3/10
Steelman 2015 márc. 01. - 19:54:05 3/10
(179/379)
Ezek a hozzászólások sokkal szórakoztatóbbak, mint a film :D

Értsétek már meg végre, hogy nem volt bonyolult, egyszerûen csak gyenge.
Superalonso 2015 márc. 01. - 17:37:03
(178/379)
Azt, hogy nem értette azt konkrétan nem kakukk-nak szántam, hanem a többi "szektatársának".....DDDDD

Kakukk-kal mostantól semmi problémám....
spekimen 2015 márc. 01. - 17:05:38
(177/379)
:D :D :D
Taps-taps-taps.
Na vééégre valaki, aki próbálja venni a lapot. Ezt vártam már mióta.

Egy szóval sem mondtam, hogy nem érted, ezt Superalonso mondta, amivel ebben nem értek vele egyet, szóval elismerem, hogy vágod.

Jó, oké, te úgy látod, hogy szájbarágós volt én viszont meg kevésbé. Nem érzem erõltettetnek a mondanivalóját és szerintem igenis voltak benne olyan utalások, amik árnyaltak voltak. Pl. Riggan Thomson vívódása saját magával az egójával, azzal, hogy hol „istennek” vagy éppen „sátánnak”, hol meg egy szerencsétlen lúzernek tartotta magát.
Azon kívül már leírtam régebben, hogy a párbeszédek, amik tele vannak utalásokkal és szerintem bölcsességekkel is, nekem nagyon spontánnak hatottak, mintha éppen akkor találták volna ki, amikor vették fel és így rakták volna bele.
Pl.:
„Az egészségem tovább tartott, mint a pénzem, a franc hitte volna”
Ezen a mondaton akkorát kacagtam. Ez a mondat annyira beletalált a való életbe.

Oké, egyezzünk, ki abban, hogy ez a film, fõleg Amerikának készült, és néhol szájbarágósra sikeredett, de azt várhatod, hogy leborulok szellemi nagyságod elõtt. :D
10/10
Bigpapa 2015 márc. 01. - 16:44:42 10/10
(176/379)
Most láttam a filmet!

Nekem bejött! Betalált és végig jól "szórakoztam". Nem vígjáték. Egy nehéz film, amihez szerintem megfelelõ lelkiállapot kell, hogy pont akkor hasson! Szóval erre nem vinnék egy elsõ randis csajt! :D
Keaton zseniális, sajnálom, hogy "nem gyütt Oszkár bácsi",pedig, ha valakire rászabtak egy szerepet, akkor Õ rá, ezt biztosan.
Akartam okosságokat írni még, hiszen ahogy látom, nagyon megosztó ez a film, de ez a cikk, összefoglalja mindazt, amit érzek!
https://www.facebook.com/tanuljkommunikalni/posts/415320968641371:0
Olyan írta, akinek tetszik a film, de nem hülyézi le azokat, akiknek nem tetszett. Ma már, ahogy a filmben is látszik, csak az sikk, ha szuperhõst alakít valaki, vagy olyan akció filmben játszik, ahol már az elsõ 30mp-ben 10 robbanás volt. Új ötletek alig vannak, a 20-30 évvel ez elõtti filmeket dolgozzák fel, felturbózott CGI-vel, amitõl néha okádnom kell, mert olyanok,mint ha egy szar Playstation játékot tolnék.

Nem tudom, én kinek ajánlanám ezt a filmet. Talán azoknak, akik elveszítettek már valamit, ami fontos volt számukra és kínlódtak egy olyan buborékban, amiben egyre kevesebb volt a levegõ. Akiket néztek már le, vetettek már meg és mellõztek. Igaz, ha nem estél még pofára, nem tudod, milyen érzés az!
Azoknak tuti nem ajánlom, akik egy felhõtlen kikapcsolódásra vágynak. Ez néhol kurvára tud nyomasztani, de nekem pont ettõl jött be igazán!

10/10
1/10
kakukkfióka 2015 márc. 01. - 16:22:26 1/10
(175/379)
Na. legalább percekig jobb volt a véleményed rólam, kár, hogy elmúlt! :-)

Figyu Speki, hogy a francba kéne megértetnem Véled és társaiddal, (azé írok Neked, mivel kevésbé tûnsz zizinek a szekta többi alkotórészénél) hogy pl. szerény félhüje személyem hasonlóképpen vall a galaxisban uralkodó értékválságról, twitter, facebook, szürke 50 (jujjjj), stb. mint pl. monnyuk Te. Az érettséginek nincs fele annyi értéke, mint 20 éve egy szakmunkásbizinek volt, a diplomások nagy része kommunikáció szakon végez, majd büszkén mosogat vele Londonban. Hogy a büdös francba van az, hogy nem fér a tökfejedbe :-))), ha azt írom, hogy végig értettem a fõbb mondanivalóját, de oan direktbe tolta a pofimba a nagy igazságokat, hogy emiatt leszartam a kva jó operatõri teljesítményt és a dobos ötletet, ami pedig szintén jó vót. Nekem éppen az a bajom (a villanyszámla és gázszámlám mellett), hogy nem is akarta árnyalni azt, amire felhívta a figyelmet.
A kiscsaj lelkendezése a lájkok miatt, vagy ahogy írtam a kritikus szép szájbarágósan elmondott gusztustalan hozzáállása, de említhetem a disznóspermás interjút is, beleillik a sorba, nekem túl "macskamikróbane" szintû volt. A provokáviót magasról leszaharom, én is élek vele alkalomadtán, de ezt illik magasabb szinten mûvelni, mint itt páran, akinek ez kimerül más lehülyézésében.

