7/10
gerhajdu 2010 aug. 31. - 18:58:50 7/10
(88/128)
Jó ég, elképesztõ, hogy egy éve milyen véleményt írtam. Ez a film piszok jó és kellemesen elrugaszkodik a szokásos filmektõl. Hoffman pedig annyira jól játssza a görög származású CIA ügynököt, hogy teljesen megszoktam így átalakítva.
A kedvenc jelenetem is az, mikor elõször látjuk Gust-ot. De az se rossz, mikor Charlie próbál rájönni a 4 sakkozó közül, melyik a CIA fegyverszakértõje:D
Megnéztem eredeti hanggal is: elképesztõ, hogy Hoffman, hogy tud így beszélni. Épp hogy kinyitja résnyire a száját.
Szóval én imádom ezt a filmet.
James Uram Benson Madame 2010 máj. 24. - 13:56:03
(87/128)
!!!!!!SPOILER LESZ!!!!!!!

Remek film és az is jó, hogy nemcsak az amerikai közönségnek szól. Illetve az értelmesebb amcsiknak IS szól.
Olvastam valahol, hogy a kritikák felhánytorgatták, hogy semmi utalás nincs arra, hogy így kapták meg az alapokat Bin Ladenék is - fegyverek plusz pakinsztáni kiképzés és hogy végsõ soron ez vezetett szept. 11-hez és a mostani pakisztáni cirkuszhoz. Persze errõl nem Wilson tehet, emlékezetes jelenet a film végén amikor egy iskola felépítéséhez akar egy milliót kérni és a képviselõ társ azt mondja: "ki a szart érdekel egy pakisztáni iskola?!" "Afganisztáni" - válaszolja Charlie. Szóval mivel Wilsonra koncentrál a film és a SZU kicsinálására, szerintem nem is baj hogy nem bolygatták a késõbbi történéseket.
Eléggé döbbenetes mindenesetre, ha tényleg igaz, hogy a ruszkik valójában Pakisztánba akartak eljutni. 80-ban! És bármennyire jószándékú volt Gorbacsov, a töketlenségének csimborasszója az, hogy nem vonta ki már elõbb a csapatait - hány és hány fiatal szovjet meghalt ott...
10/10
kaldizoltan 2010 márc. 24. - 20:51:00 10/10
(86/128)
Ez a film nagyon jól bemutatja, hogy mi volt az utolsó rúgás a kommunista Szovjetunióba. Fantasztikus film 10/10
Mindenkinek csak ajánlani tudom. Tom Hanks remekül játssza a nõcsábász politikust. Elõször nem gondoltam, hogy komolyan is tudja venni. PSH pedig zseniális a CIA ügynök szerepében.

