szerintem õ a leggyengébb pont, mindenki más LEGALÁBB megfelelõen teljesít -, hiszen a "kiscsaj" igaz, hogy villant 2-szer, meg csinos is, de semmi több, mi több: mintha elröhögné a szerepét nemegyszer. (magánvélemény: Bodár viszont a mai magyar filmszínészgárda cscsa, hiába ismertem meg idõsebb korában)

Több film is eszembejutott a kapcsán pl. A Tanú, vagy a Tizedes és a többiek, de Szõke nem másol, eredetit alkot. Ellenben ami nem jutott eszembe: Szomszédok, Kisváros stb., amik a túlzott és erõltetett reklámoktól lettek hírhedtek. Merthogy ebben egysincs, vagy legalábbis sosincs a pofánkba csapva. Az az egy személy meg akit kötelezõ volt a ker. csat. oldaláról szerepeltetni (nem lövök le poént) nagyon jól kezelve van, Szõke nagyon jól tudja hogyan illesztheti be a filmjébe (igen, ez egy FILM, így nagybetûvel) úgy hogy ne legyen egy újabb bulvártréfa.

Én mindenkinek ajánlom, hogy legalább kölcsönözze ki egy hideg esõs napon, és legalább minimálisan figyeljen oda a sztorira (nem a történésekre! a történések a poént hozzák, a sztori meg majd kialakul, merthogy van neki olyan).

A film (és rendezõje - nem, nem mondom ki megint, hogy Szõke!) nagyon is megérdemelte volna, hogy annak a filmfesztiválnak a nyitófilmje legyen, mert jó, mert magyar, és mert nem szõke. (pun intended)
8/10
kalad 2008 ápr. 15. - 00:21:08 8/10
(8/74)
Négyen néztük meg a moziban a filmet, 2.-nek tetszett, 2.-nek nem! Nekem igen, bár azt kell hogy mondjam: ilyen rossz filmen még az életemben nem szórakoztam ilyen jól! Miért volt rossz? Azért mert kicsit darabosnak érzi az ember, valahogy nem áll össze egy egésszé a film. És miért jó? Mert azért sikerült jó helyekre, jó poénokat betenni, kedvencem a tésztáskádban fürdetõs jelenet, sikerült mind a két percet végigröhögnünk a barátommal, bár végig Jiri Menzel járt a fejünkben. A társaság másik két tagja a mai napig nemérti, hogy min is nevettünk, de elmagyarázni meg képtelenség! Ja, és az alatta lévõ zene.... ütõs! :-) ...és Menzel ugye, csak jót jelenthet, ha filmrõl van szó!
telkibalint 2008 ápr. 09. - 19:12:16
(7/74)
szõkétõl megõszülök. nem jó film.
Karolka 2008 ápr. 09. - 19:09:54
(6/74)
Én leragadtam az Egy szoknya...nál! Az tuti volt!
7/10
MEN 2008 ápr. 06. - 01:02:33 7/10
(5/74)
BAKKERMANN ÁPRILIS 10-TÕL A MOZIKBAN!
10/10
ginger alex 2008 ápr. 03. - 15:57:31 10/10
(4/74)
A film díszbemutatója április 7-én 21.30-kor lesz a Lurdy házban. Ajánlom mindenki figyelmébe.
10/10
zsoltu 2008 febr. 01. - 13:12:17 10/10
(3/74)
Hát, az odébb van még, valamikor márciusban indul a hivatalos vetítés. Ezért is érdemes most megnézni.
10/10
zsoltu 2008 febr. 01. - 11:00:05 10/10
(2/74)
Szerdán vetítették elõször, szombaton az Urániában másodszor, és vasárnap 11:30-kor a Mammutban harmadszor. Egyelõre ennyi.
10/10
zsoltu 2008 jan. 30. - 23:58:45 10/10
(1/74)
És vetítik szombat este (február 2.) 10-kor is az Urániában.

Ha érdekel a forgatás, az Estiskola.hu-n nézhetsz werkfilmeket.
http://szoke.estiskola.hu/category/bakkermann/