8/10
ariskerase 2011 jan. 31. - 14:28:25 8/10
(14/54)
Egyszer meg lehet nézni.
10/10
Ford Mustang 2010 okt. 19. - 21:58:31 10/10
(13/54)
Láttam már régebben a filmet, valóban jó kis film.
az utolso szamuráj 2010 okt. 19. - 20:29:21
(12/54)
Kellemes akciófilm,persze kötelezõ csapattagelvesztéssel,meg némi mellveregetéssel amcsi módra.Ám végre egy akciófilm,ahol egy robbanás nem ultratetvesnagy,inkább életszerû:))
Színészi játék nem rossz,már ezen a szinten,de mikor a temetésen a néger hölgy átveszi a zászlót és utána kérdez olyan blõdségeket,hogy visszasírom a Homok titkát,az idegrendszeremet kellett pindurit nyugtatgatni.
Figyelemreméltó dolog,hogy mikor kipattanak a hero-k a a repcsibõl,nos azt a jelenetet szóról szóra beillesztve kismillió akciómoziba láthatjuk,kezdve a Herkules áttörésével a felhõkön.Ez bevett szokás amúgy a "B-ZS" kategóriás moziknál,a Crimson Tide -ból például a tengerallatjáró süllyedését lopkovicsolják át igen lelkessen.
Költséghatékony megoldás nemdebár,tanulhatnánk belõlle,mondjuk,egy Jóban Rosszban eksönszcéna a Barátok köztben...:))Vagy mégse.Mindkettõ a levesbe!
Banderas26 2010 okt. 11. - 22:21:59 Előzmény SteelDog
(11/54)
Ámen, Rainbow Six filmadaptáció valóban jó lenne, de csak ha a Raven Shield-ig bezárólag veszik alapul, és nem az új arcade konzolos szarokat (Lockdown, Vegas).
kocamama 2010 aug. 24. - 15:17:34
(10/54)
Nem rossz film tényleg, ahhoz képest , hogy Charlie Sheen a fõszereplõ.
SteelDog 2010 aug. 24. - 13:35:38
(9/54)
A maga idején remek propagandafilm lehetett az amerikai tengerészgyalogosoknak. Van benne ugyan jó pár túlzásba vitt marhaság (Charlie Sheen idétlenkedései), ezzel együtt sok mindent "szakszerûen" csináltak meg benne, és izgalmas volt a történet is. Bár csak néhány éve foglalkoztat ez a téma, a kiképzés, az akciók megtervezése, levezénylése és jellege, a kommandósok sokszínûsége (gyakorlatozáson kívül tanulmányozzák a terroristákat is, pl. lövöldözés után kameráznak) alapján látszik, hogy utánanéztek a témának amellett, hogy játékfilmet csináltak belõle.

Szerintem jól hangsúlyozza az USA nagyhatalmi szerepét és a terroristák érdekeit (ez egy örökön vitatható, kétoldalú kérdés), bár nem ártott volna több komolysággal bemutatni a "fiúkat" a magánéletben: azért egy igazi kommandós nem hõsködik, nem macsóskodik és fõleg nem egyfõs "csapatokban" indulnak bevetésre. Nemrég olvastam egy érdekes könyvet magyar rendõrségi kommandósokról, ami nyilván kicsit más tészta, de fõ mondanivalója, hogy a kommandósokat sokszor túlzottan elferdítik az ilyen filmek. Szerintem nagyon tiszteletreméltó foglalkozás ez, hisz elsõdleges céljuk a segítségnyújtás, nem a pusztítás.

Örülnék, ha születnének komolyabb hangvételû filmek is, amiben a katonákat nem akcióhõsként mutatják be, csak különleges munkát végzõ, de azt komolyan vevõ emberekként. Ezért szeretem a Tom Clancy regényeit feldolgozó filmeket, amik kitalált történetek ugyan, de teljesen valós alapokon nyugszanak. Így várom, mikor filmesítik meg a Rainbow Six-et, ami szg.-pes játékban is egész újszerû stílust mutatott, s remélem, az azóta elfajult kommandós filmek igyekeznek majd ezt is reálisan bemutatni.

A filmre visszatérve azért tetszettek a karakterek, számomra különösen meggyõzõ volt a Kisfõnök barátnõjét játszó színésznõ alakítása. Ma talán valóban megkophatott kissé, de szerintem téma-feldolgozás terén az elsõk között van, ezért részemrõl tisztelettel adózok iránta.
fordjee 2009 júl. 19. - 23:43:03
(8/54)
Hmmm, lehet, sõt, szinte biztos.
SteelDog 2009 júl. 19. - 03:10:36
(7/54)
Nosztalgiából szeretem. Emberek, a Rainbow Six-t mikor filmesítik már meg?!
fordjee 2009 júl. 14. - 16:51:00 Előzmény Újvállalkozó
(6/54)
A Pacifik Blue fõnöke szintén játszott amúgy a Terminátor 1-ben, Linda Hamilton testvérének a barátját alakította, nem is rosszul:) Jót verekedett Schwarzival:)
Sólyom végveszélyben volt a címe azt hiszem, valóban van különbség az akció jelenetek között, de valóban úgy kell nézni mint egy 20 éves filmet. És azok között szerintem nagyon jó kis akciófilm.
Jah, Bill Paxton nevét is megemlíteném azért, jó filmekben játszott utána õ is.
Újvállalkozó 2009 júl. 14. - 00:38:18
(5/54)
ja, most nézem, hogy a Terminátor 1-be játszott a parancsnok, azért volt ilyen ismerõs :)
Újvállalkozó 2009 júl. 14. - 00:33:42 Előzmény fordjee
(4/54)
Mostani szemmel nézve lehet,hogy nincs a toppon. Hiszen hol van a Sólyom leszállt akciójeleneteihez képest,viszont úgy kell nézni, mint egy 20 éves filmet. Charlie Sheen itt még nem ivott és jó filmekben játszott. :) A néger pedig az Elit alakulat c. sorozatban játszott, ha nem tévedek. A másik magas ember pedig a Pacific Blue fõnöke. :) A többiek nem voltak számomra ismerõsek,de szerintem jó kis film, kis drámával.
fordjee 2009 júl. 13. - 09:28:25
(3/54)
Szerintem is egy nagyon jó film és örülök, hogy leadják, meg is fogom nézni azt hiszem. Régi nagy gyerekkori kedvencem, lõnek benne rendesen:) 7/10
9/10
ifarkas 2008 júl. 05. - 21:27:10 9/10 Előzmény georgia57
(2/54)
szerintem ez egy nagyon jó szórakoztató film
georgia57 2008 jan. 19. - 03:08:25
(1/54)
két jó szinész ,két jó karakter és egy középszerü kommandósfilm :kár érte