Téma: Dalida

mandulaemese 2022 máj. 07. - 07:05:19 Előzmény manna1956
(7/7)
Ugyanezt éreztem én is.
10/10
kraga 2022 máj. 07. - 00:04:46 10/10
(6/7)
!!!!
9/10
manna1956 2022 máj. 06. - 22:54:06 9/10
(5/7)
Teljesen elvarázsolt a film. Pedig a dalok stílusa nem az esetem, de gyerekkoromból emlékeztem majdnem mindegyikre.
9/10
wolfat 2022 márc. 16. - 07:44:51 9/10
(4/7)
Korábbról ismert, hasonló zsánerű filmek alapján többet kaptam ettől a filmtől, mint mit vártam -, az ilyesmi ritkán szokott előfordulni! Nem könnyű az egyensúlyt megtalálni az ilyen egyéniségek esetében, különösen, amikor az előadói pályára, meg az élettörténetre is nagy súlyt helyeznek -, itt ez sikerült, amiért külön elismerés a film készítőinek!
Előzetesen bulvárszintű értesüléseim voltak Dalidáról, amelyek alapján azt gondoltam, hogy ő is a korának a celebje volt, az erre az életvitelre jellemző felszínességekkel, mesterkéltségekkel. A filmből kibomló kép alapján ez felületes, sőt előítéletes közelítésnek bizonyult részemről. Tény, hogy zaklatott élete volt, teli szerelemi drámákkal és egyéb csalódásokkal. Mégis – és a film ezt jól kihozza -, megpróbáltatásai nem feltünési viszketegségből, hanem – mint az igazi művészegyéniségeknél – szinte mindig a tökéletesség utáni vágyaiból, valamint gyermekkori sérelmeinek a kompenzálására irányuló törekvéseiből származtak. Külön említést érdemel a Dalidát alakító Sveva Alviti teljesítménye, meg persze a film készítőié is, hogy egy ennyire az „eredetit” megközelítő „hasonmást” találtak, aki színészként is kiváló.
Ez most már a többedik eset, amikor az M5-ön nem kimondottan ún. közönség-, hanem igényes filmeket tűznek műsorra, (pl. a Marie Curie életéről szóló film is kiváló volt), remélem, hogy ez a jövőben is folytatódni fog!
Edmond Dantes 2022 márc. 12. - 15:01:29 Előzmény vino-et-veritas
(3/7)
Akit a téma és az énekesnő élete érdekel, annak ajánlom.
vino-et-veritas 2022 márc. 12. - 07:58:49 Előzmény Edmond Dantes
(2/7)
+ a "királyi" filmtárában 16-áig még elérhető...
Edmond Dantes 2022 márc. 11. - 21:54:14
(1/7)
Csodálkozom, hogy senki nem szólt hozzá, a köztévé kétszer is leadta a napokban. Igényes kivitelezés, ma is ismerős számok, hiteles alakítás és nem tűnt hosszúnak sem. Körülrajongott világsztár, mindig volt partnere... és mégis magányos volt. Hamar elment. Szomorú.