Pancsi206 2006 febr. 05. - 17:58:33
(29/389)
Sziasztok!

Nekem nagyon tetszett a most szombaton leadott rész, csak az volt a baj, hogy úgymond "belecsaptak a lecsóba", és kis idõbe került amíg megértettem. A szinkronhangok szerintem borzalmasak, nem illik sok szereplõhöz a hangja. Például: én nem tudom ti hogy vagytok vele, de Apollo kapitánynak kicsit férfiasabb hangot képzeltem el... Errõl jut eszembe, jövõhéten szombaton (az "igen jó" idõpont miatt..) nem tudom megnézni a következõ részt. Valaki meg tudná mondani hogy meghal Apollo kapitány vagy sem? Többet nem merek kérdezni, mert vannak olyanok, akik nem szeretnék, ha elõre lelõnénk a poént..
Valamelyikõtök azt írta, hogy a tv2 két hét múlva elindítja a sorozatot. Igaz ez?

Válaszaitokat elõre is köszönöm!:)
borgdrone 2006 febr. 05. - 07:35:00
(28/389)
Az immár kultuszfilmmé vált nagysikerû 1978-as Csillagközi romboló címû film újrafeldolgozása! Csaknem 40 év telt már el azóta, hogy az emberiség tizenkét kolóniája elõször találta magát szemben a Cylonok-kal. Azokkal az elvetemült robotokkal, akik bolygóról-bolygóra portyázva a biztos pusztulást hozzák a galaxis lakói számára. Az akkori harcok során sikerült megszabadulni tõlük, ám most visszatértek, hogy kegyetlen tervüket végrehajtsák...

Na lol :)
Ez a pilot lerása, úgy látszik felcserélték a lerásokat...Mind1 kavar van.
Mert a sorozat elsõ része 2 hét múlva lesz csak.
borgdrone 2006 febr. 05. - 07:31:37
(27/389)
Tegyük tisztába a dolgot :)

Amit a port.hu-n irtak, az elsõ részrõl az a sorozat elsõ része.

Amit jelenleg leadtak az a Pilot (bevezetõ film) volt ami 90 perces, ennek a felét adták le, jövõhéten a Pilot másik része.
Haa szinkron nem is idegestett fel, de a reklámok igen :O

Kedvenc volt az SG sorozat, és én is úgy kezdtem el nézni anno a BSG-t, hogy csak jót mondtak rólla az ismerõseim.

Kicsit lassan indul be, de hiszen ez az csak a bevezetõ.

Star Wars elsõ része se volt olyan sikeres mint a 4-5-6 :)
Avagy a Stargate, Star Trek.
A cselekmény mikor már kibontakozott, mikor a nézõ képben lesz ki kicsoda...na akkor mutatja meg igazán miért is kiváló sci-fi a BSG.
fredsw3 2006 febr. 04. - 22:24:53
(26/389)
A baljós elõjelek alapján felkészültem a legrosszabbra.... A szinkron elsõ látásra igen igénytelen pocsék sz*rnak tûnik és akkor finoman fogalmaztam, de kiváncsi vagyok mennyit javul majd az évadok során (azaz javulna, mert kétlem, hogy 4 résznél többet él majd meg a tv2-n... nem is baj). Súlyosabb hiba viszont a félrefordítások mennyisége, amit egy darabig számoltam, de egy idõ után annyira felment bennem a pumpa, hogy hagytam a fenébe. Azért örülök, hogy valakinek még így is tetszett, bár gondolom azoknak nincs összehasonlítási alapjuk.
_Blowup_ az hogy nem nagy kunszt és nem kell odafigyelni kicsit merész kijelentés 90 perc után. Több rajongó (köztük én is) a minit "egy átlagos akció-scifi MOZI"-nak tartja, nekem sem esett le az állam amikor megnéztem, de mivel ismertem az eredetit, az új sorozatról pedig jókat hallottam + a kiváncsiság is hajtott, így megnéztem a további részeket is. Nem bántam meg, te sem fogod (bár inkább angolul nézd ha teheted).
Visszatérve a félrefordításokra ezek apró dolgok ( többé-kevésbé ) csupán, de a késõbbi történet és az élvezhetõség szempontjából JELENTÕSEK! Kár is tovább koptatnom a számat mert aki látta eredetiben az tudja mirõl beszélek, aki sajnos nem annak meg úgyis mindegy, legfeljebb egy közepes akció-scifit fog kapni, ami a szombat kora délutáni idõpontnak remekül megfelel...