Egyezzünk ki, Titeket kiemellek a középszerû kategóriából, cserébe elismeritek szellemi fölényemet és leborultok elõttem! Hozsánna néked Leibowitz....helyett kakukkfi.
4427 2015 márc. 01. - 13:52:37
(174/379)
Alejandro González Inárritu, a mexikói eddig szinte csak zseniális filmeket csinált.
Ez most egy amerikai film. Nem rossz.
offtopic
Superalonso 2015 márc. 01. - 12:31:05
(173/379)
OK, pedig próbáltam magam visszafogni....:))))

Kakukkfióka-t nem leteremteni akartam, mert õ legalább valóban ész érvekkel leírta, hogy mi nem tetszett neki, bár a véleménye szerintem több helyen is sántít, de azt díjazom, hogy vette a fáradtságot és leírta, ellentétben a többi negatív véleménnyel....


Kéne már csinálni egy jó filmet az emberi önérzetességrõl, egy értõ rendezõ kezében nagyot ütne...
offtopic
spekimen 2015 márc. 01. - 12:10:22
(172/379)
Megint bizonyítottad, hogy nem vagy te hülye ember, mint azt egy páran próbálják elhitetni.
Egy észrevétel, ha a filmmel kapcsolatban nem tetszésüket kifejezõkhöz szóló mondanivalódon finomítasz, akkor már végképp sarokba szorítod õket.
offtopic
spekimen 2015 márc. 01. - 11:53:06
(171/379)
Így van, nagy muri a provokálás, mégpedig azért, mert már megint sikerült felbosszantani vele valakit, pontosítva most kakukkfióka személyében. Márpedig, ha egy kicsit is kiemelkedne a középszerû emberek (ahogy ugyebár õ fogalmaz) sorából, akkor ezen simán felültudna emelkedni és nem ilyen indulatos zagyvaságot ide hányni –mint azt 227-es hsz.-ban tette - hanem egy mindenkit lesöprõ, de még is intelligens választ összehozni. Ezzel viszont pont azt érte el, hogy róla gondoljuk azt, amit rólunk gondol. :D
Kakukkfiók ennél azért többet néztem ki belõled, lásd elõzõ hsz.-om.
offtopic
spekimen 2015 márc. 01. - 11:50:38 Előzmény kakukkfióka
(170/379)
Na végre egy "értelmes" kritika, olyantól akinek nem tetszik. Látod én nem hurroglak le ezért, pedig nekem bejön ez a film, de aki egy kicsit is veszi a fáradtságot, hogy leírja a gondolatait neki miért nem, azt elismerem.

De lássuk csak abba azért "belekötnék", hogy ez kifejezetten csak Amerikáról szólna, csak amerikaiaknak. Itt Európában ilyet kijelenteni, amikor orba-szájba "majmoljuk" õket. Ez a fajta "értékválság" ami a film egyik mondandója nem csak Amerikára jellemzõ és nem csak most van jelen, csak most sokkal jobban szembetûnõ. Sõt, inkább nálunk van ebbõl jobban gond, mint ott.

Igen azzal egyetértek, hogy a mondanivalója könnyen értelmezhetõ, de ezt nem nevezném hátránynak és ennek ellenére még így is gyanítom rengetegen nem fogják tudni befogadni, mert az átlag nézõnek még így is magas lesz.
Superalonso 2015 márc. 01. - 11:50:17
(169/379)
Azért a "Broadway kontra Hollywood-nál" kicsit összetettebb mondanivalója van, például:

1. Megéri-e értéket teremteni egy értékválság sújtotta világban (ahol a sztárságot twitter-követõk számában és képregényhõs karakterekben mérik)???

2. Ki lehet-e törni a skatulyából, amit rád aggatnak, hisz egykori képregényhõsként próbál valami értékeset csinálni, a fõszereplõ belsõ vívódása is ebbõl ered, hogy elég jó lesz-e õ ehhez (meteor-medúza párhuzam)....

3. Amivel a film is kezdõdik, hogy minden cselekedetünket a szeretetéhség motíválja (túl az alapvetõ szükségleteinken), vagyis, hogy szeressenek minket, népszerûek legyünk (errõl szól a George Clooney-s történet), mert ha nem szeretnek minket az olyan, mintha nem is léteznénk, ahogy a Raymond Carver darab végén el is hangzik, mielõtt fejbe lövi magát....

4. A sors furcsa fintora, hogy ugyan kitör a skatulyából, ezáltal megteremti a szuperrealizmust, ám képregényhõsbõl youtube és twitter-sztár lesz, vagyis csöbörbõl-vödörbe kerül, magyarán reménytelen harc az övé.....

kb annyire reménytelen, mint megértetni a film üzenetét néhány emberrel itt a fórumon....

