Téma: Egy nap

adamnagysweetmovie 2013 márc. 04. - 13:32:49 Előzmény grace08
(81/121)
Ja és az m2 esti mûsorsávja is szórakoztat, meg a Duna nosztalgia és giccsfilmjei is.
Szóval én nem érzem, hogy minek 4 közszolgálati csatorna, ha nincs önálló profiljuk...
A központi hírszolgáltatást most hagyjuk is...
offtopic
adamnagysweetmovie 2013 márc. 04. - 13:29:36 Előzmény grace08
(80/121)
:)
Bár a fairség az, hogy az M1 vállaltan az igényesebb szórakoztató csatorna akar lenni.
Nos, ez nem lenne baj. Csak folyamatosan félresiklik: nem igényes és sokszor lemegy a kertévék szintjére szórakoztatásban...
wowow 2013 márc. 04. - 12:05:58
(79/121)
Nézve a magas itteni pontszámot megnéztem a filmet. Többet vártam tõle a pontszám alapján, sokkal többet.
A film nézése közben úgy éreztem, hogy mindig ugyanazt a 10 perc történést látom: "Milyen jó veled, de mégsem akarom összekötni veled az életem. Nekem is jó veled, de nem akarom veled. Vagy mégis?" Ez nálam maximum 6 pontot ér.
kambekk 2013 márc. 03. - 22:15:44
(78/121)
SPOILER ON
Próbál a srác felejteni, csajozni, bulizni, de egy diszkóban összeverik. Otthon a küszöbön tér magához.
OFF
kambekk 2013 márc. 03. - 22:03:58
(77/121)
Nagyon meg akartam annak idején nézni moziban. És örültem, hogy végre leadja a tévé. De... Ez nagyon vérszegény egy filmecske volt. A találkozási pontjaik, végig levegõtlenek voltak. Hiteltelen figurákkal tele. A lány bénázása még oké, de a srácé fûrészporízû volt. Többet vártam volna az év-váltások érzékeltethették volna jobban is az évek múlásait. A film háromnegyedéig olyan volt, mintha 2 hét sztoriját látnánk érthetetlenül távoli évszámok felvillantásával.

SPOILER ON
Aztán a lány halálával felpörgött a film, és végre érezni lehetett az érzelmeket is benne.
SPOILER OFF

Viszont a vége ettõl függetlenül sután lett megoldva.
Csak most utánaolvasva látom, hogy megjelent könyvben is. De végig azt éreztem, hogy megírva tuti jobban van, mint megfilmesítve. Talán egyszer elolvasom. Mert az alapsztori érdekes.
bereggelek 2013 márc. 03. - 22:00:46
(76/121)
***SPOILER***

Mi történt aközött a két jelenet között, amikor elüti a lányt az autó meg amikor a fiú fekszik a földön és nézi õt a kislánya?

