oncogito 2008 márc. 08. - 23:10:56 Előzmény pozsizsuzsi
(6/26)
Sajnos azóta nagyon hozzászoktunk a horrohoz, a brutalitáshoz képernyõn, virtuálisan és a való életben is.
Ma ha nem folyik kétpercenkét több liter vér, ha nem lõnek, robbantanak, vágnak, szurnak, gázolnak, nyúznak, már nem is figyelünk oda.
A Belphegor még az együttérzésünk szûz korszaka volt, ma már ez is elprostializálódott.
calen1960 2008 márc. 08. - 19:44:59
(5/26)
Ismételni tudok én is...abban az idõben alig volt Tv, a fél utca nálunk ült, rágtuk a körmünket, annyira izgalmas volt. Hetekig téma volt, nem mertünk esténként az utcára menni.
pozsizsuzsi 2008 febr. 16. - 09:00:28 Előzmény perry
(4/26)
Igen, igen... És a rutinosok vitték a szériafelszerelés(:D) kissámlit is magukkal. Én pár éve láttam újra, valahol adták, és nem bírtam felfogni, mi volt egykor olyan rémisztõ benne. Meglehet a tömegpszihózis eredménye volt.
10/10
ferr 2008 febr. 15. - 19:46:36 10/10
(3/26)
Remek filmsorozat a hatvanas évekbõl,fekete-fehérben.Nagyon megfogott mindenkit aki megnézte és hosszú évekig beszédtéma volt.Mostani szemmel is elvarázsol a történet és képernyõ elõtt izguljuk végig.
csendixp 2008 febr. 15. - 18:18:24
(2/26)
Emlekszem, az elsö reszt megneztem, utana evekig rettegtem ejszakankent. Elemlampat vittem a takaro ala, a szoba sötet sarkaiban Belphegort lattam. Ej de regen is volt az!
10/10
perry 2008 febr. 15. - 17:22:57 10/10
(1/26)
Gyermekkorom vágyott és rettegett horror élmény volt. Ráadásul akkor még a csoportos tv nézés esete is fenn forgott.:), de kedveskéim ezt ti már nem is tudhatjátok. Akkor csak azt láttam a film fekete-fehér, ma már tudom , hogy ez igazán jót tett annak a misztikus világnak amit horronak nevezünk.
Tudjátok akkor még létezett sanzoni is, nem csak Párizsban de kies kis hazánkban is. Sennyei Vera
Dévai Hédi , hogy csak a jeleseket említsem. Természetesen Juliette Gréco a nagy francia sanzonett színésznõnek sem utolsó.
Kíváncsi leszek , hogy az akkor bizsergetõ érzés meg maradt -e?