10/10
Demolition Man 2009 febr. 15. - 14:00:28 10/10
(57/397)
Tényleg ismered?
10/10
castor6 2009 febr. 15. - 08:10:08 10/10
(56/397)
Életem egyik legjobb filmje volt...
Én vagyok olyan hülye hogy függõ révén szinte minden filmrõl tudom a fontosabb infókat már megtekintés elött.
És hiába...Hiába ismertem a sztorit,hiába tudtam hogy megrázó lesz,mégis olyan döbbenten ültem végig ezt a több mint 2 órát mintha semmit nem tudnék a filmrõl.
Szerintem minden kritikánál többet mond az hogy a moziban hogy reagálnak az emberek.
Tele a multiplex,az elején még popcorn zacskó zörgés és beszélgetés a sorok közt,aztán csend...a végén nem özönlés kifelé hanem szép csendes szállingózás,még Kigyúrt Károly arcán is fura zavarodottság,hogy na most aztán nem tudok semmi otromba vicceset mondani...
CLINT EASTWOOD...csupa nagybetû,ennyi
Angelina Jolie-szerintem élete legjobb alakitása,el is küldtem neki sms-ben a gratulációimat(hivni nem akartam,nehogy Brad megint féltékeny legyen),mert tudom hogy sokat számit neki a véleményem.

10/10

Ui:ugyanitt hitel BAR listásoknak is
10/10
Ringil 2009 febr. 14. - 21:22:54 10/10
(55/397)
Ez egy rohadt jó film nagyon, nagyon tetszett!!
nem nagyon kedvelem az Angelinát de most naon kitett magáért, alig lehetett felismerni, megérdmeelné az Oscárt!!!
sok helyen nagyon félelmetes volt a film, nagyon izgultunk, de volt ahol majdnem elsírtam magam. többen is voltak a nézõtéren aki sírtak.
én biztos megveszem dvdn, mert ez az év egyik legjobb filmje!!!
9/10
Gyuri04 2009 febr. 14. - 19:49:32 9/10
(54/397)
Nagyon tetszett a film 10/9 nálam!
10/10
Zempy 2009 febr. 14. - 18:13:38 10/10 Előzmény Hörcsögg
(53/397)
Szerintem ez esetben a valóság volt megdöbbentõbb bármely fiktív történetnél. Emiatt a film igazán sokkoló!
7/10
Hörcsögg 2009 febr. 14. - 11:23:29 7/10
(52/397)
Én mégis kifogásolom, méghozzá azt, hogy néha egyszerüen unalmas volt. Én sem hiszem, hogy majd megnézem újra. Ezért nem szeretem néha az igaz történeteket, mert követniük kell, hogy mi történt az életben, és egy igaz történet gyakran nem tud olyan érdekes lenni, mintha egy rendezõ kitalált volna valamit. Azért 10/7
10/10
Zempy 2009 febr. 13. - 23:49:59 10/10 Előzmény hotyka
(51/397)
Egyetértek, Angelina szuperebb volt, mint valaha! Ezen az Auschwitz-os hasonlaton meg jót nevettem! :)
Azért remélem, nem lesznek sokan, akik pocskondiázzák a filmet, mert szerintem nem sok mindent lehet rajta kifogásolni!
hotyka 2009 febr. 13. - 22:23:15 Előzmény Judybaba
(50/397)
Hát Judybaba te elégé el vagy tévedve. Nem láttad,hogy milyen brutális csontsovány volt az Anglina? Kétlem,hogy egy ilyen alkat Lara Crofthoz passzolt volna. Abszolút semmi köze nem volt Lara Crofthoz. És szegény Angelina olyan csúnya volt,mint még soha,mint egy auschwitzi menekkült táborból szabadult fogoly. Ez emlékeztet Lara Croftra???
Másrészt azért nem árt,ha van gyerke egy színésznõnek,hogy egy ilyen témájú filmet átérezzen,szóval szerintem ,,az attól még" beszúrásod nem helyén való.