A tévékettõ egy igazi aduászt tartott a kezében, de sajnos mint kiderült kártyázni nem tud.
blowup 2006 febr. 04. - 18:54:49
(25/389)
Amit idáig írtatok róla, az alapján sokkal többet vártam.Nem rossz, látványos, de ez ma már nem kunszt.Nem nagyon kell odafigyelni, ezért nem is köt le annyira, egy CSI - DH - TP - Soprano's sokkal élvezetesebb.Amúgy mindig is szerettem, szeretem a sci-fit, de ebbõl hiányzik a spiritusz.Sorry a fanoknak :)
Norbi 2006 febr. 04. - 18:30:14
(24/389)

Tudom hogy nem ide tartozik,elõre is bocsánat

Jó estét!!!

Norbi vagyok, 20 éves és véletlenül néztem meg a mai nap folyamán a Repeta+ címû müsort az M2 müsörán. Volt néhány szó egy bizonyos gyémántos kezelésrõl,ami a börbetegeknek hasznos,mivel leszedi a hámsejteket,simább lesz a bõr és stb. Nekem acne tipusú böbetegségem van már lassan 5 éve és már odáig sikerült visszacsillapítani hogy csak nagyjából hegek vannak az arcomon, és a mûsörban volt errõl szó hogy még ezeket a hegeket is el tudja simítani.
Olyan kérésem van mindenkihez hogy valami elérhetõséget adjon meg a mûsorhoz!!!! vagy ha már van tapasztalata ezzel kapcsolatban ossza meg

elõre is köszönöm
tervin 2006 febr. 04. - 18:10:56
(23/389)
Sajnos lemaradtam a filmrõl, ha valakinek van ötlete szóljon, ismétlés, vagy valakinek megvan már ?

Köszi elõre is.
blAckshAdOw 2006 febr. 04. - 15:19:50
(22/389)
Helló! Én véletlen néztem meg a sorozatot mert amikor mutatták mi következik a tv2-n láttam h ûrhajós azt néztem :) Nekem nagyon megtetszett így már az elsõ rész is.
De az amit az epizódról írnak, h 33 percenként támadnak meg, hogy menekülnek a bolygókról nem is történt meg :)
delerium 2006 febr. 04. - 13:50:32
(21/389)
Még jó, hogy leadják a pilot részt is... De a fordítás fertelmesen szar.
ArcPeti 2006 febr. 04. - 09:49:43
(20/389)
Én pedig azon lepödtem meg, hogy a 33 címû rész mellett a játékidõt 90 prcben határozzák meg. Én ezt a részt láttam de nem volt több mint egy átlagos Csillagkapu rész vagyis max 45 perc.
delerium 2006 febr. 04. - 08:21:33
(19/389)
Örülök én is, hogy végre csöpp kis hazánkban lehet az elmúlt pár év sorozatait is látni, és nem kell a nezõknek 5-6 évet várni, amíg lemegy az áruk és képes egy csatorna pénzt áldozni arra, hogy színvonalasabb sorozatot adjon le, mint a Barátok közt...

Viszont futkos a hátamon a hideg, amikor ilyen szörnyû fordításokat látok, mint most is a cimben. Biztos valami hülye szabály miatt kell magyarul megjelenni a mûsorcímeknek, de ez sok esetben torzít az adot sorozat megítélésén. Példa erre majd az Invasion, amit ugye valami Rejtélyek városának fordítanak. Nekem úgy inkább hangzik egy szappanoperának, mint egy thriller/sci-fi-nek. Szóval majd Manci néni nagyot néz, amikor rohadt hullákat emelnek ki a mocsárból...

Visszatérve a Galactica-ra, remélem, hogy majd megfog egypár embert a story, és nem riasztja el õket a borzalmas magyar fordítás, meg a színtelen szinkron.

Remélem konzervnek lesz igaza, és egyszer talan lesz sci-fi friday a TV2-n szombatonként... :)

Na, ja. Jut eszembe, tegnap péntek volt... Sok peer-t mindenkinek.
Gabking 2006 febr. 04. - 07:38:10
(18/389)
Nem akarok lemaradni a mai filmrõl, de elképedve láttam a port ajánló oldalán, hogy a mai ebizód ismertetésénél a 33 perces Cylon attack van. Mivel én már a második évadot nézem, kicsit meglepett, hogy így a közepépe vágnak.

