6/10
Obránszky Ármin 2008 dec. 15. - 17:55:30 6/10
(13/33)
SPOILER

Arra, hogy számomra egyáltalán nem volt meglepõ, hogy a lány elutasítja majd az ajánlatot. Sõt, kissé szájbarágósnak éreztem magát a szituációt, amelett, hogy ez a jelenet volt, szerintem, a legérdektelenebb. Mondom ezt annak ellenére, hogy kiéreztem némi iróniát a részbõl (mindenki lehet sztár...). Kiéreztem, de különösebben ettõl sem voltam elájulva. Pláne nem a NY-i jelenetet látva. Kb. ennyirõl van szó.
worldpeace 2008 dec. 15. - 17:03:21 Előzmény Obránszky Ármin
(12/33)
"Los angeles: párszor már ellõtt csattanó" - itt mire gondoltál pl.? Nem azért kérdezem, mert nem hiszek neked, hanem azért, mert érdekelne hogy mikre gondoltál!
Osehi 2008 okt. 24. - 19:33:11
(11/33)
Üdv Mindenki!

GYÖNYÖRÛ! Ez talán a legfontosabb dolog, ami errõl a filmrõl elmondható. A Los Angeles -i és a Párizsi szín egy rakás szar... szerintem, de a New York -i felborzol, a Római megnevettet, a Helnsinki -i (?) pedig egyszerûen gyönyörû. Mindenkinek át kellene élni egy ilyen varázslatot.

Jó szórakozást hozzá Mindenkinek!
6/10
Obránszky Ármin 2008 okt. 21. - 22:46:35 6/10
(10/33)
Zseniális az alapötlet, mégis vegyes az összkép.
Los Angeles: Talán a legszürkébb helyszín, nem valami erõs felütés, felejthetõ és nem túlzottan eredeti képek a városról, semmi hangulat és egy szintén nem túlzottan meglepõ, párszor már ellõtt csattanó, élményszámba menõ Gena Rowlands, mellette eltörpülõ Winona Ryder.
New York: Kimagaslóan a legjobb epizód! A bohóc karaktere valami nem várt bájt csempészett ebbe a 20 percbe. Szerethetõ, emberi és a kontraszt "Broodlanddal" szintén ötletes. Ha egy kisfilmként csak ezt látom, Tom Waits zenéjével, akkor azt mondom, h briliáns!
Párizs: Ennek a helyszínnek is volt egy sajátos humora, a vibrálás a szereplõk között szintén pezsgõvé tette az epizódot, de õszintén szólva kiszámítható volt a tanulság. Ennek ellenére szerettem.
Róma: Begnini sok. Ha olyan hangulatban kapja el az embert, akkor elviselhetõen sok, ha nem, akkor idegesítõen sok. Nálam az utóbbi forgatókönyv mûködött. Nem mondanám, h megszakadtam a nevetéstõl, sõt az volt a jellemzõ, h percenként néztem az dvd lejátszómra, várva, h mikor váltunk. Viszont Róma bemutatása sikerült a legjobban, nem a szintén sztereotip szeretkezõ olasz párokra gondolok, hanem magára a városra, a kis utcákra, a beállításokra.
Hensinki: Szintén elképesztõ közhelyek garmadája. Ezek az általános igazságok, amik amúgy tényleg megállják a helyüket valahogy Jarmusch tolmácsolásában kínosak. Legalábbis én így éreztem. Helsinki szintén ügyesen filmezett és a kulcsszereplõ játéka is remek.
Kicsit kevesebb szájbarágás, sokkal kevesebb Begnini (pedig Az élet szépet szerettem) és sokkal pozitívabb lenne az összhatás. De az alapötlet pazar, azt meg kell hagyni és a második helyszínt nem fogom feledni egy ideig.
10/10
isas 2008 szept. 04. - 14:49:55 10/10
(9/33)
Nagyon jó! A Helmut-os, a Roberto Benigni-s, az utolsó... meg az összes többi! Lehet nézni kis porciókban is egyébként, jelenetenként, ha valakinek sok egyszerre. Persze egyben jobb.
Lery 2008 aug. 11. - 18:36:00
(8/33)
nem is tudom, hogy van-e még egy film, ami egyszerre ennyire GYÖNYÖRÛ és VICCES....abszolúte kedvenc, Jarmusch talán legjobb filmje
worldpeace 2008 ápr. 19. - 04:39:13
(7/33)
Ha valamit ki kéne emelni, az elsõ (los angelesi) jelenet vége tetszett, amikor a lány visszautasítja a casting ügynököt, az meg nem hisz a fülének. Aztán amikor megcsörren a mobilja, egy cseppet átvéve a lány attitûdjébõl, nem veszi fel, csak odaveti, hogy, áh, le vagy te sz*rva. Asszem, lenyûgözte a nõt, hogy ilyen is létezik, hogy mondhatok ilyet is.
A New Yorki jelenet élvezetes volt.
Egyébként nem nagyon találtam jót ebben a filmben, nem ajánlom.
Dr Milton 2007 nov. 16. - 18:08:25
(6/33)
Nekem legjobban a francia jelenet tetszett. Poénos volt amikor a diplomaták kiröhögték a sofõrt. Meg a New York-i Helmut/helmet jeleneten is nevettem.
verdeleth 2007 aug. 13. - 02:23:30
(5/33)
Jarmusch filmjei közül ez tetszett a legjobban, bár nem láttam az összeset.Tetszett hogy mindegyik sztori és szereplõi erõsen kötödnek a helyszinhez és azok jellegzetességeihez és problémáihoz.Mindegyik történet más és más de az összeset körbelengi egyfajta pozitiv hangulat, élniakarás a sok negativum ellenére Nem mindegyik történet egyformán erõs, de együtt nagyon oda van rakva.Lenyûgözõ hangulatú film, Jarmusch módra
pirx 2006 szept. 29. - 17:24:38
(4/33)
...mert ezt a filmet nem is szabad kihagyni. Kötelezõ darab, talán a legjarmuschosabb Jarmusch-alkotás. Finoman túlzó humor, remek színészi alakítások; valahányszor megnézem, mindig sajnálom, hogy nem hosszabb.
mark111 2006 szept. 29. - 15:10:12
(3/33)
Tizenegypár éve láttam moziban, nem fogom kihagyni.
Wicky 2006 szept. 13. - 14:34:21 Előzmény amatõõr
(2/33)
Nekem is tetszik!
amatõõr 2006 jún. 10. - 12:49:29
(1/33)
Nagyon jó film, Érdemes megnézni.