Egyébként nekem nagyon tetszett a film,nagyon kemény! Bírni ezt idegileg,fõleg akiknek nagy az idazságérzetm,nem könnyû... És alegszörnyûbb,hogy még ma is szerintem létezik ez a jelenség (most nem fejteném ki,milyen jelenség,hogy akik még nem látták azok is élvezhessék).
Angelina természtesen azt hozta amit vártam tõle,kiváló volt,de had hangsúlyozzam John Malkovichot is,aki szerintem nem volt háttérszereplõ, lehengerlõ volt. Clint Eastwoodod mostanság amihez hozzá nyúl az arannyá válik nála, nagyon nagy az öreg!
Kiváncsian várom majd az egyéb rosszindulatú kritikákat ehhez a nagyon jó filmhez... Mert biztos lesz ahogy ismerem ezt a fórumot...
8/10
Judybaba 2009 febr. 13. - 16:05:00 8/10
(49/397)
Persze, nem azért mondtam, csak nekem nem Angelina jutna eszembe elõször. Azért mert több gyereke van, attól még...
Dehát mindegy. Jól játszott az kétségtelen.
A baltás részek sokkoltak az biztos:) Brutálisan meg volt csinálva!!!!
Brrrrrr
10/10
Zempy 2009 febr. 13. - 14:37:39 10/10
(48/397)
Azon ritka filmek közé tartozik, amikre 10/10-et adtam, szóval én oda-vissza vagyok tõle! :-)
Azzal nagyon nem értek egyet, h Angelina nem jó a szerepre. Szerintem tökéletes, mivel õ is többgyermekes anya. A csontsoványra fogyott, régi kosztümökbe bújtatott, ma már furcsa frizurájú nõrõl nem értem, hogy juthatott eszedbe Lara Croft, én ilyesmire nem is gondoltam. Egyébként minden díjátadón jelölést kapott, tehát mégis valamit jól csinálhatott. :)

Örülök, hogy összességében tetszett a film.
8/10
Judybaba 2009 febr. 13. - 10:19:43 8/10 Előzmény Zempy
(47/397)
Szia!:)

Na megnéztem tegnap. Egyáltalán nem volt kevésbé élvezetes, mégpedig azért nem, mert én végig azt gondoltam mamikor néztem a bemutatókat, hogy a rendõrök valamiféle emberrablásos dolgoban vannak benne, és õk iszik el a gyerekeket, és jobb volt így nézni, hogy tudtam, nem errõl van szó.
Nem godnoltam volna hogy ennyire brutálisan félelmetes lesz!!
Nekem nagyon nem tetszett Angelina, de csak azért mert nem illet rá ez a szerep. Végig az járt e fejemben, hogy a vékonyka lábak, a babaarc, a bájos fejfedõ alatt van ez a "LaraCroft"-ot megtestesítõ, agyon tetovált vagány csaj, és talán neki jobban is illenek az olyan szerepek!!
De ez csak az én véleményem. Egyébként jól játszott, de én még ráraktam volna a dolgora. Csak azért mert egy anyának a gyereke elvesztése számomra valahogy sokkal több kiborulással jár, és nem azzal hogy már másnap visszamegy dolgozni, de nyílvánalóan szánt szándékkal épült fel így a film.

Egy szó mint száz:DURVA volt!!!! 8/10!
Amúgy neked tetszett?:)
10/10
Zempy 2009 febr. 12. - 16:18:41 10/10
(46/397)
Szia, nem vertelek át! :-)
Nem lesz így kevésbé élvezetes a film, hogy már tudod a lényeget?
8/10
Judybaba 2009 febr. 12. - 16:03:59 8/10 Előzmény Zempy
(45/397)
Drága vagy!!!!! elolvastam!
Nem akartam megtudni a végét, de nem bírtam magammal, és elolvastam.
ÚR-IS-TEN! Remélem nem vertél át!:):)Kemény!

Köszi nagyon! Azt hittem az a szokásos csattanó, hogy akit jónak hiszünk az van benne a legjobban, de ezek szerint ennél fantáziadúsabb a true story, mert ugye az! :) ehhe

na jó befejeztem. Ma fogom megnézni, csak azért kérdeztem:)
Köszi, PUSZI!
10/10
Zempy 2009 febr. 12. - 15:37:06 10/10
(44/397)
Küldök privit, nehogy más véletlenül elolvassa.
8/10
Judybaba 2009 febr. 12. - 15:23:59 8/10
(43/397)
Igen! :) Elmondod?
10/10
Zempy 2009 febr. 12. - 14:20:08 10/10
(42/397)
Mármint micsodában? A gyerek eltûnésében?
8/10
Judybaba 2009 febr. 12. - 10:48:18 8/10
(41/397)
Csak annyit áruljatok el, hogy a tiszteletes is benne van? :D
10/10
Zempy 2009 febr. 12. - 09:09:10 10/10
(40/397)
Igen, kiderül, bár hagynak némi bizonytalanságot a nézõben.
Ha kíváncsi vagy a filmre, biztos akarod, h leírjam? :)
Mermaid. 2009 febr. 12. - 06:58:03 Előzmény Zempy
(39/397)
Még nem láttam a filmet de érdekel...

