Jim Raynor 2007 jún. 15. - 15:36:29 Előzmény nil_nocere
(14/134)
Kicsit leegyszerûsítetted a történetet. :) Ennél azért jóval árnyaltabban és mélyebben közelíti meg a témát a film.
Jim Raynor 2007 jún. 14. - 20:45:35
(13/134)
Én ma délután néztem meg ma filmet. Nem hallottam róla ezelõtt, csak épp a mozi felé jártam a városban keróval és megnéztem mit adnak. A két színésznõ miatt és a plakáton felvázolt ( gyakorlatilag semmi lényegeset el nem áruló ) történet miatt beültem megnézni. A lényeg, hogy nem erre számítottam. Az elején azt hittem, h a film megtartja ezt a könnyed, de nagyon stílusos és kissé komikus stílusát, de ahogy halad elõre a történet, kicsit rázósabb lesz a film. Persze nem olyan értelemben, hogy átcsap a fûrészbe, hanem lelki értelemben lesz felzaklató, annak ellenére, hogy nincs benne testi erõszak, sem gyilkosság, sem kínzás, semmi ilyesmi.
Eleget szenved az ember lelkében is, a magány, a szeretethiány miatt. Egy jobb élet kiharcolása érdekében lehet, hogy hajlandóak vagyunk olyat is tenni, amivel a másiknak kárt okozunk... ez a film ezt nagyon ( jól ) kihangsúlyozza. Engem ezért rázott meg, mert nem szeretnék ilyen helyzetbe kerülni, hogy másoknak és ( ezzel magamnak is ) kárt okozzak, rossz volt nézni mind Blanchett, mind Dench szenvedését és azt hogyan teszi tönkre egyik a másikat.
nil_nocere 2007 márc. 26. - 20:47:30
(12/134)
Mirõl is szól valójában ez a film? Egy öreg leszbikus - lelki (ti. egyedül marad vénségére) és büntetõjogi (ti. elõre megfontolt szándékkal cinkossá válik egy kiskorúval folytatott szexuális viszony eltitkolásában) - zsarolással próbál meg szeretõt szerezni magának és ebbéli igyekezetében szétver egy - amúgy már többszörösen terhelt (ti. idõs férj, Down-kóros gyermek) családot. És amikor ez nem sikerül? A legnagyobb természetességgel szemeli ki magának a következõ áldozatát.
A zene pedig: hangos és tolakodó. Nyilván ezért jelölték a díjra: a zsûri az egészbõl csak erre emlékezett.
titok 2007 márc. 18. - 15:06:45 Előzmény Tavaszi Tekercs
(11/134)
Szerintem egy jó film, ajánlom!
Tavaszi Tekercs 2007 márc. 12. - 21:09:24 Előzmény hotyka
(10/134)
Most szombaton néztem meg a filmet :-) Rendkívül tetszett, bár ahogy egy korábban szóló is fogalmazott, olykor tényleg groteszk... Igen, talán ez a legjobb kifejezés egyes jelenetekre, vonásokra a filmben.
A két színésznõ feddhetetlenül alakít, még a fiatal srácot is remekül eltalálták szerintem, mert õszintén szólva, bár én csak 19 vagyok, nem mintha ez számítana, jómagam is nehezen állnám meg, hogy ne éljek az alkalommal... És valóban, mintha joga lett volna az egészhez... És annyira élethû az egész film. Az egyik jelenet, ami a legjobban tetszett, mikor a 15 éves srác és a harmincakárhány éves nõ közti "távolság" megnyilvánul, a játszótéri jelenetben. Remélem, akik látták, tudják, melyikre célzok.
Mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg a filmet! Kihagyhatatlan. És még nevetni is lehet rajta olykor. ;-)
10/10
kisoroszlan 2007 márc. 09. - 11:10:50 10/10 Előzmény Hesztia
(9/134)
Jó film. Judi Dench nagyon hiteles. A zene néha tényleg sok és erõteljes. Számomra egypár gondolot, esemény volt, ami meghatározóvá tette a filmet.
Hesztia 2007 márc. 05. - 13:43:25
(8/134)
Még egy gondolat, bár ez nem a filmhez kapcsolódik..Cate hihetetlenül gyönyörû volt a filmben. Nem mintha ezt nem vettem volna észre korábban is:), de itt vhogy különösen kihangsúlyozódott. Bár lehet, hogy a ruhák színei, a beállítások még inkább ezt voltak hivatottak bemutatni, ha már egyszer Õ a sérülékeny és csábító tanárnõ.
Hesztia 2007 márc. 05. - 13:40:12
(7/134)
Nagyon érdekfeszítõ és érzékeny film, ami fõként a két nagyszerû színésznõ brillírozásának köszönhetõ. Szeretem, amikor egy rendezõ így teret enged a színészeinek.
Érdekes, a zene engem néhol picit zavart, túl erõteljes és tolakodó volt, pedig enélkül is éreztem volna ám a feszültséget.:)
Huko 2007 márc. 03. - 18:05:11
(6/134)
egyetértek.tényleg remek film.a zenéje is jó...direkt figyeltem....:-)
a kedvenc jelenetem az volt, amikor sheba elengedte egy hajszálát ami aztán másik nõ szoknyáján landolt..(és mint késõbb kiderült, meg is õrizte azt...)
elgondolkodtató egy film.
kinek, hogyan, és mennyit hazudunk a világnak.
...a legtöbbet éppen saját magunknak...
hotyka 2007 márc. 03. - 16:10:57 Előzmény filmtekercs
(5/134)
Dehogynem! Nagyon klassz volt a zenéje! Annyira összepasszoltak a jelenetek és a zene,nagyon össze volt rakva!
Csodálatos filmet láttam: Rég nem láttam már egy fiilmet,amely ennyire nyers,merész és õszinte és még hogy ráadásul ennyire groteszk is volt...
Hihetetlenül a hatása alá kerültem. A gyomrom végig össze volt szorulva. És nem is csak a gyerekkel való viszony miatt,hanem ahogy a két nõ barátsága formálódott a film során. A lelki folyamatok ábrázolása is kitûnõ volt. Le a kalappal a két nõ elõtt.
Feltétlen menjetek el és nézzétek meg! Megéri!
filmtekercs 2007 márc. 01. - 10:11:32 Előzmény Timke
(4/134)
Igen, ezt a zene dolgot én sem értem. Konkrétan nem is emlékszem a zenére, ellentétben pl. a Babellel...
Timke 2007 febr. 26. - 12:55:23
(3/134)
Igen, közben rájöttem, hogy én is premier elõtt néztem. :) De ugye sokan már hamarabb leszedik... Jó film, kár, hogy nem kapott Oscart.
Hesztia 2007 febr. 25. - 22:36:07
(2/134)
Tán azért, mert csütörtöktõl vetítik a mozik?:)
Timke 2007 febr. 25. - 21:16:30
(1/134)
Ejj, hogy még nem látta senki sem ezt a filmet. Nagyon jó kis alkotás, a történet szintén tetszik, a két színésznõ pedig csodásan alakít. Azt mondjuk nem értem, hogy a zenéjét miért jelölték Oscarra - bennem nem hagyott mély nyomot. Cate nagyszerûen formálta meg karakterét, abszolút el tudtam hinni róla, hogy odáig van azért a pillanatnyi örömökért. Jó kis film! Oscart neki!:)