Spoiler

"a gépírást bárki megtanulhatja, de csöcse nincs akárkinek"
offtopic
gondil 2010 febr. 12. - 11:48:54
(85/128)
10/10
eike82 2010 jan. 15. - 16:22:29 10/10
(84/128)
Kellemesen csalódtam, egyszerûen zseniálisan készítették el a filmet! Nem lett túl hosszú, pont elég az a másfél óra, a lényegeket jól összefogták.
Színészek is jól alakítottak, remek csapatot állítottak össze.
És még, nem is tudtam errõl a háborúról, nemhogy az afgánok legyõzték a ruszkikat.
Nálam 10/10
angelina87 2010 jan. 15. - 15:18:37
(83/128)
,Ha a GG-on vígjáték kategóriába lett jelölve, valószínû nem a port.hu szerkesztõi hibáztak, ez egyértelmû. Szvsz próbálták könnyedebb hangvételbe megalkotni ezt a filmet, de mivel ez a háborúról szól, talán ezért nem volt ez annyira érzékelhetõ.
A film maga valóban kicsit vontatott, de igen érdekes, és semmi részletes háttérinformációt nem igényel; anélkül is lehet érteni.
Számomra is, mint oly sok elõttem szólónak, P. S. Hoffmann szereplése volt a legkiemelkedõbb, de Tom Hanks is jól alakította a beképzelt és eleinte érdektelen, de mégis gerinccel megáldott amerikai szenátort, akinek hatalom van a kezébe. "BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD."
10/10
ghalleck 2009 dec. 22. - 21:11:26 10/10
(82/128)
Vígjáték?! Mi ez a marhaság már megint?! Az igaz, hogy a film tartalmaz humoros jeleneteket, de inkább szatirikus történelmi filmnek nevezném.
Maga a film egyébként csúcs-szuper - alig marad el az "Amikor a farok csóválja..." mögött.
7/10
gerhajdu 2009 júl. 21. - 22:41:06 7/10
(81/128)
Rég láttam már ilyen jó filmet. Tom Hanks-at egészen új oldaláról ismertem meg. Amilyen tudatlan volt ez a karakter annyira vicces. P.S. Hoffmant meg még jobban megkedveltem. Tetszettek az apró utalások, háttérben meghúzódó vicces díszletek (szerencsére nem túlozták el) a 80-as évek hangulata.
Közben meg a nevetséges pillanatokban is ott van az az érzés, hogy "Ez azért szomorú."
Lehetett volna jobb, de így is élmény volt megnézni. Még több ilyen filmet!
8/10
generel 2009 jún. 17. - 01:34:59 8/10
(80/128)
Nekem tökre bejött ez a film. Nekem a poénok - fõleg a Gust által ellõttek - többnyire bejöttek. Viszont hiányoltam belõle a komolyságot, hogy például a film bemutassa, Wilson képviselõ mimindent megtett ezért az ügyért (erre pl. a Milk-ben odafigyeltek). Wilson megígérte... és lett. Azért a valóságban szerintem ez egy kicsit komplikáltabb volt. Mindazonáltal egy tök jó és (rövid játékideje miatt is) könnyû film.
offtopic
gondil 2009 febr. 08. - 12:00:09
(79/128)
Az egyik kulcsmondat egy amerikai képviselõ szájából hangzik el, valahogy így: "Ki a ...-t érdekel egy iskola Pakisztánban?"
Azok akik mostanság látták a filmet, értik mit jelent.


Aaron Sorkin forgatókönyveire pedig érdemes odafigyelni.
Julia Roberts imigyen szóla róla:) "politika, humor és intellektus keveréke".
Ez a fajta elegy azonban csak ritkán fakasztja harsány kacajra a közönséget.
molnibalage 2008 aug. 19. - 12:53:37 Előzmény zee944
(78/128)
A film alapvetõen jó és arról a történelmi korról szól ami a kedvencem. Vannak benne tárgyi tévedések, de ez egy átlagembernek nem szûr szemet.
7/10
zee944 2008 júl. 17. - 09:44:28 7/10
(77/128)
A sok mai silány szemét között kellemes meglepetés volt ez a nézhetõ kis filmecske. Ugyan nem olyan szatirikus, mint lehetne - ami gyanítom, valami politikai alku eredménye -, de még így is OK.

Julia Roberts borzalmasan néz ki ebben a filmben. Mindig is egy csúnyácska csaj volt, de most rondább, mint valaha. Elképzelni is rossz, milyen lehet smink és bevilágítás nélkül. Ha csak fele ilyen ronda lennék, se vállalnám el egy ex-szépségkirálynõ szerepét. Elõször arra gondoltam, talán ez is a szatíra része és Roberts kisasszonynak mégis van némi önkritikája, de aztán elvetettem.

7/10
10/10
Silent Warrior 2008 júl. 16. - 03:25:10 10/10
(76/128)
"Ennyire rossz filmet még nem láttam. Szánalmas, hogy erre pénzt költöttek és megcsinálták."
"Frenetikus film volt zseniális humorral, és ismét tökéletes Hanks alakítással. Nem beszélve Philip Seymour Hoffman-ról aki aztán pláne döbbenet volt"

Két, egymás utáni vélemény a filmrõl. Minden embernek más miatt tetszik a film, valakinek a szereplõk miatt, valakinek a mondanivalója miatt, valakinek a hangulata miatt, és valakinek a látvány és a hang számít, ahogy olvashattuk. Nem kell csodálkozni, mindannyian ugyanazt a filmet néztük!

"Azt hogy az USA és a CCCP is g*cik voltak azt eddig is tudtuk."

Ebben nem értek egyet! Nem hinném, hogy a többség bármivel is tisztában lenne, a tájékozatlanság határtalan itt kishazánkban, Amerikában meg egyszerûen döbbenetesen buták az emberek. Egy hollywood-i film alkalmat ad arra, hogy néhány tudatlanabb ember, ki csak a filmek által képes valamit is felfogni a világból és annak történelmébõl, kicsit okosodjon! Ezért már megérte a film!