A bevezetõ nagy mozi, a kolóniák pusztulása, és a cylonok feltünésének megmagyarázása nélkül a sorozat érthetetlenné vállik, ergó, kevesen nézik, ergó, lekerül a mûsorról...

Kívánom, hogy ne így legyen..

Különben meg nekem megvan az eredeti sorozat is, és én is inkább azt mondanám, hogy ez egy teljesen más story, csak az "univerzum" ugyanaz. Mind a kettõ élvezhetõ. De nem szabad elfelejteni, hogy az eredeti is tv sorozatnak készült, ezért az akkori kor technikai lehetõségeinek figyelembevételével maximum látványra törekedtek. És így a második évad feléhez közeledve sok midnen eszembe jut a BSG-rõl, csak az nem, hogy felszines, és csak a látvánnyla operál. Nagyon jó karakterek vannak ám benne.
fredsw3 2006 febr. 01. - 15:20:11
(17/389)
Na akkor én meg szépen lemaradtam róla, na mindegy majd legközelebb :)
x-tro 2006 febr. 01. - 14:56:53
(16/389)
Csak azért mondtam a serenityt, mert az jó példa a látvány, a sztori és az egyéb kellékek:) fazonok, belsõk, díszletek stb ötvözetére.

Egyetlen magyar mozi vetítette a serenityit, angol nyleven. MOM park, Budapest. (Egyszer biztos, amikor láttam.) a Firefly szerintem max a filmmúzeumon mehet majd...
fredsw3 2006 febr. 01. - 14:50:36
(15/389)
Sajnos lehet, hogy nem voltam világos, de ezt a harmadik résztõl való bekapcsolódást csak példának hoztam fel. A pilot szombaton lesz látható (meg a jövõ szombaton :) )
fredsw3 2006 febr. 01. - 14:45:46
(14/389)
Bocs, hogy elragadtattam magam az elõbb :)

Serenity-t nem adták a magyar mozik (újabb jó kis scifibõl hagyva ki a nagyérdemût). Talán DVD-n itthon is elérhetõ lesz Malcomék legújabb kalandja.

Firefly(+Serenity) remélem lesz egyszer magyar adón a közeljövõben

Mégegyszer bocs ha kicsit OFF voltam, már ha ez offnak számít egy battlestar fórumban
Kacaj 2006 febr. 01. - 13:40:11
(13/389)
Én csak azt sajnálom, hogy a pilot-ot nem vetítik le. Úgy elég érdekes lesz megérteni annak, aki még csak most kezdi nézni. Amúgy én azt mondom, hogy ez az utóbbi évek (10-15) legjobb sci-fi-je lett. Ezután a legjobb a Firefly.
x-tro 2006 febr. 01. - 13:05:52
(12/389)
Mondjuk én anno a nagyanyámmal néztem mindig az alfa holdbázist, úgyhogy lehet h van Manci néni aki hagyja a szombati palacsintát a francba és csillagközi rombolókat néz....:D (A Serenity megvolt moziban?)
fredsw3 2006 febr. 01. - 11:37:27
(11/389)
Teljesen igazad van, a mai sorozatok valóban a látványra építenek elsõsorban, a story, a karakterek másodlagosak (örülhetünk ha van egyáltalán). Szerintem ez a sorozat pontosan azért lett sikeres, mert a hangsúly a karaktereken, az embereken van, a látvány másodlagos. Üresnek nevezni ezt a verziót erõs túlzás, de ezen ne vesszünk össze ;)

U.i: Sváby meg elmehet a *****ba. Az egy dolog, hogy hülye idõpontban van a "Csillagközi romboló", de hogy semmi reklám, semmi figyelemfelkeltõ kampány ne kísérje egy új sorozat bevezetését azért az már sok! Tessék példát venni az RTL Klubtól! Tudom Manci néni a reklám hatására sem nézné meg, de nem is neki készült. Az aki meg majd a harmadik résztõl kezdve nézné a sorozatot, nem fog érteni semmit és átkapcsol a kobra32-re. Adja az ég, hogy ne legyen igazam...
x-tro 2006 febr. 01. - 10:22:10
(10/389)
Nem a remakeeléssel van bajom, hanem azzal, hogy ezek az új sorozatok sokszor esnek bele abba a hibába, hogy az akciót és a látványosságot elõbbre helyezik a fordulatos sztorinál, a szellemességnél, a szellemi izgalmaknál. Persze ez ízlés kérdése...az én ízlésemnek viszont ez a verzió üres, egyelõre.