borisz007 2006 nov. 28. - 09:45:00
(3/43)
nekem kifejezetten tetszett... alapvetõen szeretem a gengszterfilmeket, s ez mindennel rendelkezett, ami a mûfaj klasszikusaira jellemzõ, sõt talán még többel is, mert engem érzelmileg sokkal inkábbb gyomorba vágott, mint az eddigiek, amiket láttam. én személy szerint csak ajánlani tudom: erõteljes rendezés, gyönyörû fényképezés, a zenérõl pedig ne is beszéljünk. veszett jó ötlet a személyes tragédiák az olasz történelemmel való összefonása is, és annyira az erõszakot sem vitték túlzásba (voltak már sokkal véresebb maffiafilmek is). köszönöm, h láthattam, jól esett
mpy 2006 nov. 26. - 16:41:33
(2/43)
Borzalmasan HOSSZÚ. De nem ez a baj (hisz a Keresztapa majd 3 órás), hanem hogy borzalmasan hosszúnak is érzed. Rengetegszer gondoltam a film alatt, na, most talán lezárják, aztán megint elkezdõdött egy jelenet. Egy idõ után persze rájöttem, hogy akkor lesz vége a filmnek, amikor mindenki meghal, csak sajnos túl sok szereplõ volt, és mind nagyon ragaszkodott az életéhez.
italoman1 2006 nov. 11. - 21:02:48
(1/43)
Kemény film, sok erõszakkal és vérrel, mégsem olyan, mint a tipikus amerikai akciófilmek. Itt nincsenek sematikus "jók" és "rosszak", hanem hús-vér emberek élnek a bûnözés világában. Aki szereti a mûfajt, az bátran nézze meg, mert nagyon jól megcsinált filmrõl van szó.