És az én szubjektív véleményem szerint 10 csillagot megérdemel.
csirkee 2008 júl. 14. - 12:42:28
(75/128)
Szerintem nem valami jó alkotás, azonban a két fõszereplõ nagyot játszik benne. A port.hu szerkesztõi azonban, biztos nem látták, mert a "vígjáték" megjelölés igen erõs.
1/10
fota666 2008 júl. 08. - 18:28:59 1/10
(74/128)
nagyon gyenge, pár jó jelenettõl eltekintve.
még szerencse, hogy amerikában élnek olyan emberek mint tom hanks, aki tényleg a jóért harcról tiszta szívvel.
lobogjon a háttérben az amerikai lobogó!!!!!!
Henci8 2008 júl. 07. - 14:07:22
(73/128)
Tetszett. Tom Hanks ismét nagyon nagyon jó, Philip Seymour Hoffman pedig hibátlan. Örület, hogy mennyit számítanak a színéazek egy-egy filmben. Julia Robertset pedig kezdem egyre jobban megutálni. Valahogy "nem jött át". Már csak azért sem, mert sztem totál magát kellett játszania. Símán el tudom képzelni, hogy ez a nõ az életben is ilyen. Akkor pedig nem igazán beszélhetónk színészi kvalitásokról, hiszen magát bárki hitelesebben játsza akárkinél (szép mondat lett ez).
A lényeg, hogy a téma szintén jó. Nincs benne amerika ajnározás, én pont az ellenkezõjét érzem. Kritika ez, mégpedig nem is kicsi az amerikai nép és politika irányába. Hiszen az hogy az oroszok gonoszak, az nem téma, de az érdek amelybõl az USA cselekedett SPOILER - több politikus jó színben akar feltûnni, unatkozó milliomos domina szórakozást keres - SPOILER eléggé lehuzza a világ megmentõjét.

8/10
krat 2008 júl. 02. - 13:55:44
(72/128)
szemmel mert a zsemmelnek itt nincs értelem meg amúgy se
krat 2008 júl. 02. - 13:54:35
(71/128)
félig tetszett félig meg nem. egyrészt maga a film érdekes és jól felépített volt igazából teljesen korrekt. a bajom csak azzal volt hogy amerikát szokás szerint a hõsies nemzetként mutatja be ó csárli te vagy a megmentõ és igen megcsinálták. csak az a baj azt le se szarták az amcsik amikor az oroszok nálunk telepedtek le egy kis idõre, ugye nem volt miért segíteni itt nem volt megvédendõ olaj. érdek amerika jó lenne ha egyszer kritikus lenne magával szemben és nem könnyes zsemmel értékelné hogy megint megmentette a világot.
Vikke 2008 máj. 26. - 18:25:28
(70/128)
Nem voltam tõle elájulva, sokszor vontatottnak éreztem. A három fõszereplõ hozza a jól megszokott formáját de Amy Adams Õ egy újabb kellemes csalódás. Tehetséges, szerintem sokra viszi még.
Stockton 2008 máj. 21. - 12:41:33
(69/128)
Noshát..megnéztem, szerintem nagyon jó lett és azért ha lehet ilyet mondani, végre nem csak a propaganda megy amerikai oldalról, hogy "húúúdemilyenjókvagyunk"!! Itt azért hacsak pár szóban is de rávilágítanak a nagy igazságra, hogy hibát helyrehozni nem elég, ha már beleavatkoztak, azt meg is kell tartani az állapotában! Illetve furcsa a kontraszt, hogy épp most jelenik meg egy ilyen film, amiben az usa afganisztán megmentõjeként lép színre, miközben a napokban lassan 10 éve már ütik-verik õket, mint a filmben az orosz megszállók...
Némileg talán mégis azért szimpatizálunk a filmmel, mert remek a szereposztás és a színészi alakítás mindenkitõl (na jó, talán az öreg bizottsági elnök aki szónokol a táborban õ nem alakított a legjobban (bocsássatok meg ha nem tudom hirtelen az amúgy ismert színész nevét)), és emellett még az orosz elnyomás mint politikai kérdés nálunk is terítéken volt azért cirka 40 évig.
Mindent összevetve nekem tetszett, érdemes megnézni!