Most is hirtelen ennyi jutott eszembe, biztos van még több mondanivalója is a filmnek
1/10
kakukkfióka 2015 márc. 01. - 01:22:46 1/10
(168/379)
Nehéz elfogadni, hogy amit nektek nehéz megemészteni, az másnak könnyebb?
Nem bonyi film, egyszerû amit ki akar fejezni, de lehet rajta jó sokat okoskodni.
Mint egy gyogyós hajtogatjátok, hogy akinek nem tetszett, az hülye és húzzon innen.
Nagy királyok vagytok!..... Á dehogy, vicceltem. Kicsik vagytok és ezért egymást kell erõsítenetek, meg is teszitek.
Ahogy látom csontig nyaljátok egymást, közben összevissza írtok mindenfélét, pedig csak a film alapkérdéseirõl van szó...egymásnak írjátok a saját verzióitokat......gratula!
Na pá, középszerû emberek, adjatok egymásnak erõt kiosztani mindenki mást. :-)
1/10
kakukkfióka 2015 márc. 01. - 00:58:32 1/10 Előzmény ring
(167/379)
Te meg kérdezd a rajongótábort öcsém, hátha megfejtik neked. Ha megvan szóljál nekem is!
1/10
kakukkfióka 2015 márc. 01. - 00:54:51 1/10 Előzmény Steelman
(166/379)
A folyamatos dobszó pedig akár a medúzacsípés lüktetõ fájdalmát, esetleg a még verõ szívét is jelentheti.

Ezt pár kommenttel lejjebb olvastam, idézték valamelyik Birdman fantól. Hú vazze!!!

Ezek itt ahogy látom, mint beszívott szektatagok csak azt hajtogatják, hogy aki nem érti az húzzon innen, közben az ilyen krva értelmes kollégájukkal õk sem tudnak mit kezdeni. Ahogy olvasgattam, azt sem tudják eldönteni, meghótt-e a jóember vagy sem, ha igen mikor. Továbbra is azt mondom, hogy az amcsiknak ez lehet király, de egyáltalán nem olyan bonyolult, mint ahogy ezek a magukat zseninek tartó "rajongók" magyarázzák.

Aszongya a kritikus csajszi, hogy nem írok jót rólad, mivel nem ide tartozol, ezt olyan nehéz dekódolni??

Ezek rosszabbak, mint a szürke fanjai! :-)
Superalonso 2015 febr. 28. - 20:28:27 Előzmény Steelman
(165/379)
Voltaképpen nem is baj az, ha valaki nem érti, hisz miért is kéne értenie mindenkinek a filmekhez.....legalább szebbé teszitek a napomat, ha érted mire gondolok.....:))))
3/10
Steelman 2015 febr. 28. - 19:39:40 3/10
(164/379)
Nem akarok személyeskedni, de szerintem kakukkfióka utolsó mondatán azért elgondolkodhatnál.
Superalonso 2015 febr. 28. - 16:13:15
(163/379)
Nem baj az, ha valaki nem értette csak legalább ne reklámozná könyörgöm.....
1/10
kakukkfióka 2015 febr. 28. - 15:00:47 1/10
(162/379)
Helyesen:

Kelet mûvészi jellege a nyugati filmipar ellen. Broadway kontra Hollywood.
1/10
kakukkfióka 2015 febr. 28. - 14:56:23 1/10
(161/379)
Ez egy intellektuális köntösben elõadott, kifejezetten Amerikáról szóló, amerikaiaknak készült nagyon gyenge film!
A szereplõk kidolgozatlanok, cselekménye felejthetõ, a mondanivalója egyáltalán nem nehezen értelmezhetõ, sõt igen egyszerû.
Kelet pénze a nyugati filmipar ellen, olyan szájbarágósan elõadva, mint mikor ráírják a mikróra, hogy a macskát ne abban szárítsd! Egy átlagos mûveltségû európainak semmi újat nem ad.
A vágás különleges, de a misztikusra sikeredett filmvezetés csak arra jó, hogy elvonja a figyelmet a film gyengeségeirõl és jó sok magát nagyon okosnak vélõ ember vitatkozzon az értelmérõl.
3/10
Steelman 2015 febr. 27. - 19:46:03 3/10
(160/379)
Mit is mondhatnék. Megnéztem. Szerencsre nem moziban.
Kb. egy B kategóriás film, izgalmasnak egyáltalán nem mondható, különösebben mély filozófia sincs benne és nem is mondható bonyolultnak, viszont rengeteg belemagyarázást lehet olvasni róla.
Oscar-díjat egyáltalán nem érdemelt volna szerintem, de hát amilyen alacsony már annak a díjnak a színvonala, így nem is lehet rajta csodálkozni.
Meglepõdtem, hogy a Csillagok között alig kapott jelölést, pedig az fényévekkel megelõzi a Birdman-t szinte minden szempontból. Sokkal mélyebb és elgondolkodtatóbb volt.