Azt leirnád spoilerba, hogy végül is kiderült mi lett a nõ gyerekével és miért tünt el? Ez is kiderül végül a filmbõl?
10/10
Zempy 2009 febr. 11. - 15:43:12 10/10
(38/397)
Az Elcserélt életek-et a tavalyi Cannes óta vártam, az októberi amerikai premier után pedig méginkább. Most, hogy végre-valahára hozzánk is elérkezett, a felfokozott elvárásaim ellenére azt kell, hogy mondjam: erre bizony megérte várni.

A megtörtént eseményen alapuló sztori látszólag egy kétségbeesett anya drámáját beszéli el, a film azonban sokkal mélyebbre ás ennél. Semmi köntörfalazás, hamar belecsap a dolgok sûrûjébe, éppen annyira, hogy kellõ mértékben felvillantja az anya-fia viszonyt, s utána megkezdõdik hõsnõnk pokoljárása. Annak tükrében, hogy mindez valóság (egyes elhangzott bírósági beszédeket is helyi lapokból adaptáltak), még sokkolóbb az egész. Christine Collins személyes harca mellett olyan elemek is megjelennek, amik már-már krimire emlékeztetnek, és hihetetlen, de ezek után a film olyan feszült thrillerbe csap át, hogy csak bámultam. Képtelen vagyok kiemelni, hogy melyik rész és jelenet tetszett leginkább, mert az egész úgy tökéletes, ahogy van. Nem vagyok valami érzelgõs típus, de ennyire nyomasztó és gyomorszorító filmet is régen láttam. Hõsnõnkkel teljes mértékben azonosul minden nézõ, mérhetetlen düh fogja el az embert a diktatórikus rendszer láttán, hogy aztán annál jobb legyen az elégtétel pillanata.

Angelina Jolie egyértelmûen nem volt ennyire hiteles az Észvesztõ óta, átlényegülése az õrá írt szerepre tökéletes. Csontsoványra fogyva, kiszolgáltatott, de mégis hihetetlen lelkierõvel rendelkezõ asszonyt formált meg, aki sosem adta fel a reményt. Kétlem, hogy akadna olyan, akit ne hatna meg a gyermekét kutató anya kétségbeesett harca- le a kalappal Angelina elõtt, aki eddig leírta õt, nagyon rosszul tette. Jutalma minden fontosabb díjátadóra történõ meghívás, jelöltként.

A film további erõssége a ragyogó forgatókönyv mellett a látvány, mely korhûen adja vissza a 20-as, 30-as évek Amerikáját- a békés kertvárosi életet, rendõrséget, elmegyógyintézetet és börtön világát. Mindez beszippantja a nézõt, és nem engedi el, engem legalábbis lenyûgözött. A diliháznál egy csöppet Száll a kakukk-érzés fogott el az embertelen ápolók és elektrosokk láttán. A kezelõorvos, aki mindenáron Christine elmebaját kívánja bizonyítani, és a kettejük macska-egér beszélgetése már csak hab a tortán. A kivégzésnél pedig kötélidegeim már végképp felmondták a szolgálatot. Egyszerûen fenomenális az egész atmoszféra.

Szóval a színészi játék elsõrangú, a forgatókönyv félelmetes, a látvány hiteles, a zene szép és nem tolakodó... hát így. Bármennyire is keresem, csak két apróbb negatívumot mondhatok: egyrészt John Malkovich látványos háttérbe szorulása, picit kaphatott volna több filmidõt. A másik az, hogy több ponton úgy éreztem, vége lesz a filmnek, ám sosem zárták le- ez nem sikerült elég jól. Ez azonban kábé az utolsó negyed órát érinti, egyébként egy jelenet sem felesleges.

Eastwood elõtt, ha lehet, most még inkább megemelem kalapom, mint eddig bármikor. Számomra eddig ez az év talán legnagyobb filmélménye, végre valami, amiben egyszerûen nem lehet igazán csalódni. Nálam ez most bizony 10/10-es. Két órával a maratoni hosszúságú Benjamin Button után néztem (jó kis mozis nap volt :), mégis úgy felrázott és elkapott, hogy még most is ezen a filmen jár az agyam. Nõi nézõk, fõleg anyák vigyenek zsebkendõt, mert elég durva egy élmény ez, amit a teremben lévõ csend és sokk után én is éreztem.

Egyszóval mindenkinek ajánlani tudom csak ezt a filmet, ami már csak akkor tetszett volna jobban, ha elõtte nem a VOX Magazin szerkesztõje konferálja fel, hanem maga Angelina Jolie! :-)