***SPOILER VÉGE***
grace08 2013 márc. 03. - 18:27:54
(75/121)
Mégis minek olvassa el? Itt most nem a könyvrõl van szó, hanem a filmrõl, és arról, hogy a közszolgálati tv-n nem biztos, hogy popcorn filmeket kellene vetíteni. Vagyis biztos, hogy nem.
NagyJudit 2013 márc. 03. - 17:37:06 Előzmény adamnagysweetmovie
(74/121)
Pusztuljanaj is a régi értékek. Mit nekünk Fellini, L. von Trier régebbi filmjei, vesszen Kubrick, meg a többi poros ócskaság.
NagyJudit 2013 márc. 03. - 17:32:48 Előzmény adamnagysweetmovie
(73/121)
Az Olasz nyelv kezdõknek egy mûvészfilm. Nem nyamvadt, csak mûvész. Hagyd meg a választás lehetõségét.Amúgy meg nagyon jó film. Szerintem. De nem kényszerítem senkire a véleményem.
Ettike6 2013 márc. 03. - 16:46:39 Előzmény adamnagysweetmovie
(72/121)
Ajánlom a sok okoskodónak, hogy olvassa el a könyvet, ami alapján a filmet készítették!
adamnagysweetmovie 2013 márc. 02. - 10:05:23
(71/121)
Ja a nagyonretro azért menõ.
Lehet, hogy egykor szólt valamirõl, de ez ma már hol érdekel kicsodát?!JJ
Egykori színészek fiatalon, vicces ruhákban és gesztusokkal.
Ezajó,nem a neheze!
adamnagysweetmovie 2013 márc. 02. - 10:01:06
(70/121)
Ráadásként régi vacakok is, én 1-2 évnél régebbi filmet helybõl elkapcsolok.
Fogyassz!
adamnagysweetmovie 2013 márc. 02. - 09:55:57
(69/121)
Az Olasz nyelv kezdõknek és a Wilbur-t senki ne nézze meg, nyamvadt mûvészfilmek.
Éljen a bulvár!
Djurkevic 2013 febr. 27. - 17:07:41
(68/121)
Jövõre Veled ugyanitt repró?
7/10
Semprini 2013 febr. 04. - 20:41:30 7/10
(67/121)
Anne Hathaway-t már régóta korosztályának legjobb színésznõjének tartom, Az ördög Pradát visel óta, tehát 7 éve az abszolút kedvenceim közé sorolom és majdnem minden filmjét láttam. Kétszer is jelölték Oscarra, elõször a Rachel esküvõjéért, idén pedig a Nyomorultakért, remélem, most meg is kapja. Nem mindig választ jól forgatókönyvet, volt, hogy kifejezetten rossz filmeket tett nézhetõvé (Valentin nap, Csajok háborúja), máskor meg egyébként is jó filmekben nyújtott kiváló alakításokat mellékszerepekben (A sötét lovag-felemelkedés, Nyomorultak). Ezúttal egy kétszereplõs romantikus dráma nõi fõszerepében láthatjuk, de most nem azt éreztem, hogy egy nagybetûs színészi alakítást látok, hanem azt, hogy teljesen eggyé vált az általa játszott figurával. Nem a színésznõt láttam, hanem Emmát. Tökéletes választás volt a szerepre, és tüneményes alakítást nyújtott. A film cselekménye 20 évet fog át, és ezt az idõbeli változást a szereplõk külsejének kisebb-nagyobb átalakításaival remekül érzékeltették. Az elején még kamaszosan esetlen, kissé a Neveletlen hercegnõre hajazó lányként látjuk, a végén pedig már egy érett, harmincas tanárnõ, közben pedig megannyi stáción megy keresztül a figura, de Anne Hathaway mindegyikben ellenállhatatlanul bûbájos, és elviszi a filmet a vállán. Érdekes, hogy ezúttal új szinkronhangot kapott, de jól passzolt hozzá.
A Jim Sturgess által életre keltett Dexter számomra inkább idegesítõ karakter volt, semmint rokonszenves, ráadásul abszolút nem illett Hathaway Emmája mellé. Persze, állítólag az ellentétek vonzzák egymást, ha ez igaz, akkor ez esetben ennek az iskolapéldáját láttuk a vásznon megvalósulni, de én mindvégig az volt az érzésem, hogy ez a srác abszolút nem méltó ehhez a csajhoz, aki sokkal jobbat érdemelne nála. Bár tapasztalható nála némi karakterfejlõdés, ez azonban édeskevés ahhoz, hogy legalább a film végére valamennyire sikerüljön megkedvelni.
Apropó film vége: a befejezés szerintem annyira el volt rontva, amennyire filmet elrontani lehet. Az odáig kellemesen csörgedezõ cselekmény vesz egy hatalmas vargabetût, és az utolsó negyedóra mintha egy másik történetbõl lett volna ideollózva, annyira nem illett a végére.
A pozitívumok közé tartozik még a remek filmzene, a korrekt mellékszereplõgárda, de összességeben nekem ez a film egyesegyedül Anne Hathaway pazar alakítása miatt emelkedik ki a középszerbõl.
7,5 /10
1/10
malav 2013 jan. 25. - 05:31:28 1/10
(66/121)
Nem tetszett, unalmas, fárasztó, jellegtelen...
6/10
Bob19 2012 dec. 09. - 12:18:05 6/10 Előzmény 1616ladygaga
(65/121)
Igen, de kár hogy csak a végére. A film 3/4-e viszont nem valami érdekfeszítõ, csak a végén történik valami.
6 pontnál többet nem tudok adni rá. Ezt is csak azért mert a vége olyan amilyen, happy enddel kevesebbet ért volna.
batagy 2012 nov. 17. - 20:00:08
(64/121)
Tényleg jó film, megható.
10/10
1616ladygaga 2012 nov. 01. - 12:11:16 10/10
(63/121)
tegnap vettem meg 3200 Ft-ért, de mielõtt megveszek valamit, letöltöm és megnézem, hogy érdemes e rászánnom a pénzt, ez a film pedig megérte...fel kell lendítenünk a DVD piacot, mert manapság senki se vesz filmeket...
nekem nagyon tetszett...10/10...egy film a szerelemrõl és a barátságról egy fiú és egy lány között 20 éven keresztül...engem is a végére a könnyek kerülgettek...
10/10
antimason 2012 nov. 01. - 11:55:10 10/10
(62/121)
Nagyon jó film.

*********SPOILER********
Csak kár, hogy a Berlin felett az ég és az Angyalok városa egy újabb remakje :(
Ott az angyal küzd jó ideig, hogy beleszeressen a lány, majd a végén ugyanaz történik, mint itt is. Bicikli-kamion.
Amikor már azt hiszik örökké együtt lesznek...